Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

No jasne zapomniałem przecież ty jesteś ekspertem, a foobara to używałeś od wersji 0.00001 beta a właściwie współtworzyłeś, a twój tatuś pił wódkę z Peterem Pawłowskim :lol: Wybacz robaczku ale jak ktos przychodzi i mowi ze jest ekspertem , bo jest , to świadczy tylko o tym że sam nie jest swojego eksperctwa pewny i usiłuje to potwierdzic dziecinnymi tekstami tekstami typu "uzywam foobara dluzej od ciebie". :rolleyes:

alez ty czlowieku jestes plytki! pokaz mi post w ktorym twierdze ze jestem ekspertem. zreszta to co wiem to wiem i nie tobie to oceniac. a uzywanie przeze mnie foobara dluzej niz ty nie swiadczy o mojej wiedzy i tego tez nigdzie nie napisalem. masz problem z czytaniem postow.

 

hehe juz jestem coraz bardziej pewny ze wysmaruje sobie posta na oficjalnym forum foobara o rzeczach ktore tu wypisujecie. ale bedzie zlewka. moze wtedy jak inni ludzie dosadnie wysmieja co tu piszecie to moze niektorzy z was spojrza na to z innej strony. oczywiscie linka do dyskusji nie omieszkam tutaj wkleic. proponowalem by ktos z was sie zarejestrowal na tamtym forum i napisal to co tu wypisuje ale widac odwagi wam brak. nie dziwi mnie to zreszta...

 

O tym czy używanie czegoś jest uzasadnione czy nie to decyduje konkretny użytkownik, który wybiera program posługując się indywidualnym zestawem kryteriów. A sam fakt niestabilności (nieznacznej zresztą) nic tu nie znaczy.

ok nie dbam o to. rob jak chcesz.

 

Btw teraz to już jest niestabilność działania komputera, wcześniej chyba była niestabilność foo. Mógłbyś się zdecydować. :?

te dwie rzeczy sa ze soba powiazane. niestabilnosc dzialania jakiegos programu czesto powoduje niestabilnosc calego komputera. taki ekspert jak ty powinien o tym wiedziec

 

 

Ja nic nie twierdze, ja to WIEM bo to usłyszałem ,

NIC nie wiesz. a jak wiesz to potwierdzisz to w tym cholernym tescie ABX. czemu sie tak boisz tego testu. udowodnij to raz i dosadnie a nie tylko twierdz ze cos wiesz. bedziesz wtedy mial niepodwarzalny argument a na razie to ludziom bajki opowiadasz. ja ci tak samo wierze ze ty wiesz ze to lepiej brzmi jak ty mi ze sie znam na foo.

 

 

A to czy ty cokolwiek słyszysz czy nie, mam szczerze mówiąc w [gluteus maximus]

i vice versa.

 

Natomiast jak upierasz się że ja też nie słyszę bo nie mogę słyszeć to mi to udowodnij - proste.

a niby jak mam to zrobic. mam sie stac toba? pomysl na drugi raz zanim cos napiszesz

 

 

A jak nie potrafisz, to idź trolować gdzie indziej.

jak na razie to ty trollujesz wypisujac bzdury na tak powaznym forum. kazde twierdzenie trzeba poprzec dowodem.

to tak jak bys napisal ze np sterowniki forceware wersja xx sa szybsze niz wersja yy. jak tak napiszesz to nikt cie powaznie traktowac nie bedzie. a jak przedstawisz wyniki z jakiegos benchmarka, a najlepiej kilku, ewidentnie to ukazujacego, to wszyscy ci uwierza. tak samo jest w tym przypadku. na razie wypisujesz bzdury bez pokrycia.

 

dostarcz mi dowodu swoich twierdzen to wtedy dam tej sprawie spokoj. a jak na razie jestes zwyklym trollem ktory niestety nie ma pojecia o temacie w ktorym sie wypowiada. zalosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co maja wysmiewac na hydrogenaudio

 

kx'y?

asio?

czy to, ze uzywamy niestabilnych wtyczek na ktorych mi foobar juz 3 tygdonie 5 dni i 8 godzin gra bez jednej zwiechy?

czy to, ze czy ktos lepiej slyszy i nie da sie tego zmierzyc?

czy poziom Twojego natrectwa?

