Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Jeeeeest :)

Witam szanownych posiadaczy R9550 :)

Wlasnie stalem sie posiadaczem R9550 firmy Gigabyte, narazie nie podkrecalem,

karta w 2D jest prawie zimna, w 3D zaczyna sie grzac i z tego powodu dopuki

nie nakleje radiatorow nie bede krecil...

 

 

Na sprzecie jak w podpisie i nie kreconym Radku mam:

3Dmark2001se(wer 330): 7779

3Dmark2003(wer 3.5.0): 2156

 

To chyba dobre wyniki ?

Taktowanie jest troche dziwne:

249/195(?, powinno byc 250/200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lookash2

No juz znalazlem w innym sklepie w Poznaniu (www.atom-pc.pl) tego radka za 250zl ale OEM! BOX jest za 280zl... powiedzcie mi czy to jakas wielka roznica? Oplaca sie w ogole tego BOXA brac? Mi sie wydaje ze nie...

Znalazlem tobie jeszcze taniej tego radeona w Poznaniu za 239 zl, tylko ze jest w tej chwili niedostepny, mozesz ich zapytac kiedy beda mieli dostawe, http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...93535305f313238http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...93535305f313238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam firmy rubikon, dobra ta firma czy nie bardzo? Proponowalbys jednak kupic nowy? Jesli tak to jakiej firmy najlepiej? Reszta mojego sprzetu to Duron 950, ecs k7vta3, 256 ddr, wiec chyba nie potrzebuje za wielkiej mocy?

1293796[/snapback]

nie znam sie zabardzo na zasilkach, ale wydaje mi sie ze rubikon powinien starczyc, ale jak masz hajs to warto wymienic na jakis lepszy,np. chieftec ,bedziesz mial go na dluzej(wymiana na lepszy sprzet) oraz karta bedzie lepiej sie krecic :-P

 

 

No juz znalazlem w innym sklepie w Poznaniu (www.atom-pc.pl) tego radka za 250zl ale OEM! BOX jest za 280zl... powiedzcie mi czy to jakas wielka roznica? Oplaca sie w ogole tego BOXA brac? Mi sie wydaje ze nie...

 

PS slyszalem ze radki maja niby jakie bledy w niektorych grach i ze niektore nie wspolpracuja z tymi kartami? Czy to prawda?

karta drozsza rozni sie tylko tym ("Płyta CD ze sterownikami i oprogramowaniem, przejściówka TV-Out 7pin(S-VHS+Composite")

wiec jak ci kabelek do TV niepotrzebny to lepiej brac ta tansza, "skoro nie widac roznicy to po co przeplacac" :lol:

 

co do bledow to sie nie wypowiem bo nie posiadam(jeszcze) r9550, a moja wiedza o tych kartach to jest zdobyta na podstawie tego watku B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam możliwość..

 

SAPPHIRE 9550 z Hynix 5ns na HIS 9550 z Hynix 5ns .... jaką wziąźć?

 

Szafir 378/250 idzie....a his niby na 425/260 .... ale ... koles mocniej oc ją (440/280)...i mówił że jak już ją mocniej oC to miał gorszy wynik w 3dmarku, czy coś sie uszkodziło?! Będzie już zawsze gorzej działać czy cos? Prosze o złotą pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam możliwość..

 

SAPPHIRE 9550 z Hynix 5ns na HIS 9550 z Hynix 5ns .... jaką wziąźć?

 

Szafir 378/250 idzie....a his niby na 425/260 .... ale ... koles mocniej oc ją (440/280)...i mówił że jak już ją mocniej oC to miał gorszy wynik w 3dmarku, czy coś sie uszkodziło?! Będzie już zawsze gorzej działać czy cos? Prosze o złotą pomoc...

