Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam juz kartę XT z ESC.pl -zapłaciłem w poniedzialek -sprawdzają wpłaty wieczorem - wysłano we wtorek - dzisiaj jest - Pocztą Polską (10 zł).Karta to rev 1.2 (R96 XTG rev 1.2) pamięci 2.8 od hynixa.Ktoś pisał ze radiator nie dolega do pamięci - u mnie dolega ściśle bez zadnych podkładek etc.Zapakowane pierwsza klasa w śeodku wszystko - gwarancja(2 lata) i dodatki - gra - przejściówki stery i PowerDVD.Co do działania sprawdże dopiero później - jak by ktoś miał jakieś pytania proszę pytać - zajrze tu napewno dzis wieczorkiem.

 

Co do Gigabyta to nie wiem - swojego nie miałem ale o Shapphir'ze mogę się wypowiedzieć tylko pochlebnie - choc o wcześniejszej wersji nieco - jeszcze bowiem siedzi mi 9100 - czeka na zmianę ale 280/280 bez grzania - kłopotów - artów na 2001se 10116 pt choć to dla mnie zadna wyrocznia zrobiłem tylko w celu porównania z tą nową - nie uzywam zwykle benchmarków - gra i tak weryfikuje po swojemu - tam wszystko wyjdzie bez niepotrzebnych liczb,wersji itp. U mnie to tylko i wyłacznie jedna gra wiec sprawa sie niebawem wyjaśni - czy zmiana była korzystna a jesli tak - w jakim stopniu.

 

Pozdrawiam all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awathar ale kupujac gigabyte mysle ze jakby mniej ryzykujesz w kwestii podkrecania, a wiatrak na niego kupisz za 7-10zl i bedzie dobrze, masz pewnosc ze dostaniesz karte z 4ns hynixami i lepszymi seryjnie ustawionymi w biosie timingami pamieci, no i takie moje wlasne zdanie iz wydaje mi sie ze gigabyte to jednak firma o wyzszym poziomie wykonania produktow niz sapphire... (to tylko moje zdanie :) )

 

pozdrawiam

his,gecube ma lepsze jezeli chodzi o radki 9550 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Mam zamiar kupic GigaCube 9550 Extreme rev.1.2 z 2.8 ns Hynix i rozmawialem z gosciem ze sklepu gdzie kupuje ta karte i mowil mi ze na pudelku pisze Limited edition, Extreme a na samej karcie juz nie ma napisu XT ktory widzialem na kzdym obrazku !! Wiec co jest ?? CZyzby w wersji 1.2 juz nie bylo tych napisow na tej karcie czy cus nie gra ??

 

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Na pudełku jest napisane Limited Edition ale to odnośnie gry nie karty :D jest takze napisane Platinum i to juz podnazwa karty.Nie ma oznaczenia XT na pudełku jest za to napisa Extreme (jesli potrzeba - zrobię fotkę)Dzis własnie taką kartę dostałem z ESC.Wersja 1.2 (R96 XTG rev 1.2) Riva tuner widzi go jako R360 a Ati tray jako 9600XT.Tatkowanie oryginalne - biosowe to rdzeń 400 a pamięc 600.Zrobiłem szybko test na 2001 i 2003 i jesli ktoś lubi numerki to na niepodkręconej karcie (400/600) w 2001se 11760 pt na 2003 3400 pt wszystko oczywiście w demyślnych ustawieniach benchmarków bez jakichkolwiek ingerencji.Juz widze roznice w stosunku do 9100 i jest to roznica niebagatelna sprawdze jeszcze tylko kilka spraw (Tv itp) i jesli bedzie jak do tej pory - to uwazam ze to karta za te pieniądze prawie doskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podaj mi jakie tymingi najlepiej ustawić bo jam orginalne i jestem ciekaw czy jak je zmienie czy nie będzie artami waliło!!! :wink:

WR - 1,0

CAS - 3

CMD - 0

Strobe = Wr latency +1/2 clock

TRCDRD = 4

TRCDWR = 2

TRP = 4

TRAS = 8

TRRD = 2

TR2W = CL+2

TWR = 2

TW2R = 2

TW2RSamebank = 2

TR2R = 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze jestem nowym uzytkownikiem tweaka.Moja karta to gigabyte 9550 z radiatorkami miedzianymi na pamieciach i Articcooling na rdzieniu. Udalo mi sie wycisnac gpu400 ramki 540. Zmiana chdzodzenia nic nie dala. Szukam vmoda do mojej kary bo jest ona niedowoltowana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec bez dodatkowego chłodzenia chodzi stabilnie core=415MHz mem=440 w 3Dmarku03 przed oc miałem 2051 a po 3921 czy to dobry wynik tes ten przeprowadzałem 3 krotnie różnica była w granicach 100 podałem najniższy wynik

jak na taki zegary to mi wynik nie pasuje...za duzy.podaj linka do orba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400/500 no problemit0,

przykręciłem małego wentylka na radiator (śrubki) ach jak ładnie się wbiły w radiatorek.

Po intensywnaej grze pamiątki ciepławe, a radiatorek u dołu ciepły. :arrow: więc chyba looz

Co zrobić abym nie musiał ciągle po uruchomieniu Win2000 ustawiać taktowania eh,

Riva tuner ma max do 375 chyba, Powerstrip jeszcze mniej ehh, qfica mnie zrzera

a jak w omegach ustawie to po restarcie domyślne taktowania ehh a biosu nie umiem wgrać :(

co radzita na takiego typka :cry:

 

MeDaL of HonoR rulezz

wynik dobry czy nie bardzo ?>> może jakieś lepsze stery ? :roll:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8194513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 9550 128mb/128bit 250/200 @ 400/500

 

400/500 no problemit0,

przykręciłem małego wentylka na radiator (śrubki) ach jak ładnie się wbiły w radiatorek.

Po intensywnaej grze pamiątki ciepławe, a radiatorek u dołu ciepły. :arrow: więc chyba looz

Co zrobić abym nie musiał ciągle po uruchomieniu Win2000 ustawiać taktowania eh,

Riva tuner ma max do 375 chyba, Powerstrip jeszcze mniej ehh, qfica mnie zrzera

a jak w omegach ustawie to po restarcie domyślne taktowania ehh a biosu nie umiem wgrać :(

co radzita na takiego typka :cry:

 

MeDaL of HonoR rulezz

wynik dobry czy nie bardzo ?>> może jakieś lepsze stery ? :roll:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8194513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 9550 128mb/128bit 250/200 @ 400/500

 

400/500 no problemit0,

przykręciłem małego wentylka na radiator (śrubki) ach jak ładnie się wbiły w radiatorek.

Po intensywnaej grze pamiątki ciepławe, a radiatorek u dołu ciepły. :arrow: więc chyba looz

Co zrobić abym nie musiał ciągle po uruchomieniu Win2000 ustawiać taktowania eh,

Riva tuner ma max do 375 chyba, Powerstrip jeszcze mniej ehh, qfica mnie zrzera

a jak w omegach ustawie to po restarcie domyślne taktowania ehh a biosu nie umiem wgrać :(

co radzita na takiego typka :cry:

 

MeDaL of HonoR rulezz

wynik dobry czy nie bardzo ?>> może jakieś lepsze stery ? :roll:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8194513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nieznam na tym poprostu poszedłem według instrukcji na tym forum i zrobiłem test w 3dmarku03 przed i po podaję poprostu wyniki karta teraz śmiga aż miło zastanawiam się nad inwestycją w lepszy system chłodzenia do tej karty niechciłabym by się uszkodziła działa teraz poprostu pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić abym nie musiał ciągle po uruchomieniu Win2000 ustawiać taktowania eh..... a biosu nie umiem wgrać :(

co radzita na takiego typka  :cry:  

najlepiej by bylo wgrac bios, jezeli jestes zainteresowany moge podeslac gotowy przerobiony bios na taktowanie 400/500 do gigabyte 9550 z instrukcja jak sflashowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

