Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Czy idzie cos podkręcic na tej płycie ???

Mój procek Athlon XP 2400+ BOX

256DDr 266 oem

Codegen 300W

1291071[/snapback]

po pierwsze kiepska zasilka (lepiej ja zmien jak masz zamiar krecic)

po drugie duzo nie polecisz z pamieciami bo to tylko 133, wiec na sztywno musisz ustawic pamiec na 266

po trzecie to procek powinien ruszyc na 166.

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemacie. zaczne od wynikow w everescie

sa male bo 2008/660

a jak widze wasz to mnie cos bierze kurde, dlaczego mam tak malo??

druga sprawa: ostatni zapomnialem podlaczyc wiatraka na procku i sie wylaczyl po pewnym czasie. troche przydygalem ze spalilem proca ale troszku z nim pogadalem i sie podniusl :) i pytanko: czy po takim zagrzaniu nic mu nie bedzie??

i z innej beczki: chodzi o grafe czy polozyc wiecej pasty zeby wyrownac po srodku rdzenia czy troszku przyszlifowac?? (bez sensu skakac po tematach, jak juz tu jestem :P )

z gory dzinx

 

edit:

jeszcze sprawa: jak zrobie drut-modana proca bo napiecie male to oc sie zwiekszy, nie?

i jakie mu zrobic napiecie bo myslalem o 1.85 i mysle ze na fsb 180 poleci bo przy 175 juz winda niestabilna i lipa.

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na takim fsb. a co do pasty to jest po calosci ale jak sciagam radiator to posrodku nie styka mi sie ze rdzeniem i czy dac troszku wiecej po srodku??

czy co robic kurde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na takim fsb. a co do pasty to jest po calosci ale jak sciagam radiator to posrodku nie styka mi sie ze rdzeniem i czy dac troszku wiecej po srodku??

czy co robic kurde

1291439[/snapback]

Hmm jezeli nie styka to znaczy ze jest nierówna powierzchnia po środku czyli tak daj troche więcej ale nie zadużo a co do wyniku to wgraj bios 2.20a ustaw pamięci na agresywne timingi ibędzie trochę więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios ma 2.20 bez a. taimingi mam 2-3-3-7, wiec nie widze sensu robic upgrade chyba ze to da jakis wzrost wydajnosci bo jesli tylko kilka punktow (bo napewno nie 600 tylko w granicy 100) w programie to szkoda zachodu. myslalem ze jest jakis inny feler w moim kompie ale nic trudno dzieki :)

pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios ma 2.20 bez a. taimingi mam 2-3-3-7, wiec nie widze sensu robic upgrade chyba ze to da jakis wzrost wydajnosci bo jesli tylko kilka punktow (bo napewno nie 600 tylko w granicy 100) w programie to szkoda zachodu. myslalem ze jest jakis inny feler w moim kompie ale nic trudno dzieki

pozdro!!!

A ja Ci powiem, ze na FSB 166 i timingach 2,5-3-3-6, mialem 2210 pkt w Everescie. (BIOS 1,91a / k7s8xe+)

Przy FSB powinno byc jeszcze wiecej, wiec chyba warto sie pobawic :rolleyes:

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś na moje pytanie z poprzedniego postu ???

Czy nikt z was nie wie co daje drut mode i jak go dokładnie zrobić ??? i jak zmienić mnożik głównie chce tylko o tym mnożniku wiedzieć!!! POMOCy!!!

Edytowane przez kali990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś na moje pytanie z poprzedniego postu ???

Czy nikt z was nie wie co daje drut mode i jak go dokładnie zrobić ??? i jak zmienić mnożik głównie chce tylko o tym mnożniku wiedzieć!!! POMOCy!!!

1291816[/snapback]

Z tego co mi wiadaomo to drut mod daje zmianę Vcore nawet chyba do 2V !! A co daje jeszcze i jak sie to robi to najlepiej wpisz na google.pl "DRUT-MOD" powinno coś być. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadaomo to drut mod daje zmianę Vcore nawet chyba do 2V !! A co daje jeszcze i jak sie to robi to najlepiej wpisz na google.pl "DRUT-MOD" powinno coś być. Pozdro.

