Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

No sory Boroveek ale jakbys sie kilkadzieśąt stron cofnął to zobaczył byś ze Numerek bez modów 4000 wyciągnął tak więc proponuje abys najpierw założył radiatorki na pamięci i spróbował zmodować biosa na 9600 pro bo słyszałem ze daje to całkiem niezły efekt w przypadku asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boroveeK

zle mnie zrozumiales, chodzi mi o wydajnosc GB po modach w stosunku do asusa bez modow (ale np. z takimi taktowaniami jak ty masz)

bo np. teraz masz duzo lepsza wydajnosc niz na poprzednim r9550 (szafirku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, no tak. Jeżeli chodzi o wydajność, to ASUS chyba nieco niżej, ze względu na zegar sporo niższy (GB po modach ok 500, chociaz niektore ASUSy bez modow na 450 chodza), ale juz pamieci to porownywalnie, a przewaznie nawet lepiej u ASUSA. Wiec moim zdaniem ASUS rulez, bo bez modow tylko niewiele mniejsza wydajnosc, a zawsze w przyszlosci karte bedzie mozna zmodowac :)

 

@Ower_lolek no to sie biore do czytania :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś coś takiego na 9550, że jak wyjdzie z hibernacji to ma cały ekran w kreskach. Spradzał to ktoś wogóle, bo mi się jakoś wierzyć nie chciało, że taki coś może być, a narazie na wszystkich 9550 było jakie sprawdzałem. Nie było różniecy czy podkręcone czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sory Boroveek ale jakbys sie kilkadzieśąt stron cofnął to zobaczył byś ze Numerek bez modów 4000 wyciągnął tak więc proponuje abys najpierw założył radiatorki na pamięci i spróbował zmodować biosa na 9600 pro bo słyszałem ze daje to całkiem niezły efekt w przypadku asusa :)

Hmm, coś chyba mylisz, bo z 30 stron wstecz przejzalem, i znalazlem tylko posta, ze na jakiejs czeskiej stronie 4000 bez modow widziano.

A co do flashowania biosu z 9600, to znalazłem na techpowerups forum, że w asusie to niewiele daje, więc narazie sobie odpuszczę. Za timingi sie teraz trzeba zabrać.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszedlem w piatek do sklepu komputerowego z zamiarem zakupu radeona 9550 128/128 sapphire za 265zl ,facet mi niesie 9600atlantis,ja to cudo ogladam i mowie ze nie ma wentyla on mowi ze tak ma byc,dobra wiec,on wypisuje gwarancje na 9550 :),przychodze do domciu i co ??? to jest full 9600 325/400 128mb/128bit za 265zl !! Teraz pytania-czym sie roznia oba modele poza czestotliwoscia?? Czy jak zaloze jakis wentylator to podkrece te 9600 do 400/500??? Bo czytalem ze 9550 bez problemu sie da i taki mialem zamiar kupujac te 9550? czy moze wymienic jutro w sklepie na 9550 zeby bez problemu podkrecic?? pozdrawiam

 

ps.jestem nie zadowolony :mam celka 2,4/433 256mb ddr i jakas tanio mobo asrocka, a w 3dmark01se na tej 9600 mam tylko 6600pkt przy najnowszych catalistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tetsuo86

nikt ci nie zagwarantuje ze bedzie sie dobrze krecic.jaki jest czas dostepu pamieci na tym 9600?gdzies na forum widzialem temat o 9600...chyba

co do 3dmarka-bylo duzo razy-twoja celina zaniza koncowy wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszedlem w piatek do sklepu komputerowego z zamiarem zakupu radeona 9550 128/128 sapphire za 265zl ,facet mi niesie 9600atlantis,ja to cudo ogladam i mowie ze nie ma wentyla on mowi ze tak ma byc,dobra wiec,on wypisuje gwarancje na 9550 :),przychodze do domciu i co ??? to jest full 9600 325/400 128mb/128bit za 265zl !! Teraz pytania-czym sie roznia oba modele poza czestotliwoscia?? Czy jak zaloze jakis wentylator to podkrece te 9600 do 400/500??? Bo czytalem ze 9550 bez problemu sie da i taki mialem zamiar kupujac te 9550? czy moze wymienic jutro w sklepie na 9550 zeby bez problemu podkrecic?? pozdrawiam  

