Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

czyli do mocnego oc co lepiej wziąć: 1315516[/snapback]

Jesli do mocnego to zadna z tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sapphire 9700 3.3ns to zwykly 9700 bez pro... takty 275/540

 

 

ja bym bral mediona tylko raczje go nie katowal bo ma stabilizatory nizszej jakości przez co mogl by ci paść po srednim/wysokim o/c chociaz kreci sie b.ladnie 450/750 i nawet leci...

zresztą sama platforma Ci zapewnia "niezłą" wydajnosc....

 

jak chcesz to Ci go obadam na real jak to z jakoscia wykonania jest bo do kolesia co go sprzedaje mam rzut kamieniem (10min jazdy autobusem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu go obadywać, bo po wyglądzie elementów nie poznasz ich jakości (chyba, że poznasz...), dzięki za propozycję :)

 

dobra, ostatnie pytanie na temat wyboru karty (mam nadzieję):

9800 2.8ns - co sądzicie?

 

ta mi sie wydaje najatrakcujniejsza z tych trzech - dobre pamięci, i buiilt by ati (co prawdopodocbnie wykonanie powinno mieć lepsze niż medion)

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu go obadywać, bo po wyglądzie elementów nie poznasz ich jakości (chyba, że poznasz...), dzięki za propozycję :)

 

dobra, ostatnie pytanie na temat wyboru karty (mam nadzieję):

1316515[/snapback]

Nigdzie nie masz napisane, ze jest to built by ati - ja bym to nazwal inaczej: no name :) albo chinatech czy jakos tak - jak te 9800pro sprzedawane z opisem, ze "wygladaja jak Sapphire"

 

Na plus nalezy zaliczyc wyposazenie dodatkowe, ktorego przy medionach nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu go obadywać, bo po wyglądzie elementów nie poznasz ich jakości (chyba, że poznasz...), dzięki za propozycję :)

 

dobra, ostatnie pytanie na temat wyboru karty (mam nadzieję):

1316515[/snapback]

Stara dobra rada mówi, że lepiej kupić firmową karte na dobrej elektronice niż "medialnego" wypasa z firmy xyz

 

mediony to KIBEL i tyle

 

Cena jest była i będzie, wykładnikiem jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja z innej beczki. Wlasnie nabylem Herca 9700 pro (wizualnie wyglada jak nowka)...:/ w 3D marku 2001 bez krecenia na standardwych zegarach ponad 10 tys pkt po podkreceniu na 351/330 mam 11680:? to z lekka porazka chyba:) No i jedna rzecz mnie martwi. W pewnym momencie w benchu jest taka figurka konia:] na ktorym widac ( i standardowe zegary i te podkrecone ) poblyskujace punkty. nie wiem czy to tak ma byc czy to arty?? bo w inncy screenach nie widze nic blyszczacego bialych kropek itd.

 

Natomiast 3D 2003 cos mi sie wywala piszac ze mam za malo pamieci. a wynik na standardowych zegarach to bylo cos kolo 3000 niestety nie zapisalem dokladnego wyniku.

 

Kolejny dol jaki lapie to NFS2. Pelne detale 1024x768. Gra sie wysypuje po powiedzmy 15 min grania. Jak zmniejsze ilosc detali to smigala. I nie wiem czy to wina karty czy "oryginalnej" gry:]

 

Poradzcie co jest grane. Mam standardowe chlodzenie ( wlasnie ten radiator a raczej samo kolko daje sie delikatnie ruszac choc nie widze zeby odstawal od rdzenia) i nie skatowalem karty. A koles od ktorego kupilem na allegro sprzedawal sporo sztuk a karta czysciutka jak nowka wiec to moze jakies zapasy.

