Skocz do zawartości
EDDY

Nukleon N2 v2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy to mial na mysli reed piszac "prosze tresciwie i na temat" :)

Na pewno nie mialem na mysli relacji na zywo z trasy dostarczania paczek od Marcina.

Prosilbym tym samym o powstrzymanie sie od zdawania w/w relacji, jaka jest nasz "wspaniala" poczta, kazdy wie :/

Prosze tez o niewyskakiwanie z wydumanymi pretensjami do producentow sprzedawcow sprzetu.

To ze ktos nie doczyta opisu towaru, lub ma skleroze (vide Menphis) nie znaczy ze musi tym samym zasmiecac takimi rzeczami topic.

Parokrotnie monitowalem na tym forum o niezamieszczanie takich rzeczy, prosze pisac na priv, mail, czy gdzie tam kto chce do glownego zainteresowanego/sprzedawcy !

Jezeli zawala sprzedawca/wytworca i leci sobie "w pimpong" to rozumie, zamieszczamy takie info.

Jezeli moje prosby beda nadal ignorowane, poswiece sie i wykosze wszystkie posty nie na temat, ale nie poprawi to stosunkow: moderatorzy<=>dany user :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ---- jak wspomniałem nie mam krućców ... w moim nukleonie ..... Dlatego węz wsadziłem bezpośrednio w Nukleona i zabespiczyłem siliconem ... czy mogę takiemu razwiązaniu zaufac nic nie puszcza ... Trzyma ładnie .. czy ktos z Was ma tak zrobione ??.

 

Pozdrawiam ..

 

Sorki za tą drobno panike z krucamia ale naprawde nie przyszo mi do głowy ze blok jest seryjnie bez krucców.... i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menphis > nawet nie proboj odwalac takiej padliny. Kup sobie jutro krocce i bedzie git.

 

ASCII - czytales to, co napisal reed?

 

Gdzie ???

Obi, Castorama, sklepy ogrodnicze... MCS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie jestem do końca zadowolny z bloku. Nie mam tu na myli mojej przygody z przypadkowym wykęceniem rodkowego króćca. Uporałem się z tym, niestety nie dokladnie.Tama teflonowa w moim przypadku nie wystarczyła, króciec dalej przeciekał. To nie wszystko. Jak sie okazało przeciekał również jeden wylot, przy którym nic nie majstrowałem. Ostatecznie uszczelnilem caly blok (wszystkie trzy króćce) uszelkami. Póki co, po szeciu godzinach testów, wszystko OK! Teraz pytanie do Mate'a. Czy nie pewniej/lepiej byloby uszczelniać bloki tak jak ja to zrobiłem ? Wedłóg mnie jest to dużo bardziej praktyczne. Po pierwsze szelniejsze, po drugie nie pozbawia nas możliwoci wymiany króćców na inne, tak jak to jest w przypadku klejenia króćców, co ostatnio zaoferowałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wybrałem sie do castoramy ... nie dostałem krucców ale dostem inne alcesoria z których zrobiłem "krucce" własnej konstrukcji ... Wszyssto uszczelniłem działa ,,, ale mi sie chyba zwałił czujnik tem bo pokazuje 53,5 C -- co jest totalnie nie możliwe .!!!! Mam bardzo szerokie weze chłodnice z dwoma wiatrakami ... wszystko luz . przpływ jak cholera no chba ze nie dotyka blok proca !! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie wszystkich, którzy czytali ten temat od początku. Według mnie temat jest bardzo złożony. We wcześniejszych wypowiedziach szanownych kolegów (lub koleżanek, oby!!!) zauważyłem sporo emocji. Emocje te w słowie pisanym przekładają się na impertynencje. W momencie kiedy rozmówcy zaczynają sobie ubliżać kończy się konstruktywna rozmowa. A patrząc na pierwszy temat mam wrażenie, że autorowi chodziło o blok wodny Nukleon. Obserwując ten wątek spodziewałem się informacji na ten temat. Dotarłem do piątej strony wątku i wiem o tym, że Switech ma patent na tego typu rozwiązania, że ktoś uważa MCS za złodziei (to tylko swobodny cytat, nie moje zdanie), że użytkownicy tego forum mają w głębokim poważaniu kulturę wypowiedzi. A na temat Nukleona nic nie wiem. Ciekaw jestem czy wszyscy, którzy kierowali się emocjami (wcześniej) mieli by odwagę powiedzieć to samo w twarz oponentowi... 