 

ps.jestem nie zadowolony :mam celka 2,4/433  256mb ddr i jakas tanio mobo asrocka, a w 3dmark01se na tej 9600 mam tylko 6600pkt przy najnowszych catalistach

przeciez nic tylko sie cieszyc i drzec zegary do przodu :D po co wymieniac teraz powinienes miec wieksze mozliwosci oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś określony schemat do moda ołówkowego, czy dla każdej karty trzeba to robić inaczej? O ile taki mod podnosi napięcie (mniejwięcej) i czy konieczna jest w jego przypadku modyfikacja chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nadal sie rozrasta :) jakis czas tu sie nie udzielalem ale przygnala mnie kwestia vmoda. Otoz bylem juz o krok od zakupu radka 9800se@pro (modowalnego) ale przegladanie testow i opinii na temat hl2 sklonilo mnie jednak do pozostania przy taniutkim sapphire 9550. Moj egzemplarz kreci sie jak w podpisie, czyli rdzen 450, pamiatki 560. Zastanawialem sie glownie nad prostym zabiegiem zrobienia vmoda na rdzeniu zeby dobic do tych 500mhz (moze 520). Mam zarowno na gpu jak i na mem zrobione niezle chlodzonko, i karta niezbyt sie grzeje mimo wsyztko. Zastanawiams ie jaki bylby efekt puszczenia rdzenia na te 1.38V np? Czy momentalnie spadloby mi drastycznie oc pamieci? no i czy dodajac ew do tego vdd moda moglbym przynajmniej zachowac obecne (560) taktowanie pamieci + vmod rdzenia? Ale glownie ciekawi mnie co by sie stalo po samym vgpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przebrnąłem przez ten temat, zajeło mi to miesiac :lol: czytając w wolnych chwilach oczywiście :)

Ja mam taki problem.

Mam Gigabyte 9550 który się kreci na: rdzeń 415 a pamięci 510 Mhz

Pomierzylem napięcia i wyszło mi VGPU 1.20 V -- czyli standard

VDDQ oraz VMEM po 2.55 V czyli troche wiecej niż powinno być, bo powinno teoretycznie być 2.43-2.51V

Powiedzmy że się nie zmartwilem tym faktem bo pomyślałem ze jak podniosę VGPU do 1.26 V to podkręce jeszcze rdzeń bez konieczności robienia modów VDDQ i VMEM i w dodatku nie strace nic na pamieciach.

Niestety...

Ustawilem ołówkiem jak na razie 1.23 V na GPU i rdzeń poszedł na 438 Mhz ale pamieci spadły na 494 :(

Dlaczego tak się stało, skoro mam jeszcze nadwyżke na VDDQ i VMEM :?:

 

Mam radiatory na pamieciach i chłodze rdzeń wiatrakiem.

Zasilacz to chieftec 360 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie wymienilem swoje wysluzone GF3 na radka, no i musze przyznac ze warto bylo. Martwi mnie tylko jego temperatura. Nawet na standardowym taktowaniu, kiedy tylko zapuszcze NFSU2(badz jakakolwiek bardziej wymagajaca aplikacje 3D) radiator juz po 5min jest jak dla mnie za goracy(i to przy otwartej obudowe). Testowalem temperature metoda dotykowa i goracy znaczy to nie mniej, nie wiecej niz tyle ze ciezko przylozyc palec do radiatora na dluzej niz 15s(pamieci tez sa dosyc cieple jednak nie az tak). Jak u was spisuja sie Gigabyty, czy do tego modelu konieczna jest zmiana chlodzenia?? Nie chcialbym tracic gwarancji, wiec moze dokupienie samego wentylatorka by pomoglo?? Znacie jakies ciche i wydajne modele, no i czy da sie go tak zamontowac aby w razie koniecznosci oddania do serwisu mozna bylo zdjac ten wentylator i nie zostawic sladu(moze jakos delikatnie podkleic)?

Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrowienia dla wszytkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam na dniach nabyć Radka 9550 gdyż nie jestem posiadaczem zbyt grubego portfela i liczy się dla mnie każda złotówka :P to chciałem zasięgnąć opiini ekspertów 8) :D Poczytałem kilkanaście stron z tegóż tematu , aczkolwiek już jestem troszkę skołowany i powiem wprost >>>>>>>>

1 - ze sklepu www.pcprojekt.pl którą kartę powinienm wybrać jeśli nie zależy mi na zbytnim podkręcaniu ( może troszke AtiTrayTools np. sproboje ale niewiele)

 

Gigabyte Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns) 260 zł

 

Sapphire Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns) 280zł

 

Asus Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV 300zl

 

a może jescze jakaś inna nie przekraczająca kwoty 300zl ??????

 

2 - jeśli znacie tańsze , lepsze sklepy netowe ( a zapewne znacie;)) to bardzo bym prosił o linki

 

3 - slyszalem cos ze maja taniec niebawem te radeony jeszcze bardziej tylko wlasnie mam pytanie jesli ktos wie KIEDY ?!!?! bo jesli na dniach czy w przeciagu 2 tygodni (przed gwiazdka:) ) to jestem skolnny poczekac ale jak np maja tak ladnie staniec np. dopiero na poczatku stycznia to az tyle nie wyczekam i prosilbym wlasnie cos poradzic :>

 

WIEM ZE TO TROCHE SMIESZNE KWESTIE ALE PROSILBYM O WYROZUMIALOSC dla poczatkujacego usera ;)

 

Z GÓRY DZIĘKI !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą kartą, mianowicie system nie wstaje ze stanu wstrzymania S3, z S1 natomiast wstaje. Wiążę to z kartą, bo na poprzedniej (mx 440)wszystko było dobrze. Czy to może być wina sterowników (używam 4.12beta softmod)?

 

EDIT: Na omegach 2.5.97 też nie wstaje. Zobaczę kiedyś jeszcze na innym biosie do płyty, teraz mam najnowszy i szczerze mówiąc on też może być winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy dozbierac stowe i kupic tego radka 9550xt rev2.1 czy za 300 fx5600 na 3.3 325/550:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś coś takiego na 9550, że jak wyjdzie z hibernacji to ma cały ekran w kreskach. Spradzał to ktoś wogóle, bo mi się jakoś wierzyć nie chciało, że taki coś może być, a narazie na wszystkich 9550 było jakie sprawdzałem. Nie było różniecy czy podkręcone czy nie

Mi się tak dzije jak przed przejściem w hibernacje albo stan wstrzymania kręce karte, jak nie kręciłęm to wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam na dniach nabyć Radka 9550 gdyż nie jestem posiadaczem zbyt grubego portfela i liczy się dla mnie każda złotówka :P to chciałem zasięgnąć opiini ekspertów  8)   :D  Poczytałem kilkanaście stron z tegóż tematu , aczkolwiek już jestem troszkę skołowany i powiem wprost >>>>>>>>  

1 - ze sklepu www.pcprojekt.pl którą kartę powinienm wybrać jeśli nie zależy mi na zbytnim podkręcaniu ( może troszke AtiTrayTools np. sproboje ale niewiele)  

 

Gigabyte Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns)    260 zł      

 

Sapphire Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV (4 ns)    280zł

 

Asus Radeon 9550 128 MB 128 Bit TV                    300zl

 

a może jescze jakaś inna nie przekraczająca kwoty 300zl ??????

