Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie! MAm taki problem. Dysponuje nf7-s i mobile 2500+ 1,45V. Mam najnowszy bios merlina w ktorym jednak na deafulcie wyczytuje mi vcore 1,57V. Czy zatem jak go podkrece do 1,9V to w rzeczywistosci i tak bedzie 1,77V i wszystko powinno byc bezpiecznie..?? Niestety miernikiem nie dysponuje wiec nie wiem w jaki sposob moglbym sprawdzic rzeczywiste napięcie. CO o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie! MAm taki problem. Dysponuje nf7-s i mobile 2500+ 1,45V. Mam najnowszy bios merlina w ktorym jednak na deafulcie wyczytuje mi vcore 1,57V. Czy zatem jak go podkrece do 1,9V to w rzeczywistosci i tak bedzie 1,77V i wszystko powinno byc bezpiecznie..?? Niestety miernikiem nie dysponuje wiec nie wiem w jaki sposob moglbym sprawdzic rzeczywiste napięcie. CO o tym sadzicie?

Mobile mają inne kodowanie napięcia. To co na mobilu oznacza 1.45V (mostki), to w zwykłym procesorze jest 1.575V, więc wszsytko jest oka. TU jest tabelka co i jak.

 

Skąd Ci się wzięły te 1.77V z 1.9V. Jak dasz 1.9V to będzie 1.9V dla procka (w teorii, w praktyce różnie to z płytami jest, Soltek mi np. zaniża 0.1-0.15V)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stresie tak do 51, 52 stopni dochodzi wiec chyba jest oki. Uzywam pasty ocz ultra 5+ i pentagrama, jak mam w opisie.

Jeżeli rzeczywiście w stresie masz takie temp, jak podałeś powyżej, to biorąc pod uwagę V-core twojego procka oraz OC (właśnie jakie? jaki mnożnik i jakie FSB?), są bardzo przyzwoite i nie masz się o co obawiać.

 

Jak słusznie zauważył kij, mobile inaczej kodują napięcia - default mobila 1.45v jest odczytywany przez wszystkie mobo jako 1.575v; biada tym, którzy chcą skręcić procka i nie mają w biosie możliwości obniżenia napięcia poniżej default (np. na Asusach jest taka kiszka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Slyszalem ze na Mobile nie mozna podniesc wysoko FSB tzn wiecej niz 230??? czy to prawda? sorki za pytanie ale jest 51stron:)

Inaczej : mobile pracują domyślnie na FSB133 i dlatego po przekroczeniu FSB200 często się sypią tzn. jak sam napisałeś, nie można na nich uzyskać wysokich FSB. Oczywiście wszystko zależy od płyty, bo znajomy na Solteku wyciągnął FSB240 bez problemu. Jednak uogólniając na Abitach, Epoxach (nie wiem jak z Asusami) a nawet DFI problemy mogą się zacząć po przekroczeniu FSB210-215.

 

Rozwiązanie : zmodyfikowany bios z L12 soft modem na FSB200 albo drut mod (L12) w socket na FSB200 i jedziemy - tego mi się już nie chce objaśniać (szukajka nie boli ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI!!

Rozwiązanie : zmodyfikowany bios z L12 soft modem na FSB200 albo drut mod (L12) w socket na FSB200 i jedziemy - tego mi się już nie chce objaśniać (szukajka nie boli Wink).

oki poszukam:) ale chyba chodzi o np zmodyfikowany bios np Merlina NF7-S... chyba

jestem Ciekawy tylko czy DFI INFINITY cos takiego ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft L12 nie jest pełnym L12, na jakimś forum wyczytałem taką wypowiedź, a pochodziła ona od bossa modowanych biosów, niejakiego TicTaca. Konkluzja była tak, iż najlepiej połączyć i jedno i drugie - może pomóc, a nie zaszkodzi.

 

Tutaj link do drut-moda, nie męcz się ;)

 

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki:))))

czyli jak dobrze zrozumialem aby miec pewnosc ze mi Mobil pojdzie duzo ponad 200fsb tu mu drucik wkladam i jazda??

sorki za pytanie ale nie jestem pewien czy zrozumialem :?