 

ciekaw jestem, sam jestem zarejstrowany na hydrogenaudio

 

EDIT

You are correct in that Windows changes the output with something called Kmixer. What you want is Bit-Perfect. Bit-perfect can bypass Kmixer using either ASIO or Kernel Streaming

nastepny cytat, ktory moze zakonczy te dyskusje, bo ktos tu nie rozumie pewnych rzeczy (chyba ze nie znaju inglisz...)

 

What is ASIO?

ASIO is a low-latency audio standard that essentially interfaces directly with the card, bypassing the drivers. It was originally created for professional recording and mixing uses. With ASIO you lose the ability to stream mulitple audio sources to a card at one time, unless the ASIO-enabled software you are using does it's own internal mixing. Examples of software with internal audio mixers would be professional mixing/tracking software and games. In a desktop setup, this can be seen as a bad thing since you lose the ability to have notification sounds (like Windows beeps and ICQ beeps) mixed into the audio if you have a song playing. In an HTPC setup this is pretty much a non-issue since one is realisticly only going to be playing one movie or one song at any given momment.

 

ASIO also bypasses Microsoft's Kmixer that is built into Windows. By bypassing Kmixer, one gains the ability to play audio in a bit-perfect capacity. This is an excellent advantage as your audio is then unmolested and not converted to a frequency that it isn't natively in. An additional bonus to having unmolested audio is that you can then play DTS-CD audio on your HTPC, which is natively encoded at 44.1khz, and becomes corrupt when upconverted to 48khz or passed through Kmixer at any frequency.

 

 

What is Kernel Streaming?

Kernel Streaming is essentially the same thing as ASIO, giving you the same end result. Instead of being originally designed for professional use, it was designed by Microsoft as a bit-perfect playback format. It has the same negatives and same positives as ASIO.

 

 

What is Kmixer?

Kmixer is the internal audio component of Windows that does the multi-source mixing. It allows you to have multiple programs supplying audio information, and it mixes them all together for playback. Kmixer also handles your volume controls. Unfortunately, the mixing and volume control has the end result of forcing resampling of all of your audio, causing the magling of your audio. This isn't a good thing, as audio wants to be played back in it's original format. This problem is the main reason that it is desirable to bypass Kmixer with ASIO or Kernel Streaming for HTPC purposes.

Moze u Ciebie na wspanialej karcie creative'a nie ma roznicy, ale na moim DAC...

i napisz prosze na hydrogenaudio, ze to jest smieszne, to sie razem posmiejemy ;]]

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu się tak przykleiłeś do tego przykładu...według ciebie w którym miejscu przebiega granica cenowa sprzętu poniżej której żadnych różnic nie można usłyszeć "bo nie". 200, 100 , 50 złotych? To się tyczy wszystkich "poprawiaczy dźwięku" czy tylko tych opisanych w tym wątku? Kwote 100 złotych wyznaczyłeś w jakiś sposób czy anioły ci ją przyniosły na skrzydłach żebyś się z nami nią podzielił.? :)

Miałem doczynienia z głośnikami za 100, 200 czy 500zł. Powiem jedno. Tanie głośniki = Tani dźwięk.

To że na [ciach!]ianych głośnikach nie da się nic usłyszeć to czyste teoretyzowanie...

A co masz jakiś zestawik 5.1 za 200zł i Cię boli, że Cię uraziłem? :) Widzisz, ja nie spotkałem się z poprawnymi głośnikami poniżej ~800zł [mowa o głośnikach stereo]. Widocznie mam większe wymagania.

probowałeś kiedyś np. porównywac najzwyklejszą badziewną mptrójkę 128kbs...

Nie, nie mam takiej potrzeby. Edytowane przez jager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no najlepiej sluchac muzy na live 5.1 i winampie :lol:

bo roznicy przeciez nie slychac...... o lol;]

wy chyba na serio macie problemy ze sluchem?;]

Marcin...daj na luz.....skoro nie slysza roznicy to niech sluchaja shitu...a my mozemy sie delektowac lepszym brzmieniem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny cytat, ktory moze zakonczy te dyskusje, bo ktos tu nie rozumie pewnych rzeczy (chyba ze nie znaju inglisz...)

 

 

CYTAT

 

What is ASIO?

ASIO is a low-latency audio standard that essentially interfaces directly with the card, bypassing the drivers. It was originally created for professional recording and mixing uses. With ASIO you lose the ability to stream mulitple audio sources to a card at one time, unless the ASIO-enabled software you are using does it's own internal mixing. Examples of software with internal audio mixers would be professional mixing/tracking software and games. In a desktop setup, this can be seen as a bad thing since you lose the ability to have notification sounds (like Windows beeps and ICQ beeps) mixed into the audio if you have a song playing. In an HTPC setup this is pretty much a non-issue since one is realisticly only going to be playing one movie or one song at any given momment.