"Kamień" spadł mi z serca ;]

 

jakbyś mógł 8) byłbym bardzo dźwięczny,

no niestety takie lamozjady,- zwykłe pojadacze chleba jak ja się zdarzają,

guzus@op.pl thx wielkieee

 

gilong :idea: tyle ostrzeżeń i jeszcze nie ban jak to :P

micon dzięx za rade, lecz 132 strony to niczym lektura szkolna, nie do przeczytania ja kdla mnie 8)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8195193 9910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis poszedlem do ESC i wymienilem mojego Saphire'a na Gecuba :D Teraz obraz na TV jest jak zyleta, nie to co wczesniej. Wrazenia ogolne bardzo pozytywne, karta wyglada masywnie (pcb od 9600) i jest wykrywana jako 9600XT (RV360) W sklepie zapewniano mnie ze ma 400/500 ale oczywiscie to nieprawda bo ma 400/600 :twisted: Na razie nic nie krecilem i zrobilem sobie testy na default:

2001 - 12310

2003 - 3503

Jak widac wyniki sa obiecujace, ale zobaczymy co karta pokaze po podkreceniu :P Za te pieniadze ta karta jest hitem jesieni, szczerze polecam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Mam zamiar kupic GigaCube 9550 Extreme rev.1.2 z 2.8 ns Hynix i rozmawialem z gosciem ze sklepu gdzie kupuje ta karte i mowil mi ze na pudelku pisze Limited edition, Extreme a na samej karcie juz nie ma napisu XT ktory widzialem na kzdym obrazku !! Wiec co jest ?? CZyzby w wersji 1.2 juz nie bylo tych napisow na tej karcie czy cus nie gra ??  

 

Pozdro !!

Witam,

 

Mam kartę Giga CUbe 9550 XT rev. 2.0 2,86 ns Samsung. Na pudełku też jest naklejka na wentylu z XT a na karcie nie ma!!! Nie widzę żadnej różnicy, że nie ma napisu XT na naklejce. Karta jest SUPER :D

 

pozdrawiam

 

Meniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis poszedlem do ESC i wymienilem mojego Saphire'a na Gecuba  :D Teraz obraz na TV jest jak zyleta, nie to co wczesniej. Wrazenia ogolne bardzo pozytywne, karta wyglada masywnie (pcb od 9600) i jest wykrywana jako 9600XT (RV360) W sklepie zapewniano mnie ze ma 400/500 ale oczywiscie to nieprawda bo ma 400/600  :twisted: Na razie nic nie krecilem i zrobilem sobie testy na default:

2001 - 12310

2003 - 3503

Jak widac wyniki sa obiecujace, ale zobaczymy co karta pokaze po podkreceniu  :P  Za te pieniadze ta karta jest hitem jesieni, szczerze polecam  :mrgreen:

wymieniles? tak poprostu oddales Sapphire i doplaciles do Gecube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja tez zauwazyle na safirku artefakty przy 500 na pamieciach ale tylko w grze colin 2005. te pamieci sa pewnie niedovoltowane. radiatory nie pomogly. czyzby te saphire sa jakies felerne???

Ale timingi mozna smialo zmienic takie jakie sa w gigabycie daje to kopa kilku procentowego.

a drugie pytanie jakie sa pamieci na Asusie tym GE 128 bitowym??? I czy ktos ma juz bios do tej 9550 na 9600 na 400/500???

A trzecie to te gigacube XT to juz sa 2 wersje?? z 400/500 i 400/600?? jak to rozroznic?? pamieci hynix 2.8 ns to sa te z 600 na pamieciach czy byly tez wersje z 500 MHZ???

