Skocz do zawartości
Elmer

S2KControl - programowe chłodzenie procków AMD

Rekomendowane odpowiedzi

no to po dlugim okresie bezuzytecznosci doszedlem do 35C dioda i 36C socket

no i przy okazji odkrylem ze czujnik w sockecie jest zle wyskalowany o ten 1-2 C :D

Przy więszym obciążeniu proca (większej temperaturze rdzenia) różnice mogą sięgać do nawt 8-10*C. Więc niestety hurraoptymizm jest przedwczesny. Jak dla mnie program lipny. Powtarza wpisy po wpcredit, więc żadnej Hameryki nie odkrywa ;)
nie bardzo rozumiem o co ci chodzi

temp przy obciazeniu jest wieksza na diodzie to logiczne

ale jezeli rdzen jest wystudzony przez dlugi okres czasu to temp pod procem nie moze byc wieksza od rdzenia ,a powinna byc nawyzej rowna

to wlasne te 1-2 C zawyzania czujnika

 

co do programu to jest latwy w obsludze i dziala i to najwazniejsze

grac nie przeszkadza ,jakbym liczyl cos na czas to bym nie wlaczal ,a tak przynajmniej wiatrak nie musi chodzic na chlodnicy

A bierzesz pod uwagę bezwładność cieplną układu: procesor, obudowa, gniazdo, radiator? To chyba jedyne logiczne wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link działa przed chwilką sciągłem programik, tylko że trzeba w niego kliknąc a nie dawać zapisz element docelowy jako.. u mnie temp. spadła o 10 stopni C , rewelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodam że SpeedFan (4.12) też potrafi chłodzić.(48-->38stC)

configure-->advanced-->chip-->nforce2 ..on PCI -->STOP GRANT disconnect=ON.

 

Oraz małe podsumowanie; Po włączeniu STOP GRANT disconnect:

- muzyka(Audigy,live - nie ac97) będzię trzeszczeć na chipsetach VIA (<KT333). Im bardziej skomplikowana (tzn. więcej kanałów lub duże sample w przypadku midi) tym bardziej, ponadto będą wtedy zakłucenia obrazu i dźwięku na tunerach TV. Na via opcja ta jakoś powoduje spowolnienie magistrali PCI - stąd te wszystkie zakłucenia.

- wystąpi spadek napięć - co jest raczej normalne - bo obniży się pobór mocy procesora o jakieś 40% - przecież stąd spadek temp.(jeśli komuś komputer się wtedy resetuje to ma niestabilny układ płyta gł+zasilacz - a nie ma co narzekać na program)

- na nforce2 rzadnych problemów z dźwiękiem(Audigy),tunerem TV(cx23881) nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plyte na nforce 2 i po wlaczeniu tego programu slychac leeki pisk najlepiej to sprawdzic zakladajac sluchawki , program sie wylaczy to to znika, przy musie tego nieslychac wiec sie pytam czy to nie ma jakies=kos szkodliwego wplywu na sprzet skoro powoduje jakies dziene dzwieki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazik2000

wiedza o kalibracji nic nie daje do dzialania programu ,ale mi akurat milo wiedziec jak mam wyskalowany czujnik ,zeby nie gadac takich glupot jak jeden uczestnik forum : bo on ma Asusa Deluxe i ma wyzsza temp w czujniku i uwaza ze tak powinno byc ,a do tego ublizal innemu uczestnikowi ktory mial Solteka i prawidlowy odczyt wyzszej temp z diody

w sumie i tak nie gadalem takich glupot nawet gdy nie mialem plyty z odczytem diody :P -wystarczy pomyslec jak powinno byc

 

esem

biore pod uwage bezwladnosc ukladu - po dwoch godzinach temp sie raczej ustabilizuje ,zwlaszcza ze po pol godziny temp praktycznie nie drgaly juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie ma za duzego znaczenia

poprostu pobor pradu jest dokladniejszy ,wiec zmienny i to powoduje zmiany napiecia

za to warto zobaczyc ze podnioslo sie napiecie zasilania procka (u mnie 12v z 12.22v idle do 12.34v idle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programik ogólnie świetny :) na dzwieku z mobo żadnych zakloceń... z 38 nawet do 26stopni :) 64x64 i bez problemów ze stabilnością... Świetny soft :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo wreszcie nie muszę schodzić z prędkością procka poniżej 1800MHz żeby móc spokojnie wyłączyć wiatrak na coolerku do ściągania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elgreen napisał:

A ja jeszcze dodam że SpeedFan (4.12) też potrafi chłodzić.(48-->38stC)  

configure-->advanced-->chip-->nforce2 ..on PCI -->STOP GRANT disconnect=ON.  

 

Oraz małe podsumowanie; Po włączeniu STOP GRANT disconnect:  

- muzyka(Audigy,live - nie ac97) będzię trzeszczeć na chipsetach VIA (<KT333). Im bardziej skomplikowana (tzn. więcej kanałów lub duże sample w przypadku midi) tym bardziej, ponadto będą wtedy zakłucenia obrazu i dźwięku na tunerach TV. Na via opcja ta jakoś powoduje spowolnienie magistrali PCI - stąd te wszystkie zakłucenia.  

