Skocz do zawartości
Razel

Kupowac ATI 9800 PRO juz teraz czy czekac ?

Rekomendowane odpowiedzi

dune2 - co do targowania sie w Polsce, owszem jest takie prawo ale sprzedawca nie musi Ci sprzedac, tak samo Ty nie musisz kupic, to ze stargujesz mowiac z 1000zl na 800zl raczej da marne skutki, chociaz nie zawsze wiadomo nieraz sie uda. Dla mnie poprostu kwestia targowania w naszym kraju nie istnieje. Jednak pod tym wzgledem nie bede sie wypowiadal bo z ekonomia nie mialem wile wspolnego, jak Pan. koncze studia zupelnie innego pokroju, zwiazanymi z elektronika i komputerami dlatego o tym moge dyskutowac

 

Mylisz sie bardzo twierdzac ze nie ma gier ktore wykozystaja taka karte.

Do jakiegos czasu bylem pewien ze mam super sprzet i zadna gra mi "nie podskoczy". Jednak wyszly tytuly i obecnie beda juz tylko takie ktore pokazaly mi ze jak chce pogrywac sobie w ustawieniach jak obecnie musze zmienic karte graficzna. Moge przytoczyc tu tyluy takie jak, Far Cry, Splinter Cell Pandora toomorow czy Tomb Radier Angel of.. i wiele innych..... nie mowie juz o nadchodzacym Doom3 czy HL2

 

ja rozumiem ze sa rodzaje gier do ktorych wystarczy duzo slabsza karta, jakies RPG, RTS czy strategie, ja jednak lubie pograc w gry pokroju HL2 czy far Cry's (gry to dla mnie rozrywka a nie jakies zycie ;) )

 

do tego dochodzi sprawa monitora, gdybym mial monitor 15 czy 17 calowy o slabych parametrach odwiezania to jasne gral bym w 800x600 i tez mogl bym miec gorsza karte jednak zapewniam Cie szanowny kolego ze na 21" 1024 wyglada jak jeden duzy pixel. Dlaej..... sa takie dodatki bez ktorych rowniez nie wlaczam gry - mianowicie FSAA (minimum x 4) i Anizo (minimum x 8) ktore "trawia zasoby systemu". No i oczywiscie detale gry ustwione na maksimum, o to przeciez chodzi.

 

Reasumujac : naprawde minimalna rozdzielczosc w jakiej chce grac to 1280x1024 (najlepiej 1600x1200) FSAAx4 i Anizo x 8 . Niestety jak wlaczylem gre Far Cry w takich ustawieniach mialem na sprzecie z podpisu FPS w granicach 10-20, a to jak wiesz niszczy przyjemnosc grania. Musialem zmniejszyc rozdz. do 1024 co i tak nie bylo wielka poprawa grania, Dlatego nie masz racji mowiac ze nie wykozystam tej karty, wrecz przeciwnie wykozystam ja wysmienicie. Do tego dochodzi fakt ze stac mnie obecnie na zakup karty w takich cenach, czekac na obnizke zawsze mozna, rozumiem ale ja ostani raz cos do komputera kupowalem ok. roku temu wiec czas najwyzszy. Inni tuninguja samochody, inni wydaja kase na ciuchy firmowe, ktos inny zbiera filmy na dvd itp.itd ja lubie miec "fajnego" szybkiego kompa - kto co lubi

 

pozdrawiam serdecznie

Jordi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wskaz wiec mi jakiegos teoretyka ekonomii ktory sformulowal prawo ze towar uzywana ma byc obowiazkowo min 20% tanszy od nowego "

 

Razel - Nigdzie nie napisalem ze obowiazkowo bo kazdy moze dac cene nawet wieksza niz towar nowy ale tak sie przyjmuje - wartosc towaru zakupionego spada o minimum 20 %

jak znajde wiecej na ten temat to Ci zacytuje ale jestem pewien ze taka zasada istnieje.

