Skocz do zawartości
mechl!n

- no name 2 project -

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam głowy do nazw- stąd kolejny noname :D :wink: .

 

Ofiara moda- Codegen 6000:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Solidna buda- gruba blacha- w przeciwieństwie do nowych bud w których blaszka jest grubości żyletki. Brudna jest i porypana ale co tam...

Tak prezentuje się na zdjęciu producenta:

 

Dołączona grafika

 

Plan jest taki:

 

Dołączona grafika

Tak- wiem- zbiornik z pompką zasłania gniazda pci- DLA MNIE to nie problem- i tak nie mam używam żadnej karty PCI.

 

Pierwotny projekt zakładał coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

... został jednak zarzucony... (kolorystyka przypadkowa) Otwór na panelu budy został wycięty odwrotnie niż zakładał pierwszy projekt- tak pasowało- na dole ta "mewka", do góry stacja dysków (patrz zdjęcie producenta).

 

Teraz plan jest taki:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać zrezygnowałem z czterokanałowego regulatora obrotów- z założenia komp ma być "w całości' chłodzony wodą więc pozostaną w nim dwa wentyle- w zasilaczu (z PFC) i na chłodnicy. To szare kółko to właśnie gałka potencjometru regulującego obroty tego drugiego.

Plan zakłada też montaż wyświetlacza LCD- co z tego wyjdzie- się zobaczy...

 

Chłodnica- fiaciorówka z odpowiednimi krućcami (ponoć pisze się to "krutćcami"- zostanę jednak przy bardziej ludzkiej pisowni :wink: ) montowana "wprost przeciwnie" :wink: do tej w poprzednim projekcie- pionowo. Co za tym idzie pozostają tyklo trzy wolne zatoki 5.25- na fdd, hdd i DVD- ten ostatni to slot-in - fajny bajer...

 

Dołączona grafika

 

Teraz mały bonus- poniżej zamieszczam rysunek "gołej" budy- jeśli się komuś chce niech go pokoloruje w/g własnego uznania i pokaże swój projekt- ciekaw jestem Waszych pomysłów.

 

Dołączona grafika

 

Na koniec fotki (webcam :( ):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Profile szpachlowane i szlifowane- kuuupa pyłu.

 

CDN ofkoz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie poczatek super ! tylko ładniutki kolorek rzuć na tego codeszita a bedzie wygladał jak SGI bo buda jest wzorowana na SGI :) oczywiście w środku tez maluj ją !

 

Re : mi by tu pasował kolorek zieleni obudowy AlienWare metalik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- z tym może być problem...

Buda na 100% będzie malowana. W tym temacie jestem jednak "goły jak święty turecki" :( . Nigdy nie malowałem budy i boję się, że wyjdzie mi to tak, że spieprzę cały efekt końcowy... Czytałem ten topic o malowaniu- niby wszystko wiem, ale...

Nie wiedziałem że to "podróbka" SGI 8O . No proszę... Masz może zdjątka (linki) pierwowzoru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze czeka cie "troche" roboty... ale mysle, ze bedzie to takie "brzydkie kaczatko" i za jakis czas wszyscy bedziemy szczeke z podlogi zbierac... zapowiada sie ciekawie

Co do kolorystyki, to mi podobalaby sie srebrno-seledynowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- z tym może być problem...

Buda na 100% będzie malowana. W tym temacie jestem jednak "goły jak święty turecki" :( . Nigdy nie malowałem budy i boję się, że wyjdzie mi to tak, że spieprzę cały efekt końcowy... Czytałem ten topic o malowaniu- niby wszystko wiem, ale...

Nie wiedziałem że to "podróbka" SGI 8O . No proszę... Masz może zdjątka (linki) pierwowzoru?

Jeszcze cię trochę czasu czeka do malowania więc zdąrzę napisać artykuł o malowaniu od podstaw zdjęcia są już porobone z malowania i teraz tylko trzeba je opisać już niedługo będzie cały artykuł na temat sztuki malowania na www.mod-case.com bo wiele ludzi ma z tym problemy i taki artykuł się przyda ! Jak tylko przyjdzie mi HDD napiszę artykuł o malowaniu i dam ci znać napewno sobie wtedy poradzisz z malowaniem spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetnie, szczególnie podoba mi się to, że wszystko najpierw rozrysowałeś i zaprojektowałeś, nie ma narazie nic z przypadku i projekt współgra ze stylistyką budy.

