Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Napewno zauważyliście że Topic rozrasta się w zawrotnym tempie i właśnie dlatego chcę zaproponować aby został stwożony FAQ odnośnie wszystkich możliwości podkręcenia i zmodyfikowania Radków 9550. Wiem z tego topica że karty różnych firm różnią się między sobą i dlatego najlepsze byłyby oddzielne dla każdego producenta. Powiedzmy że coddziennie dochodzi 1 nowy posiadacz Radka 9550(mogę się mylić) i wyskakuje z zapytaniem jak mogę to podkręcić żeby mieć 200fps :wink: w grze XXX. Pozatym spotkałem się na innych forach gdzie ludzie pytają się o te karty i są odsyłani TUTAJ. Wiem że jest to chol..nie trudne i czasochłonne zważywszy że topic ma już ponad 80 stronek i niezawsze informacje tam są interesujące, więc współczuje komuś kto dostanie odp. ,, poszukaj, było pisane,,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie wycfanili bo szafirki kosztuja 339zl i brak w magazynie :/

A warto zmienic chlodzenie na takim radku na ARCTIC VGA Silencer REV.3 ? :) Czy to bedzie przerost formy nad trescia? i cichy jest on? :)

Cichy jest, ale co za sens walić do karty za 300zł chłodzenie za 60zł?

Lepiej sobie skombinuj jakiegoś orba albo wiatrak od celka (cichy jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcialem sie zapytac, jak zamontowac wentylator 80/80 (a dokladniej Zalmana ;) tak aby nawiewal na moja grafe. (zeby nie byl bezpesrednio wpinanany na karte. Ma ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zauważyliście że Topic rozrasta się w zawrotnym tempie i właśnie dlatego chcę zaproponować aby został stwożony FAQ odnośnie wszystkich możliwości podkręcenia i zmodyfikowania Radków 9550. [/b],,.

Słuszna uwaga :!: Coś z tym trzeba zrobić :!:

 

A apropo mojego pytania o ram. Dzisiaj dołożyłem 512mb i nie mam w 3dmarkach absolutnie żadnego wzrostu pkt. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie wycfanili bo szafirki kosztuja 339zl i brak w magazynie :/

A warto zmienic chlodzenie na takim radku na ARCTIC VGA Silencer REV.3 ? :) Czy to bedzie przerost formy nad trescia? i cichy jest on? :)

Cichy jest, ale co za sens walić do karty za 300zł chłodzenie za 60zł?

Lepiej sobie skombinuj jakiegoś orba albo wiatrak od celka (cichy jest).

ja wlasnie kupilem zestaw gigabyte z Arcticiem... i zobaczymy co z tego wyjdzie... zestawik nie jest dla mnie ale pokatuje go u siebie ( tez przymierzam sie do kupna czegos takiego :] )

 

potestuje go z bartonkiem 2,6ghz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcialem sie zapytac, jak zamontowac wentylator 80/80 (a dokladniej Zalmana ;) tak aby nawiewal na moja grafe. (zeby nie byl bezpesrednio wpinanany na karte. Ma ktos jakis pomysl ?

Zamontować na jakimś kątowniku przykręconym do budy. Sam tak mam i jest git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze bylo itd ale w tym temacie jest duzy balagan otoz stalem sie sczescliwym posiadaczem saphirka 128 mb 128 bit tylko pamieci 5 ns :/ narazie nie mialem za duzo czasu na testy ale pamieci poszly do 250 i zero artow 3dmark2k3 przelecial 4 razy potem zobacze dalej, fkazdym razie arty pokazuja sie przy przekreconej pamieci?? tak?? bo skoro to 5 ns to niepowinny za duzo pujsc?? znajdowanie max mem w ati tool jest bezpieczne? czy lepiej recznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zauważyliście że Topic rozrasta się w zawrotnym tempie i właśnie dlatego chcę zaproponować aby został stwożony FAQ odnośnie wszystkich możliwości podkręcenia i zmodyfikowania Radków 9550.

Chodzi mi to po głowie od jakiegos tygodnia - troche dobijaja w kółko te same pytania. Tak sie składa ze jutro mam dzien wolny od budy wiec moze cos skombinuje. Przejrze topic jeszce raz i postaram sie wypunktowac wszystko co znajde. Jutro załoze odzielny topic podsumowujacy. Tylko mnie nie zjezdzajcie bo to mój debiut w pisaniu artykułów :) Ale uwagi i rozsadna krytyka jest jak najbardziej wskazana (szczególnie kiedy cosby niezgadząło sie z prawda ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti Napewno powinieneś odnotować progamy do podkręcania, zmiany biosów i timingi pamięci(sprawdzone). Może coś o zmianie chłodzenia na GPU i pamiątkach. Nie musisz się spieszyć, lepiej zrobić raz a porządnie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Liquid - zawsze jest EDIT ;) Pozatym jutro mam czas wiec czmu nie... Zawsze bdzie gdzie odsyłac ;)

 

