Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze chlodzenie do tych kart to tanie chlodzenie. Jezeli chodzi o gigabyte'a to wystarczy standardowy radiator przesmarowany pasta i na to jakis cichy wentylek. karta nawet przy kokretnych modach sie nie przegrzewa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papst sprawuje sie elgancko narazie leciutkie OC sprawdziłem jak chodza gierki :) ustawiłem 380/500 mozna było wiecej bo radiator letni :) ale właczyłem doom 3 czasmi bnnapawde bardzo zadko spadało poniżej 30 FPS, a tak cały czas 430-50 ze skokami do 60 :) bardzo elegancka karta :) tak jak mowie poczekajcie i zapolujcie na PAPSTA wiatrak jest extra :) graficzka letnia na 380/500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej coolvivie ??? Mam bardzo dobrą oferte w sumie za nie całem 50,-. Opłaca się to instalowac, bo szczerze mówiąc to mam niezmierną ochotę pokatowa troche tą karte ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że warto dać coolvive i wtedy nie trzeba nawet wentylatora dawać :)

kurcze , podkręciłem gigabyte na standardowych timingach na 410/550 !!!!!!!!!!!

3dmark i doom3 i nfsu 2 ok , ale w programie ktory testuje artefakty pokazuje ze 2 czasem 3 kropki , trzeba sie tym przejmować ??

a może ktoś ma pomysł jakie ustawić timingi dla tej karty żeby jeszcze bardziej oc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącam, ale mam problem:

Mam Radka 9550 by Sapphire (Hynix 5ns) i co jakiś czas (40 -45 min.) ekran po prostu znika i za chwilę się pojawia.

Sprawdzałem go na nastę pujących driverach: Catalyst 4.10, Omega 2.5.90, Omega 2.5.97a i wciąż to samo. Nie jest to również wina VPU Recovera ani Fastwrite'a gdyż to też sprawdzałem. Nie pomaga wrzucenie AGP 4x, ani wyłączenie w Advanced SmartGart ustawień AGP Read/Write. Jeżeli chodzio resztę hardware'u, oto mój config:

Epox 8RDA3+ (najnowsze drivery: nForce 5.10)

Barton Mobile 2500+@3200+ (200x11)

Twinmos 256 MB DDR 400 (2-3-3-8)

Chieftec 420W (pisze bo podobno są problemy ze słabymi zasilaczami)

 

Karta jest sprawna, gdyż kolega ma identyczną i sprawdzałem ją u siebie: jego karta u mnie ma ten sam problem, a moja u niego nie

 

Jeżeli ktoś wie o co chodzi będe wdzięczny za help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, skąd można ściągnąć BIOS od Gigabyte'a 9550. Jedyne jakie widziałem to od Shappire i nie wiem czy pakować go do swojej karty.Najchętniej bym nagrał na dyskietke swój bios z karty, zmienił taktowania, timingi i nagrał go spowrotem. Czy da się tak zrobić?? Moge miećć wciąż bios od 9550

albo czy da się pominąć etap 1 i 2 z opisu http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?p=50754#50754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proba nr 2 z karta mojej siostry wypadła nastepujaco:

250/200@405/270. Przy czym rdzen bez artow chodzi na 420MHz, ale zostawilem troche rezerwy. Oczywiscie zegary zmienione w biosie, jak i ID karty z 4153 na 4150. Wszystko na standzrdzie.

3dMark03

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym nagrał na dyskietke swój bios z karty, zmienił taktowania, timingi i nagrał go spowrotem. Czy da się tak zrobić??

1229793[/snapback]

Da się tak zrobić. Sam zresztą tak zrobiłem. Jak zgrasz biosa na dyskietke to możesz zmienić RaBitem jego ID i będziesz miał Radeona 9600 series. Było to już zresztą opisywane na forum. Jak chcesz wiedzieć więcej to poszukaj troszkę. Pozdrawiam

Edytowane przez Cooli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad powrotem do 9550. Na dzien dzisiejszy potrzebna mi karta do dx8 taka na przeczekanie, az bedzie mozna kupic cos co uciagnie engine source przy w miare ludzkiej cenie.