 

Help wymiatacze:) bo ja nie nadazam czytac tych topikow po przyjsciu z pracy:(

 

a no nie napisalem jaki mam sprzet bo to pewnie bedzie pomocne

 

hdd: WD 80 7200rpm, seagate 40 VII 7200rpm, cd-rw, dvd, herc 9700pro, barton-M 2500+ @2300 vcore 1.65, asus a7n8x deluxe,twinmos 512 ddr pc 3200 fsb 200 (te pamiatki sie slabo kreca) Enermax coolergiant eg485ax-vhb(g)

Edytowane przez cacadooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3D marku 2001 bez krecenia na standardwych zegarach ponad 10 tys pkt po podkreceniu na 351/330 mam 11680:? to z lekka porazka chyba:)

1319382[/snapback]

z lekka bardzo....

 

No i jedna rzecz mnie martwi. W pewnym momencie w benchu jest taka figurka konia:] na ktorym widac ( i standardowe zegary i te podkrecone ) poblyskujace punkty. nie wiem czy to tak ma byc czy to arty?? bo w inncy screenach nie widze nic blyszczacego bialych kropek itd.

1319382[/snapback]

kropki są na na chyba każdej karcie. to jest coś tam podobno w strownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update. na ustawieniach 350/660 udalo mi sie osiagnac na stadnardowym chlodzeniu plus lekko wiejacy arctic 14291 w 3D 2001. Moze jakbym mial lepsze chodzenie to by szlo wiecej. Bo na standardzie sie nieco boje. Bo w pewnym momencie zauwazylem ze bardziej podkrecona karta byla mniej??? wydajna bo uzysklalem 14110 a jak jeszcze podnislem oba taktowania to wynik byl slabszy 13673. Chyba karta zaczela sie wowczas pocic. dziwne to wszystko bo wczesniej jak juz pisalem przy takich zegarach mialem 11680. Ale przeinstalowalem stery wiec moze tu tkwila przyczyna. Pewnie bez innego chlodzenia nie mam co mazyc o lepszych wynikach bo jak przesadzilem tosie far cry powiesil a to mi sie nie podoba:)

co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, słuchajcie czy moglibyście mi poradzić co zmienić w tym kompie:

Proc: Athlon 2,2+(0,13um) ,256 DDR kingston ,ECS K7S5A , R9700 PRO built by ati. (cały komp na standardowych bo nie bawie sie w podkręcanie)

Wiem że napewno płyta głowna bo chodzi max na AGP 4x i wogole to juz dosyć stara konstrukcja.

Chciałbym poprostu dobrze dobrać kompa do tego Radka bo go napewno nie zmienie....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze np. 2x256 w dualu na NF7 miałbym dużą różnice do tego co mam teraz? Ta płyta mnie od jakiegos czasu interesuje bo jeśliby inną to jedynie Epoxa 8rda+...tylko czy 512 to dostatecznie dużo na dzisiejsze czasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam, słuchajcie czy moglibyście mi poradzić co zmienić w tym kompie:

Proc: Athlon 2,2+(0,13um) ,256 DDR kingston ,ECS K7S5A , R9700 PRO built by ati. (cały komp na standardowych bo nie bawie sie w podkręcanie)

Wiem że napewno płyta głowna bo chodzi max na AGP 4x i wogole to juz dosyć stara konstrukcja.

Chciałbym poprostu dobrze dobrać kompa do tego Radka bo go napewno nie zmienie....pozdrawiam

1327888[/snapback]

 

zależy ile masz kaski

 

jeśli chodzi o najlepszy stosunek ceny do jakości i możliwości OC to proponuję :

 

Epox 8RDA3i rev. 3.3 BOX Nforce2 Ultra za 210 zł

 

Do tego włożyłbym Hynixy 512 DDR PC3200 D-43 za 240 zł

 

-1 kość jest najsensowniejszym wyborem bo Dual to tylko ok 3% wydajności więcej i jest to nieodczuwalne, a kiedyś kupisz sobie drugą kość 512

 

razem 450 zł

 

jak masz jeszcze kasji to można dokupić zasiłkę

 

Chieftec HPC 360-202 DF - 360W za 155 zł

 

Sprzęt idealny do OC.

Proca można spróbować wykręcić.

