Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra znów się muszę was poradzić ( bo kogo innego ??:-P). Na swojej płycie ( patrz podpis ) najpierw zwiększyłem napięcie ( tak jak mi gadaliście) , a dopiero później ustawiłem FSB zworkami na 166MHZ(333). Wsztko piknie , wchodzi do windowsa(przed zmianą napięcia wogóle sie niewłączał) . Sprawdzam czy rzeczywiście procek sie "podkręcił" i jest jeszcze piękniej , bo pisze że mam procka 2600 ( czyli tyle ile powinno być po przestawieniu FSB). Więc zadowolony sprawdzam wydajność po tym "zabiegu" odpalam pierwszą lepszą grę ,a tu przez chwilę niebieski ekran i reset kompa . trudno próbuję jeszcze raz , tym razem włączyć 3DMarka 01 i to samo :/. Co mam zrobić by proc dzialal stabilnie ????Może ciut zmiejszyć FSB w ustawieniach biosu , a może lepiej by bylo zmniejszyć mnożnik a zostawić FSB na 166MHZ. Chociaż niejestem pewien czy mam odblokowany :/:/. Może macie jakieś inne pomysły .

Bardzo was proszę o odpowiedzi .Z góry THX. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra znów się muszę was poradzić ( bo kogo innego ??:-P). Na swojej płycie ( patrz podpis ) najpierw zwiększyłem napięcie ( tak jak mi gadaliście) , a dopiero później ustawiłem FSB zworkami na 166MHZ(333). Wsztko piknie , wchodzi do windowsa(przed zmianą napięcia wogóle sie niewłączał) . Sprawdzam czy rzeczywiście procek sie "podkręcił" i jest jeszcze piękniej , bo pisze że mam procka 2600 ( czyli tyle ile powinno być po przestawieniu FSB). Więc zadowolony sprawdzam wydajność po tym "zabiegu" odpalam pierwszą lepszą grę ,a tu przez chwilę niebieski ekran i reset kompa . trudno próbuję jeszcze raz , tym razem włączyć 3DMarka 01 i to samo :/. Co mam zrobić by proc dzialal stabilnie ????Może ciut zmiejszyć FSB w ustawieniach biosu , a może lepiej by bylo zmniejszyć mnożnik a zostawić FSB na 166MHZ. Chociaż niejestem pewien czy mam odblokowany :/:/. Może macie jakieś inne pomysły .

Bardzo was proszę o odpowiedzi .Z góry THX. :wink:

1388899[/snapback]

jakie mu dales napiecie? jesli tylko to co w biosie, moze byc zamalo. zrob drutmoda da 1.7V powinno wystarczyc. jesli mozesz "jezdzic" mnoznikiem to wtedy baw sie przy magistrali 200 :D zacznij od 9 i sprawdzaj stabilnosc ;) Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkrecajcie ludzie o duze ilosc mhz. najpierw o malo i bedzie wiadomo kiedy i co przestaje dzialac. a tak macie lipe i to moze byc wina wszystkiego.

1389131[/snapback]

No i wlasne sie pytam , czy zaniżyć czy zmiejszyć mnożnik . Na płycie k7s8x zworką przestawia sie co 33 więc po co te pretensje :/:/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mu dales napiecie? jesli tylko to co w biosie, moze byc zamalo. zrob drutmoda da 1.7V powinno wystarczyc. jesli mozesz "jezdzic" mnoznikiem to wtedy baw sie przy magistrali 200  :D zacznij od 9 i sprawdzaj stabilnosc ;)

1389195[/snapback]

dalem to co w biosie i w aidzie wykazalo że jest 1.7V więc po co drutmod???

tylko czemu tak niestabilnie ???://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie postanowilem nierobić DRUTMODA tylko ciut zmniejszyć FSB żeby bylo stabilnie . No i zworkami byl ustawione na 133(tak jest standardowo) a w biosie podciągnołem do 150MHZ i zwiększyłem napięcie do 1,7. Tyle że teraz komp odczytuje że mam Athlona 1600 . Sprawdziłem różnymi testami i faktycznie wydajność spadła i to sporo . Więc znów wróciłem do poprzednich ustawień .Czemu tak jest ??.Może trzeba najpierw ustawić zworkami na 166MHZ a dopiero później w biosie troche zmniejszyć ???Z góry THX :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie dałem przejrzeć całego tematu, dlatego pytam: Moja obecna konfiguracja to: AMD Duron 1,6 @ 2,0, Płyta gł. AsRock K7S8X, 512 mb ram, Gigabyte GeForce 6600GT. Czy do tej płyty głównej opłaca się włożyć procek Athlon XP-M 2500+ Barton 512 Mobile ? Kosztuje jedynie 355 zł. Problem tylko z OC, czy uda mi podkręcić go na mojej płycie głównej do 3GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wkladal do tej plyty GF2MX?, czy bedzie chodzic?, chodzi mi o ta roznice w napieciach na agp

