Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lekkie przycinki w grach po oc wielu by powiedziało że wszystko działa ale jednak nie jest to tak jak być powinno nie jest to brak wydajności tylko coś nie działa jak powinno czy zmiana sterowników nforce 2 może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki oferują najlepsza jakość MIDI? Te w wersji 4.57 , a takze te zmodyfikowane 4.62 + 4.51 (mixer) (BTW: ten mixer w nich mi nie dziala), oferuja jakosc MIDI ktora mozna okreslic jednym slowem: SHIT.

Gitarka w Guitar PRO to jakies brzeczenie, a nie normalny dzwiek.

 

Najlepsze jest to ze na SB 128 PCI, po instalacji Wavetable'a 8MB, dzwiek wszystkich insttrumentow MIDI jest po prostu idealny, brzmia jak prawdziwe.

 

Co mam zainstalowac zeby ten caly soundstorm w miare przywoicie odtwarzal mi MIDY? Słyszałem o Control Panelu ktory był podobno przed NVmixerem. Tam byly chyba jakies opcje odnosnie syntezy MIDI. Skąd mozna wziac takie cos?

 

Prosze o wszelkie rady i z gory dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soudstorm_tweak.zip

Jakie sterowniki oferują najlepsza jakość MIDI? Te w wersji 4.57 , a takze te zmodyfikowane 4.62 + 4.51 (mixer) (BTW: ten mixer w nich mi nie dziala), oferuja jakosc MIDI ktora mozna okreslic jednym slowem: SHIT.

Gitarka w Guitar PRO to jakies brzeczenie, a nie normalny dzwiek.

 

Najlepsze jest to ze na SB 128 PCI, po instalacji Wavetable'a 8MB, dzwiek wszystkich insttrumentow MIDI jest po prostu idealny, brzmia jak prawdziwe.

 

Co mam zainstalowac zeby ten caly soundstorm w miare przywoicie odtwarzal mi MIDY? Słyszałem o Control Panelu ktory był podobno przed NVmixerem. Tam byly chyba jakies opcje odnosnie syntezy MIDI. Skąd mozna wziac takie cos?

 

Prosze o wszelkie rady i z gory dziekuję.

1525248[/snapback]

Może to ci pomoże wpis do rejestru uaktywnia zakładkę w której można miedzyinnymi załadować wlasny bank brzmień do midi

Edytowane przez QguAr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

To jest już silniejsze chyba ode mnie. Jeśli wiecie w czym tkwi problem to przesyłam dobrą flaszkę dla tego kto rozwiąże mój problem.

 

Co do tej pory zrobiłem:

- wymieniłem zasilacz z 360W na 450W

- kilkakrotnie zmianiałem RAM (Kingston3,0 | Kingston2,5 | TwinMos2,5 | KingMax2,5 |

- wszystkie kombinacje sterowników do grafiki i płyty głównej

- wszystkie kombinacje napięć ram i proc (problem występuje też bez overclockingu)

- wymiana karty graficznej z GT na Ultra

- zmiana slotów pamięci i timingów

- zmiana proca na Athlona 2500 XP

- wielokrotna instalacja systemu

- zmiana dysku z SATA na ATA100

- wszystkie kombinacje oficjalnych biosów do płyty głównej

 

PS. Problem występuje nie tylko z HL2 -> Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

1548675[/snapback]

Tego typu problemy mają różne podłoże.

Stawiam na kodeki. jakie masz założone?

ffdshow np. robią takie "kupy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu problemy mają różne podłoże.

Stawiam na kodeki. jakie masz założone?

ffdshow np. robią takie "kupy"

1548686[/snapback]

teraz mam acemcp603pro. Ale raczej nie bo za każdym razem instaluję inaczej a problem nie znika.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam acemcp603pro. Ale raczej nie bo za każdym razem instaluję inaczej a problem nie znika..  :?

1548690[/snapback]

 

Chyba się nie rozumiemy (?) Co to jest acemcp603pro?

Ja pisałem o kodekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się nowa paczuszka sterów do Nforce nosi ona nazwe setupv2.4 w skaład paczki wchodza :

 

NVIDIA AGP drivers v4.40

NVIDIA Ethernet drivers v4.71

NVIDIA ForceWare drivers v77.72 (WHQL)

NVIDIA SW IDE drivers v5.35

NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

NVIDIA SMBus drivers v4.46

NVIDIA SoundStorm drivers v4.62 (WHQL)

NVIDIA NvMixer v4.51

Installer from OFFICIAL NVIDIA v6.66

 

można ją pobrać z tąd www.planetnvidia.com pozdrawiam i miłego testowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

1548675[/snapback]

 

Witam

 

Mialem kiedys ten sam problem, lecz u mnie ten blad wyskakiwal tylko kiedy wszedlem do katalogu w ktorym byly jakies obrazy plyt (iso i mdf). Walczylem z tym poroblemem przez jakis miesiac, posunalem sie nawet do usuniecia wszystkich obrazow z dysku. Po jakims czasie dopiero doszedlem ze winne byly sterowniki do plyty i teraz dziala normalnie tylko z oficjalnymi 5.10

Dodam jeszcze ze nie dzialalo to po odinstalowaniu innych i ponownym zainstalowaniu 5.10 ale wylacznie po zainstalowaniu 5.10 na swiezym systemie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez K_I_K_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

1548675[/snapback]