Jak tak patrze na wasze wyniki to cos mi sie tu nie zgdza. Czyzby wypuszczali jakies slabesze te 9550 niz kiedys czy co? :)

Moj 9550 na standardowym chlodzneiu bez vmodow lecial na 450/560 sapphire. Chcialbym kupic mozliwie najtaniej GB na 4ns i odrazu zapodac wszytkie vmody, zapisac elegancko te ustawienia do biosu i tak zeby to mi dzialalo 24/7. Kto tu najwiecej wyciaga tak stabilnie na GB? mozna utrzymac taktowania 550/550? (niech sie przypomna ludzie po vmodach :) ) Bo jak bedzie to 500/500 to nie warto sie bawic bo tyle (porownywalnie wydajnosciowo) to mialem bez vmoda na sapphirze :( Albo zostaje gf4Ti, bedzie jeszcze tanszy i w dx wiele mocniejszy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić. Sam zresztą tak zrobiłem. Jak zgrasz biosa na dyskietke to możesz zmienić RaBitem jego ID i będziesz miał Radeona 9600 series. Było to już zresztą opisywane na forum. Jak chcesz wiedzieć więcej to poszukaj troszkę. Pozdrawiam

1229813[/snapback]

Udał się testowy flash, teraz mam 330/460 MHz. Nie chcialem dawać max tj 400/520 bo żadkawo gram, a jakąś wprawe muszę mieć przed flashem 6200 AGP - jak tylko się pojawią :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej coolvivie ??? Mam bardzo dobrą oferte w sumie za nie całem 50,-. Opłaca się to instalowac, bo szczerze mówiąc to mam niezmierną ochotę pokatowa troche tą karte ;-)

1229715[/snapback]

Jezeli nie bedziesz robil V-modow to nie warto wydawac kaski na Coolvive, przy napieciu 1,2v bo takie maja 9550 nie warto zakladac takiego chlodzenia, poprostu nie zwiekszysz mozliwosci OC. Najlepszym rozwiazaniem jest wentylator Papsta o ktorym juz wiele pisano na tym forum no i cena kolo 10zl. Jezeli chcecie wydawac tyle kasy na chłodzenie do GB, Sapphira lub Hisa to lepiej dołużcie ta kaske do Abita u-guru i macie juz bardzo wydajne chłodzenie GPU i RAM, Dual Biosa i mozliwosc zmiany napiecia (Core voltage można podnieść z 1.10 na 1.40 a memory voltage z 2.40 na 2.80) i spokojnie wyciagniecie z tej karty 520/630 za 325zl. Sam odbieram tego Abita w poniedziałek i juz sie nie moge doczekac :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz ze za 325zl to sie oplaca? Imo nie, bo mozna kupic gigabyte na allegro na gwarze jakiegos tam miesiecznego w stanie diealnym za te 200-210zl. W kazdym razie ponad 100 mniej i nic z nim nie trzeba robic. Z dobrym zasilaczem, i ew wymiana pasty (szlifem tego radiatorka) i juz w ostatecznosci dolozeniu wentyla za 5zl spokojnie mozna walnac wsyztkie vmody. Takiego wyniku zgoda nie bedzie, ale nawet te 500/500 (a powinno byc nieco wiecej) juz raczej deklasuje abita bo trzeba zbyt wiele do niego doplacac. Inna sprawa ze tam pewnie jest potrzebny jakis badziweny soft do zwiekszania tego napiecia i bedzie wtle chodzic jakis kolejny szajs :-| Chyba ze da sie jakos bezinwazyjnie to ustawic w biosie na stale i karta sama bedzie startowac na zwieksoznych ustawieniach. Oczywiscie nei dla wsytzkich jest to problem ale niektorzy nie lubia miec takich extra programikow na codzien.

