Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

No to Panowie - mam ciekawostke - na 99% pojawila sie nowa edycja kart GeCube 9550 XT - oznaczona dziwnie, bo 1.2 (mogloby swiadczyc ze to pierwsza edycja) - pamieci Hynix 2.8ns, praca cichsza niz na rev 2.0, ale najwazniejsze - zrobilem testy:

 

core - poszedl 505

memory - 720

 

w tych ustawieniach 505/720 przeszedl juz 0,5h atitoola + kilka 3dmarkow '03 (4000pkt) i pelna stabilnosc (zero artefaktow)

 

napsize jutro - na noc nastawie testy...

 

p.s. byc moze bede mial mozliwosc zalatwienia troche takich kart - jak cos to pisac na priv

Qrcze zajebiscie, moze maja bios z ustawionymi wiekszymi napieciami, jak masz tego Hynix 2.8 to zarzuc biosem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak myślicie bo ja już się zakręciłem. Warto wymieniać mojego Radeona 9500 64MB na tą karte http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32476666 ?? Mój radeon nie da sie przerobić na PRO bo niestety są artefakty. Co o tym myślicie? Dzięki z góry za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego chyba nie mieliście!!! Na podkręconej karcie mam zwisy w ..... Wordzie ! 8O Raczej lekko ją podkręcam tak na codzień (450/600) - max idzie 485/640. Wszystkie gry, marki atitoola przechodzi bez zwisów, artów itp, a wiesza się w Wordzie po kilku sekundach od otwarcia pliku (ekran migotać zaczyna i w końcu zwiecha). Działa dopiero jak zjadę z 10MHz pamiątkami. Co to może być? Nieprawdopodobne trochę...... Mam Caty 4.9 i worda 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak myślicie bo ja już się zakręciłem. Warto wymieniać mojego Radeona 9500 64MB na tą karte http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32476666 ?? Mój radeon nie da sie przerobić na PRO bo niestety są artefakty. Co o tym myślicie? Dzięki z góry za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam!!

Porób testy na podkręconej karcie

Ja w 3Dmarku03 mam 3818 pkt na ciut słabszej płycie.

 

Jak będzie gorzej (na R9500) to wymieniaj - dostaniesz nową kartę, 128 MB, gwarancję (ale wymieniaj tylko na egzemplarze z pamięciami 2,5 lub 2,8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem domyslam sie ze to wina mojej zasilki gigaszajs 350 ;p. Mianowicie to co mam w podpisie 3d marka 2003 nie przechodzi albo resetuja sie ustawienia sterownikow albo sie zawiesza. Przedtem mialem 9200 i oki bylo all ale domyslam sie ze ten gigaszajs juz za slaby jest na to . Karta lazi na 450/688 2.8 hynix zero artefaktow ale sie resetnie sterownik po jakims czasie daje na 600 pamiatki to idzie juz pograc ale 3d marka dalej nei przelazi mam radiatorki po stronie "golej" karty i wymienilem paste pod gpu. Czy podzielacie zemna ten poglad ze to zasilka slaba i nie wyrabia? . Jeszcze jedno te smieszne gabki co sa pod radiatorem to one przewodza cieplo z tych pamieci ? czy to tylko taki amortyzator;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się ktoś jakie GeCuby Extreme mają w hurtowni Action w Szczecinie? Jest jakaś pewna metoda na sprawdzenie co jest w pudełku nie otwierając go?

Na pudełku powinien być model R9550XTGU - to może (raczej) oznaczać R9550 z kośćmi 2,5 lub 2,8 (kręcą się tak samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do ludzi muszących ustawic agp off zeby karta dzialala normalnie, u mnie tak trzeba :[

dziala wam cs na takim ustawieniu ? bo mi wyskakuje ze nie obsluguje takiego trybu graficznego... rozpacz :( podstawowa gra w cholere pojdzie ??

edit Q3 też nie działa.. no ładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spradzilem czy zasilacz odpowiada za krecenie, mam Chiefteca 360WAT 302, pamieci na 680MHz mialem zwis a jak odlaczylem od kompa dvd i nagryware to poszly stabilnie :)

Chyba sie rozejrze za tym 420wat chiefa, a jak z glosnoscia u tego chiefa w porownaniu do tego mojego ? (oba PFC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porób testy na podkręconej karcie  

Ja w 3Dmarku03 mam 3818 pkt na ciut słabszej płycie.

 

Jak będzie gorzej (na R9500) to wymieniaj - dostaniesz nową kartę, 128 MB, gwarancję (ale wymieniaj tylko na egzemplarze z pamięciami 2,5 lub 2,8)

Ale ja nie mam możliwości porównać mojego Radka z jakimś R9550. Mam porównać z twoimi wynikami ?? :lol: Na obecnym configu mam 3102 punkty w 3D Mark 03. Omega 2.76 ustawinia sterownika na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięci 2,8ns montowane w Radeonach 9550XT są tylko produkcji Hynixa czy też są tam montowane pamięci innych firm?

są chyba jeszcze samsungi. 2,5 też są samsungi - ale przeważają Hynixy.

 

Ale ja nie mam możliwości porównać mojego Radka z jakimś R9550. Mam porównać z twoimi wynikami ??  :lol: Na obecnym configu mam 3102 punkty w 3D Mark 03. Omega 2.76 ustawinia sterownika na wydajność.

