Skocz do zawartości
burro

Gry na 33mhz ??

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel sobie wymyslil ze jago dziecko (ze 4 lata ma) musi miec nowa zabawe, a ze lubi bawic sie jego komputerem wzial ze swojej roboty komputer (zeby jego kompa nie maltretowala)

 

Komp to 33mhz i jest tam windows 3.11

 

Są jakis gierki na takiego zabytka ?? Tylko nie w stylu simcity bo to raczej dziecko 4 letnie nie skuma (ja bym nie slumal :wink: )

 

Moja przygoda zaczola sie troche puzniej wiec nie znam sie zabardzo na grach z tamtych czasów nie znam (wtedy to na konsolkach pykalem) ?

 

Pozajcie jakis interesujace tytuly i/lub linki od sciagniecia (jak oczywiscie giera jest freeweare)

 

Z gory dziekówka.... ja lece spać.. bo dzis troche z alko przecholowalem (wajs-citi.. czyli spuzniony 21 III)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra ale co to za proc ?? 486?? :P bo chyba nie pentiak? Watpie zeby ruszył tomb raider...hmm dosc prostym spsobem bedzire poszukanie prau tytulw na amige ;) wiekszosc byla tez na PC wydawana ;)... w zasadzie to mzona jeszcze sprobowac odpalic duke [1&2 pojda ;)] 3d, albo i nawet q1 :D [ale to chyab nie gry dla 4 latka :D]....mam gdzies chyba jeszze stare gazety[jak nie wyfrunęły ,ale chyba nie az tak stare ;/ ... wez na luz niech mu rzpynajmniej pentiaka 100 skoluje ;) no ale jak taka sytuaja to ;/ [bo na 100 juz mozna w cos pograc :D]

 

aha bylbym zapomnial ;) - STREET FIGHTER ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33mhz ??

Facet ja na 16mhz sie zagrywalem w takie hity, ktorym dzisiejsze gry nie dorownuja.

Prince of Persja 1 i 2, Prehistoryk 1 i 2, wolf 3d, doom.

A na 33mhz to juz doom2, mortal kombat, itd.

Dzisiaj niewiele gier moze sie z nimi rownac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prehistoryk byl by spox uu scorch wymiata ostatnio w szkole tluke sie w to z kumplami polecam stronke www.staregry.pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierek poszukaj tu: http://www.klasyka.do.pl/ .

Jak 33 mhz to chyba 386 DX. Miałem takieg cudo Compaq'a. Jeszcze mi po nim został działający dysk 80 MB Conner Perhiperals. Ale nie pamiętam juz co wtedy robiłem. Jedyna gierka jaką pamiętam to Lemmings. Prehistoryk jeszcze był fajny ;). Wtedy ogólnie poznawałem zalety graficznego interfejsu, po przesiadce z DOS'a. No ale miałem z 11 lat i już nie pamiętam za dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prehistoryk rox [chociaz nigdy go nie przeszedlem :D] prince 1 to bylo cos... jeszcze byl taki statek kosmiczny co lecial dog ory i na polowie kompow byl ;) tzn wszycy to mieli ale zapomnialem nazwy ;/ ....w Lemingi 2 sie zagrywalem godzinami [to na amidze] :D ... jeszcze byl syndykat ale nie wiem czy to na PC bylo ;D aha jeszcze byla polska produkcja 3d na amioge - "za zelazną bramą" :D normalnie w to sie tyle ugrałem!! moj 1-rst FPP hehehe :D ... chocaiz nie 1-st t byl Duke 3d na PC u kumpla ;) .... ehhh wspomnienia :D.... a teraz jak sie na ta grafe patrzy to oczy bola,a kiedys.... :D

 

EDIT:... another world ... ahhh ot byla gierka! :D,a w UGH gralem chyba z rok temu!: D i mnie wciagnela ;D! bombowa gierka :D.

