Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto jedno z moich spostrzezen odnosnie tej plyty a mianowice Kiedy resetuje BIOSa zworka on juz nie chce sie odpalic, mozna kombinowac i nici z planow az do momentu kiedy po wyjeciu wtyczki atx z plyty i ponownym jej wlozeniu komp odrazu wstaje jak nowo narodzony :) sprawdzalem to pare razy u siebie i u kumpla i jest tak samo a wiec jak ktos ma problem po resecie to niech tego sprobuje a napewno sie uda.

 

j.h.hudy ---> skro masz ta plyte co w podpisie to mozliwe ze bedzie wieksza wydajnosc wkoncu tu jest sis a tam masz kt400 i bedziesz miec juz agpx8 :wink:

 

update: Ja na tym durniu mam 534/1794 :D przy 2,5.4.2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze ??

asrock k7s8xe+ za 220 czy Soltek 75-FRN2-L GOLD za 220 ???

 

nie zamierzam podkrecac ( moze w przyszlosci)

co bedzie mialo lepsza wydajnosc???

ej ale nie ma co porownywac poloneza do bmw, pewnie ze soltek lepsza firma lepsza jakosc wykonania i duzo wiecej funkcji do o/c, i juz ma dual ddr.

btw podziel sie info gdzie moza go kupic za 220zl ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pc projekt

a dlatego tak tanio bo to sa plytki co mialy kondensatory wadliwe czy jakos tak ( po prostu plyta poserwisowa)

ale fect z pcp powiedzial ze na cos 120 plyt mial dopiero jedna reklamacje (padł bios)

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...uktow&v=d&i=978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos testowal ten bios HoneyX-a, bo czytalem, ze bywaja problemy i na razie nie jestem pewien czy warto na niego przechodzi

ciekaw jestem czy ten caly bajer Halt@idle pomaga w Oc czy tylko obniza temperaturke, druga sprawa jak to tam jest z Mac adresem sieciowki bo slyszalem, ze sie zmienia, mozna zostawic taki sam

aha i jak wyglada sprawa powrotu do normalnego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wgrałem ten bios i jestem zadowolony

 

temperature obniża ekstra, na O/C nie zauwazyłem zadnego wpływu, ani plus ani minus.

 

U mnie bez problemu zmnienia sie na inny biosik.

 

Co do adresu to nie wiem bo w chacie nie mam netu

 

A ja mam pytanko do ciebie- w tym biosie co ty masz jak z ustawieniami pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, jako, ze moje pamietki to no name (jedyny PLUS to, ze sa 400mhz CL2.5) za wiele ustawic nie moge, na ustawieniach jak w opisie proc, fsb musze jechac na trybie NORMAL :( na FAST mam restart po jakiejs godzinie albo po kilku minutach 3dmark2k3, na ULTRA nawet nie wstaje komp, ale az tak zle nie jest bo do NORMALA dodaje Cheepomem Tweak Pefromance Mode i wyniki AIDA32/SSandra mam na poziomie FAST ale przy stabilnym kompie :)

np. AIDA32

odczyt 2725

zapis 881

mysle ze jak na no name to i tak calkiem ladnie ida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skąd wziołes 2,26 ze zmiana ustawień pamięci

Daj linka!

Chyba, że źle zrozumiałem i ty ustawiasz w Cheepomem a ja jakos nie jestem przekonany do tego programu.

Jak coś próbowałem to mi sie zwieszał.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HoneyX 1.40ar jest wg mnie najlepszy.

Właśnie mój thorton 2400 śmiga na nim jako 11x200 :D @1.74v

Na cheepo to ustawienie było niestabilne.

Jeszcze tylko thorton@barton mod :D i mam bartona 3200 za grosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to ten bios, jak dla mnie rewelacja, ma wszystko co mi trzeba i.... Knoppix 3.3 dziala co na 2.20 bylo chyba nie mozliwe

ps. swoja droga 2.20 tez jest bardzo dobry

ps2. wie ktos co daje opcja IDE STRONG czy jakos tak (nie wiem dokladnie a nie chce mi sie kompa restartowac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K7S8XE v3.01 (Bios: K7S8XE Cool!BIOS M1.40a) i jakieś słabe odczyty pamięci.