1294027[/snapback]

hmm szafir tak jak w podpisie stabilnie mialem nawet wiecej ale nie mecze go pamieci pseudo 5ns ak naprawde 4ns. Co do hisa to jakis dobry model szczrze na dwa jakie widzialem to jednak jestem do nich sceptyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm szafir tak jak w podpisie stabilnie mialem nawet wiecej ale nie mecze go pamieci pseudo 5ns ak naprawde 4ns. Co do hisa to jakis dobry model szczrze na dwa jakie widzialem to jednak jestem do nich sceptyczny

1294038[/snapback]

....zobacze, pożycze, testne i powiem mu czy chce sie zamienic, ale co z tymi wynikami w 3dmark, że po tym jak dał kopa jej to takich nie osiaga, mozliwe to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Na sprzecie jak w podpisie i nie kreconym Radku mam:

3Dmark2001se(wer 330): 7779

3Dmark2003(wer 3.5.0): 2156

1293849[/snapback]

No, ja na niekręconym Radku 9550 GB mam wyniki jak w podpisie....

Niby lepsze ale porównywalne...

Świetna karta, nie ma co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja na niekręconym Radku 9550 GB mam wyniki jak w podpisie....

Niby lepsze ale porównywalne...

Świetna karta, nie ma co...

No to ja juz kurcze nie wiem co mam robic! Niektorzy mowia ze karta jest lepsza ale jak widze wasze wyniki w 3DMarku 2001SE to mnie to przeraza! Ja na takim kompie jak w podpiesie, nic nie podkrecajac mam ok 11000 pkt! Wiec jak ma mi wynik zjechac to ja dziekuje i wole zostac przy moim GFie! To w koncu jak to jest z ta karta? Chce wlasnie wymienic na radka GB! Na pewno ta karta jest lepsza od mojego GFa? Mam juz pewne watpliwosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o czym wy wszyscy mowicie np na moje wyniki nie ma co patrzec bo reszta kompa to zlom. A co do gf to wez zapusc se testa 3dm 03 na gf i na tym radku i nic nie mow dx 9 sie klania wiec nie ma co sie zastanawiac. Ale z jednej strony jak ci koniecznie nie zalezy na wymianie to czekaj na tansze 6600 albo cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo sie po prostu zastanawiam czy zauwaze w ogole jakas roznice w grach... nie zastanawialbym sie jakby np. moj GF nie chcial uruchomic jakiejs gry ale jesli wszystko chodzi i w miare dobrze to nie wiem czy jest sens teraz wymieniac! Choc jesli udaloby mi sie sprzedac tego mojego GFa za cene zblizona do tego radka to raczej wezme! Po prostu nie chce zeby bylo gorzej! Ale z drugiej strony jesli bedzie tylko troszke lepiej a nie uda mi sie dobrze sprzedac mojej karty to nie kupuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazej_ronin

Ja tyle mam na procu 1666MHz jak bym podkrecil do 12.5x166 to pewnie tez bede miec te 8000.

 

 

 

...

Ludzie bez krecenia duzo nie wycisniecie z tej karty, to low-end,

co tu duzo wymagac za takie pieniadze, ja nawet bez krecenia jestem

wiecej niz zadowolony po przesiadce z Gf2Ti !!!

 

Chcecie miec duzo fps to polecam 6800GT to wystarczy bez krecenia ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz kurcze nie wiem co mam robic! Niektorzy mowia ze karta jest lepsza ale jak widze wasze wyniki w 3DMarku 2001SE to mnie to przeraza! Ja na takim kompie jak w podpiesie, nic nie podkrecajac mam ok 11000 pkt! Wiec jak ma mi wynik zjechac to ja dziekuje i wole zostac przy moim GFie! To w koncu jak to jest z ta karta? Chce wlasnie wymienic na radka GB! Na pewno ta karta jest lepsza od mojego GFa? Mam juz pewne watpliwosci!

1294322[/snapback]

mialem podobny dylemat, wczesniej mialem gb r8500 (310/620) i w 3dmarku '01 mialem tez 11 tys, po przesieadce mam 500 pkt wiecej... gry pod dx8 chodza troche lepiej, a juz w dx9 to masakra :D, nie mowie ze to demon predkosci ale za ta cene jest jest warta. Oczywiscie jesli nie masz zamiaru krecic radka to nie ma sensu go brac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Kupowac 9550 i go nie krecic - to wola o pomste do nieba ;) Czasem mysle ze Ati zgotowalo prezencik low-$ overclockerom , zeby mieli sie czym bawic :lol: ...