Zanim mialem taki config jak teraz bylem posiadaczem wrecz blizniaczego configu co masz Ty teraz!!! Mialem identyczny problem i wlasnie najczesciej na HL2 to sie dzialo!! Moje problemy zaczely sie jak zaczolem sie bawic ze sterami od plyty i zmienilem na inne niz mialem w pudelku z mobo. Robilem DZIESIATKI reinstalek badajac ktory skladnik tych sterownikow pieprzyl mi gre i z obserwacji wyniklo ze po zainstalowaniu sterow od dzwiekowki (soundstorm) te komunikaty od pamieci zaczely wyskakiwac. Systemu nie naprawialo ponowne zainstalowanie starych sterow na ktorych zawiech nie bylo- pomagala zawsze REINSTALKA. Po niej wszystko wracalo do normy ale wystarczylo zainstalowac znow te nowsze stery aby sie wszystko znow zaczelo kopac. Ja tez probowalem wszystkiego i uwiez mi ze tylko te stery sa winne tym zawiecha!! Zrob reinstalke, wgraj stery te co dostales z mobo w pudelku i powinno byc wszystko ok. Jak to zrobisz to daj znac co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

1548675[/snapback]

ja tak mialem, ale doszedlem do tego ze nie jest to wina sterów ;) . u mnie pomoglo wylaczenia opcji: Video bIOS cacheable i System bios cacheable. te 2 funkcja powoduja przyrosty wydajnoosc rezerwujac sobie czesc ramu i kiedy aplikacja [najczesciej gry] chca zapisac do zajetego juz ramu powstaja takie bledy. wylaczenia tych opcji pomoglo nie tylko mi wiec cos w tym jest ;). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Normalnie szlag mnie trafia... Nic już nie będę mówił tylko coś Wam pokażę..

 

1548675[/snapback]

:mur: ja miałem tak jak miałem ram źle włozony tzn nie w odpowiedniego slota włozonego wywalało mnie gdzie popadnie tylko ze jeszcze blue screny do tego miałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za jakies 2 tygodnie bede instalowal nowy sytem.

Bo teraz nie mam plyty z nf2, tylko jakies badziewie.

 

Czy w tych sterach v2.4 są stery do dzwiku umozliwiajace zmiana wyjsc audio z 2.0 na 4.1/5.1 itp?

Mam plyte epox 8rda3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The nForce Win2K/XP driver package by DeathEvil contains the below components:

 

Drivers dated 4/07/05

Audio driver version 4.60 (WHQL)

Audio utility version 4.51

Ethernet NRM driver version 4.75 (WHQL)

SMBus driver version 4.45 (WHQL) with updated uninstaller files

Memory controller driver version 4.40

GART driver version 4.40

Installer version 4.60

Win2K IDE driver version 5.18 (WHQL)

Win2K RAIDTOOL 2.7 application version 4.82

WinXP IDE driver version 5.18 (WHQL)

WinXP RAIDTOOL 2.7 application version 4.82

 

Ja używam o 3 miesiące starszych sterowników 6.53 (Tuning) z Guru3d i wszystko śmiga jak głupie, widziałem nowsze sterowniki i tylko instaler był nowszy, dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

Mam podlaczone creativy 5.1 , a problem polaga tym ze nie gra mi centralny glosnik na nowych sterach . Gdy odpalam kreatora pracy glosnikow to wszystko jest ok slysze dzwieki z tych glosnikow ktoresa wskazane na obrazku , takze centralny ale gdy puszcze muzyke centralny glosnik nie gra. Musze instalowac starsze stery do dzwieku np. z paczki nForce_3.13_WinXP2K_WHQL bo tam jest inny panel ustawien i tam jest taka opcja jak stworz centrazny glosnik czy jakos tak i wtedy graja wszystkie. Jak rozwiazac ten problem aby wlaczyc centralny na nowych sterach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The nForce Win2K/XP driver package by DeathEvil contains the below components:

 

Drivers dated 4/07/05

Audio driver version 4.60 (WHQL)

Audio utility version 4.51

Ethernet NRM driver version 4.75 (WHQL)

SMBus driver version 4.45 (WHQL) with updated uninstaller files

Memory controller driver version 4.40

GART driver version 4.40

Installer version 4.60

Win2K IDE  driver version 5.18 (WHQL)

Win2K RAIDTOOL 2.7 application version 4.82

WinXP IDE  driver version 5.18 (WHQL)

WinXP RAIDTOOL 2.7 application version 4.82

 

Ja używam o 3 miesiące starszych sterowników 6.53 (Tuning) z Guru3d i wszystko śmiga jak głupie, widziałem nowsze sterowniki i tylko instaler był nowszy, dziwne.

1566648[/snapback]

uswiadom mnie gdzie sa te stery,bo za cholere nie umiem ich znaleść... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uswiadom mnie gdzie sa te stery,bo za cholere nie umiem ich znaleść... :(

1569560[/snapback]

przyłączam się do poprzednika B)

...i od razu pytanko. Jak zaktualizować stery do samego dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki nie wiem co jest z wami nie tak. Ja przygotowalem te packe!!! stad podziekowania dla polskich ziomalow:)

 

a tak na marginesie to paczka przygotowana glownie pod wzgledem stabilnosci oraz wydajnosci. I zgadza sie ze paczka glonwie dedykowana dla nforce2 i nforce3 poniewaz jak napisalem nie mialem mozliwosci sprawdzenia sterow na nforce1 oraz nforce4

To jest człowiek z californi, współtwórca lub moderator na Guru3d.com

 

tutaj sa ich sterowniki, używam już pare dobrych miesięcy.

 

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przymierzałem się do zrobienia porównania wszystkich sterowników do nForce2, ale jakoś nie wyszło. Od tamtego czasu mam ich trochę na dysku i będę wdzięczny jak powiecie jakich na dysku nie mam. Te które mam:

3.13

4.24

4.27

5.10

6.14 beta

6.31 Remix Beta

6.37 beta

6.39 Remix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...