 

A jak chcesz i proca zmienić to najlepszym wyborem jest Sempron 2500+ OEM za 249 zł lub BOX za 280 zł i wykręcić go przynajmniej na 2100 mhz co daje semprona ok 3100+

 

jeśli masz jakieś pytanka to mozesz na PW napisać :wink:

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli popełniam jakieś gafy to wybaczcie to mój pierwszy raz. :oops:

Mam następujący problem, po zainstalowaniu SP2 pojawił się problem z grami mój radek 9700 przestał się wyrabiać przycina się i zwalnia. Mam Athlona XP 2600, 512 MB RAM, płyta MSI KT4V. Przed instalacją SP2 wszystko było OK. Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wziecia ATi 9700 128MB/256bit za 440 zł, jak myslicie oplyla sie?

Obecnie mam 9200 i mysle na co by sie przesiasc, chcialem niedawno juz kupowac gecuba 9550xt, wczesniej radka 9550 od gigabyte'a. moje obawy wzbudza stary chip w 9700, czy jest sens jeszcze sie w to pchac? nie lepiej poczekac na cos nowszego na agp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, mam dwa pytania - jestem posidaczem radka9700 (na pewno nie pro) firmy hercules.... a oto pytania:

1. czy da się sprawdzć programowo producenta, model ramu ktory mam?

2. na pierszych stronach jest link do v-moda -- tylko ze ze to instrukcja do 9700pro - czy ta instrukcje moge zastosowac na mojej karcie i czy ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. aida i inne programy powinny podawac nazwe karty (firme), ale dla upewniania sie otworz bude i zobacz czy masz niebieski laminat, a kosci musisz sprawdzic po napisach na nich (programowo raczej teog nie sprawdzisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe czy mogoby mi ktos przeslac oryginalny biosik od 9700 z komputronika ( ten z 1 strony link: DEAD :((( )

mam problem z karta ... zaczalem sie bawic ( jak zwykle mnie cos podkusilo ) i wgralem biosa 9700pro .. a ze osoatnio bardzo malo gram nie bylem w stanie go przetestowac .. obecnie mam slideszhow :( odpalam BF vietnam i przycina jak cholera .. 0,3 f /s biosy wgrywalem rozne za kazdym razem czyscilem drivery .. i wgrywalem juz nie omegi tylko catalisty .. ale niestety bez skutecznie :(

 

co moze byc przyczyna ? bios .. procek mam raczej szybki bartka 2500@3200+ abit nf7 na WODZie ... karta dosc dobrze schlodzona ...

mejl :

hubiii@maxipower.net

 

z gory dzieki

Edytowane przez hubiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

 

Spotkał mnie problem krzakow na ekrania i roznych takich tam dziwactw ktore generuje moja grafika.

Krzaki i zalamania, pionowe pasy, dzwine kwadraciki i itp.. pojawiaja sie najczesciej podczas uruchamina komputer, jak sie zaladuje juz WINDOWS to przez pierwsze moze 5min ale i to nie zawsze jest ok ale potem juz sie nida nic robic (czasem wraca obraz do normy ale na krotko i znow sieczka na ekranie).

Wazne karta nigdy nie krecona nawet sterownikiem czyste sterowniki ATI nic wiecej TYLKO DODAM ZE DUZO UZYWANA KOMPUTER DZIALA PRAWIE NON-STOP (GRANIE). Z przegrzewniem tez bym sobie darowal poniewaz zaczyna to sie dziac nawet przy pierwszym uruchomieniu kompa np: po nocy.

 

PORADZCIE CO TU MOZNA ZROBIC moze bios zaladowac na nowo (nigdy nie byl robiony update biosu) moze on sie rozjechal. JAK BY CO TO PROSZE O LINK Z BIOSAMI DO RADEONA (a mam napisane na kosciachSamsung 313 to znaczy ze pamieci to 3,3ns)

 

 

 

Prosze o nie blokowanie tego POSTU...

A link ktory odstalem DO POSTU WYSTAWIONEGO PRZEZEMNIE WCZESNIEJ od pewnego uzytkownika tego FORUM jest PRZESTAZALY i nic tam nie dziala zadnych konkretynch biosow - same do 9700 non pro :((

Tak wiec mam prosbe o cos bardziej dokladnego.

