Skocz do zawartości
GrOOve

Asus P4C800 i P4P800

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną nowość. :lol:

Pojawił sie nowy BIOS do ASUS'a P4P800 SE, dzieki niemu Celerony D są wykrywane w biosie jako D a nei jako zwykłe celki, bios wprowadza pare unowocześnień, pamięć szybciej chodzi i ogólnie płyta jest bardziej funkcjonalna !! Bios to wersja FINAL a nie BETA - jego wersja to 1008, tu macie linka . Zasysać i sie cieszyc nowymi możliwościami :D:D:D

Pozdrawiam

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal ktos moze nowszy bios do p4p800 niz 1021beta? Obszukalem sie wszedzie i nie znalazlem, czyzby juz asus odpuscil ta plyte i nie bedzie nowszych wersji skoro ostatnia byla beta? Jak myslicie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie maximum fsb wycisneliscie na p4p800? bo moja powyzej 315 mowi nie :(

1304125[/snapback]

lol xD jak masz 315 to to chyba jest rekord majac intela;D czym ty chłodzisz??? freonem :blink:

 

ja mam p4p800S-X i włąsnie looknełem i mamnowy bios 1009-01 Beta :) zaraz updejtuje :D

 

i napisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy mozna gdzies na p4p800e deluxe wpiąc czujnik temperatury???

1300205[/snapback]

Jak znalazłeś jakiś czujnik, to powiedz jaki, bo nie wiem co kupić. W sklepie jest masa termistorów(rózne opory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaza sie za czestotliwosc pamiaci/fsb spada ponizej 200 (jak u ciebie) - wiec sie nie goraczkuj

 

wejdz do biosu, pozniej w usztawieniech o/c ustaw: manual i daj fsb np. 201MHz (tak wogole to overclocking na tym polega) - bedziesz mial 'normalnie' a nawet pare MHz ponad norme

 

ps. czy ktos wie co oznacza normalnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff. Troche sie tutaj naczytalem.

 

Posiadam płytę P4P800-E Deluxe, Celeron D 335 2,8 Ghz, 2x512 DDR400 w trybie dual, zasilacz chieftec 420W.

W biosie jest mozliwosc overclocking procentowo. No i tutaj zastanawia mnie jedno moge tylko zrobic 5% a jak zrobie 10% to juz komp nie wstaje.

Co jest przyczyna ?

PRobowalem takze recznie FSB ustawiac np na 166 ale nie dalo rady. Co robie źle ? ALbo co mam źle w kompie swoim ?

Aha no i pamiec moje tylko w 333Mhz pracuja.

 

Aha temperatury proca to obecnie przy 2500 RPM okolo 44-45 w idle.

 

No i jeszcze jedno: Dysk Samsung 160GB pod Ata133 podlaczony oraz Seaget 120GB pod SATA i obydwa pracuja jakos tak glosno.

Jak podstawilem je do innej plyty glownej to ich nie slychac.

Szczegolnie Samsung podczas startu XP obraz na chwile sie zatnie zanim pod Logo XP zacznie sie pasek przesuwac.

Edytowane przez remikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich /mój pierwszy post/ :]

mam kilka pytań:

 

1. który BIOS jest naj... dla P4C800 E Deluxe (i czy kotś z Was ma jakieś doświadczenia z nowym 1021)

 

2. póki co nie jestem w stanie przekroczyć FSB 266, a czuję, że mógłbym więcej...

 

i nie jest to wina procka (dobrze chłodzony: Tt Combo Cool Tower 112 do tego

2 x 90cm wentylki /wciągający i wyciągający/... P4 2.4 Northwood HT 800FSB

@ 3.2 i temp poniżej 35 wg motherboard /czyli pewnie poniżej 45)

 

nie wiem jak płyta główna... ale chipset jest aktywnie chłodzony, a w obudowie jest raczej przewiewnie; z tego co piszecie to P4C800 E Deluxy dochodzą nawet

do FSB = 300MHz (ktoś podał nawet 315 ...i chciał więcej...)