Jednakze jak nie ma ktos zamiaru krecic to chyba lepiej poczekac na 6200/6600 az stanieja ( tylko kiedy :) )

9550 bez krecenia to i tak dobra karta ( wydajnosc/cena ) ale caly "wyc" polega na jej potencjale oc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta chyba istnieje po to zeby ja krecic a zeby nawet nie dac im standartowego 325/400 9600NP to juz jest marnowanie mocy, ludzi 325/500 karcie nie szkodzi, a 400/500 to juz luz pozniej to wyzsza szkola jazdy

 

P.S. te 500 mhz to efektywnie zeby nikt sie nie czepial jak mi to sie zdazylo na innym forum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala informacja, dla tych, ktorzy sie zastanawiaja jaka karte wybrac:

 

Abit 9550 Guru (~340 zl)

 

wykręcona do: 527/716 ! 2k3: 4087, AquaMark3 32,687. Po zmianie pasty na OCZ 5+ Silver temp gpu nie przekracza 41 stopni. sadze ze jak pasta sie dobrze wygrzeje to temperturka jeszcze spadnie. co do mozliwosci oc sami widzicie, ze sa zdumiewajace jak na taka cene :D mysle, ze jesli znajdziemy sposob na dovoltowanie karty to pojdzie jeszcze wyzej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bl4ck Sh4dow

Ale po co podkrecac jak wszystko w co gram chodzi super ?

Jak bedzie brakowalo mocy to wtedy podkrece...

 

 

 

Ktos tu pisal, ze pamieci na Gigabyte na 250Mhz sie nie grzeja...

W 3Dmark2003 nie mozna na nich utrzymac palca...

Jest to bezpieczne(hynix 4ns) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bl4ck Sh4dow

Ale po co podkrecac jak wszystko w co gram chodzi super ?

Jak bedzie brakowalo mocy to wtedy podkrece...

Ktos tu pisal, ze pamieci na Gigabyte na 250Mhz sie nie grzeja...

W 3Dmark2003 nie mozna na nich utrzymac palca...

Jest to bezpieczne(hynix 4ns) ?

1295692[/snapback]

Nawet po to zeby jeszcze podniesc wydajnosc B) a co do pamieci 4ns hmm jak by to powiedziec sa tacy co uwazaja ze chlodzenie pamieci to tylko na wszelki wypad, a inni ze nie ma mozliwosc ich krecic bez. Ja szczerze jestem chyba w grupie pomiedzy mam bo nie chcem na nich niczego gotowac ale i tak chlodzenie nie dalo nic i jak bym akurat w domu nie mial takich radiatorow to bym nie nakleil.

Co do tego 3DM03 to stwierdzam ze kosci sie strasznie grzeja, ale zapuszcze powiedzmy NFSU2 i nic zimmne jak bym dopiero kompa wlaczyl, np z ati tool jak mam scan for artifact tez sie grzeja.

 

Teraz moje podsumowanie odnosnie ATI Tool:

Zainstalowałem Ati tool 0.23 (te najnowsze) i tak stwierdzam jakis uklad miedzy programistami a ludzmi z ATI, karta na 405/513 (to wcale nie jest max, tylko spokojne ustawienia) sypie artami w tescie malymi, ale zawsze, bezpodstawnie. Stwierdzam to np po 6h bezprzerwy puszczania 3DM01SE i 3DM03 nic nie bylo, pozniej wrzucilem jeszcze 2h nfsu2 i nic, a na koniec zagrania meczu CS 1,5h i nic nie widzialem karta zachowywała sie bardzo spokojnie zadnych problemow. Jeszcze na koniec wlaczylem ATT i AT w scan for artifacts i AT mial caly czas jakis problem a ati tray tools poprostu przez 30 min nic se nie robilo. Pożniej już nie chciałem bawić sie juz wiecej bo 10 godzin wystarczy i karta nie okazywala zadnych oznak przeklaman itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Drodzy koledzy, mam problem.

Dlaczego nie mam koloru w TV-OUTcie? Jak ustawić Cytylisy by mi to działało?

