Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam ;)

Kx-y są super ;) piękna sprawa.

Używam ich już z pół roku.

Mam jakieś badziewne głośniki tracer 2.1(disco)

chiałbym mieć equalizery ale nieumie sobie ich wstawić w DSP :cry:

Mógłby mi ktoś zrobić konfingi? na 2.1 i 4.1 ????? (Filmy oglądam na 4.1-tył wieża)

Będe wdzięczny jak ktoś by mi ustawił.

Używam kx-ów tych najnowszych chyba 38i.

Foobar gra cudnie ;)))))

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromna prosbe,

mam w domu SB 5.1 Live z Kx'ami, w chwili obecniej nie ma mnie w domu (jestem jakies 6-7 tysiecy km z dala od niego :(( ) Moja ukochana zainstalowala skype'a lecz niestety nie dziala jej mikrofon, w volume control Kx/micIn jest znaznaczony jako mute i po odznaczeniu i wylaczeniu i wlaczeniu ponownym volume control mute przy micIn dalej siedzi. Czy moglby mi ktos sprawdzic gdzie w ustawieniach kx moglem wylaczyc / przestawic cos ze nie dziala mikrofon? Sorki ze wyjezdzam z takim watkiem ale nie mam jak sprawdzic tego na taka odleglosc a moja zoncia kompletnie sie na tym nie zna. . Jesli ktos moglby zernknac w ustawienia i jesli by takie cos znalazl. BARDZO bym prosil o wyokanie screen shota i przeslanie mi go na adres najmad@wp.pl Jeszcze raz przepraszam za takie zasmiecanie wam watku ale nie mam gdzie udac sie po pomoc.

 

Dzieki za wyrozumialosc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego watku jest opis konfiguracji itd

przy okazji znajdziesz tam link do profilu DSP:

http://republika.pl/marcin_gps/mikrofon.kx

Nastepnie na kx dsp, zaladuj ustawienia i wrzuc ten profil.

U mnie dziala Skype bez problemu i na dodatek muza wg mnie najlepiej brzmi z tym profilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mikrofon dziala jak sie robi oddzielne polacznie tylko dla niego.

KOrzysta sie z plugina ac97 badz SRC pakietu pro fx ( zreszta pisalem wiele razu o tym ). I podlacza sie go pod epilog, albo plugin KXLT z pro fx ( pod zakladke record L i R )

 

PO takim podlaczeniu bedzie super jakosc z mikrofonu, i sygnal bedzie tylko wysylany ( zeby slyszec swoja mowe w glosnikach tzreba ustawic inaczej) .

Tzn podlaczyc go w wejscie przednich kanalow ( badz podlaczyc do sourroundera,mx6 itd, jezeli uzywacie wiecej kanalow)

 

POlecam zrobic tak jak na screenie http://xanek.webpl.org/profx(pro).PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie szybkie pytanko(nie chce mi sie wertować 36 stron)-dlaczego podczas odsłuchu tego co nagrałem słychać obok mojego głosu ciągłe brzęczenie,jakby jakiś sygnał?Jest to spowodowane tym,że nagrywam na mikrofonie z supermarketu za 9.99zl czy też może coś mam nie tak?Podłączyłem mica prawidłowo a ustawienia nagrywania mam takie jak w pierwszym poście w tym topicu.Pomocy :unsure:

Edytowane przez tronki5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach od mica beznadziejnie muza gra,na surround o niebo lepiej.

1589915[/snapback]

Zalezy od zestawu glosnikowego - uzywam Logitechow X-120 2.0, wiec "organoleptycznie" mikrofon.kx sprawdza sie u mnie najlepiej. Brzmienie jest wyrazne, glebokie i dynamiczne. Przy okazji jak wrazenia z uzytkowania paczki kxdrv3538i-full.exe, bo czytalem rozne komentarze - jedni chwala, a inni uwazaja to za najbardziej "bugowata" edycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie tak zrobic ze jak sie przeskoczy na jakis fragment utworu  zeby nie bylo tego krotkiego trzesniecia dzwieku tylko jak w winampie plynnie mozna skakac po utworze i niema trzasniec jak w foobarze

1550229[/snapback]

Spróbuj odtwarzania przez DirectSound 2.0 lub 2.5. Tam jest coś takiego jak fading.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERROR (foo_input_std) : referenced file doesn't exist

ERROR (foo_input_std_) : referenced file doesn't exist

ERROR (foo_input_std) : referenced file doesn't exist

ERROR (foo_input_std_) : referenced file doesn't exist

INFO (CORE) : startup time: 2547 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://D:\eMule\Incoming\Disturbed - Ten Thousand Fists (2005)\08-Disturbed_-_Overburdend-fst.mp3" (0)

INFO (foo_out_dsound_ex2) : Created stream: 48000Hz 16bps 2ch

 

 

dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem pogratulować ludziom którzy wyczaili tą sprawe z foobarem i asio wszystko gra superancko:) Posiadam karte Audigy1(na KX) podpiętą do amplitunera Philips wejściami analogowymi 6CH IN. Wszytsko gra zajefajnie w 5.1:) WOOX warjuje od basu (myślałem że już nie da się wyciągnąć wiecej ze sprzętu takiej klasy:).

