Skocz do zawartości
mechl!n

- no name 2 project -

Rekomendowane odpowiedzi

eee mam takie pytanko

jak podswietle plexe punktowo czyli cala bedze od jednej strony zakryta z malymi otworami za ktorymi beda diody to będzie się cała świecic czytylko w tych punktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja realizuję podświetlanie na tej zasadzie:

Dołączona grafika

"Świeci" głównie ścięty obwód krążka (kształt pierwszy z prawej).

Prawdopodobnie zmatowienie czoła krążka spowoduje jego "świecenie".

A tak to wygląda w praktyce:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1. Nie-za-bardzo wiem o co pytasz :( .

 

ad.2. W zgrubnie wyciętym (brzeszczotem) krążku plexy wiercę otwór, mocuję między gumowymi podkładkami na długiej śrubie i wkładam we wrzeciono wiertarki- wtedy "na zasadzie" tokarki szlifuję papierem ściernym aż do uzyskania okręgu. Fazuję tym samym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra postaram sie wytlumaczyc troche prosciej :) :

mam kawalek plexy naklejam jakis wzór oraz pokrywam z jednej strony farbą aby byla plexa nieprzezroczysta. Zrywam naklejony wzór i tam gdzie bylo zaklejone jest przezroczysta , czysta plexa. I Teraz jak ją podświetle od wewnątrz ( czyli od strony malowania) to czy będzie sie cała plexy świecić czy tylko światło będzie przechodzic i ukazywać ten wzór.

Mam nadziejez ze mój wywaód jest niezbyt skomplikowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuBu -> nie wiem :? .

 

W przerwie między jednym a drugim szpachlowaniem/szlifowaniem profilów wylotu powietrza (AAA!!! MAM DOŚĆ!!!) zmodyfikowałem letko gałeczkę:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przecięta na pół- między połówki włożony krążek z plexy (z pudełka od CD) i zamontowana dioda.

Tak sobie kombinuję, że będzie ona sygnalizowała pracę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schroud (albo shroud) już skończony- tunel też:

Dołączona grafika

Wykonany z kartonu i wstępnie poszpachlowany- pozostaje szlifowanko.

 

Wycięta dziuraka w dnie budy:

Dołączona grafika

Wycinałem wiertarką- otwór-przy-otworze. MASAKRA! Dremelopodobnego nie mam- może już czas aby to zmienić :wink: .

 

Pozostaje jeszcze szlifierka wylotu powietrza:

Dołączona grafika

Najbardziej czaso i pracochłonna część moda.

 

Równolegle z modowaniem obudowy buduję poszczególne elementy WC. Bloki na proca i NB już są, teraz przyszedł czas na blok GPU:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Topa ofkoz zaprojektowałem sam 8) - blok ma być uniwersalny- będzie pasował na GF4, Ati9x00 i mam nadzieję na FXy- liczę na to, że rozstaw otworów mocujących na nich radiator jest taki sam (zbliżony) do GF4.

PROŚBA- może ktoś z posiadaczy FXa poda mi ten wymiar.

 

Miało być tak pięknie...

Dołączona grafika

... ale prawdopodobnie nie będzie. DLACZEGO? Dlatego:

 

Dołączona grafika

Nie da się wkręcić tych złączek w topa- minimalna odległość jednej od drugiej umożliwiająca wkręcenie jest za duża- otwory zachodzą na łebki śrub mocujących- zresztą i tak są poza obrębem wnętrza bloku.

NO I DOOPA.

 

Będzie chyba tak:

Dołączona grafika

Tylko jak pomyślę sobie o kombinacjach z miedzianymi kolankami to... Ehhh...

 

Jest jeszcze inny plan aby mimo wszystko zamontować złączki kolankowe- powiercić otwory średnicy nieznacznie większej niż średnica gwintu, włożyć w nie złączki i zalać szczelinę roztopioną plexą- gdzieś czytałem o klejeniu plexy- rozpuszcza się plexe w rozpuszczalniku i tym czymś się klei. Ponoć najlepszy sposób na klejenie plexy.

Co myślicie? Zda to egzamin w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie nie da wkrecic :) , jak sie da :) przeciezlaczki sa obrotowe wkrecasz jedna , druga jak wkrecasz to obraczasz koncowke i wchodzi normalnie, oczywiscie musisz takowe nabyc na poparcie slow

http://mcs.pc.pl/sklep_img/bloki/cfd-graf-...t12-kat_big.jpg

co do zlaczek skrobnolem kiedys http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=194...er=asc&&start=0 jak ktos ma ochote poczytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać miałem pech i "udało" mi się trafić na jedynego producenta który robi złączki "na sztywno" kątowe :( .

 

Ryba_8 -> sam wszystko zwymiarowałem, rozrysowałem na kartce, zeskanowałem, retusz w photoshopie i wydruk. Po południu zamieszczę rysunek 1:1- wystarczy wydrukować w 300dpi.

 

Spód bloku taki sam jak w przypadku bloczka na NB (poprzednia strona)- robota Kyńka. Blok na CPU zastosowany na grafę- może być nieźle :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n sa katowe takie i takie ty akurat wzioles nie obrotowe pech

No właśnie- zamawiałem w ciemno- nie było zdjęcia. Po cichu jednak liczyłem że trafię dobre.

 

No nic- zamówiłem u Mate'a te obrotowe- ciekawe jak długo potrwa realizacja.

Tymczasem biorę się za wiercenie i gwintowanie otworów (gwintownik pożyczony- oddać czas :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE JĄDRA, ALE JAJA :D :D :D . Okazało się, że złączki są obrotowe- trzeba było znacznej siły aby je ruszyć. Teraz już się trochę wyrobiły i ich obrót jest możliwy. Nic nie popsułem- sprawdziłem szczelność- OK.

No i gitara. Jutro bloczek będzie gotowy.

 

Otwory już pogwintowane, wstępnie powiercone otwory mocujące:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Spód- jako że ma spore wymiary (pierwotnie- blok na CPU) wymagał drobnej modyfikacji aby blok "obsługiwał" karty ATI:

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda bez topa:

Dołączona grafika

 

No i obiecany rysunek:

http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/n...-04/GPU_top.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE JĄDRA, ALE JAJA  :D  :D  :D . Okazało się, że złączki są obrotowe- trzeba było znacznej siły aby je ruszyć. Teraz już się trochę wyrobiły i ich obrót jest możliwy. Nic nie popsułem- sprawdziłem szczelność- OK.

No i gitara. Jutro bloczek będzie gotowy.

 

Otwory już pogwintowane, wstępnie powiercone otwory mocujące:

 

[ img]http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/noname2/24-06-04/gpu05.jpg[/img]

[ img]http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/noname2/24-06-04/gpu06.jpg[/img]

 

Spód- jako że ma spore wymiary (pierwotnie- blok na CPU) wymagał drobnej modyfikacji aby blok "obsługiwał" karty ATI:

 

[ img]http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/noname2/24-06-04/gpu07.jpg[/img]

 

A tak wygląda bez topa:

[ img]http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/noname2/24-06-04/gpu08.jpg[/img]

 

No i obiecany rysunek:http://members.lycos.co.uk/pcmaxx/tuning/n...-04/GPU_top.gif

8O 8O 8O RESPEKT!!!

 

5. Z opcji "cytuj" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Unikaj cytowania "wielokrotnego" (X napisał :: Y napisał :: Z napisał, jak np. w tym poście) oraz cytowania wyświetlanych w poście obrazków (przy cytacie trzeba usunąć znacznik ). Wskazane jest też sprawdzenie, czy przez pomyłkę nie przypisuje się czyichś słów innej osobie.

sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...