Skocz do zawartości
Marcin_gps

optymalne ustawienia ffdshow >> obraz żyleta

Rekomendowane odpowiedzi

qrcze coś jest nie tak z tym..

poustawiałem wszystko tak jak mówiliście.. nawet poprawke xana uwzględniłem.. ale te filmy jakoś badziewnie wyglądają..

wszsytko jakieś takie rozmyte.. kolorki takie jakieś poszarpane.. ;/ jak na tandetnym stacjonarnym dvd.. ;/

dla porównania rano oglądałem powrót króla w wypasionej jakości jeszcze na zwykłym divxie i powalał na kolana.. a teraz wygląda jakby był svcd kodowany.. ;/

to jedno..

Mnie tez nie powalily te ustawienia - wrecz przeciwnie - filmow nie da sie ogladac :lol: Wygladaja co najmniej dziwnie - u mnie filmy sa "ziarniste" tzn. widac pelno kropek.

Co do SPP deblocking to romzmycia nie mam jak w fddshow ustawie dla kodeka Xvid - libavcodec ale i tak musze suwakiem dac 3-cia pozycje bo na 5-tej filmy chodza jak zolw :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek (ffdshow obsluguje tez audio wiec wylacz to ) w starcie masz w zakladce ffdshow.

O obraz to sobie potestuj , moze cos zle wlaczyles nie wiem , moze masz stery zle do ffdshow . Najpierw poszukaj sam, a potem pytaj .

I mnie dziala idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze coś jest nie tak z tym..

poustawiałem wszystko tak jak mówiliście.. nawet poprawke xana uwzględniłem.. ale te filmy jakoś badziewnie wyglądają..

wszsytko jakieś takie rozmyte.. kolorki takie jakieś poszarpane.. ;/ jak na tandetnym stacjonarnym dvd.. ;/

dla porównania rano oglądałem powrót króla w wypasionej jakości jeszcze na zwykłym divxie i powalał na kolana.. a teraz wygląda jakby był svcd kodowany.. ;/

to jedno..

Mnie tez nie powalily te ustawienia - wrecz przeciwnie - filmow nie da sie ogladac :lol: Wygladaja co najmniej dziwnie - u mnie filmy sa "ziarniste" tzn. widac pelno kropek.

Co do SPP deblocking to romzmycia nie mam jak w fddshow ustawie dla kodeka Xvid - libavcodec ale i tak musze suwakiem dac 3-cia pozycje bo na 5-tej filmy chodza jak zolw :(

Nastepny ludzieeeeeeeeeee . Wlacz w postprocessing zeby ffdshow kontrolowal uzycie proca ( automatic quality control) . Ja mam na maxa i mi nie tnie .

A odnosnie kropek to mozna wiedziec na ile ustawiles Noise level ?

Najlepiej to wyinstalujcie te ffdshow i zostawcie jak mieliscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobiłem.. kicha straszna ;)

ustawiałem wszystko DOKŁĄDNIE tak jak pisaliście.. z wszystkimi wewentualnymi wariacjami i za każdym razem wygląd jak z svcd ;/

chyba zaczne sie odnosić do obrazu jak do dźwięku.. im mniej rzeczy próbuje go zmienić względem orginału tym lepiej =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co sie dzieje u was ja tez ffdshow nie chcialem uzywac, ale mnie Marcin namowil i kopara mi opadla :) .

Moze to ta nowa wersja ffdshow nie wiem( pasowalo by ta wczesiejsza sciagnac ) , mi dziala dobrze .

Pozatym Kisio nikt cie nie zmusza wywal ffdshow i nie zawracaj glowy .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mialem za dobrze ustawione Xvid oraz litecodec poniewaz nie zauwazylem roznic stosujac sie do wskazowek Marcina.

Gdy wlaczam SPP deblocking mam wrecz pogorszony obraz (rozmyty).

Na Nic`s obraz jest zyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mialem za dobrze ustawione Xvid oraz litecodec poniewaz nie zauwazylem roznic stosujac sie do wskazowek Marcina.

Gdy wlaczam SPP deblocking mam wrecz pogorszony obraz (rozmyty).

Na Nic`s obraz jest zyleta.

napisalem, ze mozna uzyskac nieprzyjemny efekt

 

ale metoda SPP deblocking przeznaczona jest imho do filmow slabej jakosci

wowczas roznica jest spora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, no prosze kto to sie odezwal :P .