 

ASIO also bypasses Microsoft's Kmixer that is built into Windows. By bypassing Kmixer, one gains the ability to play audio in a bit-perfect capacity. This is an excellent advantage as your audio is then unmolested and not converted to a frequency that it isn't natively in. An additional bonus to having unmolested audio is that you can then play DTS-CD audio on your HTPC, which is natively encoded at 44.1khz, and becomes corrupt when upconverted to 48khz or passed through Kmixer at any frequency.

 

 

What is Kernel Streaming?

Kernel Streaming is essentially the same thing as ASIO, giving you the same end result. Instead of being originally designed for professional use, it was designed by Microsoft as a bit-perfect playback format. It has the same negatives and same positives as ASIO.

 

 

What is Kmixer?

Kmixer is the internal audio component of Windows that does the multi-source mixing. It allows you to have multiple programs supplying audio information, and it mixes them all together for playback. Kmixer also handles your volume controls. Unfortunately, the mixing and volume control has the end result of forcing resampling of all of your audio, causing the magling of your audio. This isn't a good thing, as audio wants to be played back in it's original format. This problem is the main reason that it is desirable to bypass Kmixer with ASIO or Kernel Streaming for HTPC purposes.

no i? ladnie nam tutaj przekopiowales i wkleiles wytlumaczenia takich terminow jak ASIO, Kernel Streaming czy Kmixer. tylko co one wnosza nowego? to ze niby asio i ks "obchodzi" kmixera? direct sound z opcja "enable hardware mixing" tez to robi i dostarcza "bit perfect sound". jedyna, zupelnie niepotrzebna w playerze audio, jest niska latencja ktora i tak jest na poziomie kilku ms wiec nawet tego nie zauwazysz.

 

a minusy tego? prosze bardzo:

-nieodtwarzanie dzwiekow systemowych czy tez innych dzwiekow w czasie odtwarzania

-mniejsza stabilnosc aplikacji

 

zreszta przytocze tu jeszcze raz slowa zZzZzZz, ktory w temacie audio wie wiecej niz ja, ty i cala ta ferajna tutaj razem do kupy wzieta:

can you abx recorded output from ASIO from recorded output from waveout ? (if so, you most likely have broken drivers / hardware, but that's another story)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a minusy tego? prosze bardzo:

-nieodtwarzanie dzwiekow systemowych czy tez innych dzwiekow w czasie odtwarzania[/b]

-mniejsza stabilnosc aplikacji

Że co? :lol: Używałeś kiedykolwiek ASIO i foobara?? Bzdura na resorach! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to przeczytac 1 strone, albo pierwsze 2 posty

 

przeczytac ze zrozumieniem ;P

 

a pluginy ze stronki Otachana mozna nadal sciagac, wczoraj ukazal sie nowy dekoder mpg123...

 

----------------------------

EDIT

 

kolejna modyfikacja foobara ;]]

sciagamy stad http://pelit.koillismaa.fi/plugins/input.php#74 plugin ModPlug Decoder, usuwamy z katalogu foobar/components wtyke foo_mod, na jej miejsce kopiujemy foo_modplug, odpalamy foobara, wchodzimy do preferences i widzimy cos takiego:

 

http://republika.pl/marcin_gps/modplug.JPG

 

moim skromnym zdaniem dzwiek duzo lepszej jakosci, czysciutki, o wiele bardziej detaliczny i basik lepszy

polecam i czekam na opinie

Zrobiłem tak jak napisane i nic sie nie zmieniło :unsure:

 

Wogóle mógł by mi ktos powiedziec jakie trzeba miec te wtyczki zeby grało najlepiej bo juz sie pogubiłem w tym wszytskim :sad:

Karte muzyczna mam na płycie nf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisane i nic sie nie zmieniło :unsure:

 

Wogóle mógł by mi ktos powiedziec jakie trzeba miec te wtyczki zeby grało najlepiej bo juz sie pogubiłem w tym wszytskim :sad:

Karte muzyczna mam na płycie nf2

to zle zrobiles;]

bo roznica jest słyszalna;]

ale na tej karcie z mobo..... :mur:

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? :lol: Używałeś kiedykolwiek ASIO i foobara?? Bzdura na resorach! :-P

odrob chlopcze lepkcje i wroc do powaznej rozmowy. tego typu docinki nic nowego nie wnosza do dyskusji a sluza jedynie zwroceniu na siebie uwagi.

ktory minus jest "bzdura na resorach"?

pierwszy? przeczytaj dokladnie cytat ktory Marcin_qps przytoczyl. jesli nie rozumiesz angielskiego to sie nie wypowiadaj.

drugi? google twoim przyjacielem. nie bede cie wyreczal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a ja zainstalowałem te KXy, chce właczyć mixer i wyskakuje mi error "File kxskin.kxs not found or is faild, the Kxy audio driver wasn't installed correctly, please re-run setup.