Temat złożony. Tak naprawdę nic nie dowiedziałem się konstruktywnego o tym bloku a poruszony został temat patentów i praw autorskich. Jest to sprawa bardzo ważna, wymagająca szerszego omówienia przez ekspertów, tzn. prawników. Tak się zdarzyło, że pracuję w dużej firmie, która miała ostatnio proces o prawa autorskie do znaku graficznego. Odszkodowanie wynosiło 1 mln zł. Sztab prawników pracował nad tym aby to ominąć. I udało się. Dlatego chcę Wam wszystkim forumowiczom obiecać opinię prawną na temat. Niestety nie jestem prawnikiem ale postaram się nakłonić znajomego do opinii na ten temat. On traktuje kompa jako narzędzie i mnie nie rozumie (OC) ale ma pojęcie o prawie autorskim i jego konsekwencjach. Postaram się przedstawić wam profesjonalną opinię prawną na dniach. Oby on chciał. W końcu jest to forum publiczne i ryzyko prawnika jest ogromne... 

Moja wina  To miało być jako odpowiedź w temacie Nukleon

Wkleilem to tutaj na prosbe autora postu, w/w przez pomylke zalozyl nowy topic zamiast odpowiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba pozycja monopolisty wpłynęła negatywnie na Mate'a :( Kumpel zamówił Nuka i jest to samo co u abnormal'a, tzn cieknie spod króćców :( Najpierw spod jednego i to nawet bardzo, po uszczelnieniu silikonem okazało się, że jeszcze jeden przecieka - tylko tyle, że bardzo delikatnie :( Właśnie składamy razem układ i trochę nas to wkurzyło. Ciekawe czy były robione próby szczelności każdego bloku przed wysyłką, bo coś mi się wydaje, że chyba nie :( Coś co kosztuje jak na nasze warunki sporo kasy i pochodzi od teoretycznie sprawdzonego dostawcy powinno się nadawać do zastosowania po wyjęciu z pudełka, bez konieczności własnoręcznych ingerencji w istotne elementy konstrukcji. Może się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie jestem do końca zadowolny z bloku. Nie mam tu na myli mojej przygody z przypadkowym wykęceniem rodkowego króćca. Uporałem się z tym, niestety nie dokladnie.Tama teflonowa w moim przypadku nie wystarczyła, króciec dalej przeciekał. To nie wszystko. Jak sie okazało przeciekał również jeden wylot, przy którym nic nie majstrowałem. Ostatecznie uszczelnilem caly blok (wszystkie trzy króćce) uszelkami. Póki co, po szeciu godzinach testów, wszystko OK! Teraz pytanie do Mate'a. Czy nie pewniej/lepiej byloby uszczelniać bloki tak jak ja to zrobiłem ? Wedłóg mnie jest to dużo bardziej praktyczne. Po pierwsze szelniejsze, po drugie nie pozbawia nas możliwoci wymiany króćców na inne, tak jak to jest w przypadku klejenia króćców, co ostatnio zaoferowałe.

jak sie króćce za[poda na silikon to jest dużo lepiej niż na taśmne teflonową która IMO jest do [gluteus maximus], a silikon zawsze można wykręcić, oczyścić dać nowy, wcale nie oznacza braku możliwości wymiany króćców przez użytkownika. ja mam na silikon wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zgadza sie zgadza Lizzard ;) to ja jestem tym kumplem :) Uklad zlozony, wczesniej na Volcano7 mialem temp 49-55 C. (temp powietrza 25C) Teraz na chlodzeniu wodnym N2v2 mam 46C IMO cos jest nie tak. Coppershim wyjęty, procek delikatnie przesmarowany ASII. Chwilowo pusciem proca na 3200+@1,97V i temp w biose doszla do 63C. Blok 2 razy zdejmowany i zakladany, na 100% dobrze docisniety... pompka MJ1000, chlodnica z Lady, wentyle 2x92 i 2x80 na niej puszczone na 12V... sorry ale zaczynam myslec ze ten blok to pomylka, najpierw problemy ze szczelnoscia a teraz ta wydajnosc na poziomie "cccp" ... Wiem ze temperatury na mojej plycie sa z termometru pod socetem, ale mam porownanie do wczesniejszego AC na tym samym configu... zobaczymy jakie temp bedziem ial moj jeszcze jeden znajomy na N2V2, jezeli u niego powtorza sie te same problemy to cos to bedzie znaczylo o najnowszym nukleonie...