- wystąpi spadek napięć - co jest raczej normalne - bo obniży się pobór mocy procesora o jakieś 40% - przecież stąd spadek temp.(jeśli komuś komputer się wtedy resetuje to ma niestabilny układ płyta gł+zasilacz - a nie ma co narzekać na program)  

- na nforce2 rzadnych problemów z dźwiękiem(Audigy),tunerem TV(cx23881) nie będzie.

U mnie na kt333 nie zauważyłem żadnych problemów z dźwiękiem, mam Audigy 2 Player. Odtwarzanie różnych formatów różnej jakości różnej długości nie generowało żadnych dziwnych dźwięków. Wszystko w normie zarówno w winampie, foobarze i profesjonalnym samplitudzie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodam że SpeedFan (4.12) też potrafi chłodzić.(48-->38stC)

configure-->advanced-->chip-->nforce2 ..on PCI -->STOP GRANT disconnect=ON.

 

Oraz małe podsumowanie; Po włączeniu STOP GRANT disconnect:

- muzyka(Audigy,live - nie ac97) będzię trzeszczeć na chipsetach VIA (<KT333). Im bardziej skomplikowana (tzn. więcej kanałów lub duże sample w przypadku midi) tym bardziej, ponadto będą wtedy zakłucenia obrazu i dźwięku na tunerach TV. Na via opcja ta jakoś powoduje spowolnienie magistrali PCI - stąd te wszystkie zakłucenia.

- wystąpi spadek napięć - co jest raczej normalne - bo obniży się pobór mocy procesora o jakieś 40% - przecież stąd spadek temp.(jeśli komuś komputer się wtedy resetuje to ma niestabilny układ płyta gł+zasilacz - a nie ma co narzekać na program)

- na nforce2 rzadnych problemów z dźwiękiem(Audigy),tunerem TV(cx23881) nie będzie.

dlaczego na nf2 nie bedzie haczylo dzwieku? bo ty tak masz?

a dlaczego na via ma haczyc?

ja mam kt333 i fm801 i dzwiek nie haczy ,tunera tv nie sprawdzalem bo anteny nie mam,ale

sprawdze niedlugo dzwiek i TV na kt133 ,ale sadze ze to kwestia indywidualna egzemplaza ,a nie nv,via lub sis

 

nie wystapi spadek napiec tylko wzrost ,przynajmniej tych obciazonych ,ale te pozostale co spadna ni beda powodowaly restartow (bo zwyczajnie ich obciazenie sie nie zmienia np. 12v wzrosnie na plytach cpu12v ,a spadnie 5v -nie z powodu obciazenia tylko z powodu wzrostu 12v (mniej obciazonego w czasie dzialania programu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Rain :

być może kt333 został poprawiony - bo jak widzisz napisałem <kt333 więc chodziło mi o kt266A (i wcześniejsze). Podobnie rzecz ma się do Audigy2- nie jest to to samo co Audigy1. Żeby sprawdzić kt333 możesz włączyć wtyczkę mierzącą transfer dysku twardego w trybie burst w programie AIDA i w czasie testu włączyć chłodzenie procesora np. za pomocą S2k Control. Jeśli transfer spadnie z 85MB/s do np 45MB/s to powienieś mieć te same problemy co ja na kt266A.

(oczywiście masz na myśli problemy z dźwiękiem przy włączonym S2k control - bo u mnie (kt266A) też nie było rzadnych problemów z dźwiękiem.

 

do KGB:

Rzeczywiście swoje założenia oparłem na własnym doświadczeniu i rzeczywiście nie musi być bezproblemowo na nforce2 a z problemami na VIA - bo znalazłem już wątek na którym ktoś opisuje problem z Epoxem na nf2 i obrazem z tunera jaki ja miałem na kt266A z włączonym S2k control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napalilem sie na ten programik w pracy. Sciagnalem... i... nic! Zalaczam go na kompie (testowalem 8/8, 16/16, 32/32) i temperaturka nie spada. W Idle mialem 46*/39* (w obudowie/bez) na procku z odczytu z MBM i tak dalej jest! W czym problem?! Czyzby to kres moich mozliwosci chlodniczych jesli chodzi o kompa? Jakies sugestie?! Czekam i dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grocal

zaznacz Enable Bus Disconnect

Zapomnialem dopisac, ze jest zaznaczone.

 

Swoja droga pozdrawiam Ełk!. Tyle razy przejezdzalem tedy z Bstoku do Trojmiasta! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ta ikonka na pasku jest koloru zielonego to program działa a jak jest czerwona to trzba zaznaczyć disable bus... a co do tych 64 128 to tez niewiem o co tu chodzi jak wlącze to chłodzenie i zmnieniam te 64, 128 to tak samo chłodzi

 

jak ktoś wie to niech powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...