Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Reklamowac to ja moze i moge ale czy chce!? Czy jest mozliwosc ze wymienia mi karte od reki jesli powolam sie na rekojmie a nie na gwarancje? Karte kupilem w komputroniku przez sklep w moim miescie(maja jakies uklady ze soba) i gwara jest wlasnie na ten sklep a komputronik dostarczyl tylo towar.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie klopoczcie sie z odpowiedzia na moj post ze mi SGP nie dziala tak jak trzeba

 

odkrylem ze po prostu "umarlo" i poszlo sie .... z systemu i tylko format c: mi zostal, bo recznie jak instaluje AGP to winda nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowac to ja moze i moge ale czy chce!? Czy jest mozliwosc ze wymienia mi karte od reki jesli powolam sie na rekojmie a nie na gwarancje? Karte kupilem w komputroniku przez sklep w moim miescie(maja jakies uklady ze soba) i gwara jest wlasnie na ten sklep a komputronik dostarczyl tylo towar.

pozdro

1266283[/snapback]

 

W takim wypadku nie kupiłeś w komputroniku tylko w tym sklepie.

 

Rękojmi już nie ma - jest niezgodność towaru z umową. Jeśli karta ma przekłamania na default - to jest zwalona. Sprzedawca ma obowiązek wymienić na nową, naprawić niezwłocznie lub w ostateczności oddać kasę.

 

Chyba że dostałeś gwarancję - ale to dobra wola sprzedawcy aby ci dać gwarancję, jak nie dostałeś gwary to tylko niezgodność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przekłamania to w 100% wina rdzenia. Jeżeli występują na default- reklamuj. Jeżeli po podkręceniu- trafiłeś słaby egzemplarz. Np. na moim pierwszym 9550 (Sapphire) pojawiały się już od >300Mhz na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte oddalem, wczesniej jednak znajomy ze sklep rtv/agd udzielil mi krotkiego kursu praw konsumenta i okazalo sie ze w ciagu 7 dni od zakupu moge zadac zwrotu pieniedzy jesli przedmiot posiada jakies wady(wynikle nie z mojej winy:)

Koles ze sklepu chcial mi dac zastepcza karte (ati 9250) do poniedzialku az przysla nowa z komputronika ale sie nie zgodzilem bo pewnie dostal bym znowu z 5ns a to mnie nie satysfakcjonuje. Akurat na stanie mieli tylko gigabyte ale 256mb. Jutro ide zamowic (jesli beda mieli) do innego sklepu gigabyte 128mb box ale za niebotyczna kwote 265zl!!! Ale tak to jest jak mieszka sie w malym miasteczku.

 

Mam pytanie(do tych co kupywali/testowali karte w ostatnim tygodniu) czy nowe dostawy tych kart od gigabyte maja wszystkie 4ns(bo asus mnie niemile zaskoczyl) i w miare dobrze sie kreca? Bede chcial uzyskac z niej zaledwia (albo az) gpu400/mem500MHz

pozdro

Edytowane przez zygi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte oddalem, wczesniej jednak znajomy ze sklep rtv/agd udzielil mi krotkiego kursu praw konsumenta i okazalo sie ze w ciagu 7 dni od zakupu moge zadac zwrotu pieniedzy jesli przedmiot posiada jakies wady(wynikle nie z mojej winy:)

Koles ze sklepu chcial mi dac zastepcza karte (ati 9250) do poniedzialku az przysla nowa z komputronika ale sie nie zgodzilem bo pewnie dostal bym znowu z 5ns a to mnie nie satysfakcjonuje.  Akurat na stanie mieli tylko gigabyte ale 256mb. Jutro ide zamowic (jesli beda mieli) do innego sklepu gigabyte 128mb box ale za niebotyczna kwote 265zl!!! Ale tak to jest jak mieszka sie w malym miasteczku.

