Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego kumpla (powercolor 9800se) wyztepuja jakies migajace pixele. Co ciekawe po odblokowaniu potoków juz nie migaja, tylko pojawiaja sie pionowe czarne pasy. U drugiego kupla ta sama karta chodzi OK... nie wiecie co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym co w podpisie w 2003 mam około 3600 - mało, ale to przez to że oprócz grafy to reszta sprzętu jest słaba. Na kompie: Xp 2000+, płyta Gigabyte GA-7VA(nie najlepsza płyta) 512 DIMM, ta karta miała przy ustawieniach 360/640(bez dodatkowego chłodzenia): 4863 pkt. Myślę że na lepszej płycie i pamięci DDR będzie około 5.5-6k. Jak ktoś ma taką kartę jak ja niech napisze jakie ma wyniki. Będzie jakiś odnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie zrobilem tesciki i mam na procku 2.2GHz i PowerColor R9800SE@PRO 400/720 :

 

3DMark2001 - 16500

3DMark03 v340 - 6000

 

Najbardziej martwi mnie wynik w 2001 ale moze to jest normalka przy takim taktowaniu procka... Pozniej zrobie na 2.5GHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem artefakty na swojej ale wymienili mi na w pelni sprawna wersje :D. W wakacje poprobuje z o/c i zobaczymy jakie beda efekty; trzeba bedzie wydac troche kasy na jakies dobre chlodzenie... wlasnie co moglibyscie polecic ??? tak w granicach 200 zeta - WC nie wchodzi w gre ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta Gigabyte GA-7VA(nie najlepsza płyta) 512 DIMM...Myślę że na lepszej płycie i pamięci DDR będzie około 5.5-6k.

Chyba Ci sie pojecia pomylily, bo ta blyta obsluguje tylko pamieci DDR. Pamieci DIMM moga byc równoczesnie DDR i na dzien dzisiejszy tak jest w 99% przypadkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie zrobilem tesciki i mam na procku 2.2GHz i PowerColor R9800SE@PRO 400/720 :

3DMark2001 - 16500

3DMark03 v340 - 6000

Najbardziej martwi mnie wynik w 2001 ale moze to jest normalka przy takim taktowaniu procka... Pozniej zrobie na 2.5GHz :)

wyniki są spoko , wez pod uwage ze w 3dmarku 2003 90% wyniku to sama grafika.........natomiast w 2001 to juz tylko 60%.....jakbyś mial proca w granicach 2500Mhz sadze ze wynik wygladalby w granicach 18.500-19.000.....ja swoj wynik zrobilem na AMD Barton 2500@2600Mhz i Radku 9800@9800XT taktowanym 480/740 chlodzonym wodą........na Silencerze bez artefektów osiagam 460720....ale wtedy w kompie mam piekarnik........karta jest bardzo HOT...wiec chodzi tak tylko do zrobienia wysokiego wyniku....na coodzien smigam 415/720 i jest OK....zadnych poroblemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta Gigabyte GA-7VA(nie najlepsza płyta) 512 DIMM...Myślę że na lepszej płycie i pamięci DDR będzie około 5.5-6k.

Chyba Ci sie pojecia pomylily, bo ta blyta obsluguje tylko pamieci DDR. Pamieci DIMM moga byc równoczesnie DDR i na dzien dzisiejszy tak jest w 99% przypadkow
Zapewne masz 100% rację, info o pamięciach wziąłem z pliku z wynikiem, który zapisuje 3DMark 2003 - a tam pisało DIMM, więc to przepisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki, ty się martwisz swoim wynikiem a co ja mam powiedzieć z 13982 w 3D2001 i 5178 w 3D2003 na Athlonie(12x167), 512 Ram....

P.S.