 

o co chodzi ? ;| nawet jak zainstalowałem jeszcze raz, to było to samo, a ten plik jest w folderze... ;/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z głośnikami za 100, 200 czy 500zł. Powiem jedno. Tanie głośniki = Tani dźwięk.

Tani dźwiek nie oznacza, że nie słychać żadnych różnic na tanich głośnikach...podniecają cię zera przy cenie sprzętu?

 

A co masz jakiś zestawik 5.1 za 200zł i Cię boli, że Cię uraziłem? :) Widzisz, ja nie spotkałem się z poprawnymi głośnikami poniżej ~800zł [mowa o głośnikach stereo]. Widocznie mam większe wymagania.

 

Wyobraź sobie że ani za 200, ani za 500, ani za 1000, ani za 2000... może masz większe wymagania, ale gorsze uszy?

 

 

Nie, nie mam takiej potrzeby.

To możesz mi w takim razie powiedzieć, po co się wypowiadasz o porównywaniu kodeków i słyszeniu różnic spowodwanych zmianą software, skoro nie masz o tym zielonego pojęcia? :rolleyes:

 

a minusy tego? prosze bardzo:

-nieodtwarzanie dzwiekow systemowych czy tez innych dzwiekow w czasie odtwarzania

Hahahaha :lol: Edytowane przez mciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrob chlopcze lepkcje i wroc do powaznej rozmowy. tego typu docinki nic nowego nie wnosza do dyskusji a sluza jedynie zwroceniu na siebie uwagi.

ktory minus jest "bzdura na resorach"?

pierwszy? przeczytaj dokladnie cytat ktory Marcin_qps przytoczyl. jesli nie rozumiesz angielskiego to sie nie wypowiadaj.

drugi? google twoim przyjacielem. nie bede cie wyreczal.

Używam ASIO to wiem. Nikt na całym świecie nie zauważył takiej wady jak ty. Ale oczywiście masz prawo pozostać w błędzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani dźwiek nie oznacza, że nie słychać żadnych różnic na tanich głośnikach...podniecają cię zera przy cenie sprzętu?

Widzę, że nie bardzo rozumiesz... wyjaśnie Ci to powoli i spokojnie na innym przykładzie. Dla mnie używanie ASIO i np. innego pluginu, to tak jak wymiana procesora i pamięci [noname na kingston] dla gry która wolno działa i wymaga silnej karty graficznej. Owszem przyśpieszy to pewnie o 3 fps [np. z 12 do 15], ale granie nie będzie zbyt ciekawe. Tak samo jest z muzyką. Co mi po zamianie waveOut na ASIO skoro mam słaby sprzet muzyczny i dźwięk wydobywający się z kolumn będzie nadal słaby. Nie podniecają mnie zera dałem tylko ceny w zaokrągleniu. jak wolisz napiszę: 126,25, 209,16 czy 491,56. Takie coś Cię bardziej podnieca?

Wyobraź sobie że ani za 200, ani za 500, ani za 1000, ani za 2000... może masz większe wymagania, ale gorsze uszy?

Gorszy to może być słuch. Widzisz, chyba mam gorszy skoro nie widzę różnicy między asio a waveout.

To możesz mi w takim razie powiedzieć, po co się wypowiadasz o porównywaniu kodeków i słyszeniu różnic spowodwanych zmianą software, skoro nie masz o tym zielonego pojęcia? :rolleyes:

Ty porównujesz lame do blade, ja porównywałem mp3 do cdaudio.

 

PS miałeś już nie dyskutować bo: "Generalnie EOT z mojej strony bo ani nic z tej "dyskusji" nie wynika, ani czasu nie mam na śmieszne przepychanki bo ktoś postanowił rozsiewać swoją "ekspercką" sławę jak internet długi i szeroki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze kilka pytan do naszego nowego specjalisty :P

 

>>WILU-FB2K

 

1. Nie moglem znalezc informacji, ze DS z hardware mixing takze omija kmixer, moglbys mi to udowodnic??

2. Cytat:

What are the benefits of using ASIO for Foobar playback?

