Skocz do zawartości
sienkos

SP-97 czy WC - poradzcie prosze...:)

Co radzicie?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co radzicie?

    • WC
      63
    • Thermalright SP97
      63


Rekomendowane odpowiedzi

jak narazie przeczytałem to http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=42785&hl=

teraz czytam temacik o wc rev 2... zobacze jakie wnioski

ale taki zestaw jak podałem naprawde będzie słabszy od SP97??? ciężko mi w to uwierzyć...

Może ktoś zaproponuje jakiś konkretne podzespoły do WC aby było ono lepsze od SP97 - chodzi mi o zsetaw na który przesiadka miała by sens pod względem wydajności i ciszy

pozatym poprzednie pytanka są nadal aktualne...

 

update:

przeczytałęm także i to http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=66805

oraz przejrzałem ten temacik i w nim Niemiec pisze że miał WC klasy high end i gain w stosunku do SP97 jest w granicy 2*C....

co trzebaby zapodać zeby było to naprawde opłacalne - konkrety, blok, chłodnica... skłądając ten zestawik - fakt ze to gotowce ze sklepu, niestety nie mam możliwości ani umiejętności na samodzielne wykonanie bloków, ttylko chłodnice wezme z allegro/szrotu bo te sklepowe to juz całkiem przesada z ceną... ale myślałem ze ten zestawik:

1)blok uriel multi http://mcs.pc.pl/produkt339.html

2)pompa hydor seltz l20 II http://mcs.pc.pl/produkt423.html

3)chłodnica z allegro/szrot - tylko nie wiem jaka - priorytetem jest wydajność, nie wiem co tu bedzie najlepsze kadett,łada,rekord...???

4)of koz na chłodnice pójdą jakieś 2 120mm wiatraki, nie wiem do konca jakie

no i cała reszta nie wpływająca juz na wydjaność - węże, zaciski

będzie już bardzo wydajny

Niemiec "odczarowuje" mnie, ale przydałaby się jeszcze czyjaś wypowiedź...

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec "odczarowuje" mnie, ale przydałaby się jeszcze czyjaś wypowiedź...

1252866[/snapback]

Daruj sobie :) Wielu ludzi, którzy "pomieli" WC pare miesięcy z powrotem przesiadła się na AC. Z tego co pamiętam, to ja spasowałem po 6m-cach, a z moich 5 kumpli, z którymi regularnie korespondowałem w tej sprawie, tylko 1 został przy WC. Fajna i kosztowna zabawa - nic więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. WC to tylko i wyłącznie zabawka, przy obecnym stopniu rozwoju AC nie ma sensu sie w wode pchać.

1255902[/snapback]

wc to zabawa dla ludzi z wena ktorzy maja zaplecze

lubia powalczyc z kompem ;) no chyba mi nie powiecie ze dobre wc przegra nawet z takim gigantem ac

w sumie to takie hobby jak akwarystyka ;]

 

btw jestem ciekaw jaka by byla wydajnosc bloku jak by w nim magiczne rurki zastosowac ;)

 

a co do mobilnosci komp z wc moze tez byc mobilny tylko po co :?: nawet jak sie ma samo ac to i tak jest problematyczne zabrac cos takiego do pociagu czy busa dlatego wlasnie kupilem 2 kompa :wink: podobnie reszta moich kolegow ktorzy mieszkaja w akademiku

 

imo samo noszenie to jeszcze nic ale jak mam potem razem wszystko podpinac glosniki monit mycha itd to mna dre ... dla tego najlepszy przenosny komp to hdd ;] maly mobilny ;)

 

z drugiej strony jak sie niesie kompa z wc ulica to wiekszci ludzi szczena opada ;) ac kazdy miala ale wc to dla nich abstrakcja ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjadacze WC! - licze na Was - na waszej opinni chcę oprzeć moją decyzję o budowie WC, a mam na to chęć, więc pomóżcie mi ostatecznie wybrać! przeczytajcie moje wypociny co do wymagań i sytuacji i proszę podajcie argumentację konkretną bo na tej podsatwie na prawdę chce podjąć jakieśkroki konkretniejsze

na buydowe tego WC (początkowe stadium - czyli chłodzenie samego procesora) jestem skłonny wywalić trzy stówki

to co na chwilę obecną widzę Panowie, to to że potwierdzacie zdanie które trudno mi jakoś zaakceptować... może jakoś podświadomie mam wbite że takie WC jak na przykład proponuje powinno być sporo lepsze od SP97...