Witam wszystkich na forum, już niedługo może się dorobię jakiegoś podpisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do tych z was którzy podkręcają Radki Powercolora 9800se@pro od Pc-serwisu. Czy po podkręcenia na przykład na 430/740 pojawiają wam sie różne kropki i błędy obrazu? Bo ja już nie wiem czy takiego radzia warto kupić. Na moim poprzednim na default zegarach nie miałem błędów obrazu. Lekko podkręciłem i już jakies kropki. Czy u Was też tak jest czy tylko mój egzemplarz był troche niemodowalny? W ogóle jak one się wam kręcą?

 

Pytanie do PC-Serwis: Czy dałoby się zrobić że dopłaciłbym Wam za przetestowanie karty pod kątem OC i byście dali mi jakąś mocną?

 

Pozdrawiam,Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie długo u mnie w mieście będą Sapphire R9800 PRO za 990zł. Wpadne tam, przelukam który jest na r360 (o ile znajde) i będę miał git karte. Już drugi raz sie przejechałem na "modowaniu" potoków i mam już dość. Na szczęście straciłem tylko koszta przesyłki.

Czyżby zmiana zdania na temat super tanich Radeonów 9800PRO???

 

Wiedziałem, że dużo niższą ceną musi stać jakiś kwas. Myślę, że ten twój sklep oferuje złom ze 128-bitowymi pamięciami, których wydajność jest podobna do niemodowalnych Radeonów 9800PRO, a cena dużo wyższa. Idealna oferta dla ludzi, którzy mają słabe rozeznanie w szczegółach - Radeon 9800 PRO za 990zł - "SUPER OKAZJA"

Napisz, jeżeli to nie jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zdania to za dużo powiedziane. Normalnie bym kupił sobie Herca 9800 ale w sytuacji gdzie musze kupić Dirt Jumpera III za 1600zł to troche słabo stoje z kasą hehhee :P Przekonania do modowalnych kart nadal nie mam....

 

Tak dowiedzialem sie ostatnio od innego znajomego z tego sklepu że będą to 128bit niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zmiana zdania na temat super tanich Radeonów 9800PRO???

Wiedziałem, że dużo niższą ceną musi stać jakiś kwas. Myślę, że ten twój sklep oferuje złom ze 128-bitowymi pamięciami, których wydajność jest podobna do niemodowalnych Radeonów 9800PRO, a cena dużo wyższa. Idealna oferta dla ludzi, którzy mają słabe rozeznanie w szczegółach - Radeon 9800 PRO za 990zł - "SUPER OKAZJA"

Jeżeli to są nowe karty od sapphire, to to na 99% jest 128bit, czyli mamy wydajnosć podkreconego 9500PRO za prawie 1000zł. Ręce opadają....

Ta karta jest np. dostępna w krakowskim sklepie pcprojekt za 940zł:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...ktow&v=d&i=1604

 

a tu moje zdanie na temat tej karty ;)

 

http://www.pcprojekt.pl/forum/viewtopic.ph...er=asc&start=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w przyszłym tygodniu zamierzam zakupić nową grafikę typu Radeon 9800, często sprawdzam ofety, głównie na Allegro. I co widzę?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26403262

 

Karta Powercolor Radeon 9800SE za ...... 699zł !!!

 

Już, już chciałem zalicytować, ale sprawdziłem dokładnie opis. No i dobrze zrobiłem, że nie zalicytowałem.

 

Przede wszystkim opis nie pasuje do karty. Powewrcolory wyposażone są w pamięci Hynix 2.8ns, a nie, tak jak w opisie aukcji Samsungi.

Standartowe taktowanie pamięci to 680Mhz, a nie 600Mhz. Zupełnie nie pasuje to do opisu produktów firmy Powercolora

 

A najważniejsze, co mnie powstrzymało od zakupu - piszą, że wszystkie karty się modują, co to daje, jakie to wspaniałe, jak poprawia wydajność, a na koniec wzmianka , że tylko 20% kart działa poprawnie po zmodowaniu. Oczywiście o gwarancji na poprawne działanie karty lub o możliwości zwrotu wylicytowanego przedmiotu ani słowa. Wygląda mi to na niezłe naciąganie naiwnych. Kup, odblokuj dodatkowe potoki, o artefakty - no cóż - nikt nie dawał gwarancji, że ich nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I JESZCZE JEDNO OSTRZEŻENIE.

