Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos aktualizował bios w Windowsie przez program dostarczony na płycie WinFlash ?

Jeżeli tak powiedzcie jak to zrobić by poszło all ok

 

nie mam stacji dyskietek wiec zostaje mi tylko up w windowsie ale sie troche stresuje :D

 

OK już po kłopocie :D zaktualizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 231 CL2 - to są moje ustawienia Infinity :P Okfoz na vdd 1.6V :P Płyta idzie więcej ale troche mnie pamiątki ograniczają :D A na takich ustawieniach timingów jest bardzo wydajnie :D

 

P.S Kupujcie u Rikera - inaczej nie zainstalujecie Windowsa 8)

 

Oczywiście płyta spoko wstaje na FSB 250 ale jak już wyżej pisałem pamiątki mnie ograniczają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Kupujcie u Rikera - inaczej nie zainstalujecie Windowsa 8)

(

U mnie po podlaczeniu plyty komputer chodzil normalnie bez reinstalacji Windowsa i bez zmiany biosa... wiec wcale nie jest tak zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podłaczeniu mobo windows nie chciał wstać, moze dlatego że wcześniej miałem Abita KV7 :P

 

BTW VeGi jest zadowolony bardzo z płytki 233 fsb 2-3-3-3-6 stabilnie ma (memki V-Data Dual )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nowa zabawka na FSB 239 potrzebuje VDD 1.8 zeby zniknely bledy w memtescie.

po wiekszej zmianie ustawien lacznie z FSB ma tendencje do niewstania - trzeba resetowac (tu abit byl o niebo lepszy).

w porownaniu do abita tylko z wlaczonym CPC dorownuje wydajnoscia - nie wiem skad ta moda na cpc off ktore tak zmniejsza wydajnosc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra: masz wyłączony APIC? Bo strasznie wysokie napięcie masz na VDD. Jeśli można wiedzieć to jakie masz pamiątki? :P I czy są takie do kupienia w B-stoku? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wlaczony APIC. Napiecie mozna dawac do 1.9 a radiatorek nie jest gorac wiec nie widze problemu - na bledy w memtescie pomoglo.

pamieci: 1. seitec 256/333 1.5-roczna (kupiona u nas), 2. Kingston na BH6 256/333. na pewno nie ma takich do kupienia, teraz jest tylko lipa - to lata szukania (wszak Twoje tez niczego sobie...).

po ustawieniu 3.2V liczba bledow w memtescie znacznie wzrasta - zapewne napiecie zaczyna szalec.

OT: bardzo fajny avatarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

nie wiem skad ta moda na cpc off ktore tak zmniejsza wydajnosc :).

Ja ci powiem skąd ta moda. Albo nie, jak dotrzesz do fsb 270, to się sam zorientujesz :P

Szkoda jedynie, że wszyscy co mają tak wysokie fsb, mają koczowate pamięci...pokazaliby pazurki.

Zresztą sam nie wiem...fsb270 to jakieś DDr540. Prawie jak DDR2, a DDR2 ma w specyfikacji chyba cas 3....więc w sumie nieźle:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

nie wiem skad ta moda na cpc off ktore tak zmniejsza wydajnosc :).

Ja ci powiem skąd ta moda. Albo nie, jak dotrzesz do fsb 270, to się sam zorientujesz :P

Szkoda jedynie, że wszyscy co mają tak wysokie fsb, mają koczowate pamięci...pokazaliby pazurki.

Zresztą sam nie wiem...fsb270 to jakieś DDr540. Prawie jak DDR2, a DDR2 ma w specyfikacji chyba cas 3....więc w sumie nieźle:P

No to ma być sztuka dkla sztuki to fsb 270 ??

Skoro wydajność z CPC off tak znacznie spada - to chyba lepiej mieć fsb 240-250 z ON ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ma być sztuka dkla sztuki to fsb 270 ??

Skoro wydajność z CPC off tak znacznie spada - to chyba lepiej mieć fsb 240-250 z ON ...

Popieram.....CPC Off strasznie obniza wydajnosc........Zulus sprobuj dac 250 i cpc ON i zapodaj jakies testy......

 

PS ukazala sie nowa recenzja DFI Lan Party Ultra II B

http://www.pccom.pl/content.php?article.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ostatnio sie bawilem w biosie i na jaja dalem cpc on, FSB 255. NAjdziwniejsze jest to ze system odpalil sie bez problemu, przerobilem sobie Aide, Sisoft Sandre i co ? I nic wydajnosc nawet ciut nizsza niz CPC OFF. Dziwna sprawa ale mysle ze jest to zwiazane z 2x512. Wczesniej na 2x256 juz przy 250 krzaczyl sie system. Prawdopodobnie ta funkcja dla giga ramu jest niedostepna. Co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Mam lepszy zapis od Ciebie Riker :P

 

Rapra - thx za odp... miałem prawie wszystkie te opcje aktywowane a 3dmarkiem nie moge zbytnio potestwoać - czekam na powrót z serwisu 9700 :) A laska na moim avatarku to jedna z sióstr Olsen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz cos - ja mam wlasnie 1460 obecnie (FSB239)

 

powiedzcie mi ktory z obecnie dostepnych biosow daje najwieksza przepustowosc pamieci :) (z naciskiem na zapis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest akurat rubryka, max fsb, to chyba sztuka jest uzyskac maz fsb (mimo takiego topicu, kryterium jest wydajnosc pamieci :) ), dlatego scigamy sie kto ma wiecej FSB.