Procek idzie synchro a ramem na fsb 200:

AIDA32:

Odczyt: 2524

Zapis: 746

Jak wyżej niektórzy się chwalili to mieli jakies ~2900 odzytu i jakieś ~900 zapisu.

W biosie włączone performance.

Co może być tego przyczyną???

 

Wcześniej miałem ECS K7S5A (15x 146):

Odczyt: 1994

Zapis: 522

Coś mały ten przyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K7S8XE v3.01 (Bios: K7S8XE Cool!BIOS M1.40a)  i jakieś słabe odczyty pamięci.

Procek idzie synchro a ramem na fsb 200:

AIDA32:

Odczyt: 2524

Zapis: 746

Jak wyżej niektórzy się chwalili to mieli jakies ~2900 odzytu i jakieś ~900 zapisu.

W biosie włączone performance.

Co może być tego przyczyną???

 

Wcześniej miałem ECS K7S5A (15x 146):

Odczyt: 1994

Zapis: 522

Coś mały ten przyrost.

fakt troche malo ale byloby dobrze abys powiedzial cos wiecej o ustawieniach pamieci bo tryb perfomance to rozumiem, ze ustawienia Cheepomem Tweak ale co z ustawieniami biosu, Safe, Normal Fast itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkujący, ale mam WIELKĄ prośbę o pomoc.

Wgrałem nowy Bios (ten z coolerem 2.20a), po restarcie zaswieciła jakaś plansza (tak bardzo szybko i zgasła bo wcisnąłem F2) a w biosie (nie wiem czy już nowym) ustawiłem default setting i potem save. Ale komp już nie wstał i nie wiem co robić. Nie odpala nawet na grafice PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...s/k7s8x225p.rar

 

Czy ktos zna haslo do tego biosu?

albo ma go w niezahaslowanej wersji?

ten bios to nic szczegolnego, poza tym ze masz zaawansowane opcje co do ustawiania pamieci, osobiscie polecam 2.26advance ktory niestety takich opcji nie posiada ale jest rownie stabilny i wydajny a co do opcji mozna uzyc CheepmemTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem początkujący, ale mam WIELKĄ prośbę o pomoc.

Wgrałem nowy Bios (ten z coolerem 2.20a), po restarcie zaswieciła jakaś plansza (tak bardzo szybko i zgasła bo wcisnąłem F2) a w biosie (nie wiem czy już nowym) ustawiłem default setting i potem save. Ale komp już nie wstał i nie wiem co robić. Nie odpala nawet na grafice PCI.

Wyciagnij baterie na np. 1 minutke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś wymyślić, chyba serwis pozostał?!?

Jeszcze jedna sprawa Duro 800 z zamalowanymi L1 nie wstawał. Co może być przyczyną. Próbowałem parę razy, jak źle zamalowałem to 800 jak (wydaje się mi) dobrze to BLACK i cisza. (ołówki HB i stolarski - podobno dobry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bios to nic szczegolnego, poza tym ze masz zaawansowane opcje co do ustawiania pamieci, osobiscie polecam 2.26advance ktory niestety takich opcji nie posiada ale jest rownie stabilny i wydajny a co do opcji mozna uzyc CheepmemTweak

Niby moge, ale chcialbym to miec w biosie i chcialbym sprawdzic ten bios. Skoro wiesz, ze nic szczegolnego, to moze masz ten bios i moglbys mi wyslac?:)

 

Witam. 

Jestem początkujący, ale mam WIELKĄ prośbę o pomoc. 

Wgrałem nowy Bios (ten z coolerem 2.20a), po restarcie zaswieciła jakaś plansza (tak bardzo szybko i zgasła bo wcisnąłem F2) a w biosie (nie wiem czy już nowym) ustawiłem default setting i potem save. Ale komp już nie wstał i nie wiem co robić. Nie odpala nawet na grafice PCI.

sprobuj przygotowac bios na dyskietce do plyty (nazwij go amiboot.rom) i odpal komputer z dyskietka w stacji trzymajac ctrl+home moze zadzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...