Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

To ustaw 10*200 jak nie pójdzie spróbuj 9*200. Jak znów nie pójdzie to może te ramy nie dają rady. A może ta płyta nie posiada dzielnika 1/6?? Sprawdź w biosie. Bo jeśli nie to nic dziwnego że się nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Bartków. Ustawiłem swojego na 9,5*240 i wywalił w Prime po 1. teście. 10*230 full stable. (choc czasem mnie z NFSU wywala - sprawdzę grafę). I gwóźdź programu. 8*240 na default Vcore wywala w Prime po 2. teście. Po podniesieniu do 1,7V wywala od razu??? Pamięci? Są na 2,8V ale zdają się być stabilne. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj XP-M 2500+ smiga na razie przejsciowo na AC przy ustawieniach 220x10,5 @1,6V w biosie (1,57 w MBM)... Prace nad WC rev 5.0 powoli posuwaja sie do przodu - jak zakoncze, to bedzie wiecej MHz'ow :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a core jakie ma temp przy prime i idle? gwałtownie ci skacze? (to jest z diody CPU przez uklad abita(pewno winbond) zczytywane??) ,<font color="#FF0000">[ciach!]</font> to ze zle zczytane ,ja chce zobatrzec roznice na core (amplitude miedzy idle a load ,nawet z tych zkopconych sensorów)

To jest NF7 ona nie podaje nigdzie odczytu z diody !

Ten odczyt to sensor pod socketem, który jest na max'a do bani.

Na każdym biosie jest zresztą inaczej.

MIałem kiedys mobo z odczytem z diody(kd7) i wiem jak ten odczyt powinien się zachowywać.

 

Różnica (zakreconego odczytu) z sensora na NF7 to 10C.

 

Pozdrawiam,

e to spoko :D juz myslalem ze prommy daje ciala :D bo u mnie bylo ~ -12C w idle i ~ 5C w load przy podobnie obciazonym cpu. Na max hardcore gdzie proc wydzielal ~220W bylo ~ -9C w idle. Ale to sa temperatury podane z jadra northwooda ,przez zawyzajaca (jak niektorzy mowia) IS7. Parownik odpowiedio ~ -22C load i ~ -30C idle ,dokladnie nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie jest pierwsze 3GH (zaglądnijcie na 7 stronke topicu o najlepszyh AMD, pozdro Przemek 2F  ;-) )

 

Pozdrawiam,

Tyle że Przemek dał TYLKO WCPU nic więcej...

A to jest STABILNE 3GHZ ... (a myślę że nawet 3,1 da radę ...)

Czekamy na screen 3,2GHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncan - znów przodujesz, gratulacje!

 

Wiem ze prawdopodobnie byl juz ten temat poruszany ale co to jest Barton 2400+??  

Bo zastanawiam sie czy kupic wlasnie ten...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24085669

jak na moje oko jest to procesor :wink:

jądro barton, mobile, 1,45V... wszystko masz w opisie aukcji...

teoretycznie powinien być potencjalnie słabszy (mnie rygorystyczna selekcja...), a model 2600+ mocniejszy (analogicznie - bardziej ostra selekcja) - ale to tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie... super byloby zobaczyc 3dmarka na 3ghz :toast:

To nie jest problem, tyle że na szynie 200 to żadna rewelka, a moja grafa nie kręci się najlepiej :(

 

Mam nawet screeny z bardzo fajnego ustawienia 231x13, ale po 2 godzinach stabilnej pracy (Prime) coś się sypneło i moje mobo nie chce pracować na 231 nawet na single channel :(

 

Screeny:

Dołączona grafika

 

Na duzym screen'ie widać poprawniejszy(po kilku resetach) odczyt temp z socketu (na pasku widać idzącego Prime'a ;-) )

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXMA2500FKT43 2381005L31187

AQYHA 0351RPMW

 

mam pytanko odnosnie tych pogrubionych cyfr czy kazdy kto ma takiego mobila ma takie same

 

ps a moze ktos wie co one oznaczaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXMA2500FKT43 2381005L31187 

AQYHA 0351RPMW

 

mam pytanko odnosnie tych pogrubionych cyfr czy kazdy kto ma takiego mobila ma takie same

 

ps a moze ktos wie co one oznaczaja :D

Miałem w łapkach 3 szt i wszystkie to samo ... 2381005L3XXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Gigabyte K7 NNXP - najdrozsza jaka byla w calym moim miescie - mam Bartka 2500+ XP M i jedna wielka kicha - nie potrafi sie wzbudzic - czy to jest normalne - co trzeba by spróbowac by zaczelo to dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...