 

Mam pytanie(do tych co kupywali/testowali karte w ostatnim tygodniu) czy nowe dostawy tych kart od gigabyte maja wszystkie 4ns(bo asus mnie niemile zaskoczyl) i w miare dobrze sie kreca? Bede chcial uzyskac z niej zaledwia (albo az) gpu400/mem500MHz

pozdro

1266699[/snapback]

ten koleś jeśli idzie o znajomość przepisów to zwykły lamer jest - i możesz to mu ode mnie powiedzieć ;)

 

Jeśli jesteś osobą fizyczną i kupujesz od przedsiębiorcy to:

 

Jeśli produkt ma wady - to możesz żądać jego wymiany/naprawy/odstąpić od umowy w ciągu 2 lat od sprzedaży towaru

reguluje to USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.

przeczytaj sobie zwłaszcza art 8.

 

Natomiast jeśli kupisz coś wysyłkowo - to masz całe 10 dni, kiedy możesz towar zwrócić zupełnie bez podania przyczyn, a sprzedawca (o ile jest przedsiębiorcą - czyli prowadzi działalność gospodarczą) musi ci oddać kasę (i nie ma że boli)

reguluje to USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

 

Jeśli zaś kupujesz jako przedsiębiorca od przedsiębiorcy, lub też jako osoba fizyczna od osoby fizycznej (lub też przedsiębiorca od osoby fizycznej) - to w grę wchodzą jedynie przepisy o rękojmi z Kodeksu Cywilnego (art 556 do 576)

 

Radzę zapoznać się szczególnie z dwoma pierwszymi ustawami - są bardzo krótkie, jednak każdy z nas powinien wiedzieć, jakie mamy prawa, by sprzedawcy nie wciskali nam kitów.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie(do tych co kupywali/testowali karte w ostatnim tygodniu) czy nowe dostawy tych kart od gigabyte maja wszystkie 4ns(bo asus mnie niemile zaskoczyl) i w miare dobrze sie kreca?

pozdro

1266699[/snapback]

Pierwsze partie asus'a miały 5ns a kręciły się jak 4ns, czyli b. dobrze. Na ile ten twój max szedł?Ja niebawem zakładam na swoją kartę radiatory na pamięć i na 620-630 puszczę.

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze partie asus'a miały 5ns a kręciły się jak 4ns, czyli b. dobrze. Na ile ten twój max szedł?Ja niebawem zakładam na swoją kartę radiatory na pamięć i na 620-630 puszczę.

1266851[/snapback]

No nie wiem ile szedl max bez artow bo one mialy miejsce juz w normalu:) Ale mimo wszystko puscilem ja na 400/500 i 3dm03 mialem cos kolo 3100 przy AthlonXP 133x11 i 256ram a w 3dm01 kolo 9000 (nie wiele bo na GF2gts mialem ponad 5100)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne,że tak cienko- 3dmark2001 bardzo sprżet obciąża a ten procek i na tej magistrali to demonem nie jeste! wiem bo zobacz co mam w podpisie :D

testuj w 3dsmarku2003 on wlaściwie tylko grafe testuje- różnice między róznym sprzętem są raczej niewielkie... Ja mam coś koło 3080pkt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest- tak reszte sobie poczytaj....

cofnij sie o kilka kilkadziesiąt stron wstecz i tyle...

 

ludzie czytajcie

1267179[/snapback]

Wiesz, wole nie wgrywac tego biosu niz czytac te wszystkie 250 stron! Ludzie zlitujcie sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wole nie wgrywac tego biosu niz czytac te wszystkie 250 stron! Ludzie zlitujcie sie!