 

"Poza tym mamy w PL gospodarke zblizona do rynkowej i ceny towarow naprawde ksztajtuje podaz i popyt (a juz zwlaszcza na allegro), a nie suche nawet nie prawa ekonomii ktore nam tu imputujesz Jakis socjalista widze z Ciebie teskniacy za gospodarka centralnie sterowana"

 

Jasne ze ze podaz i popyt ma wplyw na cene ale to tylko jeden z czynnikow i uwierz mi ze serwisy aukcyjne jak allegro nie kreuja tych cen.

Rozumiem Twoj bunt bo tak jak myslalem jestes jednym z tych allegrowych "naciagaczy" :D Poza tym na allegro jak na kazdych aukcjach wystepuje zasada rywalizacji i ludzie oprocz przeplaconego zakupu maja satysfakcje ze "wygrali" - proste zjawisko socjologiczne :)

Sklepy wbrew pozorom nie padaja chyba ze kupujesz jak wiekszosc internautow w tzw. internetowych.Ja mam 2,3 pewniaki w 3miescie co sa od okolo 10 lat i naprawde znacznie mniejsze ryzyko ze zbankrutuja.

Ostatecznie jak to sie stanie istnieje jeszcze cos takiego jak gwarancja producenta i jesli nam sklep zwinie manatki to latwiej nam bedzie skontaktowac sie z przedstawicielem firmy na terenie kraju niz w przypadku zakupionego zagranica ( np. poza UE ).

 

Nie myl tez w tej mojej wypowiedzi socjologicznego zjawiska z moimi pogladami bo socjalista na pewno nie jestem co nie znaczy ze kapitalizm polegajacy na naciaganiu mi odpowiada :)

 

pozdrawiam

 

 

Jordi - oczywiscie ze nie stargujesz nigdzie w sklepie z 1000 na 800 zl ale np nie widze problemu by stargowac na 950 ( kupilem juz tak wielokrotnie ).Wystarczy policzyc ile zaoszczedze na kilku pozdespolach - wiecej niz zysk z potencjalnego zakupu zagranica a o bezcennej gwarancji nie wspomne.

Mylnie tez porownujesz wydajnosc ati 9700 z x800pro.Mi chodzilo o roznice miedzy 9800 pro a tym najnowszym dzieckiem ATI - 9700 zostawmy juz w spokoju :) Naprawde nie sadze bys w wmienionych grach widzial roznice warta 1000 zl no chyba ze jestes amatorem szukania roznic.Ja wole dac za 9800pro niecale 1000 zl ( jak utarguje :) niz 2000 za karte ktora po 1 nie zostala do konca przetestowa i niewiadomo czy nie ma wad jak to bywa z nowosciami a po 2 bedzie za kilka miesiecy znacznie tansza.

Jednak Twoje prawo i Twoje pieniadze i jak Cie to cieszy to zycze wysokich rozdzielczosci i wielu klatek w najnowszych grach :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, nawet nie szukaj taka zaleznosc napewno jest ekonomicznie stwierdzona jednak w tym przypadku nijak ma sie ona do rzeczywistosci, zgadzam sie tez ze taka karta warta jest max 800 zl (dlatego nie kupuje jej za 1000 tylko za 670) ale to tez ma sie nijak do rzeczywistosci bo nikt za tyle nie chce jej sprzedac :-)

 

a tak poza tym to naduzywasz slowka "naciagacze", nikt tu nikogo nie naciaga - w wiekszosci przypadkow. Swoje opisy w aukcjach robie uczciwie, zamieszkam oryginalne fotki zrobione przez mnie, podaje wyniki testow przeze mnie zrobionych na moim komputerze w sposob rzetelny, daje nawet 3 dni na zabawe karta i jej zwrot bez konsekwencji, nie wciskam ludziom zadnego kitu. Dlatego mam same bardzo pozytywne komentarze - nawet od nabywcy tej 9500:

 

"Są jeszcze porządni ludzie w naszym kochanym kraju.POLECAM."

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24726154

 

wiec prosze Cie nie wyzywaj mnie od naciagaczy bo ja nikogo nie oszukuje podobnie jak liczni inni sprzedawcy. Spekulujemy towarem - tak, ale nie naciagamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razel wybacz jesli Cie urazilem.Chodzilo mi o zart - sam napsiales ze przywieziesz 4 sztuki ktore sprzedasz na allgero jako "naciagacz".