I druga rzecz: nazwa :D nareszcie ktoś dał sobie spokój z tymi pompatycznymi "tytułami" (zazwyczaj "in inglisz") (do nikogo tu nie piję, ani nie chcę obrazić, poprostu mam zazwyczaj ubaw z tego :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plany wygladaja ciekawie, czekam na relacje z placu boju :)

 

ps. ta buda to juz bedzie dla siebie czy tez na sprzedaz? :)

cos widze ze prace staneły ciekawe czemu ;(??a zapowiadało sie extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możeta skończyć, to polecam konsultacje i terapie u kogoś z branży pana Starowicza :>

Ale głupia moda przylazła z bit-techa. Tyle że tamte mańki coś jeszcze od czasu do wydziubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możeta skończyć, to polecam konsultacje i terapie u kogoś z branży pana Starowicza :>

Ale głupia moda przylazła z bit-techa. Tyle że tamte mańki coś jeszcze od czasu do wydziubią.

Ale o zo chozi? :?
tez czasem nie kumam Jonasa :?

 

 

zapowiada sie to fajnie, ale fotki z prowadzonych prac mozesz dac. nie spowoduje to urosniecia tematu do 10stron ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem proste, drogi Watsonie - ośmielam się powątpiewać w szczęśliwy finał omawianego przedsięwzięcia. I bynajmniej nie ze względu na osobę twórcy, cóż znowu. Po prostu zbyt wiele jużem widział tu "new project startedów", które po orgazmicznym nieledwie początku i śmiałych, wspaniałych, świetlanych planach zmarły ze starości i zapomnienia. Taka moda panuje na bit-techu, ale tam na ogół coś się oprócz słomianego zapału dzieje. I tyle. Mieć jeno nadzieję, że w tym wypadku na rysunkach i gadaniu się nie skończy, czego z całego robaczywego serca życzę.

I chyba nie muszę dorosłym wąsaczom tłumaczyć, czym zajmuje się pan Lew Starowicz? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba nie muszę dorosłym wąsaczom tłumaczyć, czym zajmuje się pan Lew Starowicz? :>

co ma ten Pan do tego??

Lew-Starowicz Zbigniew prof. dr hab.

 

- specjalista z zakresu psychiatrii i seksuologii. Kierownik Katedry Społecznych Podstaw Rehabilitacji i Rozwoju Psychoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autor wielu prac z zakresu psychiatrii a zwłaszcza seksuologii. Jego prace zostały wydane w wielu językach. Często występuje jako ekspert w wielu międzynarodowych i polskich instytucjach i organizacjach. Wykłada w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie

sadze, ze ten mod sie skonczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas-> nie chciałem odświeżać tematu- chciałem to zrobić, gdy będę miał już co pokazać. Ktoś inny "wykopał" ten topic- więc grzecznie odpowiedziałem :D .

Noname 1 robił się około 3 miesięcy (moduję "z doskoku")- gdy założyłem o nim topic prace były już dość zaawansowane- stąd częste uaktualnienia i zdjęcia. Być może pospieszyłem się z zakładaniem topica o NN2 bo nie mam jeszcze nic konkretnego do pokazania. Na razie jest tyle:

Dołączona grafika

:oops:

 

Mod ten jest wielce praco/czaso-chłonny (widać z założeń) więc prace potrwają jeszcze jakiś czas. Jednak Wasza ciekawość zmobilizowała mnie do wygospodarowania na niego większej ilości czasu- tak więc następne fotki pojawią się już niedługo.

Jak się za coś biorę to robię tak długo aż projekt ukończę- dla przypomnienia - noname project -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to opcja nr 2 !

ja zaś odwrotnie -1 a to z wygody - wyżej umieszczona gałka będzie wygodniejsza w użyciu,

Pytanko

ta obudowa będzie stała na jakimś stojaku ? czy wisiała na ścianie :?: bo jak chcesz zasysać powietrze do chłodnicy SPOD obudowy to chyba nie będzie stała ani na ziemi ani na np. biurku gdzie niżej będzie wypełniona przestrzeń (np. blat/podłoga) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to opcja nr 2 !

ja zaś odwrotnie -1 a to z wygody - wyżej umieszczona gałka będzie wygodniejsza w użyciu,

Pytanko

ta obudowa będzie stała na jakimś stojaku ? czy wisiała na ścianie :?: bo jak chcesz zasysać powietrze do chłodnicy SPOD obudowy to chyba nie będzie stała ani na ziemi ani na np. biurku gdzie niżej będzie wypełniona przestrzeń (np. blat/podłoga) :?:

Obudowa będzie mobilna- na kółkach- prześwit wyniesie około 2-3 cm. IMO wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...