 

there are no benefits, if your mme or wdm drivers work for you!

No wlasnie, o ile sterowniki wdm sa ok, a creative, czy microsoft moze nie jest najlepszy w robieniu sterownikow odpowiedzialnych za dzwiek (czego dowody mam, jak cos to moge Ci wyslac na maila)

 

3. Jezeli faktycznie DS z wlaczona opcja hardware mixing omija kmixer to mozna to sprawdzic

 

If you want to test Bit-Perfect output one way is to play DTS file and if your getting Bit-Perfect you will hear the audio if not it will soundlike white Noise...

Choc nikt w odpowiedzi na 'losless playback' nie wymienil DS z hardware mixing...

 

4. Moze pochwal sie jakim sprzetem grajacym dysponujesz skoro uparcie twierdzisz, ze "to" nic nie daje (chyba ze opierasz sie tylko na teorii i nie posunales sie do sprawdzenia tego na wlasnych uszach, a to juz no comment, bo jak mozna cos krytykowac bez uprzedniego sprawdzenia, opierajac sie tylko na teorii)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale kłótnia i po co to wszystko, proponuje przeczytać wątek z lukara gdzie audiofile nie potrafią rozróżnić mp3, mpc i ogg od cdda, a potrafią się rozpisywać nad wpływem kabla sieciowego lub podstawek pod wzmacniacz na jakość dźwięku (nie będe przytaczał ich poetyckich metafor :) określających jakość dźwięku).

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=13225

Edytowane przez mura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bardzo rozumiesz... wyjaśnie Ci to powoli i spokojnie na innym przykładzie. Dla mnie używanie ASIO i np. innego pluginu, to tak jak wymiana procesora i pamięci [noname na kingston] dla gry która wolno działa i wymaga silnej karty graficznej. Owszem przyśpieszy to pewnie o 3 fps [np. z 12 do 15], ale granie nie będzie zbyt ciekawe. Tak samo jest z muzyką. Co mi po zamianie waveOut na ASIO skoro mam słaby sprzet muzyczny i dźwięk wydobywający się z kolumn będzie nadal słaby. Nie podnieca?

Zgłoś się gdzieś jak bedą zawody na najbardziej absurdalne i abstrakcyjne przykłady, masz duże szane.

 

 

Gorszy to może być słuch. Widzisz, chyba mam gorszy skoro nie widzę różnicy między asio a waveout.

Tego się nie dowiemy, za to na pewno wiemy że wzrok masz bardzo słaby, :cry: - przejrzyj sobie pierwszą stronę topiku może.

 

 

Ty porównujesz lame do blade, ja porównywałem mp3 do cdaudio.

Ja porównuje lame do blade? Napisz w którym miejscu, jak to za trudne to możesz narysować. Moja wypowiedź odnosiła tylko i wyłącznie do tego że kwestionujesz że na tanich głośnikach "w ogółe coś słychać". Naucz się czytac ze zrozumieniem.

 

PS miałeś już nie dyskutować bo: "Generalnie EOT z mojej strony bo ani nic z tej "dyskusji" nie wynika, ani czasu nie mam na śmieszne przepychanki bo ktoś postanowił rozsiewać swoją "ekspercką" sławę jak internet długi i szeroki."

To było napisane w odpowiedzi na Twój post? Znowu ci wzrok szwankuje.

Edytowane przez mciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, ale kłótnia i po co to wszystko, proponuje przeczytać wątek z lukara gdzie audiofile nie potrafią rozróżnić mp3, mpc i ogg od cdda, a potrafią się rozpisywać nad wpływem kabla sieciowego lub podstawek pod wzmacniacz na jakość dźwięku (nie będe przytaczał ich poetyckich metafor :) określających jakość dźwięku).