A co do cen na allegro to przyznaj ze jak ktos sprzedaje karte z napisem ze nowa za cene wyzsza niz w sklepie to jest to w moim odczuciu naciaganie.

Naciaganie to niekoniecznie oszukiwanie ale mam nadzieje nie przejdziemy do analizy tych dwoch slow bo pomimo iz milosnikiem filozofowania i slowotworstwa to dodatkowo polonista nie jestem :D

 

co do podanego linku dla mnie to zadna uczciwosc - ok moze napisze inaczej uczciwe to jest bo to nie oszustwo ale dla mnie to naciaganie bo ta karta nie jest warta 600 zl - mysle ze jakies 300,400

 

ale to moje odczucie i to ze ja jej nie kupie to nie znaczy ze ktos inny tego nie zrobi co nie zmienia faktu ze bedzie to moim zdaniem naiwnosc

 

chwila widze cudzyslow wiec jak rozumiem sam widzisz jawne naciaganie ze ktos chce za ta karte 600 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byl a ironia dune2 :-) Hmm, mamy sklep A ktory sprzedaje cos za 1000 zl i mamy sklep B ktory sprzedaje dokladnie ten sam produkt za 970 zl - czy w takim przypadku nazwiesz sklep A naciagaczami ? Bo jesli tak to kurcze wszystkie spozywczaki w moim miescie to naciagacze bo na rynku w budce babcia sprzedaje takie samo mleko 10 groszy taniej. :-) Jedna z zalet gospodarki rynkowej jest to ze ceny moga byc wszedzie rozne i nie jest to powod aby kogos oskarzac o naduzycia. On poprostu ma nieaktrakcyjna oferte.

 

Z gwarancji producenta moge skorzystac tez jesli kupilem cos zagranica to po pierwsze, a po drugie cos mi sie wydaje ze tylko nieliczni producenci gfx maja swoje przedstawicielstwa w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 - przepraszam ze tak powiem, ale Ty masz naprawde male pojecie o kartach graficznych, roznica miedzy R300 a R350/360 ustawionych na tych samych zegarach jest 1-3% na kozysc R350/360 - wiec zadna , jak widac roznica miedzy X800pro a najszybsza 9800XT jest ogromna, szczegolnie w wysokich rozdzielczosciach i FSAA/Anioz (no bo kto kupuje taka karte do grania w 800x600 bez FSAA??? ) czy naprawde nie czytales testow/recenzji kart R420?????

 

jak widzisz moja 9700 mam podkrecona, moze nie super ale jest na poziomie 9800pro, zapewniam Cie za jak bym wlozyl do swojego komputera karte 9800pro i ja podkrecil nawet do poziomu XT to nie pozwoli mi to na swobodne granie chocby w takiego far Cry w ustawieniach o jakich mowilem, poczytaj watke o Far Cry, sa wypowiedzi ludzi majacych 9800pro @XT, a co dopiero bedzie w Doom3 i HL2 i kolejnych nadchodzacych super tytulach.

 

Wiesz samo Twoje stwierdzenie "ze nie rozwine skrzdel" na karcie X800pro, dalo mi do zrozumienia ze masz male pojecie w tym temacie.

Karty seri X800 nie sa jakims wielkim krokiem technologicznym naprzod w stosunku do Radkow R300/350/360 ale sa na pewno duuuuzo szybsze

Zapewne znasz sie wysmienicie na ekonomi ale tutaj slabiutko ;)

(inna sprawa ze ja bym raczej na forum ekonomiczne nie wchodzil)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razel - jesli nie widzisz roznicy miedzy cena 1000 a 970 za nowy towar w sklepie a cena za nowy towar 1000 w sklepie a tym samym drozszym ( i juz nie nowym ) za 1100 dostepnym na niby tanich aukcjach iinternetowych to ja juz Ci tego nie wytlumacze :D

 

dla mnie roznica wyrazna - w sklepach to konkurencja a na aukcjach naciaganie

 

Jordi - bez urazy ale moim zdaniem jestes jednym z tych gosci co sie jaraja ze maja najnowszy sprzet a dobor jego robia na podstawie testow :)

 

Co do znania sie to nie sadze bys znal sie lepiej wypisujac bzdury ze 1-3 % wydajnosci to duzo zwlaszcza ze cena tej roznicy jest dwukrotnosc poniesionych kosztow

 

Nawet jak ustawisz swoj super sprzecik na maksa Twoje zapewne perfekcyjne oczko nie zoabczy roznicy w dzisijeszych grach ale rozumiem ze Cie jara miec to cos najnowszego.