1390808[/snapback]

tak jezeli ma 64 MB, 32 mB nie działają

 

Wybaczcie ale nie dałem przejrzeć całego tematu, dlatego pytam: Moja obecna konfiguracja to: AMD Duron 1,6 @ 2,0, Płyta gł. AsRock K7S8X, 512 mb ram, Gigabyte GeForce 6600GT. Czy do tej płyty głównej opłaca się włożyć procek Athlon XP-M 2500+ Barton 512 Mobile ? Kosztuje jedynie 355 zł. Problem tylko z OC, czy uda mi podkręcić go na mojej płycie głównej do 3GHz ?

1395152[/snapback]

Jaja sobie robisz?? chyba tylko jedna osoba i to na abicie przekroczyła 3GHz a ty bys chciał na asrocku? nie rób sobie jaj zebys miał to 200 stablinie to bedzie dobrze, jak ci sie uda to wiecej ale to juz sprawa szczescia, zmien mobo i myśl o OC bo na tym wynik nie będzie wysoki, wydajność niestety marna Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie dałem przejrzeć całego tematu, dlatego pytam: Moja obecna konfiguracja to: AMD Duron 1,6 @ 2,0, Płyta gł. AsRock K7S8X, 512 mb ram, Gigabyte GeForce 6600GT. Czy do tej płyty głównej opłaca się włożyć procek Athlon XP-M 2500+ Barton 512 Mobile ? Kosztuje jedynie 355 zł. Problem tylko z OC, czy uda mi podkręcić go na mojej płycie głównej do 3GHz ?

1395152[/snapback]

też tak myślałem i powiem ci ze sie bardziej opłaca sprzedać proca z płytą dolozyć te 355zł i kupić np. to co ja mam

wcześniej miałem właśnie tego asroka + duren @2100MHz i teraz gry nie przesadzając chodzą 2x szybciej (oczywiście tam gdzie proc nie wyrabiał)

 

 

tak jezeli ma 64 MB, 32 mB nie działają

1395533[/snapback]

co ty opowiadasz mi jakoś GF2MX32MB dzialala bez problemu a nawet riva tnt też chodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał te dodatkowe fundusze na płytę główną to bym się nie zastanawiał.

Zatem pytanie staję się proste: Czy pozostać przy konfiguracji Duron 1,6@2,0 , 512RAM, GF6600GT i tym ASRocku czy może zainwestować:

 

1. w pamięć (dodatkowe 512 RAM)

2. mimo wszystko kupić tego Athlona XP-M 2500+ Barton 512 Mobile (częstotliwość taktowania tego procka bez podkręcania to 1 830 MHz więc mniej niż mam obecnie na Duronie)

 

Dodam, że w grę wchodzi tylko jedna opcja. Na razie nie mam możliwości zmiany płyty głównej. Więc co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg505

 

Riva TNT2 M64 - działałem na niej i na K7S8X, i teraz na moim asusie jak chwilowo nie mam innej karty.

 

@_Ran'dall_

 

Poczytaj FAQ...

 

Ale...

 

Jeśli masz mnożnik odblokowany, to zworkami mnożnik na 9.5, magistrala 200. Jak będzie stabilny (3dmarki, prime etc.) to 10x200. (Pamiętaj żeby pamięci przestawić w biose na DDR400!)

Jeśli masz mnożnik zablokowany, to

albo BETA bios od Guni & HoneyX + MobileMod i 9.5x200, a potem 10x200

albo 12.5 x 156 (Pamięci ustaw w BIOSie na DDR333) i jak bedzie stabilnie to spróbuj 12.5 x 160.

 

Widać że 2083 MHz to dla Twojego procka trochę za dużo - musisz mu poluzować...

 

Ja to mam fajnego Durnia... :) 2100GHz robi na 1.5V full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg505

 

Riva TNT2 M64 - działałem na niej i na K7S8X, i teraz na moim asusie jak chwilowo nie mam innej karty.

 

@_Ran'dall_

 

Poczytaj FAQ...

 

Ale...

 

Jeśli masz mnożnik odblokowany, to zworkami mnożnik na 9.5, magistrala 200. Jak będzie stabilny (3dmarki, prime etc.) to 10x200. (Pamiętaj żeby pamięci przestawić w biose na DDR400!)

Jeśli masz mnożnik zablokowany, to

  albo BETA bios od Guni & HoneyX + MobileMod i 9.5x200, a potem 10x200

  albo 12.5 x 156 (Pamięci ustaw w BIOSie na DDR333) i jak bedzie stabilnie to spróbuj 12.5 x 160.

 

Widać że 2083 MHz to dla Twojego procka trochę za dużo - musisz mu poluzować...

