Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

AQYHA 0431

seria:

•T056933H40668

•T056933H40664

•T056933H41341

•T056933H40744

•T056933H40749

Czy ma ktos procka z tych serii? Prosze o info jak sie kreci i ktora sie lepiej do o/c nadaje. Rozwazam zakup takieigo sprzetu i nie wiem na ktory sie zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy mobilach jest to loteria, coś jak lotto bierz tego który ci się najbardziej podoba, jak nie ma możliwości sprawdzenia, selekcji to nigdy nie bedziesz miał pewności, choćby "najlepsiejsza z najlepszych" seria była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupil xynix d43 badz V-DATA te pamieci sa bnajtansze i najlepze! zobacz moj opis! i to jeszce nie ich max! gdyz plyta mnie ograncza! ale wszytsko ladnie gra na cl 2 tak wiec zastanow sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? siedze i nie wiem na co sie zdecydowac: Abit NF7 (v2.0) czy Epox 8RDA(3)+

 

ktos mial do czynienia z obydwoma plytami:?::?::?:

jesli tak to prosze o porownanie (plusy i minusy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek

trafiles na dobre pamiatki! ale Ci powiem ze np. goodramy sa w tej samej cenie oi sa duzo gorsze. Sam wiesz ze trzeba trafic na model taki jak ty masz trzeba miec szczescie! Ja osobiscie nie mam zadnych zastzrezen do moich pamitek smiagaj az milo:) hehe tylko gdyby bylo cl 2 2 2 11 a nie 2 3 3 11 ale jets spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i tak są OK. CL2 to podstawa. Sam kiedyś katowałem V-Data na Epoxie z KT266A i A7V8X. :) I wszystko działało z 2-2-2-11 CMD 1T. ;) V-Data to dobre oemowe kostki (najczęściej od Microna). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na VERITECH 281.82 zl za 512mb - takie sobie ostatnio kupilem (jakos tak od niechcenia... ale zaplacilem za nowke 250zl wiec mi sie chyba oplacalo) i chodzi bez problemu na 400mhz na 2-2-2-11 (2-2-2-6 tez) bez podnoszenia napiecia.... Pojda na nie radiatorki i zobaczymy co potrafia... Chyba najgorsze nie sa.... Jak nie dadza sobie rady to kupimy Hynixy...

Moja Dfi wrocila z serwisu (tu duzy plus dla Angeli za wyrozumialosc ;) ) a mobilek juz do mnie jedzie... Moze wreszcie moj komputerek bedzie jkaos chodzil....

 

 

A wlasnie tak z ciekawosci - Mobilek ma fsb 133mhz.. A probowal go ktos odpalic na starszych plytach?? - ciakwi mnie co sie bedzie dzialo.... (np na jakims kt266a albo sis siakis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pech - w wyborze plyty kieruj sie tym ktora Ci sie bardziej podoba... osoba ktorej zepsul sie abit (tez sie moze zdarzyc) i przeszla na epoxa (ktory dziala do dzis) - zawsze Ci poleci epoxa, innej zepsul sie epox a abit dziala i poleci abita etc... ja mam nf7-sl i mowie jak nastepuje ;))

 

+Abit (jednak ta firma robi bez przerwy dobre plyty od ladnych kilku lat, epox od niedawna)

+soundstorm

+dobre mozliwosci o/c (na biosach merlina wyciaga fsb ~250)

+fw/sata

 

-wiekszosc zle wspolpracuje z twinmosami

-glosny wiatraczek na NB, do tego jest tam doslownie kropelka pasty termo (zaleca sie wymienic, ale to co jest pod radiatorem epoxa to jest dopiero czad ;0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David_69 widze, ze tobie chodzi o markowe kosci. co sadzisz o DDR 256MB PC-400 Major CL 2.5 (Kingmax)http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7054

Defauktowo będą ładnie chodzić. Ni epopełnaj mojego błędu i nie kupuj czegoś co sie "da słabo kręcić". Ja kupiułem Kingtsomy i obecnie chodzą jak w podpisie. I żałuję bo bym wolał poczekać i kupić coś lepszego. Tobie też tak radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro juz o RAMach mowa - jaki wzrost wydajnosci daje krecenie pamieci? Moglby mnie ktos zafloodowac jakimis wynikami przed/po z 3dmarka czy jakiegos innego benchmarka lub gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry czy ktoś wie gdzie w warszawie od ręki można kupić mobila 2500. Na wge nie ma, wgk to ostateczność we wszystkich znanych sklepach nie ma a allegro to ja pierdziele więc może ktoś coś obczaił na miescie. z bogiem.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David_69 - chodzilo mi bardziej o test na jednym kompie. Na zasadzie: test wydajnosci na std. ustawieniach. Pozniej jakis o/c - znowu test, pozniej znow o/c znow test, tak zebym mogl zobaczyc jak realnie to wplywa na wydajnsosc. Jak konkretne podkrecenie czy zmiana timingow wplywa na wyniki w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtoff

http://www.frazpc.pl/artykuly/212/Badania%...ormie%20nForce2

Może to pomoże.

