Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

no ja tez mam wyzsze (> 1,85) niestabilne.... mysle nad vdd zeby zrobic stabilnie 260, moze 270..... dzieki za link

 

EDIT:

culmen - jak sie uporasz z vdropem to daj mi znac jak sobie poradziles (cewka jest 'coated'

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma czujnika na SB.... BTW nie sypiasz?? :)

 

culmen: rzuc linkiem, bo moze vcore zmoduje...

1242916[/snapback]

THX, no nie mam czasu spać......... :lol:

Sesja + zawieszający się komp = nie sypianie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem cos o tym - wczoraj po raz pierwszy od dwoch tygodni poszedlem spac przed polnoca bo cos nie najlepiej sie czuje....

najgorsze ze powinienem cos dzialac w kierunku sesji....

 

PS. Dostalem wezwanie do WKU :) a nie mam wpisu na rok ze wzgledu na ciagnace sie formalnosci zwiazane z powtarzaniem roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem cos o tym - wczoraj po raz pierwszy od dwoch tygodni poszedlem spac przed polnoca bo cos nie najlepiej sie czuje....

najgorsze ze powinienem cos dzialac w kierunku sesji....

 

PS. Dostalem wezwanie do WKU :) a nie mam wpisu na rok ze wzgledu na ciagnace sie formalnosci zwiazane z powtarzaniem roku :)

1243353[/snapback]

No mi zostały 3 egzaminy i będzie spokój na 3 miechy.....

Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na której stronie jest schemat OCP moda (co to daje? ) i vdrop moda?

Do tego drugiego co prawda coś jest na 8 stronie topicu, ale strasznie niejasno..

 

EDIT - Już znalałzem, jakbym ktoś też miał problemy z preszukiwaniem anglojęzycznych forów to :

macie tu obrazek

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 30 2005, 01:08-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 30 2005, 01:08)
He he he historia się powtarza, najpierw Abit jak już mobo więcej nie chciało to modami ją pchali dalej teraz z DFI nie ma to jak Hardcore O/C ;)

1244900[/snapback]

Na DFI problem jest jedynie z v-core, tylko pare ekstramalnych przypadków potrzebuje wyższego vdd i vdimm, jednak to wyjątki...

Za to Abit jest ogólnie niedomagający, bez vdd moda nie ma kręcenia (i ja, przeciwnik modów, będe musiał sobie go założyć :mur: ), L12 mod to mimo wszystko konieczność, a bez vdimm moda jest wrogiem wszystkich posiadaczy winbondów :lol: .

Czyli na DFI sytuacja jest ciut inna - mody tylko do, jak to nazwałeś, hardcore OC, gdy na Abicie trzeba modów do zwykłego OC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh o VCore to mi nie musisz przypominać bo sam to przerabiałem :/ To chyba największa wada DFI jeśli mówimy o kręceniu, w większości wypadków max stabilne 1,9v to stanowczo za mało (moim zdaniem) jak na tej klasy płytę ! No ale nadrabia FSB i VDim wiec można jej wybaczyć ;) A co do Abita on BYŁ królem i jak na czasy jego świetności nie było nic lepszego wiec czepiać się go też nie można. Ale gdyby ktoś miał teraz zamiar kupować mobo pod SocketA to ja nie widzę innej opcji niż Infinity lub LanParty po prostu (znowu moim zdaniem) nie opłaca się nić innego. To wszystko przy założeniu, że planujemy kręcić sprzęt a nie kupować jakaś nisko budżetową mobo do przysłowiowego „aby działało”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i qpa dalej są zwiechy mimo chłodzenia na SB,próbowania OSów, BIOSów,sterów.Aha GM leciał przez prawie 3h i bez błędów więc to też nie pamięci.Jeszcze w przyszłym tygodniu sprawdzę zasiłkę (może jej się coś sypnęło ale nie sądzę), jeszcze pobawię się jakimiś sterami i jak nie pomoże to serwis. Mi się osobiści wydaje,że o ile mobo nie jest uwalone to jednak ten SB bo na czym bym nie próbował to zawsze takie same zwiechy. Przypuszczam,że ten glut na SB izoluje zamiast przewodzić ciepło i mimo tego że radiator się grzeje to SB się przegrzewa, nie chcę się bawić w zmiany chłodzenia bo nie wiem czy to na pewno to a wolę gwarancji nie stracić, bo co zrobię jeżeli to nie to?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cap mod polega na wymianie kondenastorow na inne o wiekeszej pojemniosci masz opisane na xs forum. Co do wiekszego fsb to mi sie jednak nie wydaje. Pomaga podobno ustabilizowac wachania napiec. Jednak nikt nie opisal jaki wplyw na jego oc miala wymiama samych kondenasatorow. Kurde moze ja zaczne modowac plyte po 1 modzie i po kazdym opisze jaki osiagnelem przyrost. Btw. Wpadajac w watek abit kontra dfi- ja tylko powkladalem czesci na swoje miejsca i osiagnelem niezle wyniczki. zero ducha ekstremalnego oc dlatego mi malo :D

