Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

9. Na tym zdjeciu widac dokladniej sposob montarzu. Mianowicie zaklinowalem 2 plastikowe zaciski miedzy zeberkami radiatora (mialem kilka roznych koncepcji). Okazalo sie ze najlepiej zaklinowac je w miare wysoko aby potem dalsza czesc tego paska plastiku ktora ma przejsc przez dziurke w karcie nie musiala sie specjalnie wyginac. Zamontowana tak jak na zdjeciu leci praktycznie pinowo i bez skretow trafia w dziurki na karcie.

Dołączona grafika

Mam pytanko skąd takie zaciski wziąć bo nigdzie tego sie nie moge doczytać?? A zwykłya pasta titana by nie mogla byc?

 

Patrzcie co wynalazłem na allegro!!!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30218794

Gość nie ma żadnego negatywa i uparcie twierdzi że to wersja 128 bit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego HIS'a nie mogę wydusić więcej niż w podpisie, albo artefakty, jeżelipogonię pamiątki, albo wyłączanie aplikacji w przeciążeniach jak pogonię gpu. no, ale mi wystarcza :wink:

Korzeniowski wygra :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem pokręciłem troszke mojego Radka :) odpalilem ati toola i od razu find max mem :twisted: dolazł do 270MHz i juz dalej nie mogło(540MHz :twisted: ) myśle ze jak na początek to dobry wynik...dzisiaj bede katował rdzeń...

 

aha, gdy włożyłem karte, odkręciłem procka na default(2200+@133fsb) i karte tez na default odpalilem 3d marka 03 i...wynik 2089 jak na wszystko na default uważam sukcesem :)

 

 

dziś postaram sie wydusić 3K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego HIS'a nie mogę wydusić więcej niż w podpisie, albo artefakty, jeżelipogonię pamiątki, albo wyłączanie aplikacji w przeciążeniach jak pogonię gpu. no, ale mi wystarcza  :wink:  

Korzeniowski wygra :?:

Ja ze swojego Sapphira narazie wyciągnołem tylko 405 i 472 ale mam wrażenie że te karty potrzebują rozgrzewki :) tzn. musza popracować kilka dni w kompie aby się dobrze kręciły.

 

:!: Korzeniowski WYGRAŁ :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem pokręciłem troszke mojego Radka :) odpalilem ati toola i od razu find max mem :twisted: dolazł do 270MHz i juz dalej nie mogło(540MHz :twisted: ) myśle ze jak na początek to dobry wynik...dzisiaj bede katował rdzeń...

 

aha, gdy włożyłem karte, odkręciłem procka na default(2200+@133fsb) i karte tez na default odpalilem 3d marka 03 i...wynik 2089 jak na wszystko na default uważam sukcesem :)

 

 

dziś postaram sie wydusić 3K.

I mi też wymiata wyżej, ale potem są artefakty, więc muszę obniżyć taktowanie do 500 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karty radeon 9550 które mają kości 5ns kiepsko się kręcą ?

ja mam hisa 9550 na hynix 5ns 400/470 stabilnie, tylko musialem stery jakies zmodowane sciagnac bo sie nie chcala krecic ,krece ati toolem z omegi 4.8 niczym innym nie idzie, a stery mam z tad http://www.techpowerup.com/softmod/downloads.php

"Softmodded Display Driver" , 9000 w01se po wkreceniu na standardzie 6800, 03 2020, jeszcze testuje na wkreconej :wink: ale cos wywala moze przez to z duronka siudme poty wyciskam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Jestem tu nowy ale zdążyłem już użyć opcji szukam, więc ktokolwiek na mój problem chce napisać poszukaj w archiwum to niech do sobie na wstrzymanie.

 

W czym problem?! Kupiłem Radka 9550, zainstalowałem sterowniki producenta i w 3DMark2k1SE miałem 6260 punktów. potem zacząłem experymentować z najnowszymi Omegami i Catalystami, ale na żadnym z nich nie osiągnołem więcej niż 80% wyniku referencyjnych sterów. Potem zacząłem experymentować z radlinkiem, ale coś mi nie wychodziło. Jak odpalam radlinka we właściwościach pulpitu to mam zawsze ustawone 249.75 rdzeń i 195,75 pamięć, pomimo że wcześniej ustawiłem na większą częśtotliwość. Jak ustawiłem rdzeń na 301 a pamięć na jakieś 320 MHz to mi obraż się krzaczył, a 3DMark się wieszał na teście Lobby. Jak to bydle ruszyć?

 

ok a teraz sprawa CSa. Zaobserwowałem spoko wzrost ilości klatek w porównaniu ze starą MX400, ale karta zaczęła jak gdyby tracić klatki. to coś jakby na 25 klatek 2 ostatnie traciłem. Wyglądało to tak jakbym miał "czkawkę" (). Gram biegnę wszystko ok przez 90 klatek i nagle strata kilku klatek i biegnę dalej i tak ponownie. Nie robi różnicy czy jest dużo ludzi dookoła czy jestem sam i biegną tunelem. koleś mi napisał żebym wyłączył antyaliasing, ale jak to zobić w sterach radka. W opcjach z właściwości pulpitu jest ustawione, że aplikacja sama ustawia antyaliasing, a na chama nie mogę tego wyłączyć. W MX400 miałem wyłączony antyaliasing i wszystko było wpożo.