A KOLEDZE Iwo PODZIEKUJE ZA INFORMACJE. :((

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez VonOrlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz jaki masz :?: r9700 jest prodozerne. a ja wlasnie przegrzania bym sobie nie darowal bo jezeli grasz caly czas i w budzie masz saune to i do tego zatarl ci sie wentyl na GPU...

 

te obiawy co opisales wskazuja na rdzen ktory byc moze sie przegrzal i juz teraz sypie artami od samego wlaczenia komputera.

 

Bios raczej nie mial sie szans sie zwalic bo w niego chyba nie ingerowales :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze czas na sprzatanie w kompie ... kurz wymiesc .. wyczyscic i sprawdzic stan wiatrakow .. jak przedmowcy mowia wskazuje na przegrzewanie sie gpu :)

kiedys mialem cos takiego ... glupia sprawa bo odwrotnie zalozylem radioator na randka 9500 i karta sie nie dala do konca w slot wlozyc i dokadnie mialem takie oznaki jak piszesz pasy ... krzaki .. heheh sprawdz czy karta dobrze siedzi w slocie ew wyciagnij i wloz na nowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, mam dwa pytania - jestem posidaczem radka9700 (na pewno nie pro) firmy hercules.... a oto pytania:

1. czy da się sprawdzć programowo producenta, model ramu ktory mam?

2. na pierszych stronach jest link do v-moda -- tylko ze ze to instrukcja do 9700pro - czy ta instrukcje moge zastosowac na mojej karcie i czy ma to sens?

1331551[/snapback]

 

dzieki - wlasnie szukam programu ktory mi to powie bo o sciaganiu radiatorow na razie nie ma mowy - aida i inne benchmarki odpadaja, rivatuner tez :( to musi byc cos tylko do grafy tylko nie wiem co.

 

tak czy siak thx za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem którego nie umiem rozwiązać. Przesiadłem sie z karty Voodoo3 :lol: na Radeona 9700 (built-by-ati) i monitor pracuje tylko przy 60 Hz !!aż do 1600:1200. Nie wiem czy to wina jakiś ustawień czy co? Ustawiam na 85 i w system widzi 85 ale monitor cały czas ma 60 !! Na Voodoo3 mogłem normalnie poprzez windowsa zmieniać np. na 1024:768 na 85 albo 100Hz....

Mam poprawnie zainstalowany monitor karte na Omegach najnowszych....nie wiem jeśli ktoś umie mi pomóc BEDE BARDZO WDZIECZNY bo przy 60hz to oczy wysiadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna odwrotnie zalozyc radiator na radka :huh:

1335485[/snapback]

mozna ... :) mi sie udalo :) szybko zakladalem radiat i nie popatrzylem .. :)

wiesz poza tym stress :) pierwsze kroki ... hehe

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9700pro -> Agp3.0 -> Bios ? ? ?

 

jakie ustawienia najlepsze ??? ???

 

 

 

 

 

posiadam HIS Radeona 9700 Pro

płyte główną MSI PT880Neo-FISR Via PT880

 

 

 

teraz mam takie :

 

AGP 3.0 Mode - 8x

AGP Driving Control - AUTO

AGP Driving Value - CB

AGP Fast Write - Disabled

AGP Aperture Size - 128MB

AGP Master 1 WS Write - Disabled

AGP Master 1 WS Read - Disabled

AGP Read Synchronization - Disabled

 

 

jakie ustawienia AGP w biosie będą najlepsze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie programy nie pomagają...bo ustawiają niby większe odświeżanie ale w menu monitora ciągle jest to 60Hz :-( Może ktoś wie co jest zepsute i ile to może kosztować - będe musiał chyba zanieść do naprawy monitor ? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak google sie przydało! Wystarczy ustawić żądane odswiezanie w zakładce Ekrany w Catalistach....bo ponoć wszystkie karty ATI tak mają z tym odswiezaniem! :-D Teraz śmigam w 100Hz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...