 

Zaznaczam ze jeszcze nie powiedzialem ostatniego slowa, bede jeszcze wszystko testowal i kombinowal. Moze wina lezy po mojej stronie, moze cos gdzies z ukladem jest nie tak. Oczywiscie poinformuje na forum o rezultatach eksperymentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie dwie rzeczy:

1. ROWNOMIERNIE docisniety blok do jadra CPU

2. Zgiete weze albo jakies inne zahamowanie w przeplywie wody

 

To nie jest wina bloku, wiec nie rozsiewaj idiotycznych plotek.

=/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie dwie rzeczy:

1. ROWNOMIERNIE docisniety blok do jadra CPU

2. Zgiete weze albo jakies inne zahamowanie w przeplywie wody

 

To nie jest wina bloku, wiec nie rozsiewaj idiotycznych plotek.

=/

ad 1 - blok zdejmowany i zakladany 3 razy, identycznie dokrecone wszystkie 4 sruby (co do pol milimetra - suwmiarka)

 

ad 2 - IMO weze nie sa pozaginane, owszem jest w ukladnie kilka kolanek 90 stopni ale pompka pompuje przez nie jak glupia do zbiornika wyrownawczego wiec za duzego oporu nie ma na ukadzie. chlodnica kilka dni moczona w 80% kwasie octowym, przeplukana i wytrzesiona zeby nie bylo zapowietrzen. W ukladnie jest jakies 2,5-3 litry wody destylowanej.

Pompa - nagrzewnica z lady - blok - zbiornik wyrownawczy - pompa ukld zamkniety odpowietrzony.

 

a pozatym nie rozsiewam idotycznych plotek, widze jak jest wszystko zlozone, 2 krucce ciekly i to jest fakt, to samo bylo u Abnormala - przypadek ?

U mnie blok jak narazie sprawuje se bardzo kiepsko, ale jak juz napisalem to nie jest moja ostateczna opinia o nim, dopiero jak dorwie Uriela2 - (Lizzard plissss) to bede mogl oba porownac i Wam powiem czy to wina bloku czy ukladu. Jutro zmieniam paste na Arctic Ceramique, zobaczymy co to zmieni bo wiecej pomyslow juz nie mam.

 

jak tylko zrobie fotki to postaram sie to Wam pokazac. aha przy wczesniej zapowietrzonym ukladzie pojedyncze pechezyki powietrza przez kilka sekund lataly sobie nad jądrem nim z niego uciekly ktoryms z bocznych wylotow, czy to dobrze czy zle nie wiem, sami ocencie.

 

Jeszcze raz wszytkim powtarzam, nie wyrazam narazie o bloku Nukleon2v2 zadnych ostatecznych opinii, dziele sie z Wami swoimi obserwacjami i zmaganiami ze swiezo zlozonym ukladem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem rozsiewasz idiotyczne plotki.... To nie ostateczna opinia jak mówisz ale cos musiałes zwaliłeś napewno. Gdybyś miał abita to by było zupełnie normalnie. Ja na tym czymś wczoraj miałem w stress max 46 a dzis nawet 49 :|

Jak sam mówisz masz kilka kolanek to już stawia pewien opór, jak duża różnica wysokości? Masz wentyl na chłodnice i szrałda? Może masz zbiornik obok źródła ciepła? Ktoś już tu miał widziałem obok grzejnika... Poza tym czy masz dobrze wentylowaną bude?Epox lubił zawyżać temp procka jeżeli miał dużą temp 2(sensor obok nb). Z tego co czytałem masz wysoką w miare temp w pokoju co też coś daje... Lepiej jakby chłodnica była za blokiem a nie przed nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo bezsens raz ze zakaz wyrazania negatywnych opini co to hitler come back :?: :? dwa jak chcecie uniknac tego typu przeciekow na forum to pomozcie mu rozwiazac ten problem zeby zmienic niezadowolonego klienta rozsiewajacego "idiotyczne plotki" w zadowolonego chwalacego produkt(to do kroćcow) , trzy prosba do JIMMYtm skoro to nie ostateczna opinia i nie sprawdziles co jest nie tak to napisz maila/PW/gg do producenta a nie siejesz idotyczne plotki :P :D (to do temp.)

