Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

mozesz jescze zapodac wyniki z 3dmarkow? Czytal ktos ta recka kart do  400 zl na benchmarku? Mam wrazenie ze benchmark jest nie obiektywny i jest za nvidia ( idioci wzieli akurat egzemplarz gigabayta fx5500 i jego taktowanie 300/500 bodajze i nie zwrocili uwage ze maja hisa 128 5ns ! co za lole !):/

3dmark 2001 - 10 000 , 3dmark 2003 - 3000

przed chwilą dałem w atitool zaby szukało max zegarów i dla rdzenia znalazło 420 a potem zaczeło sie cofać do tyłu , dla ramu 263

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych caly czas mnie zadziwiaja twoje wyniki w 3dmarku, ja na kompie jak w opisie, na driverach DNA Insane FPS mam lekko ponad 10tys punktow.... a ty masz 12620... qrde jedyne czym sie roznia nasze kompy wedlug twojego opisu to to ze ja mam 2x mniej ramu i karta mi sie kreci zamiast na 540 to na 530.. nie kumam jakim cudcem mozesz miec w 1024x768 ponad 12 tys punktow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych caly czas mnie zadziwiaja twoje wyniki w 3dmarku, ja na kompie jak w opisie, na driverach DNA Insane FPS mam lekko ponad 10tys punktow.... a ty masz 12620... qrde jedyne czym sie roznia nasze kompy wedlug twojego opisu to to ze ja mam 2x mniej ramu i karta mi sie kreci zamiast na 540 to na 530.. nie kumam jakim cudcem mozesz miec w 1024x768 ponad 12 tys punktow :(

No i co ja Ci mam odpisać... :? ? Mogę tylko zaznazcyć, że wyniki nie są w żaden sposób sfabrykowane.

 

Pozatym nasze kompy jednak się trochę różnią:

- Duron 2,1GHz to nie to samo co Barton 2,2GHz(FSB=200MHz),

- Asrock na SiS746FX(max FSB 166MHz) to nie to samo, co Epox na nForce2 Ultra 400,

- 256MB RAM to nie to samo co 512MB (choć to akurat najmniej znacząca różnica)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto miał 9550XT i ściągał z niego chłodzenie ? pod radiatorem jest pasta czy taśma termoprzewodząca ? łatwo to odkleić ? bo ze względu na to że rdzeń mi chodzi tylko na 440 (445 i wszędzie zwisy) wezme chyba i zmienie tą pastę na silvera srebrną. mam nadzieję że coś to pomoże bo jak się okaże że mi się oc podniesie o 5-10Mhz to wpadne w lekką furię. ktoś miał 480Mhz na rdzeniu :D to by mi pasowało: 480 rdzeń i 580 pamiątki :) ale coś czuję że wtedy to on skończył by jak reszta Gex-ów spalony :P a tak apropos to ile jusz spalonych jest 3 czy 4 ?? miał Crusio, Madness i ktoś jeszcze chyba.

Ja zmieniałem, nie ma problemów ze zdjęciem tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z radą zainstalowałem najnowsze stery 4.9 beta.

Pogrzebałem jeszcze trochę z timingami.

I o to co otrzymałem:

3dmark 03 prawie 3900 pkt http://service.futuremark.com/compare?2k3=3059883

3dmark 2001 niewiele ponad 11000 pkt http://service.futuremark.com/compare?2k1=8096762

Doom3 - Timedemo - 1024x768 medium - shadows on - 26.9 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 ile dales rade wyciagnac bez tego wiatraka na karcie? Bo mi z malym wiatraczkiem od 410/520 ATITool wywala artefakty. Myslalem nad VGA Silencerem, ale chyba rowniez zapodam coolera80mm tylko nie wiem czy dzieki temu bede mogl bardziej krecic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 ile dales rade wyciagnac bez tego wiatraka na karcie?

Nie testowałem tego długo (nie mam zamiaru spalić karty), ale bez wentylatora karta spokojnie przeszła kilka pierwszych testów w 3DMarku2001, po czym przerwałem testowanie, bo radiator był poważnie "ciepły"

 

Myslalem nad VGA Silencerem, ale chyba rowniez zapodam coolera80mm tylko nie wiem czy dzieki temu bede mogl bardziej krecic :?