 

więc chyba o RAM się rozchodzi, mam GeIL 2x512 DDR433(z tego co

pamięam /nie jestem teraz u siebie/ to post daje 3 piknięcia - to chyba błąd

pamięci?). Obecnie pamięci chodzą 1:1... zastanawiam się czy bardzie opłacalne będzie pod względem wydajności puszczenie pamięci na 5:4... co o tym myślicie (mam nadzieję, że FSB podciągnę do 280-290 może więcej, więc procek osiągnie 3.36-3.48Gh, a za to taktowanie pamięci spadnie z 533 do 440-460) co się bardziej opłaca wyższe taktowanie RAMu o 100 czy szybszy procek o 0.15Ghz ???

...i czy w/w "zabieg " ma szanse powodzenia (dowiemy się za 2-3 dni)

 

3. zastanawiam się nad wymianą moich GeIL Dual 2 x 512 DDR 433 na

GeIL Dual 2 x 512MB UltraX PC-400 CL2 (według in4 chodzą nawet jako 550)

 

4. co myślicie o RAID 0 (Strip) 2 dysków WD Raptor SATA 10'000rpm 74GB ???

ma to jakiś logiczny sens? czy przyspieszy pracę sytemu czy tylko niepotrzebnie obciąży procesor?

 

Na początek to tyle wątpliwości i pytań....

Jak będzie się komuś nudzić i zechce odpisać coś na moje wypociny - duża wdzięczność :]

Pozdrawiam, TJZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. nie można powiedzieć ktory bios jest najlepszy ponieważ każdy bios inaczej działa na danych konfigach.

Po 2. daj im dzielnik 5:4 to podciądniesz troszeczke fsb

Po 3 co do ramów to nie wymieniaj ich na te geile bo one z reguły aż tak dobrze się nie kręcą. Lepiej kup se jakieś a-daty vitesta, hynixy d43 albo gskill'e one są dobre do oc

 

Co do raida to przyśpieszy Ci transfery.

Edytowane przez Serek_s91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę... też poczytałem i zamówiłem w Siriusie A-DATE 2x512 DDR 600 :]

(wyczytałe, że GeIL dobre są w singlu a do duala A-DATA jest super /bzdury czy prawda?/)

a co do mnożnika do właśnie dotarłem ze śląska do CK i zaraz zasiadam do zabawy BIOSEM (póki co mam 1016 ale chyba zmienię na nowszy) i zmieniam na 5:4, zobaczymy ile wyciągnę...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile jest w końcu wejśc na dyski SATA na płytce P4P800-E Intel 865PE Deluxe ??Ile mogę ich maxymalnie podłączyc ?? I jeszcze jedno czy Asus P4P800-E Intel 865PE Deluxe ma ten Asus dodatek intel IC5HR ??A tak wogóle to za co on odpowiada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile jest w końcu wejśc na dyski SATA na płytce P4P800-E Intel 865PE Deluxe ??Ile mogę ich maxymalnie podłączyc ?? I jeszcze jedno czy Asus P4P800-E Intel 865PE Deluxe ma ten Asus dodatek intel IC5HR ??A tak wogóle to za co on odpowiada ??

1393966[/snapback]

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11414

 

 

(z w/w liku wynika, że tak ma mostek południowy ICH5R:

ICH5R with Integrated SATA and RAID 0

Intel is the world's first chipset maker to integrate Serial ATA (SATA) and RAID 0, 1 functions into the South Bridge. The latest ICH5R chipset now delivers 150MB/s fast data transfer (SATA) and striping performance to enhance computing efficiency.

 

ICH5R to mostek południowy dający możliwość podpięcia kilku dysków z interfejsem SerialATA w RAID (Strip lub Mirror

a co do dysków to możesz bezpośrednio do niej podpiąć 4 dyski SATA)...

i ewentualnie do 6 ATA (4 ATA 133 i 2 ATA 100) chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem. Mam płytę Asusa P4P800 E-Delux. Pamiątki OCZ Performance 2X512 433 Mhz w dualu. Procka P4 3,2Ghz. Maksymalnie co udało mi się wycisnąc to 220 FSB. To coś za mało jak na tą płytę. Próbowałem wszystkich ustawień w biosie i ani rusz wyżej. Według powyższych wskazówek na tym forum. Zasilacz mam Antec True Power 550W. Revisoion procka mam D1.Poradzcie coś. Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj lzejsze timingi

zmien dzielnik pamieci

sprubuj mu podniesc napiecie

 

najlepiej w wyzejwymienionej kolejnosci

1406642[/snapback]

