Skocz do zawartości
Liptonti

98 Me okno logowania

Rekomendowane odpowiedzi

To się jakoś dało zablokowac, tylko nie mogę sobie przypomniec jak. Można też zrobic pewną blokadę logowania na konto domyslne wrzucając do autostartu funkcję wylogowania lub zamknięcia systemu. Ale najlepiej zainstalować NT4/NT5/NT5.1/NT5.2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie instalacyjnej WIN98 w dodatkach jest takie oprogramowanie narzędziowe Poledit. Umożliwia ono m.in. ustawienie parametrów logowania do systemu. Blokada logowania do win98 bez podania usera i hasła napewno jest możliwa w przypadku, gdy win98 współpracuje z domeną NT/2000/2003. A czy działa na pojedynczym stanowisku? Nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem. Użyj poledit'a i pokombinuj.

Ścieżka do poledita:

InstallDisk:toolsRESKITNETADMINPOLEDITPOLEDIT.EXE

Ścieżka z płyty instalacyjnej WIN98SE.

Być może coś takiego jest też na WIN ME. Nie wiem. WIN ME jest to jedyny sysop Microsoftu, z którym nigdy nie miałem do czynienia.

UPDATE

Wygrzebałem instalkę WIN ME (he, he - kolekcjoner ze mnie, nie używam, ale mam :wink: ). Nic takiego tam, niestety, nie ma.

Ale może zadziała poledit z 98.

Koleś z pracy ma w domu ME. Postaram się go zgłuszyć, żeby to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce NT !!!

 

jakoś gdzieś słyszałem ze trzeba zamienić klucz w rejestrze

dzieki " Sikor " pokombinuje

komp stoi w Akademiku i wkurza mnie jak mi ludziska grzebia bios nie ma opcji blokady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety. Okazało się, że mam cokolwiek przeterminowane informacje.

Koleś, owszem, miał ME, ale dawno, dawno temu. Teraz już leci na XP.

Także sam będziesz musiał sprawdzieć, czy poledit działa na ME, albo skorzystać z podpowiedzi sgj.

Pozdrówka. :D

 

BTW, spróbuj jednak jakiegoś bezpieczniejszego systemu. Sam kiedyś podchodziłem do przejścia z 98 na 2k jak pies do jeża, ale uwierz mi, warto.

Zabezpieczenie przed wejściem do systemu poprzez blokadę logowania bez hasła jest dosyć iluzoryczne. Wystarczy w czasie boot'owania systemu przytrzymać klawisz F5 lub F8 (nie pamiętam już dokładnie), tryb awaryjny i system otwarty.

A do obejścia zabezpieczeń w NT4.0/2k/XP trzeba wykazać się już niezłą wiedzą i posiadaniem specjalistycznego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...