Jeśli ja na catalystach 3.9, systemie zasyfionym i nie przeinstalowywanym od roku (w tym czasie zmieniłem płytę główną... w lutym, a ostatnio grafikę), sporo gorszej płycie i podobnym procu mam w 3Dmarku03 więcej punktów niż ty, to chyba to cosik oznacza.

Ustawienia miałem:

Texture: High Quality

Mipmaplevel: Performance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise --> po zmianie asilacza z poslkiego megabajta 350 na modecoma 350 GTF rdzen z 324 poszedl na 390. I tu zonk. W 3dMArk03 powyzej 390 zwiechy, a w nowe demko MOH gram na 420 :o Stabilnie, bez zadnych zwiechow, wiec o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam taki problem,podkrecilem swojego Gigabytea R9550 128bit 128Mb na 300/500Mhz.Nie zalozylem zadnych radiatorow,nie zauwazylem zadnych artow w grach(Far Cry),ale po zapuszczeniu 3dMarka okzalo sie,ze dostalem wynik 5443!!!!!!!a mialem okolo 7500 wczesniej na default....powiedzcie mi,co moze byc tego przyczyna??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sew_server >> no to ladnie ! widac jednak wina slabszego napiecia, teoria sie potwierdza, a to ze zwiechy w 3dm2k3 to moze poprostu testy sa bardziej wydajnosciowo-żerne (lol jakie slowo ;) i uklad nie wytrzymuje taktowania, bo jesli na grze chodzi ok to znaczy ze albo gra nie wykorzystuje jakiegos modulu ktory zawiesza karte albo jest mniej wymagajaca

ale 390hz nie starczy ci ? naprade to sa juz przyzwoite zegary, co z tego ze podciagniesz o te 30hz ;) zyskasz 50pkt w 3dmk ?

U mnie karta chodzi stabilnie na 420/520 (a moze nawet wiecej bo po zmianie chlodzenia juz nie testowalem)

ale gram na 380/480 bo wole nie przeciazac karty niz walczyc o te 5% wiecej wydajnosci

I wydaje mi sie ze wszyscy powinni sobie to wziac do serca ;) zwlaszcza ci co kupili karte przez net, juz troche r9550 kreconych do granic mozliwosci padlo (wiem ze marudze ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wrócił mój padnięty 9550Extreme, miałem Rev1.0 na EtronTech 3,3ns, a mam rev2.0 na Samsungach 2,2ns! Fajnie że padła ta Rev 1.0

 

jakiego rodzaju miales uszkodzenie ? :) co sie dzialo u ciebie ?

Wgrałem bios od 9600XT pomieszałem w timingach i wszystko działało. Przez około tydzień. Podczas pracy na kompie monitor zgasł, i tyle po mojej karcie, nawet nie miałem jak przywrócić oryginalnego biosa, bo komp z kartą w AGP nie postował. Więc komplecik do pudła i na reklamacje. (wcześniej przywróciłem oryginalne chłodzenie).

 

No i wróciła :!:

 

I jeszcze jedno.

NIE WYSYŁAJCIE Z CS BO GIERKA NIE WRÓCIŁA :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wrócił mój padnięty 9550Extreme, miałem Rev1.0 na EtronTech 3,3ns, a mam rev2.0 na Samsungach 2,2ns! Fajnie że padła ta Rev 1.0

 

jakiego rodzaju miales uszkodzenie ? :) co sie dzialo u ciebie ?

Wgrałem bios od 9600XT pomieszałem w timingach i wszystko działało. Przez około tydzień. Podczas pracy na kompie monitor zgasł, i tyle po mojej karcie, nawet nie miałem jak przywrócić oryginalnego biosa, bo komp z kartą w AGP nie postował. Więc komplecik do pudła i na reklamacje. (wcześniej przywróciłem oryginalne chłodzenie).

 

No i wróciła :!:

 

NIE WYSYŁAJCIE Z CS BO GIERKA NIE WRÓCIŁA :evil:

ja mialem taki problem ze nalozylem srebna pasta z titana ( ktora mierzona miernikiem nie przewodizla pradu ) podlocznylem wyszstko bylo ok gralem przez 4h i ladnie szla 510 / 660 i zgasilem kompa i na drugi dzien trup odpalam i nic monito sie nie swiecil i na tym koniec ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyłem do posiadaczy 9550xt :twisted: przedtem miałem 9600pro od gigabyta ale poszedł na serwis i czekałem już chyba z 2 tyg. przyszła decyzja, że karta zostaje uznana na gwarancji ale nie wiadomo kiedy ją dostane, powiedzieli napewno nie prędko, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 8) zaproponowali mi 9550xt i 70 zł zwrotu :) oczywiście się zgodziłem :wink:

 

karta śmiga pięknie :twisted: naprawde minimalnie gorsza od 9600pro troszeczke gorzej się kręci :? no ale 70zł w kieszeni 8)

 

Zastanawia mnie jakie mam pamięci(o jakich czasach) :?: wychodziło by ,że 2,2 są takie wogule 8O :?: są to samsungi a na kościach pisze tak:

 

422

k4d263238e-gc2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeroSuper->no i co z tego, że ci nie oddali dwóch kolorowych płytek :? ważene, że masz swojego cd-keya więc i tak możesz pogrywać bezproblemu po sieci w countera :wink:

Pewnie, że w niczym to nie przeszkadza, ale to przestroga dla innych, którzy nie chcą pozbyć się tych dwóch kolorowych płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...