Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi może odpowiedzieć dlaczego nie moge zmienić mnożnika procesora, magistrale moge dowolnie przestawiać a mnożnik przy obojętnie jakiej konfiguracji zawsze pozostaje ten sam standardowe 12.5. Mam AthlonaXP2000 i płyte asrocka k7s8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi może  odpowiedzieć dlaczego nie moge zmienić mnożnika procesora, magistrale moge dowolnie przestawiać a mnożnik przy obojętnie jakiej konfiguracji zawsze pozostaje ten sam standardowe 12.5. Mam AthlonaXP2000 i płyte asrocka k7s8x

Może poprostu masz procesor z zablokowanym mnoznikiem :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może zablokowany nie wiem ale jak to sprawdzić i dlaczego jeden ma zablokowany a inny nie ?? I co z tym zrobić żeby odblokować

Jak zablokowany to raczej nie odblokujesz, napisz oznaczenia z procka to będziemy wiedziec z date i wtedy będzie raczej pewne czy zablokwany.

 

Ja obstawiam na zablokowany proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proximo - ciekawe co się dzieje, u mnie takich problemów nie było! Może zależy to od wersji płyty? Poszukaj na necie czy da się wgrać bios innym programem - może pójdzie? Napisz co udało Ci się zrobić

:arrow: Plyte mam v.3.0

 

:arrow: bios fleshowalem programem FLASH (ten co zaleca asrock)

i probowalem wgrac bios z oficjalnej strony (K7S8X V 2.2) no i nic caly czas error :evil:

Wsciekam sie strasznie bo system jest teraz niestabilny (przy przegladaniu stron potrafi sie wylaczyc) napiecia jakies zanizone sa (w aidzie pokazuje glupoty np. cpu temp. - 25, case temp - 36) i jeszcze do tego przy minimalizowaniu stronek w i.e explorer jakis dziwny dzwiek slychac z zasilki :evil: :!: nie wiem co sie dzieje. Co teraz zrobic z tym fantem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha

Normalnie nie moge w to uwiezyc! LOL

Nie zauwazylem ze kupilem k7s8xe! w sklepie na paragonie mam k7s8x a tu taka niespodzianka. ale niewazne...

najwiekszy ubaw z tego ze mialem wgrany bios z k7s8x a dopiero teraz zrobilem flasha na bios odpowiedni do xe. omfg lol

ale ja slepy jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha

Normalnie nie moge w to uwiezyc! LOL 

Nie zauwazylem ze kupilem k7s8xe! w sklepie na paragonie mam k7s8x a tu taka niespodzianka. ale niewazne...

najwiekszy ubaw z tego ze mialem wgrany bios z k7s8x a dopiero teraz zrobilem flasha na bios odpowiedni do xe. omfg lol 

ale ja slepy jestem

Dobrze, że znalazło się jakieś logiczne rozwiązanie bo jak nie to info w świat, że skopane i starachu nabrałem przed fleshowaniem :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja teoria sie nie spradzila :cry: mam jednak k7s8x v3.

porabalo mi sie bo spojrzalem na mobo i jednak to nie xe. ale nie wazne...

 

ktos mi moze wytlumaczyc jakim cudem mam wgrany na swojej mobo bios z k7s8xe? i czy to moze miec jakies konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba ten sam bios, choc dziwne ze Ci sie sflashowal bo na 90 % powinno wywalic blad sumy kontrolnej. XE od zwyklej s8x rozni sie chyba tylko obsluga serial ATA - nie bedzie poprostu dzialac chociaz jest w biosie, popsuc nic sie nie powinno ale jak zacznie Ci sie chrzanic system to zmien na oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba ten sam bios, choc dziwne ze Ci sie sflashowal bo na 90 % powinno wywalic blad sumy kontrolnej. XE od zwyklej s8x rozni sie chyba tylko obsluga serial ATA - nie bedzie poprostu dzialac chociaz jest w biosie, popsuc nic sie nie powinno ale jak zacznie Ci sie chrzanic system to zmien na oryginalny.

pomysliles xe z xe+

a plyty x i xe roznia sie tylko chipsetem sis 746fx/748

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pionaj - piszesz, że możesz zmieniać ustawienia pamieci na 2.20 orginalnym.

A miałeś na tej płycie bios 2.20a, jeśli nie miałes to nie mozesz powiedziec że na "2.20 mozna ustawiać pamięci".

Ja miałem 2.20 (i chyba z 10 innych biosów), i nie znalazłem tam "zaawansowanych" opcji zmian ustawien pamięci.

2.20a ma tych opcji aż za dużo i jest super

Na tym sprzecie co w podpisie w AIDZIE wynik 2360/859

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pamięc 2,5-2-2-5 (ustawienie ultra w biosie)ale ten wynik co podałem to na FSB 178

normalnie mam procka na 2250(13,5*166) i w AIDZIE 2260/790,

a timingi nawet na 2-2-2-5 ale wtedy niekiedy wywala mi kompa w 3d2003

 

Prezes_s - :?: co to za bios masz ten w podpisie 2.5+, ma jakieś dodatkowe funkcje, skąd go ściągłeś, ja jadę na 2.20a z opcją "chłodzenia". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o który bios chodzi 2.20a-jest ich kilka 220arlh ,220agl. narazie timingi ustawiam cheepomemtweak iem i mam 2290.

 

D1800@2600XP 12x166 1.7V K7s8x bios2.26a

 

2.20AG / 2.20AGL: K7S8X Cool!BIOS 2.20a by honey X & guni (based on 2.20a Beta Performance)

 

G = Geekster BIOS

GL = Geekster BIOS with Full Screen Logo

 

1.The LAN module is replaced by a Etherboot module that works better than the original one and will allow you boot from a DHCP Server. Works also smarter and accesses the network faster.

 

2.CPU Read & Write Pipelines enabled, as well as a few other personal adjustments.

 

3.Bus Disconnect aka Halt@Idle enabled (Reduces the Idle temp and also the power consumption).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neig555 - ty w 2.26a możesz ustawiać timingi?

Miałem 2.26a i tam tylko pojawiła sie opcja IDE normal/strong

 

Jeśli ten bios jest dobry to daj linka :)

Może ja sciągłem 2.26a jakiś nijaki.

 

pionaj - rozmineliśmy się w postach

miałeś wgrany 2.25a lub 2.26a, są tam ustawienia pamięci, a może coś nowego, jak się na nich kręci procek? :?:

 

a prezes to chyba rzeczywiście 2.5+ wzioł z ECS lub nazwę ktoś mu zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...