 

Pomysl czasem jak osadzisz czyjas wiedze bo sadze ze mam w zyciu wiecej do czynienia z podsespolami niz Ty kolego :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 - poczytaj moze uwaznie jeszcze raz posty ostatnie moje a szczegolnie Jordi23, bo chyba jestes dzis przemeczony i masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem :-) kompletnie poplatales to co pisal Jordi23.

 

PS.

na allegro gfx sprzedaja tez sklepy wiec nie zawsze sa ma tylko rzeczy uzywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ustawisz swoj super sprzecik na maksa Twoje zapewne perfekcyjne oczko nie zoabczy roznicy w dzisijeszych grach ale rozumiem ze Cie jara miec to cos najnowszego.

wiec wedlug ciebie jesli teraz w 1600x1200 ma np 20 klatek i zmieni karte ktora da mu 40 fps w tej samej rozdzielczosci to nie bedzie widzial roznicy

tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune2 - czy ty naprawde nie wiesz o czym rozmawiamy czy tylko udajesz... daje Ci linka do testu karty X800pro masz tam porowananie do 9800Xt (czyli szybszego niz 9800pro) http://twojepc.pl/artykuly.php?id=nowa_gen...racja&strona=11

 

popatrz szczegolnie na farcry w 1600 fsaax4 ma 42,9 fps na x800pro a na 9800XT jest 26,8, dalej nie widzisz roznicy???? najlepiej poczytaj sobie caly artykol moze cos zrozumiesz, jezeli ten serwis nie jest dla Ciebie wiarygodny to moge dac Ci inne linki na www.pclab.pl tez jest recenzja, jak chcesz to zachodnie tez Ci podam, bo moze w Polskie nie wierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tej dyskusji jeszcze stwierdzenia, że ti4200 dorównuje ati x800 lub gf6800. Jest to typowe dla większości użytkowników komputerów w Polsce w tym także na tym forum. Żyjemy w kraju w którym 90% uzytkowników posiada karty typu gf3ti lub gfti4200, niektórzy 15 tysięcy razy zmodowane, popodkręcane itp. bo na lepsze nas nie stać.Wiem zaraz kilka osób powie, że mogliby kupić sobie drozszą kartę, ale stosunek uzyskanej mocy do wydanej ceny jest nieopłacalny. I oto właśnie chodzi. Jesteśmy poprostu za biedni. Ceny sprzętu są wysokie a ludzie zarabiają mało. Na zachodzie mało kto się zastanawia, wychodza nowe karty. Zmnienia się stare na nowe. Nikt nie przelicza stosunku wydajności do różnicy w cenie. Natomiast tutaj trzeba przeliczać się każde kilkanaście pkt. wydajności na różnicę cen między jednym modelem karty a innym. Trudno żyjemy gdzie żyjemny i tak musi być. Nie rozumiem tylko osób, które wręcz z inkwizycyjną zaciekłością staraja się udowodnić: że ich stare karty wcale nie są stare i bez problemu dorównują np:r9800Xt lub nawet go przewyższają (a pewnie niedługo także okaże się, że ti4200 dogania lub minimalnie przegrywa z ati x800, gf6800). To co, że wszystkie efekty typu FSAA/Anioz itp. są wyłączone (przecież one i tak nic nie daja, właściwie są do niczego nie potrzebne), a nowe gry nie wykorzystują tych technologii, a jeśli już to są w większości głupie i nieciekawe. To takie typowo polskie. Jeśli na coś nas nie stać lub nie potrafimy tego zrobić, od razu staramy sie umniejszyć tego wartość i

dowieść, że to co mamy,mimo iż stare jest i tak lepsze (bo nas na to stać).