ps

A moze w warszawie jest kros ze stacja lutownicza chetny do pokatowania mojej mobo???

Jakos nie chce mi sie jej wozic z wawy na podlasie gdzie mieszkam i mam stacje tutownicza??

Moglbym wtedy opisac jaki mod mial jaki wplyw po koleji.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutowania sie nie boje. W koncu bede mial jak wszystko wykonam 6 potow w kompie 4 ma plycie i 2 na grafie:D fajnie wyglada i lubie lolki pytajace po co ci te pudeleczka na karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w spadq po radq takich chyba z 10..... :) do modowania gf3 tez sie nadaja....

1245500[/snapback]

A widzisz...ja ich nigdzie nie mogę dostać :mur:

Dziś miałem pojechać na WGE, ale za późno wstałem ;) Tym razem pójde na bazar z fotką tego urządzonka by tak dziwnie na mnie nie patrzyli gdy pytam o "chwytak probierczy"...

 

Lutowania sie nie boje. W koncu bede mial jak wszystko wykonam 6 potow w kompie 4 ma plycie i 2 na grafie:D fajnie wyglada i lubie lolki pytajace po co ci te pudeleczka na karcie??

1245516[/snapback]

4? Vdd, Vcore, Vdimm, Vdrop ? Ja bym nie mógł spamiętać co jest od czego :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja lutownicza to sprzet dla estetow, nie zebym kogos poganial  :-P

Jakos sie przyzwyczailem do stacji gdy badziewna transformatorowka, cyna z duza domieszka Pb bez topnika

( tylko to znalazlem w akadencu) wykonalem 3 in 1 moda na Abicie. Dlatego mam Dfi :P teraz.

Wiec jakos lubie dobra robote. Poznalem jej znaczenie na wlasnym sprzecie.

Cale szczescie ze zrobili go na gwarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko chyba zależy jeszcze od grota, musi być jak najcieńszy, a może ktoś opisałby co jaki mod do czego służy i zapodał fotki, myśle że to by wielu osobą pomogło...właśnie na xs forum o capp modzie przeczytałem i nie wiedziałem co to jest, ale już wiem, dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musza byc. Postaram sie dorwac jakies Rubbycon`y. Oki ten i V mem mod poleca jako pierwsze. Na chate jade w nastepna sobote. Wykonam oba i dam znac jak wroce po weekendzie. Niestety w sesji nie mam za duzo czasu.

 

EDIT:

Tomwer motywujesz mnie:D Swietny wynik. Poprawiles sporo swoje SuperPi.

Ja mialem max memtestem bez bledow 264X10 2 2 2 11 3.3v

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

culmen po modzie mógłbyś opisać co nie nieco i zapodać fotki...

 

Tomwer przy wysokim FSB zawsze coś przestaje działać....

1245609[/snapback]

No właśnie Culmen... fotk i opis byłby mile widziany :D

 

 

Wiem że przy wysokim fsb musi coś przestac działać :wink: Zainstaluje dzisiaj na nowo winde i wgram inne stery, moze to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o sterach Morpeus'a?? one są chyba żeby grafa lepiej śmiagała ale nie jestem pewien (przeglądam teraz sobie topic na xs forum o LP i Infinity)...

czemu uważacie że nie warto robić vcore moda??

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co ci wieksze vcore jak powyzej stabilnego1.85- 1.9v trudno wyjsc???

Najpierw oplaca sie machnac vdropa i OCP. Dopiero potem vcore. Max stabilne na dfi osiagnieto okolo 2.08v

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...