1267225[/snapback]

Znaj moją litość synu! :wink:

 

Zgrywasz bios za pomocą jakiegoś programu (GVF12.exe)

 

- edytujesz rabitem 1.5 lub 1.6 (ale 1.6 musi być załatany - bo łata wyszła)

- zmieniasz ID karty z 4153 na 4152 lub 4150

- ustawiasz taktowania na bezpieczne 350/460 (możesz sobie inne wgrać np 400/500 - ale zawsze możesz sobie je podciągnąć np radlinkerem)

- zmieniasz TVout z NTSC na PAL

- zapisujesz bios

- wgrywasz bios z dyskietki systemowej poleceniem gfv12.exe -u nowy_bios.bin

 

startujesz system i masz R9600XT

 

na allegro bym wziął za tą poradę od 2 do 5 zł B)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak zainstaluje omegi w Sapphirze 9550 128/128 to jak przewijam strony internetowe paskiem po lewej to one tak skaczą, a mie przewijają się płynnie ?? :)

pozdr

1267067[/snapback]

he to chyba zanaczy ze nie masz ich do konca zainstalowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wie ktos może jakie pamiatki są na abicie 9550 guru,czy 3.6ns,a może cos szybszego? moze ktos sciagał juz te radiatorki,żeby to sprawdzić,bo aida chyba takich informacji nie pokazuje?,czekam na te karte i chciałbym wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wie ktos może jakie pamiatki są na abicie 9550 guru,czy 3.6ns,a może cos szybszego? moze ktos sciagał juz te radiatorki,żeby to sprawdzić,bo aida chyba takich informacji nie pokazuje?,czekam na te karte i chciałbym wiedziec

1267558[/snapback]

Ja mam pamieci 3,6ns Samsunga (bardzo dobrze sie kreca) ale zdazaja sie tez 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - słuchajta no panocki

 

jest taki sklep apollo.pl i mają w swojej ofercie kartę 3Dlink 6600 AGP w cenie ... 455 zł !

(cena jest na bank aktualna, bo na allegro pojawiły się za 480 z gwarą w apollo.pl)

 

zawartość pudełka

karta Radeon 6600 AGP :blink: :lol:

-kabel S-video

-przejsciowka DVI-CRT

-plyta CD ze sterownikami

 

Parametry techniczne:

-pamiec 128MB

-typ magistrali AGPx8

-taktowanie rdzenia 300 MHz

-taktowanie pamieci 550 MHz

 

wygląd karty

http://student.uci.agh.edu.pl/%7Ebasow/6600/P1010131.JPG

http://student.uci.agh.edu.pl/%7Ebasow/6600/P1010132.JPG

 

 

Tak czy siak dostajemy kartę SPARKLE GF 6600 w cenie 455 zł... nic nie trzeba modować (tak jak w GF 6200 Sparkle za 499 zł), wszystko działa

 

tyle ile trzeba dać za Abita Turbo Guru (lub R9550XT Gecube w komputroniku ;) ) - a wydajność ? na poziomie R9700pro/R9800

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak (wracajac do wylaczonego SMARTGART i brak AGP w systemie) 350/270 mam w 3dmark2003 2885 punktow - moze to duzo, a moze nie ;)

 

jak przeinstaluje system zobacze czy wyciagnie wiecej czy nic sie nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie mam sil szperac przez kilkaset stron...ktora karta jest lepsza 9550 gecube czy abit ?? ktora poleci na lepszych ustawieniach przy standardowym chlodzeniu?

1268047[/snapback]

Następny... :mur:

 

To zależy który Abit CDT, uGuru, Turbo. Ja bym wziął Abit (lepiej się kręci i ma radia na pamiątkach, fabryczny Vmod) zamiast GeCube (te ostanie są kaszaniaste). Abita CDT odradzam zdecydowanie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wole nie wgrywac tego biosu niz czytac te wszystkie 250 stron! Ludzie zlitujcie sie!

1267225[/snapback]

Właśnie przez to, że się ciągle ktoś lituje ten topic niedługo osiągnie 300 :blink: stron. Jesteśmy za miękcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to miała byc jedna strona to była by to strona WWW, a nie forum! .:|

1268212[/snapback]

a może zrobić FAQTA I GIGAJCU 550?

 

bez chłodzenia 350/500

coler od celka 420/550 bez radiatorów na pamięciach

5ns Hynix :eek: aha 256tka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...