Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Coz, moj Gigabyte na 400/450, na standardwoych chlodzeniu (zwykly radiator na GPU i nic na pamieciach), przez kilka godzin wytrzymuje doom'a 3 i Half-Life'a 2. Nigdy nic sie nie zawiesilo, nie wywalilo artefaktow.

Pamieci sa zimne a GPU grzeje sie tak jak GF2 czy TNT2 bez wentylatorow.

Pozatym, polprzewodniki pala sie dopiero przy >90 stopniach, a jesli radiator da sie zlapac reka i chwile potrzymac (tylko chwile :) to wiecej niz 60 on nie ma. Swego czasu CPU mi sie grzal do 65.

 

Chlodzenie to mity. Najwyzej mozna jakikolwiek wentylatorek malutki na 5V zalozyc, aby cokolwiek przewiewal, wtedy moze sie zywotnosc podniesie, ale napewno nie mozliwosci OC.

 

Ale jak ktos chce wydawac kase na takie smieci, zamiast zainwestowac w lepsza karte, lepszy CPU, wiecej RAM'u, co zdecydowanie lepiej podniesie wydajnosc, to prosze bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, sporadycznie pokazują mi sie na ekranie niebiskie kropki ( malutkie, blisko siebie ) ale tylko pod win, w grach, filmach tego nie widać, najczęściej na pulpcie i na wygaszaczu( standardowy winXP ). Co to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających ten temat,chodzi o to , że niedawno kupiłem na gieldzie :mur: Saphhire Radeona 9550 Atlantis 5.0 ns elixir(idiota).Przyszedłem podjarany do domciu, a tu [gluteus maximus],początkowo ok, robie na fabrycznym test benchmark 01 SE-7700 pkt,spoko to normlane bez O/c.Sciagam catalisty najnowsze wychodzi ponad.8000.Potem zaczyna się problem,prubóje,bo tylko tak można to nazwać,kręcić go i wtedy niemiłe zaskoczenie.ogólnie rzecz biorać myślałem że mimo mojego sprzętu(A2000 XP+,256 DDr Hynix,Abit NF7-sl) spokojnie wyciągnie 10k,ale okazało się co innego.Kręce go atitoolem i max.bez artow to praktycznie 370/410 z 250/400.Totalny szok!,myślałem że core ok,ale pamięci to min. 450-480 ale niestety zawiodłem się i czuję się ostro wrobiony,pytam,czy może jeszcze w takim wypadku da się coś z niej wycisnąć??

 

A i jescze flashowalem ją na 9600 xt ale taktowanie takie samo nic sie nie da wycisnac i radiatorki Cu na pamięciach.

 

Może źle podkrecam ,może powinienem w biosie zmienić jakies ustawienia na AGP :unsure:

 

Z góry THX!!

 

Don Pablo

Edytowane przez Don_Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, nie wycisniesz nic dobrego z tej karty bo masz slabe pamieci...ja mam tez R9550 ale Gigabyte i pamieci 4ns, spokojnie idzie na 325/500, wiecej nie krece bo lece na standardowym chlodzeniu...przy takich zegarach mam 10 tys w 3dmarku 01. sprzedaj ja i kup cos innego albo zaloz pozadne chlodzenie i proboj pamieci, ale dla twoich max wychodzi 400MHz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kumpla kompa na GeForce 6800 i oczom nie wierze, wydajnosc zaje..... ale jakosc obrazu w porównaniu do mojego radka fatalna. U mnie w grach widac wszystkie szczególy a na tym Geforce wszystko jakies rozmazane. Mam włączonego Medala u mnie i u niego, porównując te dwa obrazy zupełnie jakby inna gra. Ten jego geforce to gigabyte. Czyli Nvidia postawiła na wydajność kosztem jakosci. Na domyslnych ustawieniach sterów (Najnowsze Detonatory). Sam instalowałem mu system.