No i z drugiej strony ciekawy czy pprzy takim vcore memki tak wysoko pojda. Koniecznie napisz jakie wyniki uzyskasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazasz ze za 325zl to sie oplaca? Imo nie, bo mozna kupic gigabyte na allegro na gwarze jakiegos tam miesiecznego w stanie diealnym za te 200-210zl. W kazdym razie ponad 100 mniej i nic z nim nie trzeba robic. Z dobrym zasilaczem, i ew wymiana pasty (szlifem tego radiatorka) i juz w ostatecznosci dolozeniu wentyla za 5zl spokojnie mozna walnac wsyztkie vmody. Takiego wyniku zgoda nie bedzie, ale nawet te 500/500 (a powinno byc nieco wiecej) juz raczej deklasuje abita bo trzeba zbyt wiele do niego doplacac. Inna sprawa ze tam pewnie jest potrzebny jakis badziweny soft do zwiekszania tego napiecia i bedzie wtle chodzic jakis kolejny szajs  :-| Chyba ze da sie jakos bezinwazyjnie to ustawic w biosie na stale i karta sama bedzie startowac na zwieksoznych ustawieniach. Oczywiscie nei dla wsytzkich jest to problem ale niektorzy nie lubia miec takich extra programikow na codzien.

No i z drugiej strony ciekawy czy pprzy takim vcore memki tak wysoko pojda. Koniecznie napisz jakie wyniki uzyskasz :)

1230479[/snapback]

Oczywiscie nie kazdemu sie oplaca kupowac taka grafe, ale ja odpisalem koledze ktory chcial kupic coolvive do 9550 za 50zl. Nowa karta okolo 250zl + do tago coolviva = 300zl. Takie chłodzenie nic nie daje 9550 maja niedovoltowany GPU i wykładanie dodatkowej kasy na takie chłodzenie mija sie z celem. I co najważniejsze przy Abicie nie tracisz gwarancji (chodzi o v-mody), wyciagasz wiecej niz przy nowych GeCubach ktore kosztuja 400zl. Podsumowując za 325zł masz pełnego 9600XT a nawet wiecej. Ta karta nie jest drozsza o 100zl od zwyklych 9550 tylko od 50 do 70zł - okolo 15zł za papsta ktorego wiekszosc osób montuje i najmniej 20zł za radiatorki na pamiątki co daje nam róznice 15 do 35zł Edytowane przez cudak10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie kazdemu sie oplaca kupowac taka grafe, ale ja odpisalem koledze ktory chcial  kupic coolvive do 9550 za 50zl.  Nowa karta okolo 250zl + do tago coolviva = 300zl. Takie chłodzenie nic nie daje 9550 maja niedovoltowany GPU i wykładanie dodatkowej kasy na takie chłodzenie mija sie z celem. I co najważniejsze przy Abicie nie tracisz gwarancji (chodzi o v-mody), wyciagasz wiecej niz przy nowych GeCubach ktore kosztuja 400zl. Podsumowując za 325zł masz pełnego 9600XT a nawet wiecej. Ta karta nie jest drozsza o 100zl od zwyklych 9550 tylko od 50 do 70zł - okolo 15zł za papsta ktorego wiekszosc osób montuje i najmniej 20zł za radiatorki na pamiątki co daje nam róznice 15 do 35zł

1230525[/snapback]

