Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem na takim ASRocku: RiveTNT2 M64, GF2Ti, Radka8500LE, GF5700, Radka9550. Wszystko szło bez problemów.

Jednak przy podkręcaniu 9550 (core powyżej 350) zacząłem zaliczać zwiechy i resety. Wymieniłem zasilacz i wszystko ok.

1180935[/snapback]

A jaki miałeś zasilacz wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem kupiłem płyte główną asrock k7s8x 3.0 , procka athlona 2000+ xp , ostatnio bawiłem się zmianą biosu w nagrywarce i dvd no cóż nagrywarka nie odpoiwiada ale co gorsze płyta główna ma straszne problemy z wyrywaniem mojego dysku twardego muszę około 1 minuty czekać aż bios płyty głównej wykryje dysk (WDC WD800BB-22FJA0 ) CO mam zrobić, wgrałem nowszy bios(K7S8X_260) do płyty głównej i to samo proszę o Pomoc jeżeli ktoś wie jak wybrnąć z tego problemu to chętnie skożytam z jego pomocy.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przez te zworke po wylaczeniu kompa zasilanie w usb i ps2 jest caly czas??

to niezla bzdura :)

1267008[/snapback]

Na jakiej podstawie sądzisz, że to jest bzdura? Poczytaj trochę- dowiesz się, że czasami to napięcie jest potrzebne- a jak nie jest potrzebne to można zworką wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem z grafika (FX 5200 64MB 250/500@279/555 na tytulowym K7S8X), ktory staralem sie rozwiazac szukajac 2 dni (!) podobnych informacji na roznych forach, niestety bezskutecznie.

Otoz wspomniana karta przy sprzecie wypisanym ponizej wykazuje slabe osiagi podczas testowania w 3dmark03 - rekord, ktory udalo mi sie osiagnac, to jedyne 1199 markow. Dodam, ze probowalem roznych biosow, oficjalnych jak i overclock'erskich, roznych starownikow (najnowszych i starszych, nvidii i omegi) i najnowszych driver'ow do plyty. W obecnym biosie (2.20ar - Honey X) ustawienia:

primary gr. adapter - agp

agp data rate - 8x

fast write - enable

agp aperture size - 128

dram timing conf. - turbo mode

 

Zainstalowany mam jeszcze dx 9.0c na XP z SP1. Zrobie jeszcze reinstalke systemu, bo wczesniej mialem inna karte (gf2 pro), ale watpie, zeby to cos pomoglo.

 

Blagam, poradzcie, bo ja juz sil nie mam do tego sprzeta, a wiem, ze taka konfiguracja powinna miec lepsze osiagi, bo widzialem w internecie, ze inni dochodzili nawet do 2000 markow na podobnym sprzecie.

Edytowane przez golarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o wytlumaczenie mi po co jest potrzebne napiecie jesli komp jest wylaczony. dla mnie jest to bez sensu. jesli go wylaczam to wylaczam i zadne napiecie jest mi nie potrzebne a juz napewno nie w ps2 ani w usb. dlatego jest to dla mnie bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z dyskiem WD1600JB lata i lata aż kiedyś zaskoczy i tak samo długo się wyłącza, robi się tak po zmianie biosa z 2.20, na jakiegoś kolwiek innego, ktoś wie do czego są opcje ide (normal, strong) czy coś w tym stylu i flexybilylity (mam straszne problemy z zapamiętywaniem nazw i imion) od pamięci, a tak to płyta spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałeś zasilacz wcześniej?

1259699[/snapback]

Wcześniej miałem Fortron FSP300GP, teraz Chieftec'a HPC360-302DF

prosze o wytlumaczenie mi po co jest potrzebne napiecie jesli komp jest wylaczony. dla mnie jest to bez sensu. jesli go wylaczam to wylaczam i zadne napiecie jest mi nie potrzebne a juz napewno nie w ps2 ani w usb. dlatego jest to dla mnie bzdura

1267829[/snapback]

Widzisz - możesz tak skonifigurować komputer, żeby dał się włączyć z klawiatury czy myszy.

Można wybudzać komputer, gdy przychodzi żądanie z sieci (WOL) lub z modemu (WOR).

 

Gdy komputer jest wyłączony, to nie pracują jego główne podzespoły, niemniej całość jest zwarta i gotowa - to nie czasy AT, gdzie fizycznie odcinało się zasilanie. Zresztą, naciśnięcie POWERa to też tylko sygnał elektryczny, który uruchamia całą resztę.

 

Ale tak na serio, to ja też nie lubię, jak mi myszka w nocy świeci na czerwono :)

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mozliwosc zamiany z ECS l7s7a2 na plyte K7S8X badz kupna k7s8xe+ za 120zl, powiedzcie jak yglada sprawa z wydajnoscia ?? k7s8xe+ do l7s7a2 (chipset SIS746, zeby nikt nie pisl glupoty ze to na KT333 :D ) czy k7s8x

Jutro musial bym zamienic sie na plyty i nie wiem jak rozbudowany bios w asrocku bo z tego co widzialem to bardzo marnie w porownaniu do mego ECS-a , czy ma blokowanie PCI /AGP ten asrock ?? czy czestotliwosc pamieci ustawia sie automatycznie tak jak FSB CPU ?? i czy mozna ustawic ratio zeby np FSB CPU 185 /ram 155 ??

