Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ten temat!!! Nie róbcie śmietnika. Poszukaj na podstawowych, jest kilka tematów co kupić. W tym działe też widziłęm jeden, płyta do 300PLN się nazywał.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos widzialem wiecej BH6 smigajoacych wyzej niz BH5

Owszem na nizszych napieciach BH5 lepiej sie spisuja ale krolem wysokich napiec sa BH6

@Hipo

Widziales moze gdzies ranking stabilnego fsb na jakims innym forum??

Chodzi mi wlasnie o wyniki na takim 280 fsb ;) No moze nieco nizszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. kupilem tego proca, a razem z nim abita nf-s 2.0, taganka 380w i si-97. Pamięci mam noname 2700. I tak: gdy ustawie w biosie FSBna 166x11 to wszystko działa na pół stabilnie, tzn. odpala sie winda ale co chwile jakies resety lub błedy progsów. Jak ustawie niższe FSB, np: 133x14 to przy starcie windy bluescreen "sprawdź dysk". Czego to jest wina ? Ja obstawiam pamięci, NB lub zasiłke... bo gdy załadowalem innego proca to było to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie Ci gratów nie przetestujemy. Po kolei eliminuj co jest nie tak. Zacznij od pamięci, może wymagają Biosa z CPC OFF. Sprawdzałeś czy pasta na NB jest ok? Co mówi Podgląd Zdarzeń w windzie, są jakieś errory?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie Ci gratów nie przetestujemy. Po kolei eliminuj co jest nie tak. Zacznij od pamięci, może wymagają Biosa z CPC OFF. Sprawdzałeś czy pasta na NB jest ok? Co mówi Podgląd Zdarzeń w windzie, są jakieś errory?

Pozdrawiam!

1294525[/snapback]

pasta jest ok, pamieci NONAME z kościami VDATA, nie wiem co to podgląd zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

czy moze ktos sie orientuje czy dostane jeszcze ktoregos bartona 2500 w jakiejs hurtowni w Niemczech, ewentualnie w jaka cena :?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdarzeń to miejsce gdzie winda zapisuje raporty. Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Podgląd zdarzeń. Aha, podgląd jest dostępny tylo w Win XP Pro. Zapuść Prime95 na test pamięci, zobaczysz czy to nie ich wina.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce zrobic drut moda, bo moja plyta (jak w opisie) ma tylko opcje vcore +5%

 

Problem jest taki, ze mam 2 opisy, ktore sie roznia od siebie ;/

Jak ktos sie orientuje to niech poradzi jak to wykonac, wybralem vcore 1,7V

 

PIERWSZY OPIS jest na czarno, a DRUGI na czerwono na fotce W ZALACZNIKU

 

zrodlo 1wszego http://www.ocinside.de/...d/amd_pinmod.html

zrodlo 2giego http://bbs1.danawa.co.kr/ys....ame=F_tb10-76664-.jpg

post-24274-1109254976_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna strona ale 20E, przesyłka to weź !

Mobilny 2,5 kosztuje 87 * 3,9 =340zł + 20*4 = 80zł w przybliżeniu 420zł , to na allegro taniej kupisz !

Chyba że masz rodzinę w niemczech to tak :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , co sądzicie o bartonach mobile 1,65V ??

I jaka jest najlepsza seria ?

1303107[/snapback]

Sadzimy, ze sa dobre

Nie ma takiego czegos jak najlepsza seria

Szukajka nie gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzimy, ze sa dobre

Nie ma takiego czegos jak najlepsza seria

Szukajka nie gryzie

1303567[/snapback]

chodzi oto ze wogole te wszystkie serie to jedna wielka lipa, to ze kiedys jakas seria krecila sie dobrze nie znaczy ze 2gi proc z tej samej seri tez sie bedzie dobrze krecil, wszystko to szczescie moze sie krecic dobrze a moze tez do [gluteus maximus] :-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto ze wogole te wszystkie serie to jedna wielka lipa, to ze kiedys jakas seria krecila sie dobrze nie znaczy ze 2gi proc z tej samej seri tez sie bedzie dobrze krecil, wszystko to szczescie moze sie krecic dobrze a moze tez do [gluteus maximus] :-x

1306356[/snapback]

no chyba nie do końca. mobile z fabrycznym v-core 1,45 kręcą się lepiej od tych, których fabryczne v-core to 1,65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie do końca. mobile z fabrycznym v-core 1,45 kręcą się lepiej od tych, których fabryczne v-core to 1,65

1306932[/snapback]

Jakies dowody na to :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociażby takie że przy mniejszym napięciu jest mniejsze wydzielanie ciepła.