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=13225

roznica pomiedzy np mp3 320kbps a CDaudio moze nie jest slyszalna "na 1 rzut oka" to wychodzi w praniu po godzinach sluchania

mp3 nas niczym nie zaskoczy..jedynie moze zmęczyc... audio cd to inna bajka

wiem po sobie...

slychalem pierw moonlighta w mpc ~240kbps i niedawno kupilem oryginal.... slucham teraz tylko z plytki:) jakos w niektorych miescach wiecej szczegolow sie pojawia.....ehhh ale co ja bede gadal...jak ktos ma zjechany sluch to i tak nie bedzie slyszal roznicy.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem foobar i potrzebuję fachowej rady jak to skonfigurować:)

Interesuje mnie jak uzyskać najlepszą jakość dzwięku na tym czymś => http://www.yamahamultimedia.com/yec/produc...rs/ystms55d.asp

Jakoś się chyba musi dać, bo pod linuxem brzmi wszystko o wiele lepiej niż pod win:)

Ma ktoś pojęcie jak się konfiguruje foobar pod głośniki USB? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się gdzieś jak bedą zawody na najbardziej absurdalne i abstrakcyjne przykłady, masz duże szane.

Coś bredzisz, ale nie wiem co. Podałem tylko przykład jak to wygląda w rzeczywistości. W czym pomoże foobar i asio jak się ma lewy sprzęt? Swoją drogą naucz się poprawnie cytować bo potem wychodzi sam widzisz co...

Tego się nie dowiemy, za to na pewno wiemy że wzrok masz bardzo słaby, :cry: - przejrzyj sobie pierwszą stronę topiku może.

Przeglądałem. Bardzo dobry atrykuł. Jednak o co chodzi Tobie to nie wiem...

Ja porównuje lame do blade? Napisz w którym miejscu, jak to za trudne to możesz narysować. Moja wypowiedź odnosiła tylko i wyłącznie do tego że kwestionujesz że na tanich głośnikach "w ogółe coś słychać". Naucz się czytac ze zrozumieniem.

Powiedziałeś: "probowałeś kiedyś np. porównywac najzwyklejszą badziewną mptrójkę 128kbs zrobioną kodekiem blade, a taką 128kbs zrobioną porządnie skonfigurowanym lame? Różnicę wychwyci osoba w kasku motocyklowym używająca wietnamskiego radyjka podłączonego do karty ac97...bo po prostu różnica jest tak duża."

 

Nie narysuje Ci bo i tak to do Ciebie nie dotrze. Uważam, że tanie głośniki dają tani dźwięk, to wszystko. Nie trzeba być audiofilem by to usłyszec. Po prostu niespotkałem się z głosnikami tanim które dają poprawny dźwięk. Wszystkie te zestawy creativa i logitecha 5.1 to o kant [gluteus maximus] rozbić. Owszem może do gier one się nadają[sam korzystam], ale do słuchania muzyki w moim przypadku już absolutnie nie.

To było napisane w odpowiedzi na Twój post? Znowu ci wzrok szwankuje.

Oczywiście, że na mój :D

Tutaj masz obrazek, zaznaczyłem się tam nawet :D

http://img373.imageshack.us/img373/2306/post7og.png

Swoją drogą jak nawet nie do mnie, to radze zacząć używać poprawnie wyrazów z słownika języka polskiego.

Generalnie - ogólnie, powszechnie, gruntownie, całkowicie.

 

PS Nie kompromituj się już. Jak widzisz marcin_gps udowodnił mi dużo w swoich postach, a ty mi tylko mówisz, że ślepy i głuchy jestem. Zero argumentów. Potrafisz tylko wrzeszczeć. Opanuj się.

Edytowane przez jager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica pomiedzy np mp3 320kbps a CDaudio moze nie jest slyszalna "na 1 rzut oka" to wychodzi w praniu po godzinach sluchania

mp3 nas niczym nie zaskoczy..jedynie moze zmęczyc... audio cd to inna bajka

wiem po sobie...

slychalem pierw moonlighta w mpc ~240kbps i niedawno kupilem oryginal.... slucham teraz tylko z plytki:) jakos w niektorych miescach wiecej szczegolow sie pojawia.....ehhh ale co ja bede gadal...jak ktos ma zjechany sluch to i tak nie bedzie slyszal roznicy.... :mur:

no co ty nie powiesz. kolejny kaznodzieja siejacy bzdury. ze niby piszesz ze jestes w stanie rozroznic mp3 320kb/s od cdaudio? dowody prosze. bo jakos setki ludzi robilo testy odsluchowe i nie slyszeli roznicy przy duzo mniejszych bitrate'ach a tu prosze, duma naszego narodu, zlote uszy. szkoda by twoj talent sie marnowal.

 

troche do poczytania do poduszki:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?act=SF&s=&f=40

 

PS. jak tak patrze na twoj podpis i sprzet ktory masz to nasunelo mi sie jedno skojarzenie - "audofil". a ci to zawsze mieli nierowno wiadomo gdzie, twierdzac ze nawet slysza roznice miedzy kablami laczacymi kolumny ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze kilka pytan do naszego nowego specjalisty :P

 

to ma byc zlosliwosc z twojej strony?