 

@PecH - nie słuchaj sie gościa!!! Sam jeszcze poczytaj ogólnie o pamięciach! GeLI są dobre!!! Mogą sie za to gorzej kręcić!

Tu masz temat: (może on ci pomoże)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=895...r=asc&&start=90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@david - ale to jest test wydajnosci pamieci przy jakis timingach, a gosc pytal o 3dmarka i jak sie ma ta wydajnosc syntetyczna w praktyce (grach, aplikacjach)

 

mobajli rzeczywiscie nie ma :/ zaraz spytam miodka kiedy znowu sciagnie

 

 

update: cyt miodek:

 

Będą, będą, w sobotę nowa aukcja.

 

Pozdrowienia

Miodek

 

:)

 

poczekajcie, i tak zawsze ma najtaniej - pewnie ~0.4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtoff

http://www.frazpc.pl/artykuly/212/Badania%...ormie%20nForce2

Może to pomoże.

 

@PecH - nie słuchaj sie gościa!!! Sam jeszcze poczytaj ogólnie o pamięciach! GeLI są dobre!!! Mogą sie za to gorzej kręcić!  

Tu masz temat: (może on ci pomoże)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=895...r=asc&&start=90

geile ostatnio są do kitu trafiają się sztuki które nie robią fsb 215 przy kiepskich timingach dobre pamięci geila to są ulta-x ale te są drogie cholernie nawet ultra platinum po 500 zł za sztukę są kiepskie. Mimo że te geile pod intelem śmigają lepiej niż pod amd to i tak przy intelu mniej się liczą timingi niż przy amd i dużo lepsze są choćby hynixy z allegro za 260 zł. Wiele negatywnych opinni słychać o geilach więć nie pierdziel mi tu.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek

trafiles na dobre pamiatki! ale Ci powiem ze np. goodramy sa w tej samej cenie oi sa duzo gorsze. Sam wiesz ze trzeba trafic na model taki jak ty masz trzeba miec szczescie! Ja osobiscie nie mam zadnych zastzrezen do moich pamitek smiagaj az milo:) hehe tylko gdyby bylo cl 2 2 2 11 a nie 2 3 3 11 ale  jets spox

Już ich nie mam. :) Zostały zastąpione przez 2 sztuki Hynixa D43 D8J 512 MB. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@david - ale to jest test wydajnosci pamieci przy jakis timingach, a gosc pytal o 3dmarka i jak sie ma ta wydajnosc syntetyczna w praktyce (grach, aplikacjach)

No chyba jest logiczne że to coś daje. Pare punktów w 3Dmark'u napewno zyska.

 

Przy 133*11 miałem__~7700 marks'ów

przy 215*11 mam już ~8100 marks'ow

 

Więc chyba coś daje.

 

@feluś - Ale mówisz o domyślnych ustawieniach czy po OC?! No bo było by to śmieszne, że na DEFAULT były problemy. Mam znajomego; on ostatnio sobie tak owe GeLI kupił i jest zadowolony. Zresztą chciałem żeby gość sam poczytał i wtedy wyciągał wnioski a nie tak jak ty zrozumiałeś, że powiedziałem że nie masz racji.

Pozatym nie dziwie sie że takie wybral - patrzałeś na opinie tych pamięci z tego lnka?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie mi :(...

Mianowicie dostalem mobilka włożylem go plyta wstala ale od razu reset przy wejsciu do biosu lub przy probie bootowania. Ale spokojnie wlozylem starego procka zrobilem upgreade biosu. Komp wstal ale od razu 0 stabilnosci. Wiec wszedlem do biosa dalem mu napiecie 1.65 ale nic sie nie poprawilo. To zjechalem pamieciami do 133mhz - i dopiero zaczelo chodzic. I teraz nie moge dac wyzszych timingow ani wyzszego fsb dla pamieci bo sie zwisa ;(... Mimo ze przed zmiana procka i upgreadem biosu chodzily na 2-2-2-6 (2-2-2-11 tez) na 200MHZ bez problemu. Co to moze byc.

Bios wgralem 2004/06/19 oryginalny bo nie wiedzialem ktory jest dobry bo tam z tym co obsluguje semmprona byl problem. Biosa preferuje oryginalnego bo mam gwarancje.

Z samego procka jestem zadowolony. Generalnie narazie sprawdzilem tylko ze na 1.7v chodzi na 10x200 a wiecej nie bawie sie bo i tak pamieci bida ;(... Co sie moze dziac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...