No to na tyle. Jeszce raz wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

męcze sie z tym konfigiem 2 dzien, mam zestaw creativa p5800 5.1, sb live! 5.1, na configu z 1 strony (surround) nie slychac nic, zero, jedynie na defoultowym ustawieniu w kxach daje muza, co prawda jakość przednia, ale działja tylko 2 przednie satelity i sub, przewertowalem caly temat, bawilem sie w configu i nic... chce miec dzwiek z wszystich 4 satelit ale nie mam pojecia jak to zrobic, dodam ze przy testach w kx odzywaja sie rowniez tylko 2 przednie satelity, czy ktos ma jakis pomysl co z tym począć? nic nie daje przestawienie na 5.1, nic nie daje copy to 4 channels, co bym nie zrobil i tk nie ma dzwieku z tyłu

Edytowane przez schmelling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zasadnicze pytanie: Po co wam w ogóle ten plugin? Czego się po nim spodziewacie? Lepszej jakości dźwięku? Nic z tego!!!!! Plugin ten tak a propos jest na czarnej liście komponentów, którą stworzył PP:

 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index....showtopic=17872

 

Plugin ten powoduje różnego rodzaju problemy i wywalanie sie foobara. Dekoder, który jest dostarczany wraz z foobarem zapewnia dokładne (zgodne co do każdego bitu) dekodowanie dźwięku mp3. Jeśli ktoś z Was sądzi, że słyszy różnice lub że jakimś cudem ten plugin dostarcza lepszą jakość dżwięku proszony jest o dostarczenie wynikow testu typu abx tegoż dekodera.

 

Myślę, że źródłem rozpętania manii używania niedorobionej wtyczki otachana może być pewien ten poradnik na tweak.pl (swoją drogą, dobry poradnik), który w połączeniu z niewiedzą większości użytkowników na temat do czego służy ASIO wywołuje taki efekt jak widać kilkanaście postów wyżej. Na pewno też nie bez znaczenia jest fakt, że te pluginy są "ukryte" i trzeba wejść na "zakazaną" stronę (w dodatku po chińsku czy tam japońsku) żeby je ściągnąć, więc każdemu się wydaje, że wydobędą one z jego karty dźwiękowej jakieś ukryte nowe wspaniałe własności, a głośniki od razu zwiększą dwukrotnie moc.

 

Mam na ten temat tylko tyle do powiedzenia: wszystko to pic na wodę fotomontaż :-)

Edytowane przez Yaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaa --> tak sie sklada, ze plugin (mpg123) dziala bardzo stabilnie u mnie jak i u wielu innych osob, na hydrogenaudio nie ma zadnej wzmiank jakoby asio robilo jakies problemy (a mpg123 jest wymieniony jako taki, ktory potencjalnie moze sprawiac problemy)

 

Testow ABX nie mam, ale znakomita wiekszosc osob stosujacych sie do opisanych przeze mnie i xana wskazowek slyszy znaczaca poprawe jakosci, nawet jesli sa w bledzie, nie ma to najmniejszego znaczenia jesli sa zadowoleni z rezultatow (chocby byla to tylko podswiadomosc)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaa zgadzam sie w 100% z tobą!!! Już od paru miechow zrezygnowal z tych niby ulepszaczy!! DS2.5 roxxx % fading :)

 

ps. z jakiej paki foobarek pokazuje mi ten błąd:

 

ERROR (foo_input_std) : referenced file doesn't exist

ERROR (foo_input_std_) : referenced file doesn't exist

INFO (CORE) : startup time: 812 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://E:\Musepack\Evanescence\(2003)Fallen\Evanescence - 04 - My Immortal.mpc" (0)

INFO (foo_out_dsound_ex2) : Created stream: 48000Hz 16bps 2ch

 

 

i zeby nie bylo pliczek foo_output_std jest tam gdzie powinien być :)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nadal to samo po za tym miałem dwa takie pliczki jeden foo_input_std a drugi foo_input_std_ (tego skasowałem) nadal ten sam błąd, zamieniałem również jego nazwę na bez kreseczki ;) nie pomogło

 

normalnie lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nadal to samo po za tym miałem dwa takie pliczki jeden foo_input_std a drugi foo_input_std_ (tego skasowałem) nadal ten sam błąd, zamieniałem również jego nazwę na bez kreseczki ;) nie pomogło

 

normalnie lol

 

 