Owszem, pod warunkiem że : mobil jest w porządeczku i ladnie pójdzie (oczywiście zawsze można mocno zmniejszyć mnożnik), pamięci pójdą synchronicznie z FSB procesora i nie wysypią się gdzieś po drodze, sama płyta jest ok tj. potrafi wyciągnąć wysokie FSB. Ale to nie poradnik OC, tylko wątek o mobilach ;)

 

Drucik powoduje, że procek pracuje domyślnie na FSB200 i startuje z tego pułapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drucik powoduje, że procek pracuje domyślnie na FSB200 i startuje z tego pułapu.

A co powiesz w momęcie kiedy mobil wstaje domyślnie np. 166 albo 133?

 

 

@ma1y: przyjmując że nie pomylisz się podczas wkładania druta to nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Drucik powoduje, że procek pracuje domyślnie na FSB200 i startuje z tego pułapu.

A co powiesz w momęcie kiedy mobil wstaje domyślnie np. 166 albo 133?
A co miałbym niby powiedzieć? Przy niektórych soft L12 startuje na FSB200 i można jechać tylko w górę, natomiast sens normalnego druta-moda polega przecież na tym, że mobo myśli, iż mobil ma domyślnie FSB200, nie musi wcale startować na default na takich ustawieniach (różne mobo, różne problemy, podobnie jak z kodowaniem zasilania - inaczej odczytywane z mobili - default jest podawany na 1.575v). Zaszkodzić nie zaszkodzi, a pomóc raczej pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problemik. Najwyższe stabilne taktowanie jakie uzyskałem to 210x11. Komp postuje przy 11x230 ale jest niestabilny (na 100% nie wyrabiają pamięci). Zmiana mnożnika nie poprawia sytuacji. Zmiana timingów także nic nie dała. Komp dla magistrali większej od 210 jest niestabilny, mimo że memtest nie wykazuje błędów. Temp przy max kręceniu 50 stopni. Co mi doradzicie z czym kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm kupilem dzis tego mobajla, zainstalowalem dopiero co wiec witam w tej czesci forum ;)) pytanie mam takie - jesli defaultowo znajduje 1.57v core, to czemu u mnie 1.67 ? jak u zwyklego bartka ? Mam nf-7 SL z najnowszym biosem, czy ktos kto juz przejrzal 51 stron jest mi w stanie to tak bez odsylania wyjasnic ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problemik. Najwyższe stabilne taktowanie jakie uzyskałem to 210x11. Komp postuje przy 11x230 ale jest niestabilny (na 100% nie wyrabiają pamięci). Zmiana mnożnika nie poprawia sytuacji. Zmiana timingów także nic nie dała. Komp dla magistrali większej od 210 jest niestabilny, mimo że memtest nie wykazuje błędów. Temp przy max kręceniu 50 stopni. Co mi doradzicie z czym kombinować?

ja bym radził zmienić zasiłke na mocniejszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety miodek narazie niesprzedaje procesorów na allegro juz od kilku dnia mnie zalezy na czasie co powiecie otej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34382792

urzytkownik kskiba cena około 450 zł za sztuke. prosze o szybka odpowiedz bo musze sie zdecydowac w ciagu najblizszych godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

Moj sprzent idzie max 217x11,5. Napiecie 1.675V. Podniose FSB do 220 i nawet przy 1.75V prime wywala bledy - a przeciez to minimalna roznica... Przed drut modem przy 220 nie podnosil sie w ogole, teraz startuje nawet przy 227 - tylko co z tego, skoro stabilny max to nadal 217x11.5... Aha, przy tych ustawieniach mam 59stC w stresie. Jeszcze tylko BIOSu nie ruszalem. Jak myslicie - pomoze?

 

 

grissley

 

 

Athlon XP-M 2500+@2478MHz 1.675V

ABIT NF7 rev 2.0

Mod Com ISO-450P

Igloo 2520

2x256 TwinMOS 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam.

TaiPan nie pomaga.

Teraz mam 210x11.5 1.6V i chyba dam sobie spokoj, bo trace juz cierpliwosc troche....

Stresowo (prime) grzeje sie do 56.

 

 

grissley

 

 

 

Athlon XP-M 2500+@2420MHz 1.6V

ABIT NF7 rev 2.0

D26 2.0.5 TaiPan

Mode Com ISO-450P

Igloo 2520

2x256 TwinMOS 400

PCMark2002 7595CPU, 6060Mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...