Skocz do zawartości
OhMyGod

Spire WhisperRock IV - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajnosc nigdy =/ cisza wiec nie rozumiem waszych problemow...

1223069[/snapback]

Przecież temp. ok. 55 stopni nie jest zła na moim kompie. Nie wiem po co kupować droższe wentyle, jak ten styknie mi nawet na 1.85V na procu. Temperatura będzie wysoka, ale nie bedzie przekraczała wartości krytycznej, to proc nie ma mi się prawa spalić, może tylko jego żywotność sie troche skruci, ale co mnie to interesuje jak za rok bedzie AMD 64. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem czy go czasem nie kupić ale z tego co tu czytam wynika, że nie będzie leprzy od mojego box-a (idle 45C stres 52C) a wydać 40 zł za trochę ciszy i wyglądu to niewarto, oczekiwałem spadku temp.

 

p.s chcialem go kupic bo mój mnie drażni swoją pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie temp. to po co zmieniać cooler, nie są one złe. Jeśli ci chodzi o cisze to bierz WR4, przy czym temp. bedziesz miał takie same 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zmianą wentylatora na AMD 1700+ (nie bawię się w podkręcanie chodzi mi wyłącznie o ciszę), i mam dylemat po przeczytaniu tego i innych wątków - kupić Spire WhisperRock IV czy FalconRock II, zastanawiałem się nad Pentagramem QC-80 ALCu ale ma za dużą średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego na sempronie - wydaje mi sie ze bez rewelacji z jego cichoscia.

Polecem zdjecie z niego grila :)

Jesli skrece go speedfanem na 1% jest cichutki  :D

1266483[/snapback]

Hmm...

1. Co ci daje zdjecie niego grilla?

2. O so chozi ze skreceniem SF na 1%???!!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałbyś temat, nie jest tego, aż tak dużo. Poniżej masz odpowiedz:

Dzisiaj zdjełem tego grilla i po pół roku użytkowania wyczyściłem (odkurzyłem) kurz, cały radior był w kurzu. Temp mi spadła przy normalnej pracy(GG, Opera, Winamp) z 52 do 46. Wszystko przy zamkniętej budzie, a przy otwartej spada temp. do 43. Dziwne ale obroty mi spadły z ~3000 do ~2700. Teraz naprawde nie słysze nic jak włącze kompa, ale po jakiś 30 sekundach słysze już zasiłke :(, a zawsze słyszałem WR4. Coolerek jest naprawde w swojej cenie bez konkurencyjny. Dużym plusem jest to, że dmucha na chipset, mosfety i kondziorki. Teraz jeszcze tylko wyszlifować i jakaś porządną pastą posmarować i bedzie to super wentyl. Nie wiem po co kupować jakieś coolery po 150zł jak można kupić tego i troche sie pobawić z nim, a to, że może mieć wydajność troche mniejszą nie czyni go gorszym. Wiadomo, że to nie jest cooler do mocnego OC, ale dla mnie wystarczy.

PS. Sorki za odświeżenie tematu :!:

1068331[/snapback]

Edytowane przez Dabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

1. Co ci daje zdjecie  niego grilla?

2. O so chozi ze skreceniem SF na 1%???!!!??

1267615[/snapback]

ad 1 troche wycisza świst powietrza :)

ad 2 zmniejsza obroty do minimum (gdy nie potrzebujemy duzo mocy proca :) ) temp. mam wowczas nieco ponad 40 stopni i słychac tylko zasilacz :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem WRIV na procka , oczywiscie nawet nie sprawdzilem jak dziala wentyl z niego tylko wstawilem tam artcic cooling fan pro tc ... bez dodatkowej pasty , szlifowania (nie chce mi sie bawic , jesli ma to dac tylko pare stopni - nieistotnych przy tak niewielkich temperaturach) ... obroty 1500-1700 , temp 40*C w idle (w budzie 34*C,pokoj 25*C) ... wiec jak na moj gust jest niezle i cicho ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 12 wentylatorach w całym kompie nie ma co mówić o ciszy. Założyłem Spire WhsperRock IV na AMD 2000XP+ podkręconego do 2100Mhz i... na początku temperatura przekraczała 55* więc wymieniłem paste i teraz mam 40*. Zdjąłem blache z przody żeby stał się odrobine cichszy. Wentylek jest niezły i spokojnie można założyć go na procesory do 2300Mhz i nie powinien przekroczyć 50*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem gowno. Temperatury sa DOKLADNIE takie same!

Sprawdź czy na pewno Ci cooler przylega do procka. U mnie ten wentylek chodził całkiem dobrze (AXP 2000+@2,1 GHz)trzymał w temp. max. 50-52 C w stresie. I nie zmieniałem tej oryginalnej powiedzmy pasty :wink: na spodzie na żadne wyszukane wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno Ci cooler przylega do procka. U mnie ten wentylek chodził całkiem dobrze (AXP 2000+@2,1 GHz)trzymał w temp. max. 50-52 C w stresie. I nie zmieniałem tej oryginalnej powiedzmy pasty :wink: na spodzie na żadne wyszukane wynalazki.

1299514[/snapback]

Ja jak miałem tą fabryczną "paste" to temperatura dochodziła do 55* i się komp wyłączał więc zmieniłem i teraz jest tak jak już mówiłem 40*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55*C na procku i sie komp wylaczal , cos dziwnego :blink: ... musiales zle radiator zalozyc za pierwszym razem (choc nie wiem jak to jest mozliwe :D) ... poza tym roznica miedzy pastami wyniosla 15*C , jak dla mnie podejrzane ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówie, ogólnie to po wymiane pasty temperaturka spadła o 15*. Ja tego nie robiłem tylko mój starszy kumpel i już chba wiem dlaczego miałem taką temperaturę.

