Skocz do zawartości
Gość Lanselot

Baza BIOSów kart graficznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A wiec mam radeona 9800NP 256bit 8 potokow z barwkompu , przez jakis czas nie moglem w zaden sposob wgrac biosu od PRO w koncu wynalazlem ze trzeba wgrac bios od Gigabyta 9800 pro uzywajac tez programu do flashowania biosu Gigabyta, problem w tym ze karta gorzej sie teraz kreci (a mialo byc odwrotnie) pozatym w zaden sposob nie moge wrocic do oryginalnego biosu zapisanego przy uzyciu atiflasha?

Przy probach zmiany biosu flashromem pojawia sie blad "ERROR Block protect enabled" a przy winflashu "Data rom not erased" czy cos takiego .

Moze wiecie jak ominac te blokady?Karta przyjmuje teraz tylko bios od gigabyta 9800PRO.Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam mały problem ze znalezieniem BIOSu do mojego Sapphire Radeon 9800PRO 128MB 256bit DDR Hynix 2.8!

Karta jest na chipie R360(tego od 9800XT) więc chciałem ją zflashować do XT ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiednio zmodyfikowanego BIOSu!!! Szukałem wszędzie :mur: !!! Wszystkie jakie widziałem były na 256 MB a ja potrzebuje na 128! Czy coś walnie jeśli wgram BIOS od pamięci 256MB Hynix2.5 na swoje 128MB Hynix2.8? POOOMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

jesli wgrywasz bios od 256 do 128 to nic sie nie stanie :D

ja tak mam np

gozej bedzie jak 128 do 256 wgrasz

2.8 i 2.5 nie ma nic do rzeczy gozej z taktowaniem 2.8=>357mhz(ddr714mhz) 2.5=>400mhz(ddr800mhz)

podkrec pamieci do 800 jezeli pojda tzn ze masz 2.5 z oznaczeniem 2.8 :] logiczne

 

ps biosy sa tu http://www.mvktech.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem nowy bios do mojej GF4 MX 4000 (64 mb ddr, 64 bit, TV OUT) ze strony http://whitebunny.demon.nl/hardware/chipset_nvidia.html i niestety wydajność spadła np. w 3d mark 2001 o 800 punktów :sad: Ma może ktoś tę kartę i mógłby wyciągnąć z niej bios i mi przesłać? Może na jakiejś innej stronie on jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmienić na uniwersalny bios, włożyłem karte PCi, zgrałem nvflash 4.41 i..

 

A:\>nvflash -u -p bios.rom

NVIDIA Flash ROM Utility

Version 04.41

Chip name=NV18 (18Fh) Vendor ID=10DE, Device ID=018F

Opened bios.rom successfully

 

...i w tym momencie sttaje, wszystko się zatrzymuje, dyskietka nie piszczy ale się świeci.... nie ważne ile czasu czekam nic się nie dzieje.. :( Czy ktośmoże wie o co chodzi? Czy to może być problem niedokładnego biosu?? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam biosu do FX 5200 Ultimate od Pixelviewa z pamięciami hynixa 3.6ns !! Większość Ultimatów ma samsungi 4ns którę się kręcą do około 600 Mhz spokojnie a u mnie moje 3.6ns hynixy tylko do 533 :mur: I teraz prośba czy ktoś ma ta kartę na tych pamięciach i na ustawieniach wyższych nei ma artów i mu dobrze działa ?? Jak tak to proszę o biosa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Czy wgranie nowego Biosu do 5200 Ultimate (i gdzie go znaleść) daje jakieś poprawy np. w wydajności. :huh:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sempron 2400+@2700+ (193*10)

5200 Ultimate (310/610)

2*256 Dual (400 Good)

EcsN2u400-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podanie linka gdzie moge pobrac najnowszą aktualizacje do tego biosu:

 

Właściwości BIOS'u

Typ BIOS'u Award Modular

Typ BIOS'u Award Award Modular BIOS v6.00PG

Informacja z BIOS'u Award K7VZA Ver 3.2 03/14/2001

Data BIOS'u systemowego 03/14/01

Data BIOS'u wideo 09/28/01

 

Producent BIOS'u

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

Informacje o produkcie http://www.phoenix.com/en/products/default.htm

 

Problemy i Sugestie

Sugestia BIOS systemu jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.

Sugestia BIOS wideo jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.

 

Tylko prosze o podanie juz bezposredniego linka do odpowiedniego biosu do mojego systemu.

Edytowane przez Tomi78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Czy wie ktoś czy istnieje (i gdzie można go pobrać) BIOS do Geforce 5200 Ultimate, dzięki któremu można by wyeliminować problem z podkręcaniem rdenia kart 5200 powyżej ok. 330mhz. Jeżeli ktoś zna link to proszę o podanie mi go. A tak wogule czy jest jakiś inny sposób na ominięcie tej bariery???

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Sempron 2400+@2700+ (194*10), 2*256MB GOOD RAM dual (7-3-3-2)

ECS N2U400-A, Geforce FX 5200 Ultimate (315/614), Chieftec 360W-302-DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są biosy do wszystkich GForce! Do wyboru,do koloru!

   

  870557[/snapback]

 

Nom Może nie Wszystkie ale Do Mojego Starucha Geforca2 MX 400 jest !!!

Wielkie Dzieki Szkoda ze nie ma do Geforca 4 FX 5200 :/ :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam może ktos wie jak feshowac bios do gainworda 6800gs na powiedzmy 6800gtgs lub ultre  ponieważ prybowałem orginalnym biosem który sciagnołem przy pomocy expertool-la ale podczas flashowania wywala ni błąd ze ID płyty niezgodne

pozdrawiam

swierszcz.33

1115740[/snapback]

 

witam moze ktos flashował bios w karcie jesli tak to prosze o pomoc mam gainworda gs i chcę go przerobic na powiedzmy ultre

1117090[/snapback]

 

 

A co ty ni pójdzie ci bo wersja GT i ultra ma za wysokie taktowanie i mają lepsze timingi.

 

A TAK PRZY OKAZJI POTRZEBUJE BIOS DO 6800 GS GAINWARD. Przeslijcie na mojego maila lub gg. Z GÓRY DZIEKUJE!!!

Mój mail to cyliowksi3A@op.pl

GG: 1495750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym zmienić bios w mojej grafię lecz jest mały problem - jeszcze nigdy tego nie robiłem, więc prosiłbym, aby szczegółowo mi to ktoś mógł opisać - nie wiem może kiedyś ten temat już był poruszony więc prosiłbym o namiary tematu:D Niejestem tu starym wyżeraczem więc niewiem gdzie znajduje się owy temat :P

 

 

Potrzebowałbym BIOS do mojej grafiki ...

Podaję opis mojego GeForce MSI

PS: boję się sam wybierać bios aby przypadkiem inego niesciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJE FIRMOWY BIOS do grafy:

PNY Verto GeForce4 Ti 4400 (128mb Samsung 2,2ns)

Niestety pisałem już na różnych forach ale bez skutku... :sad:

Jeżeli ktoś by znalazł bios do tej grafy PNY albo miał np taką proszę o wysłanie mi na maila: nemopl@poczta.fm

Dołączona grafika

 

thx :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje biosu do radeona x800GT 256 MB Sapphire'a w wersji na AGP.Czy ktos wie gdzie znajde takowy?? Pozdrawiam :) Na tej -----> http://www.techpowerup.com/bios/ stronie jest ale do wersji na PCI-E

Chodzi mi o to,bym mogl odblokowac dodatkowe potoki.Jesli na tej stronie jest wlasciwy to ktory to ?? Dziekuje z gory za info i pozdrawiam :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...