I jak spzreda sie ta gre cs to slyszalem ze jak oddaje sie na gwarancji to musi byc karta kompletna z wszystkim czyli i z ta gra. czy to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ja tez zauwazyle na safirku artefakty przy 500 na pamieciach ale tylko w grze colin 2005. te pamieci sa pewnie niedovoltowane. radiatory nie pomogly. czyzby te saphire sa jakies felerne???

Ale timingi mozna smialo zmienic takie jakie sa w gigabycie daje to kopa kilku procentowego.

a drugie pytanie jakie sa pamieci na Asusie tym GE 128 bitowym??? I czy ktos ma juz bios do tej 9550 na 9600 na 400/500???  

A trzecie to te gigacube XT to juz sa 2 wersje?? z 400/500 i 400/600?? jak to rozroznic?? pamieci hynix 2.8 ns to sa te z 600 na pamieciach czy byly tez wersje z 500 MHZ???

I jak spzreda sie ta gre cs to slyszalem ze jak oddaje sie na gwarancji to musi byc karta kompletna z wszystkim czyli i z ta gra. czy to prawda???

Ja swojego 9550XT kupiłem jakiś czas temu w www.barwkomp.pl . Oczywiście chciałem sprzedać CS-a ale zadzwoniłem i powiedziano mi, że w przypadku reklamacji (naprawa serwisowa) muszę przysłać cały komplet (wszystkie płyty, kable i przejściówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreć pamieci i rdzeń ;)

 

narazie to zmodyfikuj chlodzenie na pamieciach  ;)

 

pyatnie do ludzi co kupowali w ecs.pl, ile czekali na karte dni :?: czy sa jeszcze jakies telefony potwierdzające, maile etc?

Zamówiłem za pobraniem przedwczoraj, wysłali (dzwonili) wczoraj dzisiaj rano już mam, tyle, żę zamówiłem jeszcze trochę sprzętu. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestnikow tej dyskusjii :!:

Mam do Was jedno pytanie dla mnie dosc istotne i mam nadzieje ze pomozecie rozwiac wszystkie moje watpliwosci... Pytam w tym temacie bo nie chce zakladac nawego i zasmiecac forum...

Ale do rzeczy :wink: Posiadam karte taka jak w podpisie a co do szczegolow jest to Radeon9800se prawdopodobnie Super Grace :roll: pamieci to hynixy 4ns, domyslne taktowanie tej karty to 325MHz dla rdzenia i 500MHz dla pamieci... Mam ja oczywiscie podkrecona na 420MHz rdzen i 510MHz 8O pamieci... Pamieci jak widac kreca sie żenujaca powodem tego jest chyba niedowoltowanie kostek,bo nawet jak obnize temperature pracy to nie ida wyzej :( Aha tak jak w podpisie pamiec jest 128bit w rozmiarach 128Mb co do potokow to jak w podpisie pracuje na 4,bo na 8 jest niezla szachownica :evil:

Co do wydajnosci tego potwora to jest dosc cienko gierki chodza w rozdzialce 1024x768 przy max detalach w miare :) o AA i AF moge zapomniec chociaz czasami moge wlaczyc i da sie grac :? Jezeli kogos interesuja wyniki w markach to w 3dmarku03 mam ok3300 a w 2001 ok 12500 w sterach mam ustawione na jakosc oczywiscie :wink:

No i po tej opowiesci moge w koncu zadac pytanie :D

 

Czy ma sens wymiana tej karty na Gecube'a9550XT :wink: Kosci 2,8 albo 2,5ns hynixy. Koszt tej operacji to ok 50-100zl

 

Interesuje mnie to czy zauwaze roznice w grach czy ten 9550 bedzie duzo szybszy? Czy taka wymiana wogole ma sens?

Aha i jeszcze jedno nie gram w 3dmarki i nie interesuje mnie wynik po zmianie :!: Interesuja mnie fakty dotyczace wydajnosci w grach :!:

Przepraszam za dluga wypowiedz ale chcialem byc dokladny i podac wszystkie istotne szczegoly...

Bardzo prosze o porade :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...