Karta z podpisu oczywiście :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje podsumowanie odnosnie ATI Tool:

Zainstalowałem Ati tool 0.23 (te najnowsze) i tak stwierdzam jakis uklad miedzy programistami a ludzmi z ATI, karta na 405/513 (to wcale nie jest max, tylko spokojne ustawienia) sypie artami w tescie malymi, ale zawsze, bezpodstawnie. Stwierdzam to np po 6h bezprzerwy puszczania 3DM01SE i 3DM03 nic nie bylo, pozniej wrzucilem jeszcze 2h nfsu2 i nic, a na koniec zagrania meczu CS 1,5h i nic nie widzialem karta zachowywała sie bardzo spokojnie zadnych problemow. Jeszcze na koniec wlaczylem ATT i AT w scan for artifacts i AT mial caly czas jakis problem a ati tray tools poprostu przez 30 min nic se nie robilo. Pożniej już nie chciałem bawić sie juz wiecej bo 10 godzin wystarczy i karta nie okazywala zadnych oznak przeklaman itp

1295758[/snapback]

hmm,

mi stabilnie gigabyte chodzi 385/262. wyżej 390-395 wywala mi vpu recover w ati tool. czy moge mieć nadzieję że jak ustawie bios na 400/250 to będzie działać normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazej_ronin

Tez tak mialem, podlaczyles poprzez przejsciowke ktora jest

w zestawie ?

 

Jesli tak to to poszukaj opcji na przelaczenie na PAL

Wlasciwosci ekranu --> ustawienia --> zaawansowane -->

ekrany --> TV - format i pobaw sie tu...

Podalem wedlug sterownikow omega...

 

 

 

 

No to podkrecilem mojego Gigabyte na 400/250 chodzi super, dalem

leciutki nawiew i karta jesl teraz letnia, pamieci rowniez...

Wzrost w niektorych przypadkach dochodzi do 40% :D

 

Oto krotkie testy proc taktowany 12.5x133, chyba,ze zaznaczono inaczej:

Doom3 800*600,medium,250/200 ----> 24.6

Doom3 800*600,medium,400/250 ----> 33.9

 

3DMark2001,default,250/200 ------> 7779

3DMark2001,default,400/250 ------>10163

3DMark2001,default,400/250 ------>10612 (12.5x150)

 

 

3DMark2003,default,250/200 ------> 2156

3DMark2003,default,400/250 ------> 3193 (12.5x150)

 

 

Dlaczego uzywacie ATI Tool ?

Moim zdaniem duzo lepszym programem jest ATI Tray Tools...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

@blazej_ronin

Tez tak mialem, podlaczyles poprzez przejsciowke ktora jest

w zestawie ?

 

Jesli tak to to poszukaj opcji na przelaczenie na PAL

Wlasciwosci ekranu --> ustawienia --> zaawansowane -->

ekrany --> TV - format i pobaw sie tu...

Podalem wedlug sterownikow omega...

1296561[/snapback]

Nie, użyłem kabla który odrazu miał wejście jak na karcie.

Ale dobra, poszukam jeszcze rozwiązania mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też tak szybko wyskakują artefakta na Omegach v2.6.05a ?

Mi w Rome Total War wyskakują po 10 min a na starszych zawsze wyskakiwały po 5 godz. :/

Edytowane przez mikan82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam problem.

Dlaczego nie mam koloru w TV-OUTcie? Jak ustawić Cytylisy by mi to działało?

Karta z podpisu oczywiście :]

1295885[/snapback]

Jeśli bawiłeś się Rabit'em i zmieniałeś ID, zegary, timingi, to chyba w ostatniej zakładce przestaw NTSC na PAL i będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowal ktos moze 9550 od MSI. Google znalazlo mi goscia z takim konfigiem

 

17" CRT. TBred-B JIUHB 1700+@2.3GHz 11.5x200 1.65V + Q-92 AlCu | MSI 9550 5ns @

500/710 :) | 512MB GoodRAM PC3200 CL2.5 2-3-8 | Asus A7N8X-X | Segate 120GB 8mb

 

www.in4.pl/strona_domowa.htm?user_no=21680

 

a jestem na kupnie jakiegos 9550, juz mialem jechac po gigabyta ale jak to zobaczylem......to :blink: i nie wiem co robic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,

mi stabilnie gigabyte chodzi 385/262. wyżej 390-395 wywala mi vpu recover w ati tool. czy moge mieć nadzieję że jak ustawie bios na 400/250 to będzie działać normalnie?

