Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

A propos zwiechów w 3dMark to może być nawet grzanie procka; sprawdź temperaturę.

Sawa--> Dzięki za sugestie, ostatniego miałem flasroma coś 2.37 chyba. W końcu użyłem gfv11 (mam Gigabyte'a a to firmowy program)

Jeśli jeszcze coś będę zmieniał w firmware, to spróbuję tym flashem 2.40.

grzanie proca to nie jest, mam aide i pokazuje z czujnika w procu po zamontowaniu dodatkowego wiatrak 57 *C. Dawniej było 64 *C i nic złego się nie działo. może to kondensator się przegrzewa, i taki efekt daje że karta pada, ale nie jestem elektronikiem, może ktoś wie lepiej, niech napisze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta http://www.rextech.co.kr/board/?imode=view...ew&D=4&c_id=384 ma nominalnie 250/400 czyli podkręcili do 515/265 :)

 

a ta http://www.rextech.co.kr/?this_in=item&seq=190 fabrycznie ma już 400/600 czyli taktowanie 9600pro :o

 

pamieci takie same na obu kartach więc po dołożeniu radiatoróków do pierwszej prawdopodobnie dało bu się ją podgonic do 515/600 :o nie mówic o tej drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos dajacy znak o zyciu na nowym Sapphire R9550 ;)

Zamowilem wczoraj o 17:00 w http://www.arest.pl za 289zl + 11zl paczka za pobraniem (za pobraniem wychodzi najtaniej w necie) i listonosz obudzil mnie dzisiaj o 9:00 z paczka ! omg to tylko kilkanascie godzin ;)

Po wlozeniu do kompa zaliczylem dola, gdyz komp odpikał i nie wstal...;) okazalo sie ze szyna nie weszla do konca gniazda AGP i tu mam teraz problem gdyz bede musial chyba lekko odginac/pilowac obudowe zeby wpasowac karte...to jest cena tanich obudów

Co do samej karty -wyglada pozadnie, waiatraczek zdaje mi sie ze jest dosc slyszalny, niestety raczej nie bede go zdejmowal ;/

Na sterach z plytki zainstalowanych na "dziko" - pierwszy wynik to 5640 pk w 3dM2001

cdn...

 

PS

aerial >>> mozesz mi napisac na jakich sterach wyciagasz teraz takie ladne wyniki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sobie sflashowałem biosa, ale okazało się, że każdy sterownik oprócz Omega 2.5.58 powodował wyłączenie grafy w windowsie, natomiast Omegi 2.5.67 od wczoraj nie mogę pociągnąć 

:evil:

Czyli chyba nie opłaca się flashować tej karty

 

P.S. A ja Potestowałem jeszcze z driverami "softmod" 4.8 + ATI Tool -> podkręcanie działa - nawet kilka marków więcej w testach:

3DMark2001SE = 12620

3DMark2003 = 3604

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: mam pytanie, czy wartość taktowania pamięci podana jako (ok) 196 w radku 9550 jest puszczona przez mnożnik 2* :?: 

według instrukcji ten radek ma 400 MHz z ustawieniami firmowymi 8O

Nie - sam musisz sobie pomnożyć :( 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja przygoda z HIS R9550.

 

W moje rączki wpadł egzemplarz karty na chipie R9550 (RV360) od HIS`a. Karta wyposażona w 128Mb ramu na szynie 128bit. Pamięci na kościach Hynixa o czasie dostępu 4ns. Taktowania standardowe to 250 dla GPU i 200 dla pamięci. Karta na pcb od Radeona 9600, takie same komponenty, jedyna różnica jaką wypatrzyłem to zmiana rdzenia z RV350 na RV360, pamięci i kondensatory są identyczne.

juz sie troche zgubiłem. to w koncu jaki ma ten chip r9550??

r350 czy r360?

bo ponos taki sam jak 9600 a one wlasnie mialy r350?

a jak patrzylem to r360 mają nawet r9800?? :?: :!: :?: :idea:

nic juz nie jaze. czy jest możliwosc kupienia tego radka z r360? bo jak sądze napewno jest lepszy :D

seria R9600 byla na RV350 (XT NA rv360)

identycznie jak z R9800 rdzen R350 (XT na R360)

 

oczywiscie trafiaja sie karty 9600 i 9800 na rdzeniach od XT RV360 i R360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od poczatku uzywalem sterow Omega 2.5.58 i RadLinkera.

Wczesniej w tym temacie ludzie bawiac sie w krecenie gecube'a pozmieniali timingi (w najnowszym ati try tools) co dalo nawet kilkaset pkt w 3dm2k3. Czy ktos bawil sie juz tym w zwyklym radku 9550? bo jak na probe dalem timingi z tego XT to ekran zalal sie artami jak wygaszacz ekranu z filmu matrix :) ale logiczne - tam sa zupelnie inne pamiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj będe kupował Radeona 9550.