Podnosiłem napięcie na procku, obniżałem timingi ale jak zmienić dzielnik to nie wiem udało mi się tylko na jakiś ustawieniach w biosie ustawić 3:2 ale też nie pomogło. Jeżeli chodzi o chłodzenie to mam niskie temp. bo mam 8 wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z płytą Asus P4P800-E Deluxe, a mianowicie; podczas grania wyłącza mi się dzwięk - muzyka na płycie, nie zawsze - losowo. Mam podkręconego P4 Northwood z 2.6 na 3.3 GHz. W biosie ma ustawiony dzielnik AGP/PCI na sztywno 66.66/33.33, napięcie na auto. Temp. w stresie utrzymuje się na poziomie 50 stopni. Nie mogę znaleźć przyczyny. Czy jeżeli założe Sound Blastera Audigy2 pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologie PAT w ASUSIE P4P800 można uruchomić spełniając 2 warunki:

-FSB nie jest podnoszone

-W Biosie Performance Acceleration Mode jest na Enabled

no to musze cie zmartwić :)

 

http://sabat.prv.pl/zrzuty/dual.html

magistrala jest kręcona na 170Mhz

Dual i Pat działa jak widać. więc teoria twa padła ;)

tu masz poscik

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...t=0&p=1407919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze z pod biosa jak podkrecisz to pat raczej nie odpali, inna sprawa ze mozna go wlaczyc na kazdej magistrali z pod wina ;)

1407948[/snapback]

Sytaucja wyglada tak.

z pod biosu ustawienia:

 

Memory accelerator :enable

performance:Turbo

FSB 133@170

Ram ustawiony na sztywno 333

vcore cpu na auto

 

NIE jest podkręcany z pod windowsa

screny z pod windowsa

 

temperatury sa podane na pierwszym screenie , obciążenie przez seti w tym momencie

 

całość

http://img253.echo.cx/img253/4928/calosc4zh.jpg

CPUZ ogólne

http://img242.echo.cx/my.php?image=ogolne5tt.jpg

CPUZ ram

http://img260.echo.cx/my.php?image=ram1vc.png

Ever informacja o microukladzie

http://img144.echo.cx/my.php?image=evmic4lp.jpg

Ever SPD pamieci

http://img225.echo.cx/my.php?image=evspd4ty.jpg

 

wiecej inf chyba nie dam rady :)

Edytowane przez Sabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej nie trzeba ;)

 

hmm troche to dziwne, a moze poprostu ta regula nie dziala powyzej 200?

bo przyznam sie ze nigdy ponizej nie dawalem, a powyzej 200 nie wlaczal sie pat nawet gdy ustawialem z biosa zeby sie wlaczal.

1408388[/snapback]

własnie tez mam podejrzenia, że problem jest gdy FSB jest powyżej 200

Bo jak widac pamięci spokojnie przekraczają 210.

przy ustawieniach FSB 180, już mam blue przy ładowaniu Wina, pewnie jakbym pokombinował z wolniejszymi ustawieniami to by poszło,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tez mam podejrzenia, że problem jest gdy FSB jest powyżej 200

Bo jak widac pamięci spokojnie przekraczają 210.

przy ustawieniach FSB 180, już mam blue przy ładowaniu Wina, pewnie jakbym pokombinował z wolniejszymi ustawieniami to by poszło,

1408421[/snapback]

 

To nie są podejrzenia tylko fakty. PAT na P4P800 wyłącza się jeśli FSB jest wyższe niż 200 MHz. Mozna to obejść stosując mod biosa. Nie pamiętam linka do tego moda, ale można go znaleźć na forum. Operacja modowania jest trochę skomplikowana, po modzie dzielnik pamięci ustawiony jest na 1:1 i nie można tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...