Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaaaa no chyba że tak, bo koleś u którego kupowałem mówił że tam nie miał. No dobra to nie ważne w takim razie, spokojnie moge zakładać wc i karta u mnie zostaje :)

 

Dzięki za oświecenie.

pochwal sie potem wynikami !

moze jeszcze jakies foto z blokiem na gpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 godziny bede mial PoweColora 9800SE@PRO. W jaki sposob testowac czy karta jest modowalna?

Ten temat ma już 19 stron....

... ale to nieusprawiedliwia Cię, że nie chce Ci się go przejrzeć.

Jakoś w połowie wybuchła dyskusja na temat czym sprawdzać. Więc masz wyszukiwarę i szalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki bez podkręcania na odkręconym procku (11,5*210) widać po prawej stronie pod moim avatarem :)

 

Fotki moge porobić jak założe blok 8)

 

Za 2 godziny bede mial PoweColora 9800SE@PRO. W jaki sposob testowac czy karta jest modowalna?

Mam nadzieje że to żart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, rzeczywiscie nie chcialo mi sie czytac tych 19 stron. Sorry. Ale mogliscie chociaz napisac, ze np w aquamarku na ustawieniach takich i takich wyjda artefakty, albo w jakims innym benchmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam 10*240 przy 1,8V a że są upały i nie chce żeby mi sie proc tak mocno grzał to go odkręciłem. Tz mhz zostało to samo ale fsb zmniejszyłem a wraz z nim napięcie do 1,65V.

 

Reasumując: Miałem 10*240 @ 1,8V

Mam 11,5*210 @ 1,65 -> Summer mode :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam 10*240 przy 1,8V a że są upały i nie chce żeby mi sie proc tak mocno grzał to go odkręciłem. Tz mhz zostało to samo ale fsb zmniejszyłem a wraz z nim napięcie do 1,65V.

 

Reasumując: Miałem 10*240 @ 1,8V

                    Mam 11,5*210 @ 1,65 -> Summer mode :P

no wlasnie ! - dlaczego taki niski wynik na 11,5x210 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Power Colora. Kupilem go w bicie i zmodowal sie bez najmniejszych problemow. Zero artefaktow w 3d marku03, aquamarku, artifact tester, far cry i call of duty. Testuje na aax6 i anizox16. Swoja droga ciekawe, ze juz szosta kupiona przez forumowiczow w bicie karta idealnie sie zmodowala i jak twierdzi pcserwis nalezy do 0,5% kart modujacych sie, nietestowanych w tym sklepie :P

Jedna rzecz mnie tylko troche zastanawia. Otoz gralem chwile w Far Cry, ustawilem detale very high, 1024x768 i gra sie ciela troche. Zmienilem na high i to samo. Dopiero na ustawieniach very high i 800x600 zaczela dzialac calkiem plynnie. Czy to normalne na kompie jak w podpisie? Czy to moze byc kwestia sterow, bo mam Caty 4.6 softmod. Moze sprobowac Omegi 4.5. Aha, jeszcze czy patch 1.1 do Far Cry cos zmienia z plynnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że SE z odblokowanymi 4 potokami to nie tak zupełnie Pro-ciak.

 

Sam od jakiegos czasu zastanawiałem sie nad wyborem karty.

 

SE? czy PRO?

 

Doszedłem do wniosku, że jednak Pro.

Trudno troszkę więcej trzeba zapłacic ale pewniej.

 