 

2 - jeśli znacie tańsze , lepsze sklepy netowe ( a zapewne znacie;)) to bardzo bym prosił o linki

 

3 - slyszalem cos ze maja taniec niebawem te radeony jeszcze bardziej tylko wlasnie mam pytanie jesli ktos wie KIEDY ?!!?! bo jesli na dniach czy w przeciagu 2 tygodni (przed gwiazdka:) ) to jestem skolnny poczekac ale jak np maja tak ladnie staniec np. dopiero na poczatku stycznia to az tyle nie wyczekam i prosilbym wlasnie cos poradzic :>

 

WIEM ZE TO TROCHE SMIESZNE KWESTIE ALE PROSILBYM O WYROZUMIALOSC dla poczatkujacego usera ;)

 

Z GÓRY DZIĘKI !!!!!!!!

Ja polecam www.esc.pl. Kupiłem tam ASUSA na pamięciach 4ns (wynik o/c w podpisie) za 290zł, paczka szła 2 dni. Dla mnie wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

bobson37 nie wiem co ty zes zrobil z ta stronka ze dogrzebal sie nawet jakis pan z Bulgarii i napisal ze great i wogole wypas ;-) i chce zeby im to przetlumaczyc na Angielski bo u niego w kraju tez jest duza chec v-moddingu GB9550 i robienia o/c rdzenia o 100% :lol: . Poza tym jakis chlopak z http://kompz.org tez chcial skopiowac arta na swoja strone - pozwolilem mu ale nie zagladalem czy w koncu umiescil tam artykol ...

 

Ja jestem obecnie mocno zapracowany , moze ktos by pomogl mi i tym Bulgarom i przetlumaczym moje wypociny z http://www.republika.pl/mr_x/vmod/ na Angielski ??!!!

 

Czekam na pomoc (ownerzy z Bulgarii tez na pewno :-D ) .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przy omegach jesteśmy, to mam taki mały kruczek z radlinkerem.

 

Przy zmianie po kliknięciu na skrót radlinkera z 250/400 na 300/500 , lub spowrotem- czyli bezpiecznie - pojawiają sie na chwilę arty - taka szachownica z dobrych i przekolorowanych kwadracików obrazu.

 

Pytanie : czy ktoś się spotkał z czymś takim??

 

 

Karta to Gigabyte R9550 128MB 4.0ns.

 

Te arty znikają przy następnym odświerzeniu obrazu - wygląda to tak - włączam  Dooma 3 skrótem radlinkera -> przes ułamek sekundy gdy widzę jeszcze pulpit a zegary juz się przestawiły pojawiają się arty -> po zniknięciu pulpitu i włączeniu gry, wszystko jest ok, mogę grać godzinami -> wychodzę z gry , zegary wracają do nominalnego taktowania i znów pojawiają się arty, które widoczne są na ekranie dopóki obraz się nie odświerzy (np. do kliknięcia "odświerz") | END  -  nie wiem dlaczego tak jest....  help

Wina lezy po stronie Omeg, a raczej Radlinkera, mialem to samo tylko ze objawialo sie to u mnie w innej sytuacji. Ustawilem taktowanie na stale radlinkerem na 400/520 i przy ladowaniu systemu w momencie kiedy zostala juz wczytana tapeta obraz na chwile sie kaszanil, tzn. pojawiala sie ta "szachownica z drobnych i przekolorowanych kwadracików obrazu", ale nie na calym ekranie a tylko na gorze ekranu i bokach tapety. Mialem rozdzielczosc 1024x768 a tapete na 800x600, wiec calego ekranu nie zajmowala. Ale po chwili obraz sie odswierzal i juz bylo wszystko ok. Po tym incydencie zaczalem do podkrecania uzywac Ati Tool, uzywajac tyrbu 2D i 3D i narazie nie ma tego problemu.