1. Radiator mógł źle dolegać do jądra

2. Ta "pasta" wyglądała jak taśma więc jej dotknąłem i w miejscu gdzie radiator stykał się z rdzeniem nie było zbyt dużo pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz prawie od roku czasu uzywam tego coolera, bude mam otwarta, szum wydawany przez niego jest wedlug mnie minimalny (glosniej chodzi mi radiator na grafice <_< ). Co do chlodzenia to temperatury w idle (strony WWW, word itp) dochodza do 50C, a w stresie (gry, kilka h) do 57C, wiec nie jest tak zle, chyba :) Spod szlifowalem, ale za to pasty Titan juz dawno nie zmienialem ok pol roku, no i pewnie troche kurzu tez nazbieral, wiec podejrzewam ze temperatury moga jeszce dodatkowo sie obnizyc :D ogolnie wrazenia pozytywne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jest tragiczne. Przy tak podkręconym procesorze do 2100Mhz temperatura w idle nie powinna przekraczać 42* a w najgorszym stresie 48*. Mam tego wentla i komputer chodzi już 6h i temperature mam 39* przy zamkniętej obudowie.

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis własnie zmówiłem WR IV :-P Mój obecny coolerek warczy jak odrzutowiec, a i temperaturka na nim ok 53* przy no stressie :angry: Jak tylko zamontuje Whisperka napewno podzielę sie wrażeniami :razz:

Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posatnowilem ze napisze to tutaj: posiadam wentylek o ktorym duzo sie tutaj mowi i zaobserwowalem ze gdy zmiejsze do standardowych taktowan (3000+) mam wieksza temperature niz przy 3200+ (11x200)... to ciekawe... roznica jest az z 5 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w opisie już go dorwałem :) Wrażenia jak w większości przypadków ogólnie pozytywne, choć musze przyznać że myślałem, że będzie dużo cichszy!!! Zdjęcie tej śmiesznej osłonki troszke to poprawiło jednak bezszelestny napewno nie jest. Spadek temperatury ( o jakies 4*) zauważyłej juz nawet po założeniu go beż zadnej pasty- tylko z tą białą taśmą. Teraz na srebrzance jest jeszcze jakies 3* mniej. Jeszcze tylko w wolnym czasie wyszlifuje go troszke i będzie całkiem git :-P :-P :-P

Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dopisze... co mi szkodzi.

 

Sprzet jak w podpisie i teraz uwaga:

 

- odkryta buda

- dwa Arctic'ki TC 80mm z przodu i z tylu

- pasta Arctic Ceramique

 

w budzie: 34C

procek w idle: 32C

procek w stressie (prime95): 54C !!!!!

 

Gdzie do groma taki temp w stresie!

 

Rece mi opadaja. Zwlaszcza ze i graficznej jest goraco. Przy zamknietej budzie w stresie (granie w WoWa) zaczely pojawiac sie artefakty...

 

Te kompy to mnie do zawalu kiedys doprowadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Czyżby pojawił się następca Spire WhisperRocka IV :?:

 

Spire WhisperRock V

 

Najnowszy wentylator firmy Spire na procesory AMD Socekt A model WhisperRock V kręci się z szybkością 2300 obr./min i wytwarza hałas na poziomie tylko 19 dBA. WhisperRock V zapewni odpowiednia chłodzenie wszystkim procesorom z podstawką Socket A, z Athlon XP 3400+ i Sempron 3000+ włącznie.

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie to tylko inny wentylator założyli, radiator pozostał taki sam. Ciekawe jak to działa/ chłodzi. Miał ktoś z tym do czynienia?

 

Więcej... http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Czyżby pojawił się następca Spire WhisperRocka IV :?:

 

Spire WhisperRock V

 

Najnowszy wentylator firmy Spire na procesory AMD Socekt A model WhisperRock V kręci się z szybkością 2300 obr./min i wytwarza hałas na poziomie tylko 19 dBA. WhisperRock V zapewni odpowiednia chłodzenie wszystkim procesorom z podstawką Socket A, z Athlon XP 3400+ i Sempron 3000+ włącznie.

1374767[/snapback]

Uważam, że nadal kiszka, konstrukcja przypomina mi wentylki Arctica. Radiator znowu z aluminium, mogli by chociaż dwie wersje zrobić (Al+Cu, Cu)... Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR V raczej nie bedzie wydajniejszy od WRIV patrzac po konstrukcji wentylatora. I tak ma scianki wiec to tylko jakies udziwnienie. A radiator jest ten sam caly czas, taki sam jest w Falconrocku i WRIV.

Mam teraz WRIV zamiast SI-97 i na tym pierwszym mam 2-3 stopnie mniej w idle. Ale podejrzewam ze ten moj SI jest jakis wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gadacie o tym WRIV ;]

 

a to przecie bardzo dobre chlodzenie kart graficznych

 

;]

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

karta wyzej jest mojego kolegi a nizej moja ;]

oba to radki 9800pro ..

sprawdza sie znakomicie

wydajniejsze i cichsze od silencera ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gadacie o tym WRIV ;]

 

a to przecie bardzo dobre chlodzenie kart graficznych

 

;]

 

1375562[/snapback]

Chaos pamiętam, że miałeś WC na procu i pisałeś, że jesteś zwolennikiem "jak najmniejszej ilości śmigieł w kompie" - nie przeszkadzają Ci czasem te co masz??? Mówie szczególnie o tym wyjcu na NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...