Dla przykładu: podobnie było z konkursem Eurowizji. Po żałosnym występie Blue Cafe, Polacy uznali, że nasz zespół bys świetny, tylko to konkurs jest beznadziejny. Oto polskie podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Żyjemy w kraju w którym 90% uzytkowników posiada karty typu gf3ti lub gfti4200, niektórzy 15 tysięcy razy zmodowane, popodkręcane itp. bo na lepsze nas nie stać. ...

Dołączona grafika sory, mówisz o polsce? bo chyba nie za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tej dyskusji jeszcze stwierdzenia, że ti4200 dorównuje ati x800 lub gf6800. Jest to typowe dla większości użytkowników komputerów w Polsce w tym także na tym forum. Żyjemy w kraju w którym 90% uzytkowników posiada karty typu gf3ti lub gfti4200, niektórzy 15 tysięcy razy zmodowane, popodkręcane itp. bo na lepsze nas nie stać.Wiem zaraz kilka osób powie, że mogliby kupić sobie drozszą kartę, ale stosunek uzyskanej mocy do wydanej ceny jest nieopłacalny.  I oto właśnie chodzi. Jesteśmy poprostu za biedni. Ceny sprzętu są wysokie a ludzie zarabiają mało. Na zachodzie mało kto się zastanawia, wychodza nowe karty. Zmnienia się stare na nowe. Nikt nie przelicza stosunku wydajności do różnicy w cenie. Natomiast tutaj trzeba przeliczać się każde kilkanaście pkt. wydajności na różnicę cen między jednym modelem karty a innym. Trudno żyjemy gdzie żyjemny i tak musi być. Nie rozumiem tylko osób, które wręcz z inkwizycyjną zaciekłością staraja się udowodnić: że ich stare karty wcale nie są stare i bez problemu dorównują np:r9800Xt lub nawet go przewyższają (a pewnie niedługo także okaże się, że ti4200 dogania lub minimalnie przegrywa z ati x800, gf6800). To co, że wszystkie efekty typu FSAA/Anioz itp. są wyłączone (przecież one i tak nic nie daja, właściwie są do niczego nie potrzebne), a nowe gry nie wykorzystują tych technologii, a jeśli już to są w większości głupie i nieciekawe. To takie typowo polskie. Jeśli na coś nas nie stać lub nie potrafimy tego zrobić, od razu staramy sie umniejszyć tego wartość i  

dowieść, że to co mamy,mimo iż stare jest i tak lepsze (bo nas na to stać).

Dla przykładu: podobnie było z konkursem Eurowizji. Po żałosnym występie Blue Cafe, Polacy uznali, że nasz zespół bys świetny, tylko to konkurs jest beznadziejny. Oto polskie podejście.

zgadzam sie, jak widzisz tez prubuje od paru postow cos udowodnic ale czasami sie nie da, jak grochem o sciane.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Żyjemy w kraju w którym 90% uzytkowników posiada karty typu gf3ti lub gfti4200, niektórzy 15 tysięcy razy zmodowane, popodkręcane itp. bo na lepsze nas nie stać. ...

Dołączona grafika sory, mówisz o polsce? bo chyba nie za bardzo...

90 procent u nas to ma geforce2 mx 200/400 albo gfmx440 lub jakies ati 9200 albo cos takiego :lol:

w ogole to dyskusja jest super:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi przyznaje racje jest znacznie szybsza i teraz mam problem :D

 

Jako ze jestem posiadaczem Soniacza 19 to i rozdzielczosci mam niezle wiec moze tak jednak x800 pro ?