 

Ja to mam fajnego Durnia... :) 2100GHz robi na 1.5V full stable

1396217[/snapback]

Dzięki :D Chociaż jeden odpowiedzial <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki

ale w specyfikacjach mam ustawic jaki mam proc i jakie chce napiecie, tak?

a w rodzaju procka mam ustawic bartona?

i napewni nic nie spale jak powkladam tyle drucikow?

pytam sie bo nie szastam kasa na nowy sprzet

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jak zrobisz v-moda na ta plytke, bedziesz mial plynna regulacje za pomoca potencjomerta napiecia w zakresie 1.5 - 2v. Jedyne co ci bedzie potrzeba to potencjometr (50-100k), kabelki, lutownica i umiejetnosci :] . Poszukaj w tym temacie juz o tym troche bylo...

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wkladal do tej plyty GF2MX?, czy bedzie chodzic?, chodzi mi o ta roznice w napieciach na agp

1390808[/snapback]

Ja tam jakis roczek zapiepszałem na GF2MX 32MB, i działała normalnie, a nawet pokusiłem się o mały oc :D , napewno działa i by działała gdybym jej nie sprzedał :D za piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,już zamierzam zmienić(znaczy zmniejszyć) na płycie mnożnik , żeby FSB 166 chodziło FULSTABLE a tu ZONK <_< .Jak to zrobić na tej płycie żeby przestawić ten mnożnik . Są tam tylko wystające druciki ale niema na nich żadny zworek (takich niebieskich co są na drucikach od FSB) więc pytanie jak to zrobić, żeby zmniejszyć mnożnik :blink: . Proszę o odpowiedź tych co mają tę płytę i wiedzą o co chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,już zamierzam zmienić(znaczy zmniejszyć) na płycie mnożnik , żeby FSB 166 chodziło FULSTABLE a tu ZONK <_< .Jak to zrobić na tej płycie żeby przestawić ten mnożnik . Są tam tylko wystające druciki ale niema na nich żadny zworek (takich niebieskich co są na drucikach od FSB) więc pytanie jak to zrobić, żeby zmniejszyć mnożnik :blink:  . Proszę o odpowiedź tych co mają tę płytę i wiedzą o co chodzi  :wink:

1413988[/snapback]

potrzebujesz zworek zeby mnoznik przestawic!

mozesz tez polaczyc je drucikiem :wink: ja tak sie bawilem na asrocku bo niestety nie ma zworek na wyposarzeniu

jestes pewien ze masz odblokowanego procka?

podaj serie

 

@Pafcio

najbardziej odczujesz te dodatkowe 512!!!!

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg505- niejestem zbytnio pewnie ale jak popróbuje zmieniać zworkami to sie chyba dowiem . A jak już chciałbym zobaczyć co to za seria , końeczne jest zdjęcia chłodzenia , czy może jest jakis inny sposób :wink:

 

Dobra , tylko te zworki mają być identyczne jak te na drucikach od FSB???Sorry że takie glupie pytanie ale zworki i druciki to dla mnie nowość :blink: . Jeszcze jedno w tej instrukcji http://www.asrock.com/Drivers/Manual/K7S8X-E-R30_UM_v31.pdf jest pokazane jak sie ustawia te zworki, ale zabardzo niekumam może ktoś by mi pomógł to zrozumieć :huh:

 

EDIT:Po uważniejszym przyjżeniu się tej instrukcji już skumalem jak to sie robi . teraz tylko jeszcze dwa pytanka :1. Jeśli ustawie FSB na 166MHZ a zworkami zjade do 11.5 , to otrzymam znaczny przyrost wydjaności(od standardu czyli 12.5x133) czy tylko troche . Niechodzi mi o żadne marki tylko o gry ...

2.Czy jeśli mój mnożnik jest zablokowany ( powinien być odblokowany , ale trzeba brac najgorszą możliwość)..przestawiając zworki mogę cos popsuc ewentualnie spalić :wink:

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzros wydajnosc bedzie, ale jesli chodzi o gry to raczej inwestuj w karte graficzna bo na twoim 9200 to zbyt plynnie nie pograsz (oczywiscie zalezy w co grasz;))

przestawiajac zworki nic nie spalisz ;)

co do procka.. wszystkie wyprodukowane przed 39 tygodniem 2003 roku sa odblokowane, nie ma innego sposobu na sprawdzenie serii poza zdjeciem radiatora

 

na tej plytce jak ustawiasz szyne procka na 166 czy 133 do zawsze sobie dawaj 200 na pamieci, na tym sisie wydajnosc wzrasta przy takich ustawieniach (w nforcach2 musi byc synchronicznie) testowalem rozne ustawienia i w tym wypadku asynchro jest najwydajnieszym rozwiazaniem :D

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...