 

Po dziwnych przygodach Arrosa i Maxymiliego z Hisami będe się rozgladał za Sapphirem albo najlepiej Gigabytem :)

 

Zna ktoś taką firme jak Dream? Bo właśnie moge mieć tego radzia z tej firmy i nie wiem czy warto :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila, jak masz mozliwosc to przeinstaluj system na xp, wtedy bedzie mozna najlepiej porownac nasze karty, chociaz masz procka gorszego o 300 mhz jednak w 3dmarku03 to moze byc roznica rzedu max 100 3dmarkow. Zainstaluj omegi 2.5.58.

Tomwer-> ja raczej na O/C graf dobrze sie nie znam, wiec moje problemy to mozliwe ze wynikaja po prostu z mojej nie wiedzy. Poza tym bardzo duzo ludzi mam hisy wiecej niz gigabaytow i saphirow razem wzietych, a innym sie jakos podkrecaja...

Ale ze mnie kolo, pokrecilem nicki ! lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aross >> narazie nie zmienie OSa bo mam troche rzeczy do zrobienia, moze wieczorkiem sie szarpne, wtedy faktycznie bylaby jasnosc co do wydajnosci obu kart (jak na razie na 98se to chyba Sphire lepszy, w 3d2001 mam rpawie tyle samo pkt co ty miales bez krecenia i na lipnych sterach)

Narazie sciagam stery omegi 2.6.37...

PS

3D2003 to bede mial najwczesniej jutro, bo to gowno wazy az 170Mb a ja moge miec max transfer 5kB/s ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj będe kupował Radeona 9550.

 

Po dziwnych przygodach Arrosa i Maxymiliego z Hisami będe się rozgladał za Sapphirem albo najlepiej Gigabytem :) 

 

Zna ktoś taką firme jak Dream? Bo właśnie moge mieć tego radzia z tej firmy i nie wiem czy warto :?

:idea: powoli nabieram dobrego zdania o tej karcie, (HIS 9550 128/128)

co prawda mój rdzeń ze standardowym wiatrakiem kręci się do 336 ale jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, myślę, że do 380 dociągnie bez zwisów w 3dma03

co do pamięci jak są 4ns to w każdej karcie powinny się podobnie zachowywać i na to zwracaj uwagę.

omegi 2.5.58 pozwolą ci potestować wszystko.

8) wybór należy do ciebie, ale nie dawaj więcej niż 309 PLN bo za tyle można kupić HISa w komputroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymili to u ciebie gorzej niz u mnie chyba :P Ja spokojnie na samym poczatku bez zwisow w 3dmarku03 osiagalem 400/500 dopiero potem sie cos stalo. Druga rada, z tego co zauwazylem to 3dmark to nie wszytko, trzeba to testowac non stop, zapusc sobie jakas giere typu Colin4 i pograj z pol godziny nawet na demie, w ten sposob najlepiej sprawdzisz stabilnosc karty.

Zrobilem testy w 3dmarku na 351/500 = nie zapisalem ale punktow mialem 2600, dla porownania 400/500= 2781 (maxymalny wynik) hmm, tyle ze przy 351 bardzo stabilnie a roznica tylko 181 ... to naprawde nie duzo a stabilnosc sie czuje :)

Tomwer dlatego na twoim miejscu przesiadlbym sie nawet na tego Hisa w przystepnej cenie, zwroc uwage ze wydajnosc nie wielka przy wiekszym taktowaniu i przesiadasz sie z gf, to ci styknie, no chyba ze podnieca cie bardzo zabawa z O/C. Wybor nalezy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa wam strona www.omegadrivers.net ?? bo mi coś nie :?

 

Jakie programiki sciagnac do kręcenia grafy no i wogole jakies przydatne...;] (sorki, ale w programach do krecenia ati nie za bardzo sie orientuje...aha, omegi na catalystach 4.7 czy moze 4.8??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer Omegi padł. Przeczytaj parę postów wcześniej, dałem link do najnowszych sterów 2.5.67. Wszędzie w necie leżą 2.5.58 - te na pewno działają ze wszystkim, kręcą i sa na Catalystach 4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zadzwonił do mnie brat, był w sklepie i mieli sapphire i hisy...szafirki niestety 5ns za to HIS 4ns...aha, wie ktoś moze czy ten radek dużo prądu bierze??(tzn wiecej od mojego gf3)bo nie chce sfajczyc zasilacza....:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam standardowy radiator na karcie-aluminium do ilu mozna podkrecic???mam standardowy radiator na karcie-aluminium do ilu mozna podkrecic???rdzen??~~mam standardowy radiator na karcie-aluminium do ilu mozna podkrecic???rdzen??~~~i mem.mam standardowy radiator na karcie-aluminium do ilu mozna podkrecic???rdzen??~~~i mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...