Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie to są hynix`y 3.6 :D

 

sam się trochę dziwię.

 

hynix produkuje pamięci o takich samych oznaczeniach tylko z innym czasem dostępu. jak się nie mylę to dla tamtych pamięci częstotliwośc pracy to 375 Mhz ale przy wyższym napięciu.

 

Może pamieci są po produkcji testowane i segregowane na 270Mhz i 375 Mhz.

Stąd róznice w tych pamięciach.

 

Ale oczywiście to są tylko moje przypuszczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak chce kupić radiatory na pamięci to jakieś specjalne, są jakieś lepsze firmy od których warto brać czy jak? Z jakiego materiału, i czy wymiary tez są ważne? Jak to się montuje właściwie takie rzeczy i ile ich trzeba do karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak chce kupić radiatory na pamięci to jakieś specjalne, są jakieś lepsze firmy od których warto brać czy jak? Z jakiego materiału, i czy wymiary tez są ważne? Jak to się montuje właściwie takie rzeczy i ile ich trzeba do karty??

* Jakie? Najlepiej miedziane, do obudowy BGA czyli kwadratowe; polecam TweakMonsterChrom

* Gdzie? np. www.angela.pl, www.4max.pl, www.sirius.pl, www.tweak.pl :idea:

wybierz gdzie najtaniej, albo gdzie chcesz

* Ile? tyle ile masz układów pamięci na karcie; przy 64MB 4szt., przy 128MB 8szt.

* Montaż? Zależy jakie kupisz. Jak mają już zawarty klej to poprostu odrywasz ochronną folię i dociskasz równo do kości pamięci. Jak nie mają, jak np. TweakMonster to trzeba dokupić jeszcze specjalną taśmę dwustronnie klejącą-termoprzewodzącą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką byłem w sklepie i był tam taki zestaw... 8 radiatorków za 29 zł. Czy to nie jest jakiś przekręt. Nie pamiętam już jakiej firmy i jakie nie znam sie za bardzo wiec wybaczcie. Czy takie tanie radiatory nie będą czasem badziewne? Jakbym miał z internetu zamawiać to ile gdzieś zapłace? Jakby co to nazbieram najpierw na Arctica i kupie wszystko na raz powinno byc taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedz przewodzi lepiej cieplo od aluminium ale aluminium lepiej je oddaje 8)  

passywne chlodznenie = aluminium

z "lekkim" powiewem = miedz  

8)

Czyli jakie mam wybrać, które będą lepsze? Macie jakies już przez was przetestowane i dobre do podkręcania, które moglibyście mi z czystym sercem polecić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedz przewodzi lepiej cieplo od aluminium ale aluminium lepiej je oddaje 8)  

passywne chlodznenie = aluminium

z "lekkim" powiewem = miedz  

8)

Czyli jakie mam wybrać, które będą lepsze? Macie jakies już przez was przetestowane i dobre do podkręcania, które moglibyście mi z czystym sercem polecić ??
Chłopie! Odwagi troche! Nie kupujesz plutonu na bazarze :)

 

Jak chcesz wiedzieć za ile to poprostu wejdź na strony sklepów które Ci wcześniej podawałem. Jak masz czas na forum to masz czas na przeglądanie oferty sklepowej :? . Ilość sklepów internetowych jest gigantyczna!!!

 

Pisałem Ci wcześniej o TweakMonsterChrom; ja ich używam i są b.dobre. Niektórzy polecają revolteki ale nie jestem pewien czy potem założysz silentsera. Są jeszcze "MemoryCool". Zrobione z aluminum ale są wielkie co kompensuje niedostatek materiału. I do tego są bardzo tanie!! 11-12zł za dwie sztuki!!! Można je przeciąć na pół żeby się zmieściły i będzie ok.

 

Powtarzam! Miedź jako materiał jest lepszym przewodnikiem ciepła od aluminium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedz przewodzi lepiej cieplo od aluminium ale aluminium lepiej je oddaje 8)  

passywne chlodznenie = aluminium

z "lekkim" powiewem = miedz  

8)

Czyli jakie mam wybrać, które będą lepsze? Macie jakies już przez was przetestowane i dobre do podkręcania, które moglibyście mi z czystym sercem polecić ??
Chłopie! Odwagi troche! Nie kupujesz plutonu na bazarze :)

 

Jak chcesz wiedzieć za ile to poprostu wejdź na strony sklepów które Ci wcześniej podawałem. Jak masz czas na forum to masz czas na przeglądanie oferty sklepowej :? . Ilość sklepów internetowych jest gigantyczna!!!