Po skontaktowaniu z tym allegrowiczem dowiedziałem się, że:

 

ZMODOWANIE KARTY POWODUJE UTRATĘ GWARANCJI!!!!!!!!!!!!!!!

 

W opisie tej aukcji jest opisane, że karty się modują, jak to zrobić, lecz nigdzie nie jest napisane, że takie działanie powoduje takie konsekwencje. Nie wiem, czy to jest zgodne z prawem i oczywiście regulaminem Allegro, a już napewno nie jest zgodne z uczciwym podejściem do klienta. I człowiek ma status Super Sprzedawcy, kto mu go przyznał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez z ciekawosci skontaktowalem sie z tym gosciem... :D

 

Trzeba sprawdzic czy karta daje sie zmodowac :lol:

Jak nie uzywa sie lutownicy do przerobki to nie traci sie gwary :lol:

 

Cena jest spoko ale opis kombinowany... 8O

 

Oprócz stabilnej pracy z 8 potokami, nasz testowy model wykazał się także świetną podatnością na podkręcanie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,karty modowalne z reguly sie slabej kreca (ale niejest to regula) , ale troszku wedlug mnie dziwne podejscie ze karta jest "chu...wa" bo sie kreci gorzej o te 40mhz (jakies 6% wydajnosci), jak sie placi za karte 800 (albo i taniej) a nie 1200...

Co mozna miec za 800zl ? 9600XT, ktora jest na takich samych kosciach,natomiast szyne ma 128bit vs 256bit (co dla czlowieka ktory lubi grac z AA i Aniso ma ogromne znaczenie..) a oczywiscie 4 potoki to tesh niejest "malo".

Osobiscie niewidze rywala w tej klasie cenowej, niech mi ktos pokaze karte w tej cenie (chocby i po OC) ktora bedzie miala lepsze osiagi.

Ja jestem full wypas zadowolony ,a zmienilem z 9700NP :) (a jeszcze jestem 80zl do przodu :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca (Palpatine) chyba sam nie wie, co sprzedaje, opis karty nie pasuje do rzeczywistości, i chyba nie bardzo wie, na czym polega modowanie karty, przecież nie używa się do tego lutownicy i nie wprowadza żadnych sprzętowych modyfikacji.

 

Mój wniosek jest taki: sprzedawca, który nie wie co sprzedaje, nie ma żadnego doświadczenia, więc nie licz na jakąkolwiek pomoc techniczną, gwarancję odblokowania dodatkowych potoków (szansa 1 na 5) oraz możliwość zwrotu sprzętu. Do tego MAŁO UCZCIWE podejście do klienta.

Dla lubiących ryzyko jak w sam raz, bo cena najniższa na rynku.

 

Ja chyba zdecyduję się na droższego, ale bardziej wiarygodnego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale bzdury wypisujecie a co drugi to lepszy cwaniak.

 

to ja wystawiam te aukcje i odpowiadam od razu na wszystkie pytania :

- odblokowanie potokow nie oznacza utraty gwarancji !

- dlubanie przy karcie lutownica = utrata gwarancji (baton nic nie mowil o odblokowaniu tylko cos krecil o "lutowaniu")

- nie mozna reklamowac karty podajac jako powod ze po odblokowaniu potokow pojawiaja sie smieci, producent nie daje gwarancji na poprawne dzialanie po odblokowaniu i my jako dystrybutor rowniez

- baton to konkurencja z allegro, ktory sprzedaje inny towar, poniewaz na forum ss czy innym allegro nie ma szans - probuje zwrocic na siebie uwage tutaj

 

sprzedalismy w zeszlym miesiacu 47 sztuk - nie bylo ani jednego zwrotu. liczba przeprowadzonych transakcji i status super sprzedawcy nie bierze sie z powietrza, ale weryfikują to kupujący. nikt nie zmusza nikogo do kupna tej karty, natomiast pokazywanie palcami na zasadzie "zobacz jaki ten fiat punto jest do [gluteus maximus], renault jest lepszy" to poziom piaskownicy...