1296473[/snapback]

dawaj w biosie 400/250 i bedzie spokojnie chodzic. Ja mam arty w ATi Tool ale mi to wisi co ten program sobie wyszukuje wazne ze po 10 godzinach walki o arty nie bylo zadnych wiec stwierdzenie ze ati tool obniza mozliwosci karty sprawdza sie. Moze w nowej wersji to poprawia ale narazie to jestem za Ati Tray Tools.

 

 

@blazej_ronin

.....

Dlaczego uzywacie ATI Tool ?

Moim zdaniem duzo lepszym programem jest ATI Tray Tools...

1296561[/snapback]

yyyy szczerze bo wolalem interfejs ATi tool ale jednak z wole zrezygnowac z wygody na rzecz prawdziwyh mozliwosci o/c

 

 

testowal ktos moze 9550 od MSI. Google znalazlo mi goscia z takim konfigiem

 

17" CRT. TBred-B JIUHB 1700+@2.3GHz 11.5x200 1.65V + Q-92 AlCu | MSI 9550 5ns @

500/710 :) | 512MB GoodRAM PC3200 CL2.5 2-3-8 | Asus A7N8X-X | Segate 120GB 8mb

 

www.in4.pl/strona_domowa.htm?user_no=21680

 

a jestem na kupnie jakiegos 9550, juz mialem jechac po gigabyta ale jak to zobaczylem......to  :blink: i nie wiem co robic :mur:

1296955[/snapback]

był tu na forum taki koles (jak on sie nazywal :/) co mial tego msi 500/350 (700) ale ze wiesz fakty jak screen z aidy badz everesta nie przemawiaja do mnie i raczej do wiekszosci, bo sprawne rece i troche inwencji zrobi swoje. Jak bym mial karte usiebie to bym napisal a jak chcesz sprobowac to bys musial sie dogadac jakos ze sprzedajacym ze jak by cos wezmiesz innego.

 

Teraz jeszcze jedno podsumowanie

VPU Recover

Bezpodstawnie resetuje karte a szczegolnie z Ati toolem, ustawcie 400/250 na biosie i zobaczcie, a pozniej probujcie krecic ati toolem z poiedzmy z biosem na 325/250 po 5 sekundach vpu wyje. W starszym ati tool 0.22 nic takiego sie nie dzialo. Podejzewam ze Ati wpisalo cos w sterowniki co jakby blokuje max kart jak krecimy je at.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

czy u was podczas przetaktowania karty graficznej na ekranie na ułamek sekundy pojawiają sie pionowe paski o szerokosci milimetra w trzech podstawowych kolorach.

 

Jest to trochę denerwujące , wynika to z własciwosci monitora, a może z samą karta cos jest nie tak ?

 

posiadam Gigabayt'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

czy u was podczas przetaktowania karty graficznej na ekranie  na ułamek sekundy pojawiają sie pionowe paski o szerokosci milimetra w trzech podstawowych kolorach.

 

Jest to trochę denerwujące , wynika to z własciwosci monitora, a może z samą karta cos jest nie tak ?

 

posiadam Gigabayt'a

1297194[/snapback]

to oznak od pamieci, ale w nastepnym ich cyklu juz powinno byc normalnie czyli nie ma sie czym przejmowac. Z tego co mi sie zdjae to radlinkerem krecisz bo ja to w nim mialem (teraz dziwnie ustalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem tak jest i z kazdym programem

 

sprawdzałem:

Redlinker

Rivatuner

Atitraytools

 

a martwie sie bo świętej pamięci poprzednik mojego radka po awari wywala 4 róznokolorowe pionowe pasy tylko o szerokosci 6 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem tak jest i z kazdym programem

 

sprawdzałem:

Redlinker

Rivatuner

Atitraytools

 

a martwie sie bo świętej pamięci poprzednik mojego radka po awari wywala 4 róznokolorowe pionowe pasy tylko o szerokosci 6 cm

1297214[/snapback]

Ale nie masz sie czym przejmowac to normalna oznaka po podkreceniu i w nastepnym cyklu juz nie powinno(nie moze) ich byc, inna sprawa jakbys mial je kiedy grasz albo w 2d siedzisz i one wyskakuja same z siebie. Ja mialem radlikerem tak jak go krecilem to przez chwile mialem pelno poziomych zoltych i bialych kresek ale teraz juz ich nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...