 

Pisałem Ci wcześniej o TweakMonsterChrom; ja ich używam i są b.dobre. Niektórzy polecają revolteki ale nie jestem pewien czy potem założysz silentsera. Są jeszcze "MemoryCool". Zrobione z aluminum ale są wielkie co kompensuje niedostatek materiału. I do tego są bardzo tanie!! 11-12zł za dwie sztuki!!! Można je przeciąć na pół żeby się zmieściły i będzie ok.

 

Powtarzam! Miedź jako materiał jest lepszym przewodnikiem ciepła od aluminium!

No dobra kupię te TweakMonsterChrom i Silencera. tylko kasę muszę nazbierać :) Chce ktoś kupić mojego Win Fast A 170 DDR T ? :D

Aha no bo w tych radiatorkach nie ma za bardzo czym przykleić. Mam od razu kupić ta taśmę? Wystarczy jak jedną kupię ?

No i czy przy lepszym chłodzeniu karta lepiej się będzie podkręcać :?: Od tego to zależy czy coś jeszcze muszę zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec przylaczylem sie do rzeszy ludzi ze sflashowanym BIOSem od PRO. Przeprowadzilem testy (na standardowych ustawieniach) i uwazam ze jest niezle.

W 3d marku 01 wszystko OK

W 3d marku 03 z tescie Trolls Lair zauwazylem malenka kreske, a w tescie CPU Trolls Lair kilka bialych kropeczek.

 

W poniedzialek ide kupic radiatorki na pamieci. Mam pytanie czy na Arctic ceramiqe beda sie trzymaly?

 

A oto screen: dodam tylko ze na oryginalnym BIOSie mam:

3dmark01: 14200

3dmark03: 4250

Dołączona grafika

------------------------------------------------------------------

Wlasnie przelecialem Aquamark'a.

Wynik 35591 (wczesniej 31000)

------------------------------------------------------------------

A jednak zauwazylem pewne "usterki". NIe wiem czy jest to spowodowane zlymi ustawieniami czy poprostu karta nie wyrabia.

Po pierwsze na ekranie powitalnym WIN XP (niebieskim) do gory z lewej jest takie rozjasnienie. Wiec zrobily sie z tego kolka - brak plynnosci przy przejsciu z jednego odcienia do drugiego.

Po drugie ikonki w pasku szybkiego uruchamiania sa bardzo postrzepione (niewygladzone).

Po wgraniu oryginalnego biosu wszystko wraca do normy.

Jakies pomysly na to?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Adam_TVS

 

Jak mówisz o tej miedzianej taśmie to mnie jedna wystarczyła. Jeszcze mi ze 2cm zostało.

Na podkręcanie za bardzo to nie wpływa, może z 10MHz ale przedewszystkim pamięci dłużej pożyją a i błędy w grafice żadziej wystąpją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to troche mi Cie zal jezeli takie cos ma Cie dowartosciowac :?

eee to nie fair to wtedy po co kupiłeś gościu samemu sobie arctica + ramsinki i podkręciłeś,masz samemu jakiś komplex ? coś masz za małe ?,ja kręce dla frajdy i dlatego że MOGĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Adam_TVS

 

Jak mówisz o tej miedzianej taśmie to mnie jedna wystarczyła. Jeszcze mi ze 2cm zostało.

Na podkręcanie za bardzo to nie wpływa, może z 10MHz ale przedewszystkim pamięci dłużej pożyją a i błędy w grafice żadziej wystąpją.

To co wpływa na podkręcanie ?? :? Chyba jak wszystko jest chłodniejsze to idzie lepiej podkręcać co nie? Że jak dam wiecej MHz to sie nie spali z przegrzania. Jak to jest?? To jak bez chłodzenia nie da się więcej niż 330/660 to z nim też nie pójdzie wiecej ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Adam_TVS

 

Jak mówisz o tej miedzianej taśmie to mnie jedna wystarczyła. Jeszcze mi ze 2cm zostało.