Podpieram sie wynikami na http://www.benchmark.pl/ , gdzie jest dobry test Far Cry-ia i doboru najlepszej karty. Raem 9800Pro Gigabyte wyszedł napradę wielce zadawalająco. Więc wybór z mojej strony jest oczywisty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię sie niecierpliwy :? Wpłaciłem kasę na konto w piątek, a pcserwis twierdzi, że nie mają żadnego wpływu pieniędzy na konto do dzisiaj. Na tym cholernym porzyczonym S3 Virge DX pracowac się nie da - ciagłe restarty rujnują mi system :( Poczta polska naprawdę daje ciała, albo coś mi tu zaczyna brzydko śmierdzieć ( po oszustwie mnie na allegro stałem sie mocno sceptyczny i nie ufny ) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelew jest na 100% dobry. Mam go przed sobą i wszystko jest dobrze!!!!! :? Dzwoniłem do nich, a oni uparcie twierdzą, że żaden przelew nie został dokonany i po pare razy się mnie pytali ( email), czy jestem z allegro i na kogo to zostało zamówione ( a wiadomo, że z allegro po cenie 760 zł + koszty 20 zł nie zamówię tej karty:?) :| Denerwujące mnie te czekanie.....oby wszystko było dobrze, bo bym chyba nie wytrzymał, gdyby mnie znowu ktoś w ch....zrobił :? Ani kasy, ani karty, a jeszcze sesja, 3 egzaminy i p...ASD do zaliczenia ( a komp się notorycznie wiesza, wiec g...napiszę program :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Power Colora. Kupilem go w bicie i zmodowal sie bez najmniejszych problemow. Zero artefaktow w 3d marku03, aquamarku, artifact tester, far cry i call of duty. Testuje na aax6 i anizox16. Swoja droga ciekawe, ze juz szosta kupiona przez forumowiczow w bicie karta idealnie sie zmodowala i jak twierdzi pcserwis nalezy do 0,5% kart modujacych sie, nietestowanych w tym sklepie :P

Jedna rzecz mnie tylko troche zastanawia. Otoz gralem chwile w Far Cry, ustawilem detale very high, 1024x768 i gra sie ciela troche. Zmienilem na high i to samo. Dopiero na ustawieniach very high i 800x600 zaczela dzialac calkiem plynnie. Czy to normalne na kompie jak w podpisie? Czy to moze byc kwestia sterow, bo mam Caty 4.6 softmod. Moze sprobowac Omegi 4.5. Aha, jeszcze czy patch 1.1 do Far Cry cos zmienia z plynnoscia?

Hehe, no tak 0.5% :lol: 8) Wiesz ja gram w FC w 1024x768x32 stery na jakosc, w grze na Very High ( Ultra ) AA2x Anizo8x i jest ok, fps najczesciej wynosi ponad 30, gra nie przycina z powodu zbyt malej wydajnosci kompa, sa jednak doczytywania z powodu zbyt malej ilosci ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli robiles przelew na poczcie to sie nie dziw , widzialem przypadki ze szedl prawie 2 tygodnie , norma u nich to tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie daje mi spokoju. Dopiero ktoś mówił że w PC-Serwis narazie kart nie ma to dlaczego biorą za nie pięniądze? Nie chce na nikogo napadać tylko chciałbym otrzymać wyjaśnienie.

 

Co do przelewu to dziwne, pójdź na poczte i sie dowiedz co sie dzieje. Oni tam mają wszystko pozapisywane więc bez problemu sie dowiesz co sie dzieje. Sam kilka razy tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię sie niecierpliwy :? Wpłaciłem kasę na konto w piątek, a pcserwis twierdzi, że nie mają żadnego wpływu pieniędzy na konto do dzisiaj. Na tym cholernym porzyczonym S3 Virge DX pracowac się nie da - ciagłe restarty rujnują mi system :( Poczta polska naprawdę daje ciała, albo coś mi tu zaczyna brzydko śmierdzieć ( po oszustwie mnie na allegro stałem sie mocno sceptyczny i nie ufny ) :|

Z przesłanego do nas skanu wynika, że przedpłata została wpłacona NA POCZCIE. Nie od dzisiaj wiadomo, że przekazy pocztowe potrafią iść tydzień lub dłużej, to nie moja wina. Trzeba było zrobić przelew w banku , pieniądze byłyby najpóźniej następnego dnia u nas. A przesyłki zamówione poza Allegro wysyłamy TYLKO po wpłacie przedpłaty. Niestety, ale my też zostaliśmy oszukani kilkanaście razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie daje mi spokoju. Dopiero ktoś mówił że w PC-Serwis narazie kart nie ma to dlaczego biorą za nie pięniądze? Nie chce na nikogo napadać tylko chciałbym otrzymać wyjaśnienie.

Było kilka "nadprogramowych" kart, które nie zostały wystawione na Allegro, ponieważ jest bardzo duże zainteresowanie tym sprzętem poza aukcjami. Lepiej sprzedać coś taniej bez płacenia prowizji.