 

 

BTW jednak doszedlem od wniosku ze na 99% DUke 3d i q1 nie rusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-29 Retaliator

Lotus

Prince of Persia 1

Test Drive

Lemmings

Prehistorik

Golden Axe

Wolfenstein 3D - chyba odpada

Jurassic Park

Mario

Desert Strike

Jungle Strike

Need For Speed 1

Aladin

Lion King

Worms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]... jeszcze byl syndykat ale nie wiem czy to na PC bylo ;D [...]BTW jednak doszedlem od wniosku ze na 99% DUke 3d i q1 nie rusza ;)

Syndykat smigal mi na 386 DX 40 mhz :). A Duke i Q1 odpalaly sie dopiero na K5-166. Podobnie jak wyzej wymieniony Tomb Raider I.

 

Jak to dziecko takie male, to Cywilizacja i Colonization nie dla niego, choc wypasione gry byly :).

 

Lotus - super wyscigi jak na taki procek.

 

A pamieta ktos Goldenaxe? U mnie w podstawowce w starozytnych czasach w to i Lotusa wlasnie pogrywalismy na informatyce 8) . Taki glupawy gostek chodzi i macha siekiera. Jak zreszta z tytulu wynika :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GOBLINS ?

Przy tej grze to cale moje osiedle siedzialo i kombinowalismy, kto przejdzie pierwszy mapke ten daje tipsa pozostalym :P

A Duke i Q1 odpalaly sie dopiero na K5-166. Podobnie jak wyzej wymieniony Tomb Raider I. 

Ja te gry na 486DX2 przeszedlem (66mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GOBLINS ?

Przy tej grze to cale moje osiedle siedzialo i kombinowalismy, kto przejdzie pierwszy mapke ten daje tipsa pozostalym :P

A Duke i Q1 odpalaly sie dopiero na K5-166. Podobnie jak wyzej wymieniony Tomb Raider I. 

Ja te gry na 486DX2 przeszedlem (66mhz).

W Q1 i Tomb 1 w niskich rozdzielczościach można całkiem płynnie pograć.

Wiem bo mam jeszcze działający swój pierwszy komputer i do tego własnoręcznie złożony.

 

AMD 486DX2/80, 16MB RAM, WDC 540MB, SB16, Samsung 48x, grafika 1MB VLB, IDE VLB, 3COM ISA 10Mbit combo, obudowa MidiTower ATX Green + doskonały zasilacz 200W. Ech łezka się w oku kręci to były czasy. 4MB RAM'u kosztowało 450 zł przy Grzybowskiej w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie - cannon forder!!! :D Bombowa gra! :D na amidze przy tym ladnych pare dzionkow przesiedzialem [tzn tego bylo kilka czesci :D]

 

a przy goblinsach to tez chwilke siedzialem :D przy 1&2 ;) ofc na amisie [moja kofana amisia ;D] .... i jeszcze gralem na niej np w MK2... jaka to byla radocha ;) a ze sie 1 walka doczytywala z 4 minuty to to pominmy ;D [bTW. Mialem Amisie CDTV :D].... w Golden axe i Lost vikings tez gralem ;) w Goldena zazwyczaj z kumplem ;) swietna gierka[ofc na amisie ;)] no i w Lost vikingsow ,ale daleko w tym nie doszedlem ;/ ... wogole to moj 1-st PC to byl juz celek 333 ;) wiec ten starszy rynek to znam raczej z amisi ;D.

 

BTW2. A moze by tak podkrecic tego procka? :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lezka sie w oku kreci ;-)

33 to 386/486 i moze byc i sx i dx...

 

z gierek pod takie cudo - chyba juz wszystko na gorze jest :-) przypomne jeszcze dune2,,,

 

dla dziecika to ugh!, prince raczej nie... nie byl latwy, prehistoric, lotus,,, ew. DIG DUG to jest na dzisiesze czasy prawdziwy barbazynski hicior, prosty a muza z tej gry ktorych na fdd by weszlo chyba 100 wciaz mi dudni w glowie,,, ta gra dzialala na 8086!

podpowiem jeszcze ze jesli plyta obslozy - 486dx2/dx3 66/80/100/120 a nawet 133 powinien kosztowac ponizej 10zł ;-) wersje od cirixa - 120/133 mialy chyba wiekszy kejsz i sciagaly sie z P1 wiec powinien latac i duke ale w low detajlz hehe ;-)

 

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...