 

Czasem mam jednak inna dziwna sytuacje. Po wyjsciu z trybu 3D do 2D wystepuje problem z minimalizowaniem okien windowsa, odbywa sie to tak jakby skokowo, nie minimalizuja sie one plynie ale z takim ruchem drgajacym i troche wolniej, tak jakby cos nie tak bylo z odswiezaniem obrazu 2D, ktos mial moze taka sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

bobson37 nie wiem co ty zes zrobil z ta stronka ze dogrzebal sie nawet jakis pan z Bulgarii i napisal ze great i wogole wypas ;-) i chce zeby im to przetlumaczyc na Angielski bo u niego w kraju tez jest duza chec v-moddingu GB9550 i robienia o/c rdzenia o 100% :lol: . Poza tym jakis chlopak z http://kompz.org tez chcial skopiowac arta na swoja strone - pozwolilem mu ale nie zagladalem czy w koncu umiescil tam artykol ...

 

Ja jestem obecnie mocno zapracowany , moze ktos by pomogl mi i tym Bulgarom i przetlumaczym moje wypociny z http://www.republika.pl/mr_x/vmod/ na Angielski ??!!!  

 

Czekam na pomoc (ownerzy z Bulgarii tez na pewno :-D ) .

 

pozdrawiam

piotres

Ehh, i tak nic do roboty lepszego nie mam, co mi tam, sprobuje. Zaznaczam, że zacznęod przetłumaczenia VGPU, więc jakby inni chętni byli, to niech od innych działów zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstęp przetłumaczony (jak jakieś byki są, to poprawiać :) ):

 

WARNING!

Hardware modifications may damage your card and lead to warranty loss!

The author of this guide does not take any responsibility for damage done due to use of this guide!

You make modifications at your own risk!

 

Before making a V-MOD you have to equip your card with appropriate cooling due to significant temperature rise after a V-MOD. We recommend using an AMD-K6/Pentium III Cooler, because they're easier to mount then Athlon XP/Pentium IV coolers. If you planning on making a V-MEM mod (especially above 2,55V) it is strongly reccomended to attach radiators to memory modules. When rising V-DDQ and V-MEM to really high values (eg. above 2,8V) you should also attach small radiators to your card's mosfets (these little black elements with four connectors. On one of them we check V-DDQ voltage).

 

I jak? Ujdzie? Jak sie spodoba, to wezmę się za resztę :D

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-CORE gotowy:

 

1. Checking the GPU voltage

 

Touch one of the points marked on the picture with a "+" ending of your gauge. Second ending should be touching mass (eg. your computer's case). Before modifications, your result should be 1,20V, when card is in idle (Windows running, no others programs launched).

 

2. Changing card's core (GPU) voltage

 

Find a R356 resistor on your card (it's marked on the photo). In GigaByte's radeon 9550 (the one on the pictures) there are other points where you could make a V-CORE mod, but we reccomend this SMD resistor, because if something goes wrong, after mod's removal the traces of soldering will be smallest.

Now we have to check resistors default resistance. In our card it was 676 ohm. We will use potentiometer with range from 10 to 15 Kohm. It means, if you use 10 Kohm potentiometer, then minimal GPU voltage will be 1,28V, and won't go lower. With 15 Kohm it will be possible to set GPU voltage at about 1,25V.

To attach the potentiometer you will need a small soldering tool (40W max) with thin ending (we suggest flat endings). A solder flux will be very helpful in attaching a wire to small resistor.

As of potentiometer, we recommend using a multiturning one. It can look like the one in on the picture (horizontal), but we reccomend using vertical potentiometers- they're easier to attach to card's surface.

It will allow us to regulate the voltage very precisely.

We assume, that you've decided to use 15 Kohm potentiometer.

Before mounting it, set the resistance to 12,5 Kohm. Now, we solder one of resistors connectors (use the wire to make it longer) to the point specified on photo, and second connector to mass (eg. your computer's case).

Before soldering put some soldering flux on the unding of the wire (soldering iron will melt faster, andthe binder will be stronger).

