Skocz do zawartości
sailence

Modd Kompz rev1.0 by Sailence

Rekomendowane odpowiedzi

aha, na cały tunning (większość jest homemade) wydałem ok. 250 zł (za całokształt - czyli prawie nic, jak ktoś ma zbędne $$$ na profesjonalny sprzęt (panel Revolteca, blok wodny i big towera) to ja jestem chętny, bo akurat mi trochę brakuje

No najlepiej dajcie mi - ja to złoże i będzie pięknie...

NIE O TO CHODZI !!

Chodzi o to, że małym kosztem ($) można osiągnąć super efekty ... trzeba tylko troszkę nad tym popracować.

Popatrz na mody Mechl!n- myślę że wiele osób może się od niego uczyć planowania i wykonania modów 8)

mody Mechl!n:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=65154

Kolejny majstersztyk:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=53024

Takie mody ogląda się z niedowierzaniem ... ze można takie cudeńka takimi środkami :D

 

Już poprawiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za koszmar... :)

Nie no stary wszystko jest zrobione na totalne "Odwal SIE"

Nic nie jest zrobione porzadnie, a panel do wiatrakow wyglada gorzej od pawia :P

NO OFFENCE, ale IMHO to nie mod - to porazka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po waszych... ekhm niezbyt uprzejmych uwagach postanowiłem, żę:

 

- sprzątam burdel w kompie, tzn. kupuję osłonki termokurczliwe i kable do diód pakuję razem

- kupuję okrągły kabel IDE dla estetyki wejść do dysków twardych

- wszystkie mocowania zmieniam na cybanty (z waszych rad wynika że ładniej i bezpieczniej, myślałem, że klej jest najbezpieczniejszy, no cóż myliłem się)

- tylko nie wiem, co zrobić z tym panelem z plexi... nie mam na niego kompletnie pomysłu, macie jakąś radę? wzór? bo jednak plexi to nie jest za bardzo uniwersalny materiał

- przyznaję się, że jestem kompletnym amatorem i to są moje pierwsze w życiu przeróbki komputera, więc błagam o nie jechanie mnie jak psa (komentarz powyżej :/) tylko o konstruktywne opinie, tak żebym wiedział co poprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprzątam burdel w kompie, tzn. kupuję osłonki termokurczliwe i kable do diód pakuję razem

- kupuję okrągły kabel IDE dla estetyki wejść do dysków twardych

- wszystkie mocowania zmieniam na cybanty (z waszych rad wynika że ładniej i bezpieczniej, myślałem, że klej jest najbezpieczniejszy, no cóż myliłem się)

- tylko nie wiem, co zrobić z tym panelem z plexi... nie mam na niego kompletnie pomysłu, macie jakąś radę? wzór? bo jednak plexi to nie jest za bardzo uniwersalny materiał

- przyznaję się, że jestem kompletnym amatorem i to są moje pierwsze w życiu przeróbki komputera, więc błagam o nie jechanie mnie jak psa (komentarz powyżej :/) tylko o konstruktywne opinie, tak żebym wiedział co poprawiać

1) dobra decyzja - postaraj się znaleźć odpowiedni kolor tych koszulek i poukładać wszystko tak, żeby nie rzucały się w oczy (patrz przyklejenie jednej diody na środku boku zasilacza)

2) nie wiem czy klej jest mniej bezpieczny - ale ten który Ty użyłeś jest po prostu nieestetyczny

3) co do panelu to lepiej użyć zaślepki i wykorzystać patent z wydrukiem na folii, patrz moje rozwiązanie na tym wątku: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=72685

4) amatorszczyzna - amatorszczyzną ale jak już coś robisz to rób to dokładnie, estetycznie i zwracaj uwagę na szczegóły to wtedy na pewno nikt Cię nie zjedzie. Poza tym czytaj to forum bo na prawdę dużo tu na innych wątkach pomysłów i rozwiązań dotyczących każdej dziedziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyłeś się z tymi zdjęciami chyba trochę :). Jeszcze dużo pracy usisz w to włożyć. Chyba dlatego nie było jeszcze na forum zdjęć mego wc :) zawsze jestem w trakcie czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, teraz podsumowanie:

 

Dziękuję wszystkim serdecznie za szczere opinie. Szczerze!

Dzięki Wam wiem teraz co jest źle i co muszę jeszcze zrobić (podstawa to estetyka - u mnie jej trochę zbrakło :P)

 

Teraz pozostaje mi tylko zakończyć topic i brać się do roboty, wykorzystując wasze wskazówki. Dziękuję wszystkim raz jeszcze.

 

Do moderatora: założony przez siebie temat uważam za zamknięty i pozostawiam zablokowanie go w kwestii moderatora. Następny topic o tunningu mojego kompa ukaże się dopiero, gdy uznam, że poprawiłem to co jest teraz źle. Wtedy poddam się pod dalsze komentarze, aby znowu wprowadzić kolejne poprawki, i tak bez końca... A to po to, żeby ktoś mógł z czystym sumieniem stwierdzić, że mój mod jest jak najbardziej profesjonalny. Ale na to jeszcze czas...