Na podkręcanie za bardzo to nie wpływa, może z 10MHz ale przedewszystkim pamięci dłużej pożyją a i błędy w grafice żadziej wystąpją.

To co wpływa na podkręcanie ?? :? Chyba jak wszystko jest chłodniejsze to idzie lepiej podkręcać co nie? Że jak dam wiecej MHz to sie nie spali z przegrzania. Jak to jest?? To jak bez chłodzenia nie da się więcej niż 330/660 to z nim też nie pójdzie wiecej ? :(

Różnie to jest póki nie sprawdzisz się nie dowiesz u jednych standardowe chłodzenie pozwala wyciągnąć max z karty i zmiania niewiele albo prawie nic nie daje, u innych gdzie np. ATI źle albo za mało dało pasty na rdzeń or something daje widoczne wzrosty wydajności, masz kase to qp te chłodzenie będziesz miał ciszej i po 2 dłużej Ci powinna pożyć karta, a co do MHZ sam się przekonasz jak już qpisz, każdy egzemplarz się różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Adam_TVS

 

Jak mówisz o tej miedzianej taśmie to mnie jedna wystarczyła. Jeszcze mi ze 2cm zostało.

Na podkręcanie za bardzo to nie wpływa, może z 10MHz ale przedewszystkim pamięci dłużej pożyją a i błędy w grafice żadziej wystąpją.

To co wpływa na podkręcanie ?? :? Chyba jak wszystko jest chłodniejsze to idzie lepiej podkręcać co nie? Że jak dam wiecej MHz to sie nie spali z przegrzania. Jak to jest?? To jak bez chłodzenia nie da się więcej niż 330/660 to z nim też nie pójdzie wiecej ? :(

Różnie to jest póki nie sprawdzisz się nie dowiesz u jednych standardowe chłodzenie pozwala wyciągnąć max z karty i zmiania niewiele albo prawie nic nie daje, u innych gdzie np. ATI źle albo za mało dało pasty na rdzeń or something daje widoczne wzrosty wydajności, masz kase to qp te chłodzenie będziesz miał ciszej i po 2 dłużej Ci powinna pożyć karta, a co do MHZ sam się przekonasz jak już qpisz, każdy egzemplarz się różni.

No ale ktoś cos kiedyś gadał o jakimś dovoltowaniu. Co to znaczy? Nie znam się za bardzo więc pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze mi ktos, czy nikt nic nie wie na ten temat o ktorym pisalem powyzej.

Zauwazylem jeszcze jedna istotna sprawe. Jak mam wgrany BIOS od PRO to wszystko chodzi ok dopuki nie wlacze jakiejs gry albo Marka. I nie chodzi o to ze sa arefakty, bo ich nie ma. Problem w tym ze po grze albo Marku strzepia sie ikonki w pasku szybkiego uruchamiania i na planszy zamykania WINXP albo na planszy powitalnej, w miejscu gdzie jest rozjasnienie (gorny lewy rog ekranu), nie ma plynnego obrazu tylko takie okregi sie robia.

Jak odinstaluje sterownik (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Odinstaluj) i zainstaluje go ponownie (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Skanuj w poszukiwaniu nowego sprzetu), to wszystko wraca do normy... dpokuki nie wejde znow w gre albo Marka.

Mial ktos moze kiedys cos takiego?

Prosze o jakies sensowne pomysly na rozwiazanie tego problemu.

Pozdr.

PS. Czy na Arctic Ceramique beda sie trzymaly radiatorki na pamieciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Adam_TVS

 

Jak mówisz o tej miedzianej taśmie to mnie jedna wystarczyła. Jeszcze mi ze 2cm zostało.

Na podkręcanie za bardzo to nie wpływa, może z 10MHz ale przedewszystkim pamięci dłużej pożyją a i błędy w grafice żadziej wystąpją.