Edytowane przez cudak10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kumpla kompa na GeForce 6800 i oczom nie wierze, wydajnosc zaje..... ale jakosc obrazu w porównaniu do mojego radka fatalna. U mnie w grach widac wszystkie szczególy a na tym Geforce wszystko jakies rozmazane. Mam włączonego Medala u mnie i u niego, porównując te dwa obrazy zupełnie jakby inna gra. Ten jego geforce to gigabyte. Czyli Nvidia postawiła na wydajność kosztem jakosci.

1232037[/snapback]

...a może jakieś ustawienia w sterach są skopane przy tym GeForce 6800?? (ustawiona wydajność a nie wygląd)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem wymienic paste w swoim GB i prosze - zdzwilem sie bardzo co tam bylo:

 

po odkreceniu radiatorka jakas dziwna tasma klejaca

 

RDZEN

 

BLIZEJ

 

 

Wydrapalem w tej tasmie klejacej kwadracik na rdzen O tak

 

Calosc bardzo niedbale ale najwazniejsze ze przez ta operacje nie majac wiatraczka na radiatorze rdzen mozna podkrecic dodatkowo o 10 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej sie z toba nie zgodze, tam gdzie styka sie z rdzeniem bylo cos w rodzaju gąbki wiec nie wiem co tam sie miala przewodzic cieplo, tam nie bylo zadnej pasty

 

zreszta tak jak napisalem o 10 moglem karte wiecej podkrecic by atitool nie pokazywal mi ani jednego artefaktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na taktowaniu z podpisu ati tool mi sie wiesza a marki leca :wink:

byc moze pierwsze arty sa nie do zauwazenia dla oka przy benchmarkach a jednak programik je wychwytuje.nie wiem.

co do tej tasmy to ja bym sie bal na twoim miejscu i skoczyl po artic ceramique.ale to twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak wdize tu 6000 postow na temat 9550XT to se ja kurde zakupiłem:)

 

GeCube Radeon 9550XT rev 2.1

wlozylem sprawdzam clocka jaki tam ma w sterach omegi

432/277

tak patrze oczywiscie jestem noob kurde czego 277 a mialo byc okolo 500

heh potem sie wreszcie dowiedzialem ze to sie mnozy x2 bo to DDR

zainstalowalem se ATI tools i mi pokazuje normlanie 432/554

heh zaczolem bawic sie w podkrecanie w Ati Tools sprawdzlaem to max rdzen i memory

wyszlo ze moge miec 432/615 rdzen przesuniety o 1 i odrazu artifacty no dobra zostawilem tak wlanczam

3d mark 03 leca samolociki zwiecha pruuje jeszcze raz zwiecha zmiejzsam memory do 600 zwiechy

do 580 zwiechy jedyne pujdzie dobrze przy takich jakie byly na poczatku czyli 432/554 eh moze wiecie jak

go podkecic zeby sie nie zwieszal..

 

 

Barton 2500+/333

MSI K7N2 Delta ILSR

256mb ram 266hmz...-_-

Segate 60gb

Zasilacz 300Watts

Edytowane przez Kyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić to się go da napewno tylko cierpliwiści potreba:-) metoda prób i błędów oczywiście...

 

Myślę że treba by podmienić biosa... :wink:

Edytowane przez natan33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w legnicy w sklepie :] odrazu co chcialem kupic to tam stał czego dziwne taktowania? :( małe?

heh poszukam bo nie znam sie na zdejmowaniu wentylatorow i radiatorow z kart a tym bardziej o nakladaniu past heh

moze dacie mi jakis link na tym forum gdzie jest o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupil ostatnio Sapphire R9550 v 2.1 - 128MB 128bit.

Pamieci kiepawe 5ns Elixiry

Na rdzeniu badziewny wiatrak glosny, ze az strach z dioda swiecaco na ostry niebieski (co to teraz robia to LOL).

 

core 250, mem 200 @ core 400, mem 225

Powyzej tych 450 na pamieciach juz skacza arty. Rdzen pewnie z jakies 5, 10MHz by poszedl ale to nie moja karta i sie tylko przygladalem.

 

Przed podkrecaniem sprzeta 3dm2k3 - 2100 pkt (na duronie 1600MHz)

Po OC 2849 pkt (na @ 1800MHz).