 

PS:Po co sie odrazu tak zrec nie mozna na spokojnie :?:

Ps: Moze temp wody ja raz mialem 48*C i nie bata zeby przy takim temp procek mial dobre tempy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ jest ok, opory są w zasadzie nieistotne, bo woda zapyla jak głupia. Dzisiaj sprawdzimy jeszcze raz, może coś z dociskiem bloku do procka? Ale 3 razy zakładany i to samo? Pozatym temperatura zaraz po włączeniu kompa i wejściu do biosu oscyluje wokół 30 stopni i dość szybko rośnie, ale zatrzymuje się około 45, bez różnicy czy są wentyle na nagrzewnicy czy nie (no może 1 stopień mniej). Jakby był źle założony blok, to temperatura szła by wyżej i następował zwis - przynajmniej tak myslę - a tu nić! Po prostu jest ciepło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze blok jest za słobo dociśniety? Moze mało wody w układzie,

 

Co do króćców to bardzo przepraszam.. Pisałem juz to w mailach ale powtórzę publicznie. W zwiazu ze sporą ilością zajęć zlecam pewne prace tu i ówdzie, np czysczenie bloków z pozostałości po obróbce, montowanie, testowanie, kompletacja zapinke. Wcześniej robiłem to sam. Widzę jednak, że nie można ufać co poniektórym osobom i wychodzą takie kwiatki, jak teraz. Dlatego powrócę do sytuacji, kiedy to sam osobiście bedę sprawdzał każdy blok, przynajmniej w najważniejszych kwestiach. Myślę, że pozytywnie wpłynie to na "wykończenie" produktu i juz nie bedzie takich kwaitków jak teraz. Jescze raz przepraszam za tą sytuacje.

 

Wszytkie bloki wysłąne dotychczas mogę na życzenie przerobić (na swój koszt) tak aby miały króćce wklejone a nie usczelnione silikonem. Proszę o kontakt na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bez różnicy czy są wentyle na nagrzewnicy czy nie (no może 1 stopień mniej).

To moim zdaniem coś ta nagrzewnica jest do d... jeśli przy wymuszonym przepływie powietrza nie ma prawie różnicy z oddawaniem biernym. Ale tak naprawdę pierwszy test jaki ZAWSZE każdy powinien zrobić gdy ma problemy z temp. WC to pomiar temp. wody. Przecież termometry klasyczne są niedrogie! Akwariowe mogą mieć ciut za niski zakres ale np. fotograficzny powinien być ok. Jeśli temp. wody jest wysoka to znaczy że blok jest ok - oddawanie ciepła niedomaga (chłodnica). Jeśli niska a proc się grzeje - coś nie tak jest w wymianie między prockiem a wodą czyli blok albo jego mocowanie. Bez tego to tylko kryształowa kula może pomóc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate : ok spoko dzieki za wyjasnienia bloczek uz uszczelnilem wiec wysylac nie ma potrzeby. mam tylko pytanie czy sprawdzales N2v2 pod wzgledem wydajnosci ? czy te poprzeczne naciecia daja wymierny efekt ? czy poprostu zalozyles ze "powinno" byc wydajniej ? jak juz pisalem wczesniej pecherzyk powietrza nim opusci blok, jakies 2-3 sekundy wiruje nad jądrem - to dobrze czy zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze mozesz miec ten sam problem co ja. Tez zlozylem cale WC odpalilem, temp po chwili siegala 46 a potem nawet 52 stopni. Okazalo sie, ze pomimo zmiany radiatora na wiekszy, przy braku podmuchu powietrza z wentylatora na procesorze, strasznie sie grzeje mostek polnocny na MB i oczywiscie podgrzewa nie tyle blok (chociaz to pewnie tez) co podstawke proca z czujnikiem. Mam obudowe chiefteca z wentylem w bocznym panelu wiec sie z nim przeprosilem, zaaplikowalem 7V, zmienilem grill bo przez ta siatke co byla strasznie swiszczalo i wynik: barton 2500@3200 po 2 godz. prime'a 39 stopni!!! Zreszta ktos juz kiedys pisal o tym na forum. Ide o zaklad, ze u Ciebie jest podobnie. PS mam Uriela 2.0 wiec blok dosc podobny do Twojego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja z placu boju:

Zdjalem blok jeszcze raz, wyczyscilem proca i podstawe bloku smirnoffem :) i zalozylem Arctic Ceramique. wstawilem do srodka budy (wewnatrz, polozony na grafie) wentylator 80x80@1300rpm wiejący na chipset i czesciowo mosfety (z radiatorami) do zbiornika (do ktorego wplywa woda z bloku) wlozylem termometr samochodowy. Po godzinie iddle w winXP pro temperatura ustabilizowala sie na : proc - 38C (odczyt z plyty). Woda - 28,6C(termometr). Po polgodzinie pracy (www, word, GG) temp : Proc - 39C, Woda 30C. IMO po poczatkowych perypetiach Blok N2v2sprawuje sie przyzwoicie, temperatura wody rosnie wiec jest ok, mozliwe ze chlodnica ze szrotu jest juz zbyt zajechana. Teraz ide walczyc z podkrecaniem proca. C.D.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok testy zakonczone. Blok sprawuje sie bardzo przyzwoicie i do jego wydajnosci zastrzezen nie mam, ciekawi mnie tylko czy jest wzrost wydajnosci wzgledem N2V1 :). natomiast jeszcze slowko o jakosci wykonania. Jak juz wspominal Abnormal i ja 2 krucce ciekly :( Mate juz sie tlumaczyl wiec ok przyjmuje jego wytlumaczenie. u mojego kumpla ktory tez blok zakupil sytuacja identyczna, cieknie ze srodkowego i jednego z bocznych, tutaj ewidentnie podwykonawcy matea dali doopy. U kumpla znalezlismy jeszcze co innego. po wykonaniu dodatkowych poprzecznych frezow dla wersji2 w niektorych miejscach miedzi pozostalo tak malo ze potworzyly sie zadziory i takie jakby male pokrzywione opilki ktore powyginane lezaly miedzy finami, 3 takie znalezlismy i jakos nam sie udalo je pinseta wyjac bądz naprostowac. Generalnie jezeli chodzi o mnie to jak za ta kase to wystawie kilka ocen w 6 stopniowej skali - za design 5, za wydajnosc 4+ (moje subiektywne odczucie - poprostu spodziewalem sie minimalnie wiecej) wykonanie 3... (za krucce i za te skraweczki miedzi miedzy finami) bo Top czy polerka sa rewelacyjne. ok to tyle mojego marudzenia. wnioski wyciagajcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie male duperele da sie bardzo dobrze usunac przez piaskowanie.

 

M.in. dlatego musialem wypiaskowac kazdy blok. Na Zachodzie jest to norma, chociaz oni piaskuja wszystko co sie tylko da :/

Dodatkowo poprawia to wyglad srodka bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dorzuce swoje 3 grosze na temat nuka2

blok zaskoczyl mnie niemile niestety poniewaz maly problem z nim mam.

Blok dostalem ale zamowienie realizowane na "ODWROT" mialy byc otwory na diody - nie ma, mialo byc ber sprayera - a sprayer jest

pozatym reszta jak chcialem krucce na silikon :)

 

niechcielm bloku odsylac szkoda marnowac czas a wszystkie te niedociagniecia moge usunac ssam

pierwsze testy

po zalozeniu bloku wlanczam kompa i temp idle38 stres 59 :!: mysle :roll: cos nie tak zdejmoje i zakladam jeszcze raz jadro sie odcisnelo na bloku ale slobo - jak by jakas grudka blokowala docisk spodu do jadra.

Druga proba i to samo - znofu jakis paproch :?:

Trzecia proba i bez rezultatu.

zaznaczam ze pod blok wkaldalem zakazdym razem podkatke copper shim.

Wiec wywalilem podklade i juz wyszstko OK tem w normie I-35 S-46

nastepnie wziolem papier 1000 i zaczolem szlifowac spod na lustrze w lazience. po 1h roboty udalo mi sie zetrzec mala czesc wypuklen (scieraly sie tylko boczne czesci spodu,zas srodek zostal nieruszony, do calkowitego wyrownania jeszcze daleko a papier sie skonczyl)

 

podstawe bloku - oceniam ja na MIERNY (mimo iz ladnie wyszlifowany) poniewaz moj egzemplaz jest WKLESŁY na srodku :!:

 

szkoda ale niespodziewalem sie tak kiepsko wyszlifowanej podstawy mimo wszystko jestem z bloku zadowolony, ale czeka mnie jeszcze troche roboty przynim - musze wcisnac tego copper shima (copper sprawdzony wczesniej na coolerku i innym bloku) pod blok - mam nadzieje ze nieprzetre spodu na wylot :lol:

pozdro all

 

@mate

szacunek dla ciebie ale w przypadku mojego bloku nie popisales sie profesionalnym wykonaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...