Do 400zł to można se kupić i lepiej by było redona 9500 modowalnego na pro lub odrazu radeona 9500 pro. 8 potoków ,dobre pamieci cos 2.8 ns =mozliwosc podkrecenia pamiatek i zwiekszenie dużo wydajnosci bo zwykły radeon 9500pro nie podkręcony ma teoretyczną wydajnośc radeona 9600XT ale i tak w grach sprawdza sie lepiej bo ma 8 potoków apo potkręceniu do już inna bajka a o v modach nie wspominam wystarczy przejrzec topik o radeonach 9500 by dowiedziec sie wszystkiego na temat podkrecalnosci tej karty a ze swojej strony proponowałbym sie zainteresować tą aukcją http://allegro.pl/show_item.php?item=39411310 nie próbuje tu nikogo namawiac ale lepiej radeona 9550 od gigabyta za 250zl i ani centa wiecej a jesli juz dokladac to zamiast 325 za abita lepiej dolozyc do 399 wziac tego radka modowalnego na pro i nie trzeba sie bawic w napiecia tylko omegi i pokrzyku takie jest moje zdanie pozdro ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest az tak atrakcyjna oferta. Tzn 9500 owszem ale 8 potokow i 256bit :) Tylko te sa drogie i jest ich raczej malo, a jak tkos sprzedaje to masz wielki naglowek ze @9700 !!! :) i nie ma szans na niska cene. Wydajnsc tej karty vs 9600Pro jest dosc podobna (jak i cena). Starszy rdzen, wiekszy pobor mocy i gorsze o/c. (np vs gigabyte 9600Pro). Tzn wyniki tej katy po oc beda i tak porownywalne (8potokow nadrabia nizsze taktowania) ale nie jest to jakas rewolucja. No i gwary nie ma, a to dosc istotna sprawa przy oc i ew vmodach, bo ryzyko jednak jest.

Ale w porownaniu tych kart do 9550 zwyklych to zupelnie inna kwestia. Powtarzam ze cena 9550 to 200-220zl. Za wiecej sie kupic nie oplaca imo. A przy takiej roznicy cen to juz cos znaczy. Zreszta kupno takiej karty interpretuje jako posuniecie "na przeczekanie" do pojawienia sie 6200 AGP i ogolnie spadku cen tych kart. Lepiej wymienic teraz niz jak zacznie sie lawina sprzedarzy kart i bedzie to mniej korzystne. W moim np wypadku za te niewiele ponad 200zl moge miec 4000pkt w 2003 (bez vmoda na shapphire mialem 3700). Nie starcza to absolutnie do grania w nowe gry, ale co z tego jak na defaulcie moj herc 9700Pro wyciaga te 5200pkt i nadal to stanowczo za malo. A karta sie grzeje straszznie, nie ma gwary i jest ZNACZNIE drozsza (650-700zl). W takiej sytuacji lepiej bedzie wg moich przemyslen sie jej pozbyc zanim pojawi sie na dobre 6200AGP i ludzie zaczna sprzedawac karty tej mocy bo krecone 6200 bedzie dawalo podobna wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie wybór pomiędzy 1230663[/snapback]

Jak juz bierzesz 9550 to bierz tylko 128MB 128Bit, ten abit, (asus? szybko mignelem po stronie a nie mam juz za bardzo czasu) to nic nadzwyczajnego 256MB 128Bit, żeby R9550 miał 256bitowa pamiec to inna sprawa. Ale tak jak jest to bierz 128MB/128Bit i bedziesz mogl to krecic. A tak z 256MB pamieci powiedzmy typowych 5ns to raczej wiesz duzo nie pojedziesz. Ahh te strategie producentow niech zrobia rev 2 R9550 z 8 potokami i 256bitowa pamiecia + obecna cena mamy B) B) hicior na dlugi czas ale wiemy marketingowe chwyty z nazwami itp to juz wszedzie normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie wybór pomiędzy 1230663[/snapback]

:mur: Beda ferie to chyba dopiesze cos wyrazistego do faq bo szkoda zeby topic sie tak powtarzal co pare stron. :sad:

Czy aby sie napewno dobrze zastanowiles nad tymi 256mb ramu? :) Tyle pamieci nie ma szans byc wykorzystanych na takiej karcie, i bedzie sie ona krecic fatalnie i do tego bedzie drozsza. Ogolnie kupno abita jest tez dosc dyskusyjne bo w zwyklych abitach 9550 (nie guru) ladnie kreca sie mem (600), ale te abity sa drogie (kolo 300zl). Lepiej zrob tak jak ja, i kup gigabyte (wlasnie kupilem za 215zl i tu na troche wroce :) ). 128M i 128 BIT rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gb opylilem, poszedl za ladna cene:) dokladam 20 zl i kupuje Abita Guru, jak tylko dostane grafe napisze o niej co nieco jak sie kreci itd. Ktos pisal cos ze warto kupic jest Gb za 220 zl i mody zrobic by bylo 550/550, ja szczerze w to watpie, mody robilem na grafie na samym poczatku jak wyszedl mod, max moglem walnac 560/510, ram spadal znacznie i wynik wzrastal slabo, bez moda mam max co w podpisie i dopiero po zmianie timingow wyciagnalem 3680 pkt. Na Abicie bankowo bede mial 500/600 cyli pelne Xt, a to nie jest max, wiec jak dla mnie to git. Oczywiscie planuje kupno 6200 bo bedzie to adekwatne do ceny i mozliwosci grafy. Tak wiec czekam na grafe i testuje:)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz robil V-modow to nie warto wydawac kaski na Coolvive, przy napieciu 1,2v bo takie maja 9550 nie warto zakladac takiego chlodzenia, poprostu nie zwiekszysz mozliwosci OC. Najlepszym rozwiazaniem jest wentylator Papsta o ktorym juz wiele pisano na tym forum no i cena kolo 10zl. Jezeli chcecie wydawac tyle kasy na chłodzenie do GB, Sapphira lub Hisa to lepiej dołużcie ta kaske do Abita u-guru i macie juz bardzo wydajne chłodzenie GPU i RAM, Dual Biosa i mozliwosc zmiany napiecia (Core voltage można podnieść z 1.10 na 1.40 a memory voltage z 2.40 na 2.80) i spokojnie wyciagniecie z tej karty 520/630 za 325zl. Sam odbieram tego Abita w poniedziałek i juz sie nie moge doczekac :-P

1230387[/snapback]

 

Tak samo jak ty zastanawiam sie na kupnem tej grafiki czyli Abita 9550 Guru - czy mozesz mi powiedziec ( uswiadomic) ile max da sie wyciagnac na tej karcie ? oraz jezeli to mozliwe podac dobry sklep w ktorym mozna bylo by zakupic owa karte przez internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już to pisałem ;) zakładanie wymyślnych chłodzeń na tą kartę mija sie z celem(ewentualnie hard-mod VPU-1,4V wzwyż i Vmem>2,8V, a to ciężko osiągnąć bo stabilizacja napięcia siada ;)).To samo tyczy pamięci (jak nie jest coś skopane z kartą).

 

->aerial Mod zbyt wiele nie daje jest to bardziej zabawa niż rzeczywisty przyrost mocy (aczkolwiek jest)

 

Zamiast chłodzenia lepiej dołożyć do lepszej karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie timingi ustawić aby była największa wydajność i najlepsze OC pamięci ??

i czy nic sie nie stanie karcie jak na standard radiatorku będzie chodzić na 405/540 ????

karta to gigabyte 9550 :)

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ty zastanawiam sie na kupnem tej grafiki czyli Abita 9550 Guru - czy mozesz mi powiedziec ( uswiadomic) ile max da sie wyciagnac na tej karcie ? oraz jezeli to mozliwe podac dobry sklep w ktorym mozna bylo by zakupic owa karte przez internet ?

1230950[/snapback]

Z tego Abita spokojnie wyciagniesz 520-40/630-640. Najtaniej jest w www.proline.pl 325zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie timingi ustawić aby była największa wydajność i najlepsze OC pamięci ??

i czy nic sie nie stanie karcie jak na standard radiatorku będzie chodzić na 405/540 ????

karta to gigabyte 9550 :)

1231236[/snapback]

no na standardowym to przy standarowych ustawieniach sie grzeje a co mowic na takich jak ty chcesz ustawić, bezpiecznie to moze byc 325 dla rdzenia, bez wentylatorka nie masz co podkrecac o tyle, zreszta ustawienie 325/500 daje duzego kopa na poziomie 2.9k w 3dmarku 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...