Duron na 2200MHz, a wynik juz nie drga w gore nawet o 100pkt :/

Kres karty w okolicach 2900pkt w 3dm2k3 na najwyzszej jakosci w sterach.

3dm2k1 natomiast udalo mu sie uzyskac niezly jak na ta karte wynik 10400pkt.

 

 

HL2 wiadomo, ze chodzi super (800x600 z AAx4 lub 6 i AFx8 lub 16 - zmienia gdy AAx6 to AFx8 i na odwrot. Mysle, ze 1024x768 z AAx2 i AFx4 spokojnie pociagnie. 800x600 ma dlatego, ze jego monitor ma wtedy 100Hz i go oczy nie bola) bo to ATi ale efekty dx9.0 takie same jak na mojej z patchem. Myslalem, ze headcraby beda obslizle jak na screenach ale niestety sa takie jak na dx8

DIII jeszcze nie testowany.

 

Catalisty 5.1, ktore odblokowuja podkrecanie. Moze na innych byloby wiecej w benchmarkach. Nie probowal bo to zlewa.

Oczywiscie jest zadowolony bo inwestujac w karte i HDD WD80 8MB cache wydal 400 pln, a jego sprzet odmienil sie niesamowicie (wczesniej mial 40GB barake IV chyba i gf2mx).

 

I pytanie...

Czy headcrab z HL2 powinien wygladac tak samo w dx8 jak i w dx9 ?

 

...oraz zapowiedz.

Przestaje sie czepiac R9550. W dx8 w dalszym ciagu niszczy go moj ti4200 ale w dx9 juz da sie poogladac efekty z dosc plynna animacja. Jezeli jego koszt to okolo 250 pln to moge takie cos polecic ale z lepszymi pamieciami.

Jeszcze go ostrzej potraktujemy jak do niego kiedys przyjade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupil ostatnio Sapphire R9550 v 2.1 - 128MB 128bit.

Pamieci kiepawe 5ns Elixiry

Na rdzeniu badziewny wiatrak glosny, ze az strach z dioda swiecaco na ostry niebieski (co to teraz robia to LOL).

 

core 250, mem 200 @ core 400, mem 225

Powyzej tych 450 na pamieciach juz skacza arty. Rdzen pewnie z jakies 5, 10MHz by poszedl ale to nie moja karta i sie tylko przygladalem.

 

Przed podkrecaniem sprzeta 3dm2k3 - 2100 pkt (na duronie 1600MHz)

Po OC 2849 pkt (na @ 1800MHz).

Duron na 2200MHz, a wynik juz nie drga w gore nawet o 100pkt :/

Kres karty w okolicach 2900pkt w 3dm2k3 na najwyzszej jakosci w sterach.

3dm2k1 natomiast udalo mu sie uzyskac niezly jak na ta karte wynik 10400pkt.

HL2 wiadomo, ze chodzi super (800x600 z AAx4 lub 6 i AFx8 lub 16 - zmienia gdy AAx6 to AFx8 i na odwrot. Mysle, ze 1024x768 z AAx2 i AFx4 spokojnie pociagnie. 800x600 ma dlatego, ze jego monitor ma wtedy 100Hz i go oczy nie bola) bo to ATi ale efekty dx9.0 takie same jak na mojej z patchem. Myslalem, ze headcraby beda obslizle jak na screenach ale niestety sa takie jak na dx8

DIII jeszcze nie testowany.

 

Catalisty 5.1, ktore odblokowuja podkrecanie. Moze na innych byloby wiecej w benchmarkach. Nie probowal bo to zlewa.

Oczywiscie jest zadowolony bo inwestujac w karte i HDD WD80 8MB cache wydal 400 pln, a jego sprzet odmienil sie niesamowicie (wczesniej mial 40GB barake IV chyba i gf2mx).

 

I pytanie...

Czy headcrab z HL2 powinien wygladac tak samo w dx8 jak i w dx9 ?

 

...oraz zapowiedz.

Przestaje sie czepiac R9550. W dx8 w dalszym ciagu niszczy go moj ti4200 ale w dx9 juz da sie poogladac efekty z dosc plynna animacja. Jezeli jego koszt to okolo 250 pln to moge takie cos polecic ale z lepszymi pamieciami.