 

 

1. Nie moglem znalezc informacji, ze DS z hardware mixing takze omija kmixer, moglbys mi to udowodnic??

 

oczywiscie. np na stronie producenta standardu czyli microsoft:

1820207[/snapback]

No wlasnie, o ile sterowniki wdm sa ok, a creative, czy microsoft moze nie jest najlepszy w robieniu sterownikow odpowiedzialnych za dzwiek (czego dowody mam, jak cos to moge Ci wyslac na maila)

 

sterowniki creative'a byly owszem problematyczne lecz i to ulega zmianie - bledy sa poprawiane. nie twierdze ze sa idealne, bo takie nigdy nie beda. tak samo jak ze sterownikami do innych urzadzen - inaczej nie mielibysmy ich regularnych uaktualnien.

 

3. Jezeli faktycznie DS z wlaczona opcja hardware mixing omija kmixer to mozna to sprawdzic

Choc nikt w odpowiedzi na 'losless playback' nie wymienil DS z hardware mixing...

 

wypowiedz z HA:

Ok, I've managed to get decent drivers for my motherboard-embedded CMI8738 card. I've installed M-Audio Delta DIO2448 WDM drivers, which use same hardware, and I can say that, in case of a single stream, and setting the wave mixer slider at max., the digital output is bit-perfect, no matter if the stream is 44.1 KHz, 48 KHz, directsound or waveout. It is pretty clear that in this case kmixer doesn't alter the signal at all.

 

Bypassing kmixer is possible with DirectSound.

The soundcard just needs to support hardware mixing.

 

Kernel Streaming also bypasses kmixer.

 

ASIO bypasses everything and works great, but sound gets nuked on high HDD usage

 

Waveout is bit-perfect on Win9X, given that the mixer sliders are set at max. On Win2K and WinXP, kmixer prevents bit-perfect output unless: 1) you use kernel streaming or ASIO. 2) you have a card that supports hardware acceleration and also set wave sliders at max.

 

 

 

4. Moze pochwal sie jakim sprzetem grajacym dysponujesz skoro uparcie twierdzisz, ze "to" nic nie daje (chyba ze opierasz sie tylko na teorii i nie posunales sie do sprawdzenia tego na wlasnych uszach, a to juz no comment, bo jak mozna cos krytykowac bez uprzedniego sprawdzenia, opierajac sie tylko na teorii)

 

pozdrawiam

 

chyba nie sadzisz ze wypowiadam sie na temat czegos jesli tego nie sprawdzilem? inaczej nie bralbym udzialu w tej dyskusji.

 

a moj obecny sprzet to:

Sound Blaster Audigy

Wzmacniacz Sony + zestaw glosnikow 5.1 Sony

Słuchawki Sony

 

czasem mam mozliwosc odsluchu u kumpla na nw sprzecie:

wzmacniacz Technics

kolumny glosnikowe Jamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty nie powiesz. kolejny kaznodzieja siejacy bzdury. ze niby piszesz ze jestes w stanie rozroznic mp3 320kb/s od cdaudio? dowody prosze. bo jakos setki ludzi robilo testy odsluchowe i nie slyszeli roznicy przy duzo mniejszych bitrate'ach a tu prosze, duma naszego narodu, zlote uszy. szkoda by twoj talent sie marnowal.

 

troche do poczytania do poduszki:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?act=SF&s=&f=40

 

PS. jak tak patrze na twoj podpis i sprzet ktory masz to nasunelo mi sie jedno skojarzenie - "audofil". a ci to zawsze mieli nierowno wiadomo gdzie, twierdzac ze nawet slysza roznice miedzy kablami laczacymi kolumny ze wzmacniaczem.

:lol2: Przeciez nawet moja siosta słyszy róznice pomiedzy mp3 a audio CD :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Przeciez nawet moja siosta słyszy róznice pomiedzy mp3 a audio CD :mur:

widze ze chcesz zwrocic uwage innych na siebie. kompleksy masz? czy czytac dokladnie nie umiesz? siedzi taki sobie za klawiatura i mysli ze mu wszystko wolno. twoja wypowiedz jest tak plytka ze szkoda slow. jesli nie masz nic wartosciowego do dodania oprocz glupich i dziecinnych wypowiedzi to uciekaj do piaskownicy, gdzie twoje miejsce. za takie wypowiedzi powinno sie banowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja wtrące swoje 3 grosze do dyskusji nt jakości dźwięku.