Now we again check voltage on connectors of solded potentiometer- this time it should be about 645 ohm (unless you've used a 10 Kohm potentiometer, if you did the resistance will be about 630 ohm).

If everything is OK, put card into PC and turn computer on. After doing it, quickly check GPU voltage- should be about 1,25V (again, 10 Kohm potentiometer = 1,28V).

Now, when lowering resistance of potentiometer we rise the GPU voltage slowly.

 

Examples of resistances and core voltages:

645ohm=1,25V

630ohm=1,28V

612ohm=1,31V

 

Maximum "safe" voltage is 1,30V, because it's voltage of many Radeon 9600PRO cards (same core - RV350).

If you plan on raising the core voltage above 1,25V, and don't want to lose your memory overclocking potential, you should make a V-DDQ mod (how to do it? look at point 5 of this guide).

 

Proces V-MODA przetłumaczony, ołówek jutro przetłumacze

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie o/c udalo wam sie osiagnac na radkach z kosciami 5ns samsunga? Nie wiem czy trafil mi sie jakis lipny egzemplarz czy po prostu te kosci sa tak slabe. Na moim HIS'e udalo mi sie jedynie wyciagnac 450/440. 3dmark2k1 - 8860, 3dmark2k3 - 2840 (Athlon 1800XP, 256ddr Twinmos).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie o/c udalo wam sie osiagnac na radkach z kosciami 5ns samsunga? Nie wiem czy trafil mi sie jakis lipny egzemplarz czy po prostu te kosci sa tak slabe. Na moim HIS'e udalo mi sie jedynie wyciagnac 450/440. 3dmark2k1 - 8860, 3dmark2k3 - 2840 (Athlon 1800XP, 256ddr Twinmos).

Wymien go jesli mozesz, jak najszybciej :roll: na jkis inny egzemplarz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aregh24 & @LK

JESLI naprawde zalezy ci na wersji 4ns to wymien ALE ja mam Asusa wlasnie na samsungach 5ns (oznaczenie to K4D261638F TC50 ) i mnie smiga na 430/580 bez artow.

troche inny temat:ktos juz dziala na nowych omegach 2.5.97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie "pochwale".

 

Zrobilem wszystkie trzy mody zgodnie z instrukcja i wyszlo prawidlowo. Napiecia zwiekszaly sie pieknie, zegar szedl do gory, no ale sie grzala karta a mialem standardowy radiator i na nim wiatrak i mi sie zachciala na drugi dizen wymieniac chlodzonko na inne (na kacu:() i to byl blad kleszczyki mi zjechaly i przerysowalem ze 3 sciezki. Podlaczam karte a tu same artefakty na ekranie i napiecie vddq wzroslo automatycznie do 3,4V (lol). Regulowanie potencjometrem nic nie dawalo wiec oddalem karte do naprawy bo na gware oczywiscie mi nie przyjeli:).

To bylo tydzien temu dzisiaj odebralemkarte i okazalo sie ze te sciezki jednak przewodza prad i to nie one sa powodem usterki. Co zrobilem - poszedlem do drugiego serwisu i oddalem karte na tydzien do naprawy w poniedizlaek okaze sie czy naprawia.

Jak myslicie co jest zdupczone?

Karty na 95% nie przegrzalem bo po zmianie radiatora zaraz po wlaczeniu sie monitora byly artefakty i napiecie vddq bylo 3,4V.

Moze macie jakis pomysl na naprawe karty?

 

Zycze sobie powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aregh24 & @LK

JESLI naprawde zalezy ci na wersji 4ns to wymien ALE ja mam Asusa wlasnie na samsungach 5ns (oznaczenie to K4D261638F TC50 ) i mnie smiga na 430/580 bez artow.

troche inny temat:ktos juz dziala na nowych omegach 2.5.97?

Mam dokladnie te same kostki co ty. Wiec skad tak ogromna roznica? Moze to wina zasilacza (no name 300wat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...