Ja testowlem Spp na rozdzialce 1600 na 1200 i jakosc na tym deblockingu jest o wiele lepsza, jak ktos chce to niech wpadnie i sam zobaczy :P /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Celleronie 433 zapomnij o SPP. Włącz sobie postprocessing Nic's z najsłabszą jakością.

nalezy jeszcze wlaczyc automatic quality control

pozwoli to na zachowanie plynnosci

 

oprocz tego bardzo wazna rzecza jest odpowiedni player

osobiscie polecam najnowsza wersje Cinema Player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do Cinema Player - po zminimalizowaniu tego playera do paska film sie pauzuje :( Wkurzajace to jest, zwlaszcza jak ktos u mnie w domu oglada cos przez TV-out a ja w tym czasie nie moge go zminimalizowac bo film staje :evil:

Da sie to jakos wylaczyc? - bo w opcjach nic nie znalazlem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do Cinema Player - po zminimalizowaniu tego playera do paska film sie pauzuje  :( Wkurzajace to jest, zwlaszcza jak ktos u mnie w domu oglada cos przez TV-out a ja w tym czasie nie moge go zminimalizowac  bo film staje :evil: 

Da sie to jakos wylaczyc? - bo w opcjach nic nie znalazlem :(

Ja mam tak we wszystkich playerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do Cinema Player - po zminimalizowaniu tego playera do paska film sie pauzuje  :( Wkurzajace to jest, zwlaszcza jak ktos u mnie w domu oglada cos przez TV-out a ja w tym czasie nie moge go zminimalizowac  bo film staje :evil: 

Da sie to jakos wylaczyc? - bo w opcjach nic nie znalazlem :(

Ja mam tak we wszystkich playerach.

W Sub Edit tak nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazalny jezeli porownujemy bezposrednio klatka w klatke.

Jezeli mamy film w swietnej jakosci DVDrip i ogladamy raz a pozniej chcesz ten sam film obejrzec ustawiajac obraz wg. Twoich zalecen i nie zauwazasz roznicy. Te ustawienia odgrywaja duza role w filmikach kiepskiej jakosci - ale to juz wszyscy wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie troszke z innej beczki. Nie odtwarza mi starszych filmow na przyklad blade 1 albo 13 wojownik a konkretnie nie mam obrazu. Domyslam sie ze to brak jakiegos codeca ale nie wiem jakiego. Kiedys mialem zainstalowane nimo codec pack i wszystko chodzilo i stare i nowe ale teraz nie chodza stare filmy odkad format musialem robic a podczas instalacji pakietu nimo wyskakuja jakies bledy :/ na przyklad

 

error opening file for writing:

C:windowssystem32DVobSub.ax pozniej to samo ale vobsub dll, pozniej to samo ale DivXAF.ax

 

ma ktos jakies pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FFdshow dziala idealnie , im nowsza wersja tym lepsza jakosc i kompatybilnosc z roznymi wersjami kodekow .

A ze ci wywalalo blad , to moglo byc wiele przyczyn , i wcale nie musiala to byc wina Ffdshow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ze ci wywalalo blad , to moglo byc wiele przyczyn , i wcale nie musiala to byc wina Ffdshow .

Tak. Pewnie tekst w okienku z błędem, że błąd został wywołany przez ffdshow kilkanaście razy został wygenerowany od tak bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ffdshow uzwam/uzywalem juz mase czasu i nie mialem (prawie) zadnych problemow - jedyny to zwiechy SubEdita przy wczytywaniu fimow. Jakos nigdy nie mialem takich objawow jak sgj - widocznie konflikt z jakims urzadzeniem albo cos w systemie nie tak ..

Nigdy nie probowalem nawet dotykac jakis Nimo, K-lite packow (oprocz Codec 7.7 - ktore zawieraja najbardziej podstawowe kodeki).

 

Moj bezproblemowy zestaw kodekow :arrow: Ffdshow 20040329 + Xvid 1.0 + DviX 3.11 + OggDS0996 + Ligos Indeo (czasami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol - mozna wiedziec po co ci divx 3.11, skoro ffdshow ma wlasny kodek (lepszy) ?

Tak mozesz wiedziec - bawie sie CCE (Cinema Craft Encoder) i podczas kompresji materialu do mpeg2 przy starszych filmach pluje sie wlasnie o Divxa 3.11 - bez tego kodeka mam tylko dzwiek wyciagniety z avika + czarny ekran :?

 

Zreszta opisalem ten problem tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...