 

Dziękuję i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, teraz podsumowanie:

 

Dziękuję wszystkim serdecznie za szczere opinie. Szczerze!

Dzięki Wam wiem teraz co jest źle i co muszę jeszcze zrobić (podstawa to estetyka - u mnie jej trochę zbrakło :P)

 

Teraz pozostaje mi tylko zakończyć topic i brać się do roboty, wykorzystując wasze wskazówki. Dziękuję wszystkim raz jeszcze.

 

Do moderatora: założony przez siebie temat uważam za zamknięty i pozostawiam zablokowanie go w kwestii moderatora. Następny topic o tunningu mojego kompa ukaże się dopiero, gdy uznam, że poprawiłem to co jest teraz źle. Wtedy poddam się pod dalsze komentarze, aby znowu wprowadzić kolejne poprawki, i tak bez końca... A to po to, żeby ktoś mógł z czystym sumieniem stwierdzić, że mój mod jest jak najbardziej profesjonalny. Ale na to jeszcze czas...  

 

Dziękuję i pozdrawiam :D

widze ze jakis konkret jestes. bo posluchales tutaj niektorych i wykorzystujesz ich wskazowki. inni mogliby to olac i zostawic tak jak jest. zycze powodzenia w ukladaniu tego i wrzucaj fotki jak bedzie gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to, że jesteś całkowicie zielony jeśli chodzi o modding i tylko strzelasz głupawymi komentarzami na prawo i lewo

jak jesteś taki mocny to pokaż co w swoim kompie zrobiłeś, a może się boisz?

ja przynajmniej mam odwagę pokazać swoją robotę, i nie po to, jak to określiłeś "do idola", tylko aby komentarze które padną na tym topicu pokazały mi co muszę jeszcze dopracować

a twoje głupawe teksty możesz sobie wsadzić... bo tyrać każdy potrafi, ale powiedzieć co i jak jest źle to już gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi fotkami to się będę starał jak umiem (nie mam cyfrówki i muszę pożyczać), ale sądzę, że bedę wszystko aktualizował na bieżąco

 

jest w trakcie wykonywania panelu nowego (bo ten jaki jest teraz to kupa straszna :)) - pomysł zaczerpnęłem dzięki uprzejmości nazir123'a, który doradził mi jak zrobić to na folii

zaprojektowałem już panel, a będzie wyglądał tak:

Dołączona grafika

oczywiście proszę o komentarze czy coś tu zmienić albo dodać

 

dodatkowo pod pokrętła zamierzam podłożyć krążki z plexi i podświetlić to od środka, a włączniki są hebelkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniam:

 

* pokrętło FAN będzie sterować wiatrakiem na obudowie

* pokrętło LED sterować będzie częstotliowścią migania LED'ów w obudownie (jak w stroboskopie)

* a te ledy na panelu będą niebieskie i nie będą widoczne! one tylko na projekcie są tak zaznaczone, będą umieszczone pod folią i będą widoczne tylko zapalone, wszystko opisane jest w poscie nazira123: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=72685

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wszystko zniose ale nie mogające ledy :D

jeszcze zamontuj tube basową żeby dudniła w rytm pracy HDD :D

 

ja bym wolał świetlenie jako takie mieć na wyłączniku..

a poszczególne wiatraki do regulacji.. no ale to ja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeważnie LED mi nie migają (ja nie choinka :D)

tylko jak słucham muzyki to sobie włączam na fazę

a sterowania wiatrakami bardziej zaawansowanego nie potrzebuję, bo wiatrak na zasilaczu chodzi mi cały czas na 5V, a wiatraka na CPU nie mam, pozostaje tylko ten na obudowie, bo więcej nie mam ( jestem zwolennikiem ciszy :D)

 

ale spróbujcie zrobić sobie strobo z kompa, to zobaczycie jaka fazka jest, szczególnie podczas słuchania ostrej muzy :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, czy możesz mi powiedzieć jak to wykonać? tak żeby lepiej wyglądało, słyszałemj, że da się grawerować plexi domowym sposobem, tylko nie wiem jak, a chciałbym bardzo właśnie tak to wykonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz _grawerowac_ to tak jak napisal Marioskarpa, a jak chcesz miec namalowane to zamiast flamastra pobaw sie aerografem lub dobra farba w sprayu- efekt bedzie o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sailence pokazuj fotki na bierząco co poprawiłeś :)

 

@swiety_mikolaj pokaz swoją, zakładam ze wygląda jak zwykłe pudełko, a sprzet z pospisu jest nowy :P

wlasnie przed chwila skonczylem wszystko skladac do kupy, wiec sie malo pomyliles :] nie bede nic pokazywal bo nie mam czego ( tak ja ty sailence ) i tu sie chlopie roznimy, posiadam ta odrobine samokrytyki :]

oprocz tej odrobiny mam tez ambitne plany, jak je zrealizuje to nie omieszkam oczywiscie zaprezentowac szerokiemu gremium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...