 

to tyle, pierwszy i zapewne ostatni raz wypowiadam sie na waszym forum...

 

- palpetine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna reklamowac karty podajac jako powod ze po odblokowaniu potokow pojawiaja sie smieci, producent nie daje gwarancji na poprawne dzialanie po odblokowaniu i my jako dystrybutor rowniez

Można o ile dystrybutor daje gwarancje modowalności. Wy nie dajecie, ok wasz sprawa

 

to tyle, pierwszy i zapewne ostatni raz wypowiadam sie na waszym forum

A czemuż to ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są nowe karty od sapphire, to to na 99% jest 128bit, czyli mamy wydajnosć podkreconego 9500PRO za prawie 1000zł. Ręce opadają....

Ta karta jest np. dostępna w krakowskim sklepie pcprojekt za 940zł:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...ktow&v=d&i=1604

A ile u was kosztuje karta Sapphire Radeon 9800SE 128MB z gwarancją odblokowanych potoków?

Rav[666] bez urazy, ale jesteś dla mnie trochę za mało wiarygodny, no chyba, że dasz naprawdę niską cenę, wtedy zaryzykuję.

Adasi, pytałeś pcserwis o cenę karty Powercolora, co ci odpowiedzieli, jeśli można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potokow pojawiaja sie smieci, producent nie daje gwarancji na poprawne dzialanie po odblokowaniu i my jako dystrybutor rowniez

Opis aukcji wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

* 256-bitowa magistrala do pamięci,

* Pełna gwarancja producenta! 2 lata!!

* z pamięciami o czasie dostępu 2,8ns.

* z odblokowanymi 4 dodatkowymi potokami renderującymi

* wydajność na podobnym poziomie co GeForce FX 5800 Ultra, cena tylko niewiele niższa

* normalne chłodzenie, znacznie cichsze niż standardowe w FX 5800 Ultra

* od 20 do 30% lepsza wydajność od Radeona 9700 Pro, ale i cena wyższa o 30%

I z tego można wysnuc wniosek że gwarancja obejmuje potoki. Nie czepiam sie, po prostu mowie co widze. Cena jest bardzo atrakcyjna, nawet jezeli karta miałaby sie niezmodować.

Radki 9600XT kosztują 800-900zł a mają 4 potoki, 128 bit i 2 vertex shadery, a 9800SE ma 256bit i 4 VS, tak wiec zapewne jest wydajniejsza.

 

jeszcze jedno pytanie do palpetine - czy istnieje możliwość dopłaty rzędu powiedzmy 50zł aby otrzymać kartę która moduje sie na 8 potoków bez artefaktów, tak jak egzemplarz testowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale bzdury wypisujecie a co drugi to lepszy cwaniak. 

 

to ja wystawiam te aukcje i odpowiadam od razu na wszystkie pytania : 

- odblokowanie potokow nie oznacza utraty gwarancji !

- dlubanie przy karcie lutownica = utrata gwarancji (baton nic nie mowil o odblokowaniu tylko cos krecil o "lutowaniu")

- nie mozna reklamowac karty podajac jako powod ze po odblokowaniu potokow pojawiaja sie smieci, producent nie daje gwarancji na poprawne dzialanie po odblokowaniu i my jako dystrybutor rowniez

- baton to konkurencja z allegro, ktory sprzedaje inny towar, poniewaz na forum ss czy innym allegro nie ma szans - probuje zwrocic na siebie uwage tutaj

 

sprzedalismy w zeszlym miesiacu 47 sztuk - nie bylo ani jednego zwrotu. liczba przeprowadzonych transakcji i status super sprzedawcy nie bierze sie z powietrza, ale weryfikują to kupujący. nikt nie zmusza nikogo do kupna tej karty, natomiast pokazywanie palcami na zasadzie "zobacz jaki ten fiat punto jest do [gluteus maximus], renault jest lepszy" to poziom piaskownicy...