ERROR (foo_input_std) : referenced file doesn't exist

ERROR (foo_input_std) : referenced file doesn't exist

INFO (CORE) : startup time: 782 ms

INFO (CORE) : opening file for playback :

INFO (CORE) : location: "file://F:\My Shared Folder\Nowa muza\Disturbed-Ten_Thousand_Fists(Advance_Offical_Release_Read_.nfo)-2005\11-Disturbed-Land_Of_Confusion.mp3" (0)

INFO (foo_out_dsound_ex2) : Created stream: 44100Hz 16bps 2ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hydrogenaudio nie uwierzą w żadną poprawę w dźwięku jeśli jej nie można wyliczyć i pokazać cyferkami , a już najlepiej to wszystko ABXować. To jest "digital community" w końcu ;)

 

Jak słuchasz próbek ABX zamiast muzyki to możesz sobie darować , w innych przypadkach warto set pluginów O. wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

No wiec starałem sie przeczytać te wszystkie strony (36 :blink: ) ale na dobre chyba mi to nie wyszło, bo na końcu zgupiałem.

Mam Sb Live 5+1 i instaluje Kx 3537 (są nowsze?) i foobara 0.8.3, plus wszystkie inne dekodery o których pisaliście.

 

A mi chodzi przede wszystkim o jakiś dobry konfig, słucham dużo muzy ale jeszcze wiecej oglądam filmów z dźwiekiem AC3, wiec przydałoby sie jakis dzwiek przestrzenny z tego wycisnąć.

 

 

Wiem że zaraz powiecie że to już było ale naprawde już mie głowa rozbolała :? , tyle tego było że nie wiem wkońcu jaki jest dobry.

No i najlepiej by było gdyby była możliwość regulacji głosu na poszczególnych kanałach, bo z reguły dialogi leca przez centralny i są dużo cichsze niż efekty i nieraz ich nie słychać.

 

Moge liczyć na pomoc? :D

 

 

P.S. Rozumiem że skoro Kx same dekodują AC3 to wszystkie inne dekodery w stylu AC3 Filter moge wypierdzielić?

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

No wiec starałem sie przeczytać te wszystkie strony (36 :blink: ) ale na dobre chyba mi to nie wyszło, bo na końcu zgupiałem.

Mam Sb Live 5+1 i instaluje Kx 3537 (są nowsze?) i foobara 0.8.3, plus wszystkie inne dekodery o których pisaliście.

 

A mi chodzi przede wszystkim o jakiś dobry konfig, słucham dużo muzy ale jeszcze wiecej oglądam filmów z dźwiekiem AC3, wiec przydałoby sie jakis dzwiek przestrzenny z tego wycisnąć.

 

 

Wiem że zaraz powiecie że to już było ale naprawde już mie głowa rozbolała :? , tyle tego było że nie wiem wkońcu jaki jest dobry.

No i najlepiej by było gdyby była możliwość regulacji głosu na poszczególnych kanałach, bo z reguły dialogi leca przez centralny i są dużo cichsze niż efekty i nieraz ich nie słychać.

 

Moge liczyć na pomoc? :D

 

 

P.S. Rozumiem że skoro Kx same dekodują AC3 to wszystkie inne dekodery w stylu AC3 Filter moge wypierdzielić?

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się przeczytać wszystko i sporą część tej wiedzy zastosowałem praktyczniei tak:

1. Soundstorm na A7N8X-E uruchomiłem na NVIDIA ASIO z paczki 6.39 remix i gra nieźle, w zasadzie nie słyszę różnicy pomiędzy 0.8.3 (z kompletem wtyczek oprócz resamplera) a 0.9 beta6 - ale nie zdążyłem dobrze potestować bo:

2. Teraz męczę mojego Vortexa 2 - MX300 na takich samych ustawieniach jak wyżej z driverem ASIO2KS - stery do Vortexa niestety nie obsługują ASIO, ASIO4ALL też za bardzo nie chce działać. Zdaje się grać lepiej, ale narazie mam wpięte słuchawki przez komputerowe "pierdziawki" (za ktrótki kabel). Potestuję i dam znać. W każdym razie zabawa przednia.

Odpaliłem na chwilkę resampler - dźwięk jest kompletnie inny, ale raczej na korzyść vortexa (tj. bez resamplera).

3. Czeka na mnie jeszcze Live CT4830, którego chcę sprawdzić z najnowszymi KXami, ale nie spodziewam się za przesadnej rewelacki.

 

Soundstorm to dobre rozwiązanie ale ma kiepski kodek ALC650 zastanawiam się więc nad puszczeniem sygnału z SPDIF out Soundstorma na CD SPDIF in CT4830 - tam są lepsze kodeki Sigmatel, lub na MX300 ale cza bedzie poszukać tego wejścia na pcb (na Monster Linku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...