W przypadku LP CPC ON malo daje, natomiast timingi znacznie wiecej...Mamy natomiast plage chyba geili... 4-4-7 .... smutne.

Dlatego kolesie z NF7 z BH-5 i fsb237 sa lepsi...bo maja timingi 2-2-11 dla przykladu....

Testow z cpc on robil nie bede, bo jest w rankingu osoba z fsb 255 i dobrze sie tem trzyma.

 

Teraz cos z innej beczki.

Wrocilem do oryginalnego biosu...odpalilem 10x200 i wspinalem sie powolutku w gore... jak narazie 10x237 CPC ON cas 2.5

3503/3250 - mozna isc spac...dosc pracy na dzis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem do oryginalnego biosu...odpalilem 10x200 i wspinalem sie powolutku w gore... jak narazie 10x237 CPC ON cas 2.5

3503/3250 - mozna isc spac...dosc pracy na dzis...

A wróciłeś do 27/11 czy może 19/6 ?

I drugie pytanko: jeśli zapodałeś ten 19/6,to czy bawiłeś się tymi dodatkowymi timingami,których zmianę umożliwia najnowszy oficjalny BIOS'ik? (w ogóle,to czy ktoś już przeprowadzał jakieś konkretniejsze testy przy zmianie tych dodatkowych timingów??A jeśli tak,to jaki jest wpływ na wydajność?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27/11 męcze.

Timingami bawiłem się na samym początku i przyznam się że efekty były marne...same rebooty.... Każdy w miarę nowy bios daje możliwość sterowania timingami pamięci w biosie, ale jest tego tak dużo, że osobiście boję się za to brać. Założę się ze to sporo da, ale każda pamięć inna etc...

Trzeba by się zgadać, dwujkami, albo i więcej, tak jak ludzie mają pamięci(ja mam GEIL DDR500) i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> się za to, na tych samych ustawieniach, zacząć porównywać.

 

JESLI KTOŚ MA GEILE DDR500 to zgłosić się do mnie...można by rozpocząć....weekend idzie w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc jak zrobic :P

V-Dimm moda na DFI 

fotka

link

RIKER, zlituj się. Zorganizuj może sobie na początek pamięci wymagające dużego prądu, a potem martw się jak im taki prąd zorganizować.

 

A poz tym to jak już Ci gdzieś pisałem, łatwiej i bezpieczniej (raczej) zorganizować zasilacz z regulacją linii 3.3V (bo DFI to raczej też ma pamięci z tego zasilane? Czy nie?).

 

A pierwsze pierwsze, to można też pomierzyć ile to faktycznie pamięci dostają.

 

Jeśli uda mi się z lutowaniem Soltka (V-dimm), to obiecuje, że Ci pomogę w V-dimm modzie na DFI. Ale to tak za miesiąc, może dwa. Akurat sobie zorganizijesz odpowiednie pamięci ;)

 

PZDR

 

P.S. Ale sekcja zasliania pamięci to wygląda bardzo solidnie na DFI, fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc jak zrobic :P

V-Dimm moda na DFI 

fotka

link

RIKER, zlituj się. Zorganizuj może sobie na początek pamięci wymagające dużego prądu, a potem martw się jak im taki prąd zorganizować.

 

A poz tym to jak już Ci gdzieś pisałem, łatwiej i bezpieczniej (raczej) zorganizować zasilacz z regulacją linii 3.3V (bo DFI to raczej też ma pamięci z tego zasilane? Czy nie?).

 

A pierwsze pierwsze, to można też pomierzyć ile to faktycznie pamięci dostają.

 

Jeśli uda mi się z lutowaniem Soltka (V-dimm), to obiecuje, że Ci pomogę w V-dimm modzie na DFI. Ale to tak za miesiąc, może dwa. Akurat sobie zorganizijesz odpowiednie pamięci ;)

 

PZDR

 

P.S. Ale sekcja zasliania pamięci to wygląda bardzo solidnie na DFI, fajne.

Po pierwsze BH5 wymagają wysokich napięć -

jutro bede mial hyperki na bh5 :D

sprobuje troszke w rankingu podciągnąć :mrgreen:

PO drugie właśnie wysokiego napięcia a nie prądu.

 

Poza tym DFI ma raczej z 5V zasilanie na ramy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RIKER, zlituj się. Zorganizuj może sobie na początek pamięci wymagające dużego prądu, a potem martw się jak im taki prąd zorganizować.

 

A poz tym to jak już Ci gdzieś pisałem, łatwiej i bezpieczniej (raczej) zorganizować zasilacz z regulacją linii 3.3V (bo DFI to raczej też ma pamięci z tego zasilane? Czy nie?).

Po pierwsze BH5 wymagają wysokich napięć -

jutro bede mial hyperki na bh5 :D

sprobuje troszke w rankingu podciągnąć :mrgreen:

PO drugie właśnie wysokiego napięcia a nie prądu.

 

Poza tym DFI ma raczej z 5V zasilanie na ramy ...

Wiem, wiem, tak sobie tylko pisze, o tym "prądzie"

 

A RIKER to te BH-5 będzie mieć ode mnie. Zakupiłem KHXy 2700 256MB na Kingstonach D328DW-50 (czyli BH-5 z nadrukiem Kingstona). U mnie na Soltku, napięcie 2.9V (zmierzone, no może nawet 2.93) idą 215MHz 2-2-2-11. Wypada sprawdzić je u kogoś (wapmir pojechał, bo by sprawdził co się dzieje powyżej 3V).

 

Soltek się może doczeka kiedyś lutowania.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...