 

kurka ale szmalu mi szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800SE@ PRO z pcserwis i będzie działać pięknie :) Szczerze polecam :) Tylko poczytaj na forach ( nie koniecznie tweak, b. dobry jest www.ocworkbench.com ) czy przypadkiem ktoś nie miał problemów z tym ATI ( u mnie trzeba było zmienić bios w płycie na najnowszy :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800SE@ PRO z pcserwis i będzie działać pięknie :) Szczerze polecam :) Tylko poczytaj na forach ( nie koniecznie tweak, b. dobry jest www.ocworkbench.com ) czy przypadkiem ktoś nie miał problemów z tym ATI ( u mnie trzeba było zmienić bios w płycie na najnowszy :P)

Tylko że cena jest beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Ja tam się nie przejmuje całym tym zamieszaniem bo przedwczoraj kupilem sobie Radka Saphire Atlanitis 9800 pro na pcb i rdzeniu od XT.

Kreci sie niesamowicie z def ustawien spoko mi chodzi 450 i 800 mem, w 3dmarku wyciagnelem na razie 6264pkt. Jak dla mnie spoko

FarCry hula aż miło w aniso 16 i fsaa 8 w 1024x768

Po prostu karta bajka. Musze tylko dokupic radiatorki,coby sie hyniksy nie spaliły. Mają oznaczenie cos-28, wiec nie wiem...chodzą spoko na 800 bez radiatorkow..

Kręcnę mocniej rdzeń i CPU, to może sięgnę 7000 w 3dm2k3

Może i warto poczekac, ale ja wiem, 10 zł na tydzien okolo taniało...ile to czekania

A tak sprzęt za 1000 zeta chodzący jak krecony!XT :twisted:

 

Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo no to moje gratulacje wynik całkiem dobry:DD

ale pochwal się jeszcze jak możesz gdzie to cacuszko kupiłeś..??

Bo też się nad nią zastanawiałem ... i również nie chce mi się już czekać...:( więc trzeba by coś kombinować....

Za 1000zł właśnie chciałem zakupić...więc cena idealna jak dla mnie...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi przyznaje racje jest znacznie szybsza i teraz mam problem :D

 

Jako ze jestem posiadaczem Soniacza 19 to i rozdzielczosci mam niezle wiec moze tak jednak x800 pro ?

 

kurka ale szmalu mi szkoda

no ciesze sie ze wreszcie sie zrozumielismy ;) , no kasy szkoda wiadomo ale na 19" to wypada juz grac w minimum 1280x1024, kupujac 9800pro i podkrecajac go do poziomu XT bedziesz mial naprawde super karte, ale nowe gry dx9 z takim przepychem graficznym jaki jest coraz czesciej to juz bedzie problem pograc w 1280 z FSAA i Anizo, jezeli jednak np. FSAA Cie nie interesuje to spokojnie pograsz... wiec jest nad czym sie zastanawiac, mozna tez poczekac na kasrty GF seri 6800 model GT bedzie szczegolny uwagi, chociaz samo gole 6800 tez bedzie super 12 potokow bedzie swoje robilo, ale to czas pokaze, ogolnie zycze powodzenia w wyborze i zadowolenia z jego dokonania bo to jest najwazniejsze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

 

FarCry hula aż miło w aniso 16 i fsaa 8 w 1024x768

 

Nie to, zebym sie czepial, ale zdaje mi sie, ze max fsaa jaki mozna ustawic w r9800xt to jest x 6? Chyba, ze jest inaczej, to prosze mnie poprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja troszke z innej beczki

 

w temacie ramu nikt mi nie odpowiedzial wiec moze tu

 

jaki ramik pasuje Waszym zdaniem do tej plyty glownej

 

Płyta główna Asus P4P800 Deluxe

 

Geil czy moze inna ?

 

specyfikacja ze storny asusa nie wskazuje zeby byl to geil ale w sumie niewiele zniej rozumiem

 

http://www.asus.com/products/mb/socket478/..._DDR400_QVL.pdf

 

pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty- chyba troche przesadzasz. 760zł + 20 zł na kuriera to cena adekwatna do jakości i wydajności oferowanego sprzętu :? Gdzieś mieli nieoficjalnie jeszcze za 740 zł ( saprawdź ostatni topik o 9800SE), ale z tą modyfikacją to ponoć loteria. W pc serwis dają na to gwarancję, a jak coś, to wymieniają na inną kartę lub zwrot po 10 dniach pieniędzy. moim zdaniem to uczciwa oferta- ot jakieś 65 zł dodatkowo na tym zarabiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Ja tam się nie przejmuje całym tym zamieszaniem bo przedwczoraj kupilem sobie Radka Saphire Atlanitis 9800 pro na pcb i rdzeniu od XT.