Zakup Silencera do tej karty to IMHO przesada - karta ta nie wydziela aż takiej ilości ciepła... a co do wentyla i podkręcania, to nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz :roll: :) (chociaż w sumie nie jestem przekonany, że to coś da - bo nie jest istotna wielkość wentyla, tylko to, żeby był jakikolwiek przepływ powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czemu aida wykrywa gpu jako RV350 ??????

piwinno być chyba 360 ??

probowalem też biosa od safirka ale jest to samo

aida dobze Ci pokazuje bo 9550 maja ten sam co 9600 series czyli RV350 tylko z ciut zmniejszonym napieciem, miedzy innymi dla tego sie tak trudno je kreci do wartosci 9600PRO/XT w zwiazku z tym namawiam zeby kolaga dal mi swojego HISa 9550 do zrobienia vmod. Jak go namowie i zrobie to znajdziecie go na mojej stronce vmod.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem odnosnie tej roznicy w 3dmarkach miedzy krzych650 a witchman. W 3dmarku 2k1 roznica meidzy duronem a bartonem jest dosc istotna - barton ma 512kb cashe L2 a zwykly duron o ile sie nie myle 64kb... (zwykly athlon XP Thoroughbred 256kb). To spora roznica w wydajnosci szegolnie w tym 3dmarku. Kolejna sprawa to chipset. Przypomnijcie sobie jakie niektorzy "boskie" wyniki maja na plytach ECS i celeronie (ciut lepsze, ale podobne jest zestawienie Duron na SiSie)... nForce jest najwydajniejszy pod amd i to rowniez troche pkt daje. ram chyba az tak duzo nie zmienia tu. Ale mysle ze glownie to wina proca. Wszyscy na duronach maja znacznie przytlumione wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem odnosnie tej roznicy w 3dmarkach miedzy krzych650 a witchman. W 3dmarku 2k1 roznica meidzy duronem a bartonem jest dosc istotna - barton ma 512kb cashe L2 a zwykly duron o ile sie nie myle 64kb... (zwykly athlon XP Thoroughbred 256kb). To spora roznica w wydajnosci szegolnie w tym 3dmarku. Kolejna sprawa to chipset. Przypomnijcie sobie jakie niektorzy "boskie" wyniki maja na plytach ECS i celeronie (ciut lepsze, ale podobne jest zestawienie Duron na SiSie)... nForce jest najwydajniejszy pod amd i to rowniez troche pkt daje. ram chyba az tak duzo nie zmienia tu. Ale mysle ze glownie to wina proca. Wszyscy na duronach maja znacznie przytlumione wyniki.

Osobiscie mam Duron'a 1,4@1.75. Porownywalismy z kolegą wyniki mojego procka z jego Athlonem XP 2200+ (zegar 1,8 o ile sie nie myle). Co prawda uzylismy do tego Sandry2004 SP2 (mamy rozne karty graficzne wiec uzycie benchmarka 3D nie byloby najlepszym rozwiązaniem). Wyniki byly rzedu 17500 pktów dla Athlona i 17450pkto dla mojego Durona. Niestety nie pamietam, ktory to byl konkretnie test CPU, ale pozostale wyniki rowniez roznily sie o wartosc godną nazwania blędem pomiaru (nieco inne systemy, chipsety itp). Takze osobiscie to nie wiem, czy az taka roznica miedzy nimi jest :wink: (ale moze sie myle i w benchmarkach 3D jednak ona jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Silencera do tej karty to IMHO przesada - karta ta nie wydziela aż takiej ilości ciepła

Do podkręcania nie warto, ale dla błogiej ciszy jak najbardziej :D

Hehs - spojrzałem na to tylko z mojej strony - ja mam gigabyte (na nim jest standardowo sam radiator), więc dołożyłem tylko do tego wentyl 80mm (Arctic Cooling - ok 1700RPM) więc cieszę się ciszą... (sam wyjącej 40-stki też bym nie wytrzymał... :? :D )

 

P.S. Wyjące 40-stki, ryczące 50-tki --> jaka ta geografia jest życiowa :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o chłodzenie rdzenia dzis zamówilem cos takiego

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=30450834 - kilka otworów wiertarka + śróbki i na karcie mam super chłodzenie :D za 17zł

 

wentylator od P4 BOX jest za ciężki :? więc muszę wymienic .

 

p.s

rdzen chodzi na 510 mhz - karta HiS r9550 128bit - seryjne chłodzenie na karcie jest do [gluteus maximus] ledwo co 380 mhz uzyskiwalem i zwis z gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDelta ---> na Hisie wyciagneles 510 na rdzeniu 8O i to wszystko na wentylatorze od P4 BOX?

Powiec jak go przymocowales i jak odszedl z rdzenia ten stary wentylator, czy jest on jakos przyklejony? jak mozesz zapodaj wyniki w 3dMarku03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w moim archwium Z ( :lol: ) titana D3Tb(takie małe cos co słuzyło do chłodzenia celka 666 :twisted: mysle ze na grafie w sam raz....szlifiera i bajerka bedzie :)...ale najpierw zobacze ile wycisne z tego seryjnego...