Mam takie pytanie - widział ktos na necie moze 9550 Xt rev 2 ? Szukam i nigdzie nie widac, nawet rev1.0 prawie nie ma :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko do wszystkich bo mam zamiar posiadac r9550 sapphira na samungach 4ns :)

z tego linka http://www.techpowerup.com/articles/overcl...ing/vidcard/107

wynika ze od razu na bios od 9550 mozna zrobic flasja na 9600 , ale na in4.pl pisali o zabezpieczeniu ATI przed flashowaniem biosa , to jak to wkoncu jest ?? od razu flashowac na 9600 z tego linka u gory ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co flashowac bios i wgrywac od innej karty ? ofszem mozna sobie go zedytowac podniesc zegary tak jakpasuje pobawic sie timingami i ok ale czy tak wam zalezy aby wasz win wyswietla r9600 pro a nie r9550 ? dla mnie to bez roznicy no prawie bo z biosem od 9600 pewnie by sie na win me zinstalowala karat a tak musze miec xp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bede flashowac na 9600 tylko krecic 9550 :) ale on ma blokode wiec wystrczy sciagnac te zmodyfikowane sterowniki i dzieki nim krecic , zgadza sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bede flashowac na 9600 tylko krecic 9550 :) ale on ma blokode wiec wystrczy sciagnac te zmodyfikowane sterowniki i dzieki nim krecic , zgadza sie  ??

tak, OMEGA DRIVERS.... ja korzystam z wersji 2.5.58 i wszystko działa pięknie i uroczo :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak zamieścił timingi lepsze od gigabyte:

 

TRCDR - 4

 

TRCDWR - 2

 

TRP - 4

 

TRAS - 7

 

TRRD - 2

 

TR2W - CL+2

 

TWR - 3

 

TW2R - 2

 

TWR Same Bank - 2

 

TR2R - 2

 

na moim HIS-ie bez problemu działają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... potrzebuje Waszej opinii.

 

Chce za jakieś 2h zakupić Radeona 9550 od Saphhire. z tym, że oznaczenia na pamięciach kończą się 50. Karte mogę kupić za 310zł, a dodatkowo dzisiaj pozbywam się mojej i w sklepie mam ugadabe, że płace w 2 ratach...

 

I sam nie wiem.. BRAĆ??

 

Napiszcie co sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zalatwilem sapphira 9550 u kolegi w komputerowym za 280 zl na samsungach 4ns oczywiscie 128/128 :)

mysle ze mozna smialo brac , samsung czasem sie mylil w oznaczeniach kostki , bylo 50 a byly 4ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raki - bierz, bo nawet jak nie wykrecisz za bardzo to i tak wzrost wydajnosci w grach/benchmarkach bedzie bardzo duzy...a własnie jak VerB wspomniał samsung sie mylił w oznaczeniach kości i mozesz miec napisane 5ns a bedzie 4ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś możliwość żeby sprawdzić (softem czy jakoś) czy są 5ns czy 4ns??

 

Jescze dołącze jedno pytanie... Ze względu że to będzie początek mojej przygody z firmą ATi to poradźcie mi jakie są najlepsze sterowniki do mojego configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

w koncu - udalo sie - mam radzia9550 , niestety trafilo sie ze w komputroniku ostatnia sztuke mi koles znalazl his`a no i mam 5ns..

ale po poczatkowym zniesmaczeniu postanowilem pobawic sie jednak nie zrazajac na nic :) takze teraz smigaja mi te timingi co powyzej i jes dobrze na 390/520, a teraz pytanko , ma ktos z was his`a na 5ns ? jesli tak to powiedzcie mi orientacyjnie jak daleko pchne pamiec po zalozeniu radiatorkow ..? bo gpu to pewno bedzie smigac jak zmienie chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... potrzebuje Waszej opinii.

 

Chce za jakieś 2h zakupić Radeona 9550 od Saphhire. z tym, że oznaczenia na pamięciach kończą się 50. Karte mogę kupić za 310zł, a dodatkowo dzisiaj pozbywam się mojej i w sklepie mam ugadabe, że płace w 2 ratach...

 

I sam nie wiem.. BRAĆ??  

 

Napiszcie co sądzicie.

 

jasne ze brac u mnie taz tak pisze a zobacz jak pamieci sie kreca to sa 4ns tylko walniete maja oznaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak zamieścił timingi lepsze od gigabyte:

 

....

....

 

na moim HIS-ie bez problemu działają....

chodza ci bez problemu na standardowym chlodzeniu czy masz jakies radiatory na pamieciach lub inne modyfikacje ?

bo u mnie przy taktowaniu 420/500 przy tych timingach pojawiaja sie artefakty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcialem sie zapytac, jak zamontowac wentylator 80/80 (a dokladniej Zalmana ;) tak aby nawiewal na moja grafe. (zeby nie byl bezpesrednio wpinanany na karte. Ma ktos jakis pomysl ?

Zamontować na jakimś kątowniku przykręconym do budy. Sam tak mam i jest git :D

A moglbys dokladnie opisac na jakim katowniku ?? po prostu nie wiem gdzie mam przymocowac i do czego ten wentylator :| przeciez go nie poloze na czyms :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widziłem taki fajny model takiego roziwazana...

Katkownik to prosto zrobic przyczep cos do wolnego sledzia koło AGP pod katem prostym zeby wyszedł taki naroznik i do tego wiatrak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

...ma ktos z was his`a na 5ns ? jesli tak to powiedzcie mi orientacyjnie jak daleko pchne pamiec po zalozeniu radiatorkow ..?  bo gpu to pewno bedzie smigac jak zmienie chlodzenie.

mam hisa 5ns i jak obnize gpu to pamiatki chodza na 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...