1307127[/snapback]

Zajebisty dowod....... Nizsze napiecie to one maja na default - tam twoja teoria sie sprawdza... Jednak po podkreceniu nie ma ona zadnego sensu, gdyz to z jakiej seri jest proc (1,45 vs 1,65), nie warunkuje tego do ilu sie podkreci (przy duzym OC kazdy proc bedzie potrzebowal DUZO Vcore - niezaleznie od tego ile ma default B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno mnie tu nie bylo (ostatni raz w grudniu)

 

czy ktos krecil 2500 M na plycie epoxa 8RDA6+Pro ?? jesli tak to ile wycisneliscie bo ja z fsb nie moge przekroczyc 210 MHz. jesli sie wam udalo wiecej to w jaki sposob (odpadaja mody bo mam mobo na gwarancji i nie che jej stracic)

 

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może mi poradzić który procek kupić, mam dwie aukcje na oku oto linki :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43415545

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43793193

 

Zależy żeby się kręcił przynajmniej na 3200+, bo ostatnio kupiłem dwa zwykłe procki, ale niedało się ich podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś może mi poradzić który procek kupić, mam dwie aukcje na oku oto linki :

 

1308960[/snapback]

najlepsze są te z napieciem 1.45V, zielonym laminatem i niskim batchem (podobno). Batch - 4 ostatnie cyfry. Zresztą przeglądnij topic to napewno znajdziesz dokłądną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeglądnij topic to napewno znajdziesz dokłądną odpowiedź

:D :D nie sądze :D :D

musisz poprosu mieć szczęście - że serie, numerki, kolory i wszytkie inne znaki na niebie i ziemi sięsłąbo sprawdzają do mobili to jużwiadomo od dawna

gwarancją na dobrą podkręcalnoć w przypdaku mobili jest tylko selekcja

a tak to jeszcze raz powtarzam - szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos widzialem wiecej BH6 smigajoacych wyzej niz BH5

Owszem na nizszych napieciach BH5 lepiej sie spisuja ale krolem wysokich napiec sa BH6

@Hipo

Widziales moze gdzies ranking stabilnego fsb na jakims innym forum??

Chodzi mi wlasnie o wyniki na takim 280 fsb ;) No moze nieco nizszym

1292888[/snapback]

 

Sorki za spóźnioną reakcje ;)

Nie spotkałem sie niegdzie praktycznie z tak skrupulatnym rankingiem jak ten na Tweaku, na forum TicTac'a było zestawienie maks FSB na soc A ale nie wiem jakie tam były kryteria zakwalfikowania bo maks to było na pierwszej pozycji 266MHz na Infinity, nie było żadnych wyników, screenów tylko po prostu lista kolesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziales to:

http://s6.invisionfree.com/underclock/index.php?showtopic=28

Topic niestety nie byl wieki aktualizowany, od tamtego czasu wiele sie zmienilo :>

Dyskusja http://www.xtremesystems.org/forums/showth...stable+lanparty

 

Zeby nie bylo mocno OT, moj XP-M :-P http://taipan.250free.com/bh6273.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno mnie tu nie bylo (ostatni raz w grudniu)

 

czy ktos krecil  2500 M na plycie epoxa 8RDA6+Pro ?? jesli tak to ile wycisneliscie bo ja z fsb  nie moge przekroczyc 210 MHz. jesli sie wam udalo wiecej to w jaki sposob (odpadaja mody bo mam mobo na gwarancji i nie che jej stracic)

 

z gory dzieki za odp

1307734[/snapback]

Witam, owszem, da się - po pierwsze L12 mod zalecany (przecież nic nie zmieniasz w samej płycie, nie ingerujesz w nią fizycznie, tylko maleńki drucik w socket).

Po drugie, polecam bios Merlina :

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?t=28941

 

na Twinmosach miałem w 100% stabilne FSB222 przy dualu 2x512MB, na G.Skilach mam różne jaja, ale gryzą się z moją płytą. Staram się jednak mediować w tym sporze, więc zobaczymy, co się uda. SuperPI 16M liczy na FSB230 bez mrugnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...