 

Co do wyjaśnień, to jeżeli kupiłeś u nas coś i nie otrzymałeś przesyłki, to proszę o podanie na kogo było zamówienie. Niestety, ale nie mam ŻADNEGO zamówienia, które wiązałoby się z twoim nickiem. więc nie wiem czego te wyjaśnienia mają dotyczyć. Bardzo chętnie odpowiem na pytania, w miarę możliwości oczywiście - pernamentny brak czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pyanie czy ktos wie czy karty kupowane u tego uzytkownika sa modowalne http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=26403262 , bo nie wiem czy kupowac? a juz zamowilem:( :oops: i jeszcze jedno czy zasilacz 300W wystrcza czy musi byc 350W ?

Z tego co się dowiedziałem, to jeżeli będziesz miał szczęscie, to dostaniesz kartę modowalną , czyli 1 do 5-6. On nie daje gwarancji, że karta po zmodowaniu będzie działać poprawnie,bez artefaktów, bo tego nie gwarantuje też producent (informacja podana przez sprzedawcę).

 

Zasilacz może być i 250W, wszystko zależy od jego stabilności i jakości podawanych napięć, a nie od mocy. Ja osobiście mam zasilacz 250W + AthlonXP 2000++512MB DDR + HDD 40GB + CD-REC 52x + płytę Gigabyte na KT333 + oczywiście Radeon 9800SE@PRO Powercolora i wszystko mi działa bez zarzutu. Tyle, że zasialcz jest marki Enlight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tego Power Colora. Kupilem go w bicie i zmodowal sie bez najmniejszych problemow. Zero artefaktow w 3d marku03, aquamarku, artifact tester, far cry i call of duty. Testuje na aax6 i anizox16. Swoja droga ciekawe, ze juz szosta kupiona przez forumowiczow w bicie karta idealnie sie zmodowala i jak twierdzi pcserwis nalezy do 0,5% kart modujacych sie, nietestowanych w tym sklepie :P

Ja tak wcale nie twierdzę, przeczytaj dokładnie mój post, to tylko domysły, widocznie się nie sprawdzają, bo mają karty z innego źródła niż my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po kilku dniach uzywania VGA Silencera i radosci z usuniecia głownej przyczyny powstawania piekarnika z mojej obudowy :-D przyszedl czas na zabawe w osiaganie 7 potów z grafiki. Na starym radiatorze - ledwo ledwo 400 Mhz. Na silencerze - o dziwo - 405. Testowane Artifact testerem. Siedze, kumam - i nic. Ram nie ruszam - mysle - zobaczymy co z rdzeniem. Sciagnalem sobie cos takiego

http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives/rt...thdribl_1_2.zip

mysle - na tym to bedze widac wszystkie artifakty. No i mnie normalnie wgielo. Bo jak dam 405 - to sie istne pieklo zaczyna - same kropki!!! Dumam i dumam - i zamienilem stery na normalne - wiec mam 9800SE. Zaczynam krecic (sam rdzen) 400... 0 bledow 410.. 0 bledow 450... 0 bledow!!! 470 0 bledow... Ups - pojawily sie kropki :-) pogralo sobie toto na 460 w Aquamarku - fajna sprawa mysle - damy 8 potoków.

I sie zaczelo... odpalam to cudo z kulkami (link wyzej) i co widze? Tzw szachownica! i mnie zatrzeslo... Zaczy sie - karta ok - 8 potokow dziala ale WYLACZNIE na standardowych ustawieniach od 405 Mhz zaczynaja sie artefakty - te odblokowane potoki najnormalniej w swiecie szwankowac zaczynaja.

Czy posiadacze tych kart modowanych z Pc Serwis tez takie zaobserwowali cuda? Bo jakos to mnie boli ze taka mi sie trafila...

Dzisiaj mija akurat 10dzien - wiec moze mi wymienia ja na inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max21- ty się ciesz, że masz kartę odblokowaną działającą przy pełnych prędkości zegara. To już przesada, żeby wymieniać kartę z powodu słabej podkręcalności- przecież nikt tego ci nie zagwarantował, że będzie chodzić wyżej niż PRO!!!!