Jeszcze go ostrzej potraktujemy jak do niego kiedys przyjade.

1232787[/snapback]

Szkoda że nie wziął Gigabyte'a - radiator zamiast coolerka, świetnie się podkręca - Hynixy 4 nie są takie złe. W sumie 250/400 @ 400/500 na tej karcie to nie problem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem Gigabyte, rdzeń podkręca się do 440MHz, natomiast pamięci 500MHz ( narazie ;) )- jak dostane radiatorki za kilka dni to zobacze ile polecą. Rdzeń karty mam chłodzony standardowym radiatorkiem + wentylatorek na nim.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaje sie czepiac R9550. W dx8 w dalszym ciagu niszczy go moj ti4200 ale w dx9 juz da sie poogladac efekty z dosc plynna animacja. Jezeli jego koszt to okolo 250 pln to moge takie cos polecic ale z lepszymi pamieciami.

Jeszcze go ostrzej potraktujemy jak do niego kiedys przyjade.

1232787[/snapback]

no Keares nareszcie :) to prawda 4 tit w aplikacjach dx8 moze go i troszke czasmi niszczy ale dx9 tak jak pisalem wczesniej 4 tit to inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle , ile kosztuje abit uguru 9550 (ile jest wersji tych kart abita na 9550 ????? )

i ile kosztuje gecube 9550, i która grafa sie lepiej kręci ??? :)

 

a może nie ma sensu zmieniać tej karty co mam czyli gigabyte 9550 ??

a tak apropo , ma ktoś timingi do gigabyte 9550 ale poprawione , żeby można było bardziej oc ...... i lepszą wydajność mieć .....

nie wiem czemu ale na taktowaniu 400/540 mam czasami krzaki w windowsie a 3dmark sie zawiesza na test nature , może radiatorek sie przegrzewa bo nie dałem wentylatora ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle , ile kosztuje abit uguru 9550 (ile jest wersji tych kart abita na 9550 ????? )

i ile kosztuje gecube 9550, i która grafa sie lepiej kręci ??? :)

 

a może nie ma sensu zmieniać tej karty co mam czyli gigabyte 9550 ??

a tak apropo , ma ktoś timingi do gigabyte 9550 ale poprawione , żeby można było bardziej oc ...... i lepszą wydajność mieć .....

nie wiem czemu ale na taktowaniu 400/540 mam czasami krzaki w windowsie a 3dmark sie zawiesza na test nature , może radiatorek sie przegrzewa bo nie dałem wentylatora ?? :)

1232997[/snapback]

GPU może się przegrzewać, ale ja stawiam na pamięci u mnie na teście Nature @500 zresztą wogóle w 3DMark'u2K3 parzą :wink: .

 

Kup CoolerMastery miedziane na pamiątki w Komputroniku są po 23 pln i po sprawie. A na GPU jakiś używany Papst i po sprawie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dam ID w rabit 4152 i wtedy karta będzie wykrywana jako 9600 XT , co wy nato ??????

bo z tej aukcji wynika że tak można zrobić http://allegro.pl/show_item.php?item=40399714

kurcze , no nie wiem czy jest sens kupna lepszej grafy skoro gram najwyzej w maxa pejna 2 i nfsu 2 :)

a tych abitów 9550 to jest zwykły uguru i turbo uguru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dam ID w rabit 4152 i wtedy karta będzie wykrywana jako 9600 XT , co wy nato ??????

bo z tej aukcji wynika że tak można zrobić 1233013[/snapback]

Nie oplaca sie wydawac 325zl na tego abita... Lepiej zrob sobie vmoda. Szkoda doplacac tyle kasy. Warty okolo 200zl gigabyte po vmodzie ma bardzo zblizone wyniki do tego abita (zreszta narazie tutaj za bardzo nikt nie powteirdza tych wynikow). Nawet jesli abit by lecial na te 550/630 to i tak sie nie oplaca tyle dorzucac w porownaniu z GB po vmodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...