 

CS to 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po katowaniu rdzenia :)

 

Udało mi się dobić do...460MHz!! :D :D :D myśle ze to bardzo dobry wynik...a gdyby ktos wymyslij vMody, pewnie poleciała by na 500MHz :P

 

 

aha, wiecie moze dlaczego czasem gaśnie mi obraz, a potem wraca...albo gaśnie i na monitorze wyswietla sie napis: Synch. Poza zakresem :/ o co chodzi??

 

zaraz zabieram sie za 3d marka 03, póki zimno w pokoju hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadam jeszcze ,że w doomie w demo1, 640 detale na high, i powlączne wszystkie funkcje oprócz tej najniższej 27,6 fps, to chyba niezle ,na gecube extreme (wkreconej) na lepszym kompie(2000xp, nforce)) mial 31 fps, bez krecenia proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!  

 

Jestem tu nowy ale zdążyłem już użyć opcji szukam, więc ktokolwiek na mój problem chce napisać poszukaj w archiwum to niech do sobie na wstrzymanie.  

 

W czym problem?! Kupiłem Radka 9550, zainstalowałem sterowniki producenta i w 3DMark2k1SE miałem 6260 punktów. potem zacząłem experymentować z najnowszymi Omegami i Catalystami, ale na żadnym z nich nie osiągnołem więcej niż 80% wyniku referencyjnych sterów. Potem zacząłem experymentować z radlinkiem, ale coś mi nie wychodziło. Jak odpalam radlinka we właściwościach pulpitu to mam zawsze ustawone 249.75 rdzeń i 195,75 pamięć, pomimo że wcześniej ustawiłem na większą częśtotliwość. Jak ustawiłem rdzeń na 301 a pamięć na jakieś 320 MHz to mi obraż się krzaczył, a 3DMark się wieszał na teście Lobby. Jak to bydle ruszyć?  

 

ok a teraz sprawa CSa. Zaobserwowałem spoko wzrost ilości klatek w porównaniu ze starą MX400, ale karta zaczęła jak gdyby tracić klatki. to coś jakby na 25 klatek 2 ostatnie traciłem. Wyglądało to tak jakbym miał "czkawkę" (). Gram biegnę wszystko ok przez 90 klatek i nagle strata kilku klatek i biegnę dalej i tak ponownie. Nie robi różnicy czy jest dużo ludzi dookoła czy jestem sam i biegną tunelem. koleś mi napisał żebym wyłączył antyaliasing, ale jak to zobić w sterach radka. W opcjach z właściwości pulpitu jest ustawione, że aplikacja sama ustawia antyaliasing, a na chama nie mogę tego wyłączyć. W MX400 miałem wyłączony antyaliasing i wszystko było wpożo.  

 

CS to 1.6.

sciagnij sobie te stery co napisalem powyzej, u mnie tez wracalo do ustawien deafult czyli 250/400, a na tych sterach nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 460 grzesiu na standardowym chlodzeniu 100% stabilnie? :)

Wez dobrze to przetestuj w 3dmarkach i w jakiejs wymagajacej gierce. Najlepiej na mother nature w 3dmarku2001 :) U mnie bywa roznie na rdzeniu 460 potrafi karta sie wysypac ale dzieje sie to stosunkowo rzadko, dla absolutnej pewnosci obnizylem ta wartosc w configu do grania do 450. Imo to wina napiecia, bo na moim chlodzneiu rdzen jest stosunkowo zimny. Wylaczylem na probe wentyl i okazuje sie ze po okolo 10min radiator jest juz diabelnie goracy, chociaz nie wplywa to na OC rdzenia... ale na moje oko jest to juz konkretna tem rzedu 60 C i lepiej to chlodzic wentylem. Pamiatki leca na radiatorkach alu 0 artow na 560mhz.

Ktos pytal o zapinki. To zwykle zaciski, mozna to kupic w kazdym sklepie z jakimis farbami i kablami itp... albo w obi czy w czyms takim. Ogiolnie metoda mocowania na te zapinki jest dosc ciekawa, bo bardzo prosta, tania i mozna wstawic tak bez wiekszych przerobek nawet boxa z athlona XP (duzy aluminiowy coolermaster zakrywajacy spokojnie 1/2 karty na oko 3x wiekszy niz ten u mnie) a to mysle przebije nawet dobre chlodzenie na grafe za duze pieniadze, a mozna miec takiego boxa za 15zl na allegro, albo ze sowjego proca jak sie wymienia na lepsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 460 grzesiu na standardowym chlodzeniu 100% stabilnie? :)

Wez dobrze to przetestuj w 3dmarkach i w jakiejs wymagajacej gierce. Najlepiej na mother nature w 3dmarku2001 :) U mnie bywa roznie na rdzeniu 460 potrafi karta sie wysypac ale dzieje sie to stosunkowo rzadko, dla absolutnej pewnosci obnizylem ta wartosc w configu do grania do 450. Imo to wina napiecia, bo na moim chlodzneiu rdzen jest stosunkowo zimny. Wylaczylem na probe wentyl i okazuje sie ze po okolo 10min radiator jest juz diabelnie goracy, chociaz nie wplywa to na OC rdzenia... ale na moje oko jest to juz konkretna tem rzedu 60 C i lepiej to chlodzic wentylem. Pamiatki leca na radiatorkach alu 0 artow na 560mhz.