 

Do PCSERWIS- jasne, że to nie wasza wina. Dzwoniłem właśnie na pocztę i oni twierdzą, że pieniadze wyszły od nich wczoraj, wiec u was powinna być kwota teoretycznie jutro ( ach ta ksiegowość ). Nie mogę od was oczekiwać niewiadomo czego, waszym znajomym też nie jestem, więc pozastaje mi tylko czekać, aż wkońcu mi ją wyślecie ( byle jak najszybciej, bo komp mi jest niezbędny do pracy). Życzę wam wszystkiego jak najleprzego i obym nie zobaczył szachownicy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max21- ty się ciesz, że masz kartę odblokowaną działającą przy pełnych prędkości zegara. To już przesada, żeby wymieniać kartę z powodu słabej podkręcalności- przecież nikt tego ci nie zagwarantował, że będzie chodzić wyżej niż PRO!!!!

no ja sie ciesze! i to bardzo!! :D ale wiesz - zawsze mozna miec troszke lepiej... troszke wiecej... :D

 

Poza tym walne mu vmoda - zobaczymy czy pomoze

jak cos zwale to wroci moja stara riva...

 

I pozegnam sie na jakis czas z Far Cry... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer nie martw sie! Opowiem Ci taka historie:

 

Wtorek, 8 czerwca 2004 - klikam na 'kup teraz' na allegro aby kupic od pcserwis 9800SE@PRO, przelewam kase w kilka minut po kliknieciu, wysylam maila z potwierdzeniem i adresem wysylki. Odpowiedzi nie dostalem.. no ale w sumie za wczesnie na korespondencje ;)

 

Środa, 9 czerwca 2004 - poznym popoludniem dzwonie do pcserwis z pytaniem, czy dostali kase, czy dostali maila... Mila pani odpowiedziala, ze kasy na koncie jeszcze nie ma.. bywa...

 

Czwartek, 10 czerwca 2004 - Boże Ciało, robić się nie chciało

 

Piątek, 11 czerwca 2004 - nic nie robię, czekam

 

Sobota, 12 czerwca 2004 - pisze email do pcserwis. W odpowiedzi otrzymuje zapewnienie, ze przesylka zostanie wyslana w poniedzialek kurierem East Express (dostalem nawet numer przesylki) a dojdzie we wtorek

 

Niedziela, 13 czerwca 2004 - wolne

 

Wtorek, 15 czerwca 2004 - poinstruowalem w domu ludzi, ze maja odebrac przesylke.... Wracam z pracy - nic nie ma. Po 18.00 dzwonie do East Express z pytaniem co i jak. Pani mowi, ze sprawdzi i oddzwoni. Czekam 2 godziny i nic - dzwonie jeszcze raz. Pani mowi, ze sprawdzi jeszcze raz i ze zadzwonia do mnie z bazy w Gdansku (mieszkam w Gdyni). Oczywiscie nie doczekalem sie telefonu...

 

Środa, 16 czerwca 2004 - ide z psem i po zakupy rano tak ok 6.30 i dostaje telefon z pytaniem, czy pasuje mi dostarczenie przesylki rano. Telefon z East Express oczywiscie. Ok 8.30 przyjezdza mily pan i tlumaczac sie wypadnietym dyskiem kolegi kierowcy, ktory mial dowiezc przesylke wrecza mi karte. Niestety o 9.00 zaczynam prace :) Tylko wlozylem karte do kompa...

 

pcserwis w sumie jest dobra firma, a ja trafilem na dluuuggiii weekend, takze generalnie do nich nic nie mam. No moze poza tym, ze kontakt moglby byc lepszy - czasami nie wiadomo, co sie dzieje - ale w sumie nie jest tragicznie :) Jednak wynajmowana przez pcserwis firma kurierska dziala zadziwiajaco ciekawie... pcserwis? Moze czas ich zmienic?!

 

No i takie mialem fajne przeboje z otrzymaniem karty. Dzis po pracy czas na testy...

 

[OT]

Slayer a gdzie studiujesz? Bo jesli na PB, to powiem Ci, ze tez kiedys uwalilem ASD na wakacje. Zaliczylem inne ciezsze przedmioty (uklady cyfrowe, programowanie obiektowe) a ten uwalilem i mialem krotsze wakacje w USA :(. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie (i Panie?)

 

Czy jest sens w przypadku mojego konfiga zmienić moje Ati 9500@9700 na 9800SE@9800Pro?

 

Procek nie byłby chyba wąskim gardłem, bo potrafi biegać na 12,5x200. Reszta sprzętu w podpisie

 

Te moje Ati 9500@9700 w niektórych grach wyświetla małe artefakty - da się grać. W innych grach obraz jest OK

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...