To co wpływa na podkręcanie ?? :? Chyba jak wszystko jest chłodniejsze to idzie lepiej podkręcać co nie? Że jak dam wiecej MHz to sie nie spali z przegrzania. Jak to jest?? To jak bez chłodzenia nie da się więcej niż 330/660 to z nim też nie pójdzie wiecej ? :(

Różnie to jest póki nie sprawdzisz się nie dowiesz u jednych standardowe chłodzenie pozwala wyciągnąć max z karty i zmiania niewiele albo prawie nic nie daje, u innych gdzie np. ATI źle albo za mało dało pasty na rdzeń or something daje widoczne wzrosty wydajności, masz kase to qp te chłodzenie będziesz miał ciszej i po 2 dłużej Ci powinna pożyć karta, a co do MHZ sam się przekonasz jak już qpisz, każdy egzemplarz się różni.

No ale ktoś cos kiedyś gadał o jakimś dovoltowaniu. Co to znaczy? Nie znam się za bardzo więc pytam :)
To już zabawa dla bardziej doświadczonych z wprawą w lutowaniu i średnią wiedzą o elektronice. Może ktoś by Ci przerobił chyba że czujesz się na tyle mocno i zrobisz to sam.

Wpisz w szukajce "Vmod" i znajdziesz topik co i jak.

 

Dowoltowanie czyli podniesienie napięcia zasilania rdzenia i/lub pamięci. Potocznie zwany Vmod, Vcore i Vmem. Zwykle daje wymierne kożyści i szczególnie wtedy ważne jest dobre chłodzenie.

Na radku 9500 przy standardowych ustawieniach miałem 275/540. Po podkręceniu na maxa 344/660. Po Vmod`zie tylko rdzenia osiągnołem 405/660 i dało to niezłego kopa grafice.

Niestety miałem wypadek przy pracy i karta poszła na śmietnik. (No nie dosłownie).

 

Jak wszystkie przeróbki niesie to ze sobą ryzyko, więc wybór należy do Ciebie.

 

 

P.S. Poszukuje uszkodzonego Radeona 9500 64MB Built by ATi z rozłożeniem pamięci w krztałcie L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze mi ktos, czy nikt nic nie wie na ten temat o ktorym pisalem powyzej.

Zauwazylem jeszcze jedna istotna sprawe. Jak mam wgrany BIOS od PRO to wszystko chodzi ok dopuki nie wlacze jakiejs gry albo Marka. I nie chodzi o to ze sa arefakty, bo ich nie ma. Problem w tym ze po grze albo Marku strzepia sie ikonki w pasku szybkiego uruchamiania i na planszy zamykania WINXP albo na planszy powitalnej, w miejscu gdzie jest rozjasnienie (gorny lewy rog ekranu), nie ma plynnego obrazu tylko takie okregi sie robia.  

Jak odinstaluje sterownik (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Odinstaluj) i zainstaluje go ponownie (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Skanuj w poszukiwaniu nowego sprzetu), to wszystko wraca do normy... dpokuki nie wejde znow w gre albo Marka.  

Mial ktos moze kiedys cos takiego?  

Prosze o jakies sensowne pomysly na rozwiazanie tego problemu.

Mam troche podobny problem, pisałem wcześniej. Białe kropki na teście POST i czasem poszczępione czcionki w windzie. A także pojedyńcze kropki na pulpicie i w benchmarkach.

Nie jest to chyba sprawa przetaktowania, bo teraz na PRO jest defaultowo 324/620 i daje się bez dodatkowych błędów w grafice dociągnąć do 344/660.

Może powinniśmy spróbować biosu innnej firmy niż Hercules. Ktoś pisał (chyba Kucyk) że ma 3D Club, HiS i jakiś inny jeszcze. Może warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Yes! Pokonałem barierę 6000 3DMarków 03. :) O całe 3 PK... W końcu mi się udało. Sprzęt:

 

XP2000+ Thorton @ 2.2 GHz (10x220 MHz) 512 KB Cache L2 1.75v

ABIT NF7-S 2.0 BIOS 2.2 by ABIT VDD=1.6v

Radeon 9700 by Komputronik @ R9700 Pro Hercules BIOS 400/340 MHz (Oryginalne chłodznie jądra + jakieś miedziane radiatorki Cooler Mastera na pamięciach)

256MB PC333 Samsung + 256 PC400 Kingston @ 440 MHz 2.5-3-3-11 Dual Channel 2.7v

SB Live CT4830

 

Reszta dla 3DMarków nieistotna. :D

 

Wbrew pozorom, pobicie 6k wcale nie jest takie trudne... Wystarczy 400 MHz core i to wszystko, co trzeba zrobić. Wydajność procesora się nie liczy, poza oczywiście pierwszym testem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem bez kasy. Ale po 10 kwietnia czemu nie. Generalnie rzecz biorąc karta działa cały czas na 380/340 MHz i mnie to całkowicie zadowala. :) 400 MHz to kres chyba tego VPU, wszystko powyżej powoduje pojawianie się szarych kropek w dolnej części sceny 3D, a załóżmy 420 MHz pokazuje znany z niemodowalnych Radków 9500/9800SE efekt szachownicy.