 

 

P.S dużo zalezy tez od warnukow pracy grafy...niektórym sie słabo kręcą moze przez to ze buda zamknieta słaba wentylacja w niej itp, a drudzy moga miec 5 wentyli w budzie albo otwarta albo komp na pajączka :)...ja zakmnelem obudowe bo na lotnisku nie lubie przebywac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP !!! NIE MOGE SFLASHOWAC BIOSU :( Sciagnelem sobie do mojego Gigabyte bios tej samej firmy od radeona 9600 non pro i za kazdym razem jak proboje go flashowac czy to gvf czy atiflashem pisze ze bios sie nie zgadza i nie chce flashowac (nawet po komendzie -f). Natomiast jak robie to flashromem to mi wyskakuje blad i tez nic z tego :( jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o chłodzenie rdzenia dzis zamówilem cos takiego  

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=30450834 - kilka otworów wiertarka + śróbki i na karcie mam super chłodzenie :D za 17zł

 

wentylator od P4 BOX jest za ciężki  :? więc muszę wymienic .

 

p.s

rdzen chodzi na 510 mhz - karta HiS r9550 128bit - seryjne chłodzenie na karcie jest do [gluteus maximus] ledwo co 380 mhz uzyskiwalem i zwis z gorąca

Niemozliwe. Chyba chodziło o 410mhz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarineDleta jak idzie pisanie poradnika? qrcze noooo nie moge sie doczekac !

miałem szkołe a na dodatek od kilku dni próbuję złapac goscia od apartau cyfrowego, nic bede musiał pójsc do fotografa niech mi to cyfrówka zrobi i nagra na dyskietke- przynajmniej za klisze nie bede musial placic.

 

p.s

 

jest kilka sposobów na montaz wentyli od procesorów, w przypadku big radiatora od P4 musimy załatwic sobie mała miedziana podstawkę (która jest dołaczona z nowymi wiatrakami od p4 - niektórymi) dzięki temu mamy wyrzej radiator i nie zawadza o kondensatory.

Montaz takiego radiatora jest dosyc łatwy odmierzamy otwory na karcie i wiercimy od spodniej częsci radiatora - względem otworów na karcie- pozniej jak to woli mocujemy - ja to zrobilem długimi śróbkami z miekkimi podkładkami.

 

taki przykład, tylko ze ja mam 3x większy radiator:

http://unoid.net/9600pro/cooling.html

 

kupilem ten okrągły radiator na allegro aby łatwiej było mi go montowac - poniewaz dzięki "O " nie zawadza o kondensatory.

 

W przypadku rdzenia okazało sie ze standardowe Volty na rdzen wystarcza do uzyskania 510 mhz - wystarczy kupic tego typu co ja chołodzenie

 

Pamieci bez dodatkowych voltów ida na 540 - bez radiatorów

560 z radiatorami - 600 mhz z vmodem + zmiana timingów z 4ns na 3.6ns + miedziaki - chociaz ja sie trochę boje o żywotnosc karty - czy aby z tym vmodem nie przesadzilem, bo tak naprawde wystarczy 560mhz te dodatkowe 40 mhz różnicy wielkiej nie zrobi a mamy pewnosc ze karta bedzie sprawnie dzialac.

 

torturowana karta: His R9550 128bit 128mb Hynix 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o chłodzenie rdzenia dzis zamówilem cos takiego  

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=30450834 - kilka otworów wiertarka + śróbki i na karcie mam super chłodzenie :D za 17zł

 

wentylator od P4 BOX jest za ciężki  :? więc muszę wymienic .

 

p.s

rdzen chodzi na 510 mhz - karta HiS r9550 128bit - seryjne chłodzenie na karcie jest do [gluteus maximus] ledwo co 380 mhz uzyskiwalem i zwis z gorąca

Niemozliwe. Chyba chodziło o 410mhz :?

ta jasne 410 :lol: to niby po co mi by byl ten radiator od p4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro lece kupic szafirka z samsungami 4 ns ;] Mam obecnie Athlonka 1800xp, RAM 256(333MHz),MB K7VTA3, 1 x medalist + 1 x barracuda 7200 RPM, jakie przewidujecie wyniki w 3dmark'ach bez o/c ww. karty ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro lece kupic szafirka z samsungami 4 ns ;] Mam obecnie Athlonka 1800xp, RAM 256(333MHz),MB K7VTA3, 1 x medalist + 1 x barracuda 7200 RPM, jakie przewidujecie wyniki w 3dmark'ach bez o/c ww. karty ?  :D

Ja osobiscie mam kompa jak w podpisie (porownując wyniki Sandry2004 SP2 moj Duron ma wydajnosc bliską 2200+), karta Sapphire z Samsungami 4ns jest lekko.. odkrecona :wink: (fabrycznie rdzen 250, pamieci 195 - na razie nie przewiduje podkrecania) i wyniki mam w 3DM2001 7405pktów a w 3DM2003 2101pkty (Omegi 2.5.58 przy ustawieniach textur itp na jakosc - AA i Antyaliasing na wybor aplikacji). Przy okazji, co reszta kolegów sądzi o tych wynikach na takim sprzecie? Chyba przyzwoite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...