1292099[/snapback]

to zle ci wiadomo :) przez drut-moda mozna wydrutowac max 1,85v :P btw. juz na dzikim glupoty wypisywales i "nie przezyles" jak tys sie czlowieku na tweak'u utrzymal? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w k7s8xe+ mnozik zmienia sie bez problemu w biosie, tak jak i fsb,

1290508[/snapback]

slabo w k7s8xe+ zmienisz mnoznik w biosie, tak samo jak na x i xe zmienia sie zworkami

 

co do predkosci pamieci to przy 2-3-3-6 na 200mhz mam 2500 w everescie

 

po co chrzanic sie z drut modem, lepiej zrobic vmoda takiego jak podalem w tym temacie - plynna regulacja w czasie rzeczywistym napiecia od 1,5 do 2,07 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabo w k7s8xe+ zmienisz mnoznik w biosie, tak samo jak na x i xe zmienia sie zworkami

co rozumiesz przez slabo? ja nie mam problemow ze zmienianiem mnoznika w biosie, a co do zworek to nie wiem bo ani razu nie uzywalem, bo i po co..

Zworkami ustawialem tylko fsb , co i tak bylo bez sensu bo zawsze pracuje z tym co jest w biosie ustalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh? no oczywiscie, ze mam....

 

Druga zakladka, bodajrze ADVANCED

i mam:

CPU Host Frequency :manual

Actual Frequency :210

CPU Ratio Selection: 11

Tak to u mnie wyglada

btw mnoznik jest od 3 do 14 bodajrze

 

Nie masz tej mozliwosci???

 

 

2 Jeszcze takie pytanko: jak to sie dzieje, ze moje pamiatki kingston CL3, chodza na 210x2 na 2,5-3-3-5 ?chyba nie powinny tak wymiatac? moze im to zaszkodzic (nie maja radiatorkow)

Edytowane przez s3rafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba umiec lutowac:] i sie ryzykuje gwara...

1292264[/snapback]

Ja zrobiłem moda i nieuzyłem lutownicy, cieniutki drucik obkreciłem wokuł tej nuzki tego czarnego układu, zabezpieczyłem kropelka sylikonu i luzz, potem sylikon łatwiutko sie odkleja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę ustawić Duron 1800 (13,5x133) na 13,5x166 + 5%Vcore i jakby komp nie wstawał to gdzie znajduje sie zworka resetująca bios ??

1292643[/snapback]

W instrukcji... Tam są wszystkie zworki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde ja nie mam zmiany mnoznika w biosie ;/ jakim cudem ciekawe, mam magistrale i nic wiecej

 

a co do pamiatek to moje goodramy co maja CL3 chodza na 210 spokojnie na 2-3-3-6 i nawet zbytnio sie nie grzeja, tak wiec nie masz sie co obawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytanek:

-jak rozpoznać na 100% czy mam K7S8X czy K7S8XE ?? ,bo na płycie pisze X a biosa mam do XE wgranego i przy nie da się wgrać z X

-mam problem z pamiecią, mam Elixira 512MB 400MHz i u mnie na Auto wykrywa 333HHz a u kolegi (ta sama płyta) 400MHz, a jak mu wymusze u mnie 400MHz to błędy w Wnidzie są !!!!

-jak zrobić tedo Drut-Moda czy coś tam żeby podnieść napięcie i podkręcacć proca ?? (prosiłbym na PW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytanek:

-jak rozpoznać na 100% czy mam K7S8X czy K7S8XE ?? ,bo na płycie pisze X a biosa mam do XE wgranego i przy nie da się wgrać z X

-mam problem z pamiecią, mam Elixira 512MB 400MHz i u mnie na Auto wykrywa 333HHz a u kolegi (ta sama płyta) 400MHz, a jak mu wymusze u mnie 400MHz to błędy w Wnidzie są !!!!

1293415[/snapback]

Rozkręć obudowę i na płycie gdzieś obok gniazd PCI pisze dokładnie nawet z rewizją płyty, Być może ty masz proca na 133MHZ a on na 166Mhz i może dlatego nie wiem u mnie mam Durona na 133mhz i auto to 166(333DDR) może dla każdego proca jest wyżej albo ten standardowy bios ma błąd...Co do drut-moda pogadaj z kamienem on chyba wie co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drut-mod zrobiony (płyta nie spalona :) )

niestety robiłem to niepotrzebnie bo za cholere nie mogłem odblokować mnożnika proca i kapa

 

na płycie pisze K7S8X, ale jak chciałem wgrać bios od X to wyskakiwało coś że nie tet system !! a z biosem os XE wszystko cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...