Przed chwilką zrobiłem teści @ 378/338 (R9800 Pro zegary) i otrzymałem:

 

Dołączona grafika

 

Całkowicie mnie to zadowala. :-) Trudno mi znaleźć grę, w której tak takowana karta nie pozwalałby mi gry w 1024x768 @ 32bit z FSAA x4 i AF x8. :) Jak pojawią się bardziej wymagające aplikacje to zarzuce 1280x960 i AF x8 ... :) Ew. obniże FSAA do x2 w 1024x768. Dałem za Radka 930 zł w siedzibie Komputronika w Warszawie i nie żałuję ani złotówki przeznaczonej na tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze mi ktos, czy nikt nic nie wie na ten temat o ktorym pisalem powyzej.

Zauwazylem jeszcze jedna istotna sprawe. Jak mam wgrany BIOS od PRO to wszystko chodzi ok dopuki nie wlacze jakiejs gry albo Marka. I nie chodzi o to ze sa arefakty, bo ich nie ma. Problem w tym ze po grze albo Marku strzepia sie ikonki w pasku szybkiego uruchamiania i na planszy zamykania WINXP albo na planszy powitalnej, w miejscu gdzie jest rozjasnienie (gorny lewy rog ekranu), nie ma plynnego obrazu tylko takie okregi sie robia.  

Jak odinstaluje sterownik (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Odinstaluj) i zainstaluje go ponownie (Panel sterowania|System|Menadzer||Karta graf.|Skanuj w poszukiwaniu nowego sprzetu), to wszystko wraca do normy... dpokuki nie wejde znow w gre albo Marka.  

Mial ktos moze kiedys cos takiego?  

Prosze o jakies sensowne pomysly na rozwiazanie tego problemu.

Mam troche podobny problem, pisałem wcześniej. Białe kropki na teście POST i czasem poszczępione czcionki w windzie. A także pojedyńcze kropki na pulpicie i w benchmarkach.

Nie jest to chyba sprawa przetaktowania, bo teraz na PRO jest defaultowo 324/620 i daje się bez dodatkowych błędów w grafice dociągnąć do 344/660.

Może powinniśmy spróbować biosu innnej firmy niż Hercules. Ktoś pisał (chyba Kucyk) że ma 3D Club, HiS i jakiś inny jeszcze. Może warto...

Zmiana BIOSU nic nie daje sprawdzilem juz chyba z 5 roznych BIOSOW.

Wszystko jest ok dopuki nie zapodam gry. Po wyjsciu z niej robia sie te dziwactwa. Zmienilem spowrotem na oryginalny BIOS bo bezsensem jest po kazdej grze odinstalowywac i na nowo instalowac sterowniki.

Czekam na rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem bez kasy. Ale po 10 kwietnia czemu nie. Generalnie rzecz biorąc karta działa cały czas na 380/340 MHz i mnie to całkowicie zadowala. :) 400 MHz to kres chyba tego VPU, wszystko powyżej powoduje pojawianie się szarych kropek w dolnej części sceny 3D, a załóżmy 420 MHz pokazuje znany z niemodowalnych Radków 9500/9800SE efekt szachownicy.