Ktoś tu napisał, że dekoder FB2K gra tak samo jak Winamp, JetAudio i inne playery.

Ten test raczej temu przeczy. B)

 

I nie jest to na pewno amatorska recka, tylko fachowe podejście do sprawy i najważniejsze - pomiary przez specjalistyczny sprzęt.

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK moze "kupa kasy" byla zbyt duzym okresleniem ale calkiem tani ten sprzet tez nie byl. jesli chcesz wydawac kase na inny sprzet to nikt ci tego nie broni- kazdy jest panem swoich pieniedzy. pracujemy na nie i mamy prawo robic z nimi co chcemy. poza tym nie porownuj sprzetu wyprodukowanego 20-30 lat temu do sprzetu produkowanego obecnie - technologia poszla mocno do przodu i na pewno jest miedzy nimi roznica. ale w dzisiejszych czasach przy dosc wysrobowanych parametrach i ogolnej dostepnosci i taniosci elementow polprzewodnikowych wyprodukowanie poprawnie brzmiacego sprzetu nie jest ani trudne ani drogie. dlatego nawet sredniej klasy sprzet dostarcza bardzo wysokiej jakosci dzwiek a roznica miedzy drozszymi sprzetami jest praktycznie tylko na papierze (jakis dowod na to ze slyszysz np roznice miedzy dwoma wzmacniaczami jesli roznica miedzy nimi np w obecnosci znieksztalcen harmonicznych wynosi setny ulamek procenta?)

a skad ci cos takiego przyszlo do glowy. nie naleze do ludzi ktorzy zawiszcza innym czegos. sam bardzo dobrze zarabiam i szczerze powiedziawszy to co masz w podpisie moge miec spokojnie z jednej wyplaty.

 

 

szczerze mowiac - nie. i nie slyszy tego cala masa innych ludzi. i tak naprawde nie slysza rowniez tego audiofile uczesniczacy w testach odsluchowych, w ktorych nie wiedza jaki kabel w danym momencie jest podlaczony.

ja tez nie uwazam sie za audiofila. kupuje sprzet ktory odpowiada mi brzmieniowo i funkcjonalnie. nie mam zamiaru nabijac portfeli ludzi windujacych ceny sprzetu audio ponad to co powinien taki sprzet kosztowac (co czesto jest widoczne w audiofilskim swiecie)

(jakis dowod na to ze slyszysz np roznice miedzy dwoma wzmacniaczami jesli roznica miedzy nimi np w obecnosci znieksztalcen harmonicznych wynosi setny ulamek procenta?)

tak;] dowodem sa moje odczucia... i mase ludzi kupuje inne wzmaki bo roznia sie miedzy soba (nie znieksztalceniami) ale brzmieniem...barwa....ale to chyba zbyt wysoki poziom abstrakcji abys to zrozumial....

szczerze mowiac - nie. i nie slyszy tego cala masa innych ludzi. i tak naprawde nie slysza rowniez tego audiofile uczesniczacy w testach odsluchowych, w ktorych nie wiedza jaki kabel w danym momencie jest podlaczony.

no teraz juz dales wystarczajacy dowod ze jestes zwyklym burakiem z uchem jak słon.... bo tylko glucha osoba nie slyszy roznicy pomiedzy tanim kabelkiem a kablem na srednim poziomie (~10zl/m)

nie mam zamiaru nabijac portfeli ludzi windujacych ceny sprzetu audio ponad to co powinien taki sprzet kosztowac (co czesto jest widoczne w audiofilskim swiecie)

ja tez nie mam

2x3metry kabla za 80tys zlotych to juz przegiecie.....

te kupuje sprzet ktory pasuje mi barwa itp.. (i nei myslic z parametrami, chociaz niektore wplywaja na barwe, klimat rekonstrukji nagrania studyjnego)

....tyle mam do powiedzenia...

wiecej chyba nie ma sensu....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaz mi trollu gdzie napisalem ze jakosc sprzetu zalezy od zer w cenie. to po pierwsze. a po drugie naucz sie czytac analfabeto. napisalem ze jesli porownamy jakosc mp3 320kb/s z cd-audio to nie uslyszymy roznicy. w kazdym razie nikomu jeszcze sie to nie udalo.

mimo wszystko wole posluchaj oryginala lub w bezstratnym formacie niz takie 320kbps;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...