 

to tyle, pierwszy i zapewne ostatni raz wypowiadam sie na waszym forum...

 

- palpetine

Mam cały zapis rozmowy z tobą w archiwum GG. Nie ma tam mowy o użyciu lutownicy, pytałem się o modowanie karty na co ty odpowiedziałeś, że to utrata gwarancji. Nie umieszczę go tutaj, bo szkoda miejsca, ale jak ktoś chce, to prześlę na priva. Grzecznie zapytałem, co można zrobić, jeżeli karta po zmodowaniu bedzie źle działać i uzyskałem odpowiedź, że modowanie powoduje utratę gwarancji. Wielce zdziwiony stwierdziłem, że to nie jest w porządku, najpierw zachwalasz możliwości karty, a potem okazuje się, że wykorzystanie tych możliwości powoduje utratę gwarancji!!! Za zwrócenie uwagi, że nie jest to w porządku w stosunku do klienta zostałem obrzucony błotem i nazwany brudasem. I co się okazuje? Szanowny super sprzedawca nie wie, co to jest modowanie tej karty - wg.niego robi się to lutownicą.

JESTEŚ TAK WIARYGODNY, JAK OPIS TWOJEJ AUKCJI

 

Masz rację, że nie będziesz się więcej wypowiadać na tym forum, bo to nie twój poziom. Tu wypowaidają się jakieś 28 letnie dzieciaki, takie jak ja, które modują Radeony 9800SE przy pomocy lutownicy. Szanowny super sprzedawca nie będzie przecież zniżał się do naszego poziomu, bo to za niskie progi dla niego.

 

Zachwalanie, że w kartach dają się odblokować dodatkowe potoki, ale tylko w jednej na pięc sztuk działają one prawidłowo to NABIJANIE LUDZI W BUTELKĘ.

 

Nie jestem super sprzedawcą bo nic nie sprzedaję na Allegro, tylko od czasu do czasu próbuję cos kupić. Ciekaw skąd masz takie informacje? Może znasz mój nick na Allegro? Może go podasz wszystkim zainteresowanym!

 

Oczywiście, że nikt nie zmusza do kupowania karty, ale ponieważ sam się mało nie naciąłem , to się bardzo zdenerwowałem takim podejściem do klienta - nie chcesz dać się nabić w butelkę to spadaj. Sposób w jaki palpetine zachwala swój towar był niedawno opisywany w tym wątku:

 

a ile jest takich aukcji ze koles pisze....

"100% pewnosc ze uda sie odblokowac 4 dodatkowe potoki"

ktos mysli sobie acha karta nadaje sie do modu......kupuje

odbokowywuje......a tutaj...caly ekran w kratke.......dzwoni do kolesia.....a ten mu mowi ......ze daje 100% gwarancje na to ze uda sie odblokowac.....ale nie daje gwarancji i pewnosci ze po odblokowaniu potoki bedą sprawne.......swego czasu kiedy na Allegro byla masa tych kart.......prawie kazdy mial to napisane........ale po mailu albo telefonie okazywalo sie ze to jedna wielka sciema

Co innego jesli ktos ma napisane ze potoki po odblokawniu są sprawne....nie ma artefektów i karta jest 100% Radeonem PRO...

niektorzy uczciewie to mowią inny sciemniają ze az milo

jak widać historia lubi się powtarzać.

 

 

sama wypowiedź użytkownika palpetine świadczy o jego ignorancji wobec klientów i opinii o tym forum, więc zastanawiam się kto mu przyznał status super sprzedawcy.

 

A forum jest super, można tu dowiedzieć się wiele rzeczy o sprzęcie i jego sprzedawcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...