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom a co do tej myszki co swieci gdy komp wylaczony to czy przypadkiem ona jakos sie nie psuje w ten sposob, nie zuzywa czy ki grzyb bo mi juz jakos dziwnie dziala, kursor ucieka i jakos tak szit jest teges :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie psuje moj kumpel ma optyczna myche i juz rok na tej plycie jedzie, myszka swieci sie cly dien i cala noc i sie nie popsula jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od myszki jak sie ma cos porzadnego np logitecha ktory daje 5 lat gwary na mysze to nawet dobrze ze sie popsuje bo dadza nowa:] ale jak masz jakiegos mediatechowegotrusta czy cos to ci kursor bedize uciekal nawet po odpakowaniu z pudelka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z dyskiem WD1600JB lata i lata aż kiedyś zaskoczy i tak samo długo się wyłącza, robi się tak po zmianie biosa z 2.20, na jakiegoś kolwiek innego, ktoś wie do czego są opcje ide (normal, strong) czy coś w tym stylu i flexybilylity (mam straszne problemy z zapamiętywaniem nazw i imion) od pamięci, a tak to płyta spoko.

1268064[/snapback]

 

Wiesz może jak usunąć tą usterke już sam zgłupiałem Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam k7s8xe+ i mobila2500 (seria QQ, czyli V=1,45)

procek chodzi oczywiscie na fsb200.

Mam do rozwiazania 2 zagadki z tym zwiazane ;]

 

1. Dlaczego plyta daje prockowi V=1,65 ?

2. Jak zwiekszyc czestotliwosc pamieci na np. 210x2 mhz

Jak ustawiam procka na np 210x11, przestawiam pamieci z 200x2 na AUTO,to chodza na 133x2 ;/, nawet po przestawieniu zworek na plycie na 200.

 

Dodam, ze bios to 1.91a

 

Dzieki

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !! Potrzebuje pomocy !!!

powiedzcie mi:

1. Czy na tej płycieda sie zmienic timingi jakoś ?? ( ja znalazłem jednego narzei )

2.CZy da sie mnoznik zmienić mam semprona 2200+ ?? Bo 9x to troche mały :/ a wiem ze zmienialiście na tej płycie !!!

3.Jak zrobić drut moda ?? Co on dokładnie daje i czy sie opłaca ??

4.Jak podnieść napięcie na procka ??

 

Z góry dzięki !!! Pomóznie szybko !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !! Potrzebuje pomocy !!!

powiedzcie mi:

1. Czy na tej płycieda sie zmienic timingi jakoś ?? ( ja znalazłem jednego narzei )

2.CZy da sie mnoznik zmienić mam semprona 2200+  ?? Bo 9x to troche mały :/ a wiem ze zmienialiście na tej płycie !!!

3.Jak zrobić drut moda ?? Co on dokładnie daje i czy sie opłaca ??

4.Jak podnieść napięcie na procka ??

 

Z góry dzięki !!! Pomóznie szybko !!!

1289628[/snapback]

1. Szukaj

2. Szukaj

3. Szukaj

4. Szukaj

 

Szukajka nie boli, no i oczywiscie zgloszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czytałem i są tak odmienne opinie na temat biosów stabilność/wydajność że sam zwariowałem, piszą że 2.20a najlepszy zaraz czytam że 2.52a najlepszy a potem że od honeyX więc ludzie jetem przygotowany mam wszystko co trzeba teraz tylko flasz ale który by nie walnąć gafy? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Logan! Ustawilem na na 200x2 i chodza na 210 jak procek :lol: to faktycznie jest glupie...

 

Do kali990 w k7s8xe+ mnozik zmienia sie bez problemu w biosie, tak jak i fsb, drutmod jest wlasnie do zmieniania Vcore

 

Jeszcze sie pochwale moja obecna konfiguracja ;]

-mobile 2500@210x10,5 (vcore 1,58~1,6 -> plyta daje tyle, choc procek ma nom 1,45) chodzi tez na 200x12 na 1,65, ale jakos testy przepustowosci pamieci gorzej wypadaja

-pamieci 210x2 2,5-3-3-6

 

Wyniki: Aida: odczyt/zapis 2856/807 :), sandra CPU Arithmetic ALU:9126,FPU 3462, memory bandwitdh Int:2958 Float 2723:)

 

Nie wiem tylko dlaczego plyta nie daje vcore 1,45???

 

dzieki za sugestie

 

ps dodam, ze przed wprowadzeniem zmian biosu i ogolnym oc, mialem ok 1900 Mb/s, a teraz o 900 wiecej! :lol:

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie ma xe+ tylko samo x !!!!

Dlatego nie wime jak to zrobic !!!

A wdze ze macie tu pozmieniane mnozni na tej samej płyciem wiem ze cos trzeba zamalowa tylko ktoś mi powie co ??? Być cie kolegami :P

Z góry dzięki

 

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...esistors_d.html

 

I o co chodzi dokłądnie na tej stronie ?? Czy to co jest pokazane chodzi tez z sempronem ???

Co ma dać w miejsc czarnych kresek ???

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...