Przed chwilką zrobiłem teści @ 378/338 (R9800 Pro zegary) i otrzymałem:

 

Dołączona grafika

 

Całkowicie mnie to zadowala. :-) Trudno mi znaleźć grę, w której tak takowana karta nie pozwalałby mi gry w 1024x768 @ 32bit z FSAA x4 i AF x8. :) Jak pojawią się bardziej wymagające aplikacje to zarzuce 1280x960 i AF x8 ... :) Ew. obniże FSAA do x2 w 1024x768. Dałem za Radka 930 zł w siedzibie Komputronika w Warszawie i nie żałuję ani złotówki przeznaczonej na tą kartę.

a jak jest z temp samej karty ... u mnie robi sie troche goraca i mnie to martwi czy nie zabije tym karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes! Pokonałem barierę 6000 3DMarków 03. :) O całe 3 PK... W końcu mi się udało. Sprzęt:

 

XP2000+ Thorton @ 2.2 GHz (10x220 MHz) 512 KB Cache L2 1.75v

ABIT NF7-S 2.0 BIOS 2.2 by ABIT VDD=1.6v

Radeon 9700 by Komputronik @ R9700 Pro Hercules BIOS 400/340 MHz (Oryginalne chłodznie jądra + jakieś miedziane radiatorki Cooler Mastera na pamięciach)

256MB PC333 Samsung + 256 PC400 Kingston @ 440 MHz 2.5-3-3-11 Dual Channel 2.7v

SB Live CT4830

 

Reszta dla 3DMarków nieistotna. :D

 

Wbrew pozorom, pobicie 6k wcale nie jest takie trudne... Wystarczy 400 MHz core i to wszystko, co trzeba zrobić. Wydajność procesora się nie liczy, poza oczywiście pierwszym testem. :P

Gratulacje

Widze że mi do twojego wyniku brakuje 10Mhz na rdzeniu

Ale na 400Mhz karta się krzaczy i nie wiem czy to wina niedoboru prądu i blok wodny za słabo przylega...

 

Dołączona grafika

 

 

A jaki masz wynik w 3D Marku'01?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly klopot, kupilem z miesiac temu radka 9700 na kosciach samsunga 2.86 ns, od ATi. Do tej pory wszystko gralo, wyjscia telewizyjnego nie sprawdzalem, zainstalowalem catalysty 4.3 i o ile pamietam to na nich jeszcze AA i AF mi dzialal, po zainstalowaniu Omeg 2.5.30 AA i AF nie dziala, na DNA opartych o te same catalysty tez nie chula. Nie wiem czy to kwestia gry ktora sprawdzam obecnosc AA i AF czy moze cos sie stalo z karta. Karte testuje na demie Toci Race Driver 2 poniewaz nie mam nic innego na dysku, zaraz sprawdze na FC ale watpie, caly problem wyglada tak - gra sie laduje oczywiscie w zakladkach zaznaczone AA x6 i AF x16, gra sie laduje, pasek ladowania przez pierwsze 2 skoki byl wygladzony po chwili pasek przybiera postac schodkow i w grze zaowazam obnizona wydajnosc jakby AA i AF byly wlasczone ale nei widac ich efektu. Help me ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte testuje na demie Toci Race Driver 2 poniewaz nie mam nic innego na dysku.

Może w tym tkwi problem, ze jest to demo i gra nie wykozystuje AA i dlatego się wszystko wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila przetestowalem na Colinie 2, chodzilo mi o szybka instalacje - 10 mb, no i niby jest ale jakos kulawo, zwalam to na poczet tego ze gra nie jest juz pierwszej mlodosci, w demie Colina 4 AA x6 i AF x16 i bez zajakniec oczywiscie przed klopotem niestety teraz nie jestem w stanie sprawdzic karty na tym demie. Reszta mojego konfigu to ASUS A7N8X, Bartek 2500@3200 1,65 vcore, 2x256 DC D43 2-3-3-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pamięci ustawione na 275 i przy normalnej pracy w Windowsie sa autentycznie gorące :!: 8O Czy to nie jest czasem dziwne. Boję się że coś sie spali. Nie jest to czasem wina tego biosu z Herculesa 9700 Pro ?

 

A poza tym czy jakby mi sie teraz spaliła karta z tym biosem nowym to mógłbym ja jeszcze dać na gwarancji ?? W jakim wypadku utracę gwarancję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wynik w 3D Marku'01?

Kliknij na odpowiedni link podpisie. 17800 ... CPU tylko na 2.2 GHz z powodu słabego chłodzenia. I tak sądzę, że ten wynik jest OK. :) Nie sądzę by pobicie 18k było jakimkolwiek problemem. To tylko kwestia taktowania procka. +50 MHz i będzie gotowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...