Ktos pytal o zapinki. To zwykle zaciski, mozna to kupic w kazdym sklepie z jakimis farbami i kablami itp... albo w obi czy w czyms takim. Ogiolnie metoda mocowania na te zapinki jest dosc ciekawa, bo bardzo prosta, tania i mozna wstawic tak bez wiekszych przerobek nawet boxa z athlona XP (duzy aluminiowy coolermaster zakrywajacy spokojnie 1/2 karty na oko 3x wiekszy niz ten u mnie) a to mysle przebije nawet dobre chlodzenie na grafe za duze pieniadze, a mozna miec takiego boxa za 15zl na allegro, albo ze sowjego proca jak sie wymienia na lepsze).

 

jeszcze nie wiem czy na 100% stabilnie, ati tool wywalił sie przy 461MHz...jeszcze musze dokładnie przetestować pamięci w jakiejs gierce, bo czuje ze 540MHz to dla nich mało 8) :) zaraz zainstaluje Far Cry i będe katował karte...módlcie się za nią hehe :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem His'a i na dzień dobry z 250/200@420/240 bez artów prime stable :) W 3Dmarku01SE 9600 pkt. w 3Dmarku03 2700 pkt. co wy na to?Może być. Pamiątek na rzaie nie katuję, bo czekam na radiatorki cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ !!!!! jak wy robicie że macie tyle punktów?? jade na kompie:

- Celeron 1.7 Ghz

- 512 MB DDR @ 266 Mhz

- płyta główna ECS (niższa półka),

- APG x4,

- Windows Xp

- HIS Radeon 9550 128 MB 128 bit

- rdzeń 250@420

- pamięci 400@520

 

I wyciągam na tym sprzęcie 2557 punktów na 3d marku 2003!!!

 

POMOCY!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem rdzeń na 301 a pamięć na jakieś 320 MHz to mi obraż się krzaczył, a 3DMark się wieszał na teście Lobby. Jak to bydle ruszyć?

Zdecydowanie za wysoko ustawiłeś pamięci... potestuj z pamięciami ustawionymi na 250 (a rdzeń powinieneś móc podkręcić jeszcze sporo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych650-> Niezły wynik 8O Czym ją chłodzisz, zmieniałeś napiecia?

Najlepiej jakbys zdał całą relację jak osiągnąłeś te 12000 w 3dmarku2001SE. Proszę to na pewno przydało by się wszystkim OC maniakom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych650-> Niezły wynik  8O Czym ją chłodzisz, zmieniałeś napiecia?

Najlepiej jakbys zdał całą relację jak osiągnąłeś te 12000 w 3dmarku2001SE. Proszę to na pewno przydało by się wszystkim OC maniakom :)

Karta ma standardowy radiator, ale z dodanym wentylem 80mm dmuchającym na niego, napięć nie zmieniałem (jeszcze :D)...

Jaką relację? - poprostu po dłuższych testach okazało się, że max dla rdzenia to 450MHz, dla pamięci (270-275 - > przy 275 w żadnych testach nie ma artów, ale np w doom3 w niektórych miejscach pojawiają się czarne kropki - pojedyńczo, rzadko i tylko na niektórych teksturach - w innych grach błędów nie stwierdzono)

Wyniki są w podpisie, sprzęt na jakim były robione testy jest tutaj - ot cała filozofia 8) Pozdrawiam

 

Edit:

3DMark2001 - 9 wynik na świecie na R9550

3DMark2003 - 6 wynik na świecie (uwzględniając wszystkie drivery)

8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych650-> skad wiesz jakie masz wyniki na świecie?

PS. macie moze jakies strony, gdzie moglbym znalesc cos o zmianie chlodzenia na karcie graficznej, chodzi o to jak je zmienic i jakie najlepiej zastosowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu, czasem dzieje sie cos takiego: gaśnie sobie obraz i po 2s znow jest normalnie...albo czasem zgaśnie i zamiast powrócić normalnie, wyswietla sie napis "Synch. Poza Zakresem wie ktos o co chodzi?? i czy to jest wada karty czy trzeba cos grzebać w sterach...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala cię za duża częstotliwość odświeżania.

Jaki masz monitor? Jakie ustawienia kolor/rozdzielczość/częstotliwość

Jak znajdziesz dobre wartości, ustaw na sztywno Multiresem, od tego jest w Omegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala cię za duża częstotliwość odświeżania.

Jaki masz monitor? Jakie ustawienia kolor/rozdzielczość/częstotliwość

Jak znajdziesz dobre wartości, ustaw na sztywno Multiresem, od tego jest w Omegach.

 

Samsung 957MB/32bity/1152x864/100Hz

 

zaraz zobacze czy to cos da ten mulitres...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...