Kreci sie niesamowicie z def ustawien spoko mi chodzi 450 i 800 mem, w 3dmarku wyciagnelem na razie 6264pkt. Jak dla mnie spoko

Jak dla mnie 6264 punkty przy ustawieniach 450/800 to zenada.

Coś ty tam spierdzielił.

Jak miałem R9700 to na ustawianiech 390/700 było 5900 punktów.

A inni na R9700 wyciskają 6200.

Powinienes miec wiecej. Wiec zacznij szukać przyczyny albo zacznij płakać.

 

 

Jodlasty- chyba troche przesadzasz. 760zł + 20 zł na kuriera to cena adekwatna do jakości i wydajności oferowanego sprzętu :? Gdzieś mieli nieoficjalnie jeszcze za 740 zł ( saprawdź ostatni topik o 9800SE), ale z tą modyfikacją to ponoć loteria. W pc serwis dają na to gwarancję, a jak coś, to wymieniają na inną kartę lub zwrot po 10 dniach pieniędzy. moim zdaniem to uczciwa oferta- ot jakieś 65 zł dodatkowo na tym zarabiają ;)

A jest tu ktoś co już kupił w tej firmie?

Ciekawe co oni zrobia jak powiedzmy za jakiś czas (10miesiecy) kiedy juz tych kart nie bedzie, a tobie zaczna wyłazić jakieś szachownice.

Za 800zł to już chyba lepiej kupic R9700 przynajmniej wiem, że karta jest w 100% sprawna.

A oni nas tylko wykozystuja wciskajac badziewne 9800SE mamiąc zapewnieniami o @pro i to za taką kasę.

Poczekajcie jeszcze trochę, R9800pro będzie w takiej cenie jak kiedyś R9700.

Mam taka nadzieje, że tak się stanie bo inaczej zostanę z TNT2pro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po kolei

 

Kartę dokładnie to kupiłem w Arest Computers Wrocław, za dokładnie 1065 zeta, można bylo targowac, ale co mi tam

Z tym aniso czy tez fsaa to mozesz miec Wkamil racje, po prostu ustawiłem wszystko na max, a że posta w pracy pisałem to mi sie zapomniało. W każdym razie dałem wszystko full max i wypas :D

 

Co do niskiej? wydajnosci przy takich zegarach, przyczyn moze być kilka:

1. wczesniej miałem gfx5200 , mogły zostać jakieś smieci

2. Używam catalyst 4.4, gdyz na nich nic mi sie jeszcze nie wysypało, w przeciwieństwie do 4.5 i 4.6

3. Mam lipną płyte główną i FSB było 180, proc miał 1992Mhz.[ciach!]o nie nadaje sie za bardzo do OC. Pamiątki 8-3-3-2,5 chodziły

4. Nie wiem jak się wyłącza test dźwięku, a widziałem wyniki kolesi, co nie mają wcale tych testów.Test cpu plus dzwięku moze obnizac wynik ogólny, tym bardziej ze na głupim gfx5200 dzwiękowy szedł chyba szybciej 8O

5. Mam zrytego troche WXP, ciągle coś buraczy, w tle mam dzielnie łącza, było gg odpalone i inne smieci(np jakies gowno od translatora tajskiego i chinskiego mi sie ładuje-zna ktos soft do modyfikacji autostartu w XP?)

i ostanie - max zegary(max do któych chciało mi sie czekać z testowaniem z Ati Tool) to własnie 454 i 810, ale 3dmarka odpaliłem na 440 i 780, czy 760(nie pamiętam)

I to wszystko

Karta naprawde jest super, zmienie biosa na XT, a za rok moze pobawie sie w vmoda. W chwili obecnej ciągle myślę o modernizacji mojego chlodzenia wodnego, a dokładniej o wymianie bloku CPU. Mam już wszysko procz trojników.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...