Skocz do zawartości
bartool

Co sie długo pali ? jakiś płyn ?

Rekomendowane odpowiedzi

inny przepis:)

takze benzyna, a w niej duzo mydla szarego najtanszego... (zetrzec na tarku trzeba, wymieszac z benzynka na b. gesty syrop.)

 

wady: gasnie na wietrze i benzyna paruje dosc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brykiety do kominka i wzmiankowany olej ośmielam się proponować.

Napalm byłby widowiskowy, zwłaszcza zrzucony bezpośrednio na stadion, ale nieco wypacza ideę pokojowych zawodów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brykiety do kominka i wzmiankowany olej ośmielam się proponować.

Napalm byłby widowiskowy, zwłaszcza zrzucony bezpośrednio na stadion, ale nieco wypacza ideę pokojowych zawodów :>

Eeeeeeeeeeeeee tam, zależy kogo sie podjara :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie może być saletra potasowa, wszedzie dostępna :?: Poza tym są takie fajne rozpałki do grilla, taka biała kostka, to się pali też długo, albo różnego rodzaju nafta, benzyna, wydaje mi się, że jak jest nalane dośyć sporo i np. do jakiegoś pojemnika to się też długo pali.

 

sir Afeen - zamiast oleju jakiejś nafty(w sumie to to samo). Jak chcesz to robić to tylko na zapalnik radiowy i patrzeć na boom z odległości min. 150m :) (94% slaetry amonowej + 6% nafty - i się ma bombke o rażeniu 100m 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir Afeen - zamiast oleju jakiejś nafty(w sumie to to samo). Jak chcesz to robić to tylko na zapalnik radiowy i patrzeć na boom z odległości min. 150m :) (94% slaetry amonowej + 6% nafty - i się ma bombke o rażeniu 100m 8) )

To boom to zalezy od ilosci zmieszanej substancji ;] roztwór 2ton tej mieszanki zrobilby ładny krater :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ;] Dla każdego coś miłego ;]]]]

A bede musial potem zakladac topic na oslej "spalona twarz... jakiego hirurga plastycznego polecacie?" ??

 

Probowac nie zamierzam... jedyne co mi sie nasuwa co moze z tego byc to jakis trujacy dym po zapaleniu... niczego innego sobie zbytnio nie wyobrazam. A jak jest w rzeczywistosci?

 

 

EDIT: :twisted: zmieniam zainteresowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co za problem, zrób lont i oddal sie na bezpieczą odległość.

Jak byłem w podstawówie - tak 6/7 klasa to lubiem podpalać, spalac i wysadzać. To dzisiaj pozostał mi zwyczaj zapalanie grilla benzyną (mam brwii i nie mam poprzonej twarzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z tego :twisted:

- urotropina

- woda utleniona (30%)

- kwasek cytrynowy

 

już pare gram takiej substancji ładne boom robi :]

 

Nicky -> Ja to przechodzę chyba dopiero teraz, bo za moimi plecami w rogu stoi ok.5kg saletry potasowej(tania jak barszcz), 3kg cukru, 2 butelki gazu do zapalniczek, litr benzyny...(Taki mały kącik alchemika :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu 'sam zafunduj sobie ostatnią podróż kosmiczną':http://www.myzlab.qs.pl/faq_snop.php

Fajny efekt jest z piorunem kulistym w mikrofali ;)

A co do stronek to polecam http://www.labboom.prv.pl dokładniej dział http://ppoz-bhp.pl/lab/chemia/chemia.htm :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ParanoiK ---> z doswiadczenia uprzedzam tylko ze bardzo ciezko ladna drabinke zrobic :( - pol roku sie meczylismy zeby ladne przeskoki byly ...

 

ale przy okazji bardzo ladna wychodzi "lampa plazmowa" - podlaczasz po prostu zarowke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...