Odczarować na dobre mogą mnie naprawde tylko dwie rzeczy:

1)Jak jakiś znawca (Pawciu, Niemiec, jest was wielu którzy już siedzieliście głęboko w WC [fajnie to brzmi ;] ] zaproponuje mi konkretny zestaw blok,pompa,chłodnica +to co tam siłą rzeczy musi być do chłodzenia procka zeby był zauważalnie lepszy (co najmniej 5*C, ale to naprawde co najmniej bo myślę ze powinno to być jakieś ponad 8*C lepiej od SP97)od SP97 a przy tym cichszy (taki naprawde maxymalnie cichutki) - jak ktoś poda konkrety i warunki jaki musiałbym spełnić w takim zestaie i jak zobacze jego CENE to może się odczaruje

2)drugi scenariusz który może mnie odczarować z WC-manii to jak złoże sobie ten zestawik

1)blok uriel multi http://mcs.pc.pl/produkt339.html

2)pompa hydor seltz l20 II http://mcs.pc.pl/produkt423.html

3)chłodnica z allegro/szrot prawdopodobnie łada

4)of koz na chłodnice pójdą jakieś 2 120mm wiatraki, nie wiem do konca jakie

no i cała reszta nie wpływająca juz na wydjaność - węże, zaciski

i porównam jego wydajność i głośność z zestawem który mam obecnie (SP97+silent cat92) i WTEDY DOPIERO: a)rozczaruje się i sprzedam wszystko w cholere tracąc troche kasy i dużo czasu b)bede zadowolony i za nic nie bede chciał wrócić do AC

Licze na Was wyjadacze water coolingu bo na waszej opinni bedzie sięopierała moja decyzja i to czy wywale kaske do WC ;] czy też zrobie z nią coś porządnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mala rada nie wierz ludziom ktorzy nia maja zewntrznych czujek bo mobo szczegolnie nf7 roznie sie zachowuje i z doswiadczenia wiem ze to sa temp orientacyjne ... +/-3* jak nie wiecej ... powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ok co do czujki to ja się orientuje bo przerabiałęm ten temat ze swoim abitem

bardziej interersują mnie argumenty i odpowiedzi do dylematu tego topicu: SP97 or WC (zestaw który proponuję, ewentualnie niewielkie zmiany)

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mala rada nie wierz ludziom ktorzy nia maja zewntrznych czujek bo mobo szczegolnie nf7 roznie sie zachowuje i z doswiadczenia wiem ze to sa temp orientacyjne ... +/-3*  jak nie wiecej ... powodzenia :)

1256851[/snapback]

A powiedz mi, komu jest potrzebna laboratoryjna precyzja? W komputerach potrzeba +-5* - chodzi wyłącznie o sprawdzenie, czy CPU nie ma już 100*C :) Płyty główne od zawsze ściemniają i będą. Nie ma się z resztą czego spodziewać po czujkach za 2pln. Czujki które mają dokładność 1-2* kosztują 10-15 pln. Czujki platynowe jakieś które dają dokładność rzędu 0.1*C kosztują 120pln. Ale jeszcze raz zapytam. Po cholere komu taka dokładność? No, chyba że dla sztuki... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ok co do czujki to ja się orientuje bo przerabiałęm ten temat ze swoim abitem

bardziej interersują mnie argumenty i odpowiedzi do dylematu tego topicu: SP97 or WC (zestaw który proponuję, ewentualnie niewielkie zmiany)

1256877[/snapback]

 

Część teoretyczną można pominąć :lol:

Tajemnicą wydajnego WC jest praca na możliwie małych deltach temp. Oczywiście ameryki nie odkryłem - każdy chyba intuicyjnie wie, że im bardziej mu się uda schłodzić wodę, tym lepiej się to odbije na efektywności chłodzenia. Ale teraz co z tego wynika, bo sama temperatura chłodziwa to połowa sukcesu. Im większa różnica temperatur między powierzchnią wymiany bloka a wodą, tym szybciej będzie zachodziła wymiana ciepła. Woda przepływająca przez blok nagrzewa się tym bardziej, im dłużej ma ona kontakt z ciepłą powierzchnią, dlatego ważny jest też duży przepływ. Jednak w końcu również dochodzimy do granicy sensu zwiększania przepływu (ktoś kiedyś zmierzył, że to ok 1000l/h), ponieważ duży wpływ zaczyna mieć "sposób i droga jaką ciepło musi pokonać by dotrzeć do wody" - dobry blok powininen nam zapewnić lepszą wymianę ciepła. A więc dochodzimy do wniosku, że nistety wszystkie elementy WC są istotne... Sprawa polega na odpowiednim wyważeniu. Nikt tutaj równań różniczkowych w celu znalezienia minimum kosztów i maksimum wydajności chyba nie będzie liczył - pozostaje opierać się na doświadczeniu i intuicji.

 

Z praktycznego punktu widzenia potrzebujesz:

 

Dobry blok:

Ceny bloków nie różnią się chyba bardzo między sobą. Oczywiście nie biorę pod uwagę ścierwa typu CPC, ani kosmosów z DD. U Mate'a można kupić za całkiem przystępną cenę (np. ok 150pln) bardzo dobry bloczek. Szczegóły techniczne, testy itd.. znajdziesz na forum z WC. Od razu mówię - bierz bloczek frezowany. Wiercone/skręcane itp wynalazki są raczej kiepskie.

 

Dużą chłodnicę:

Teoretycznie, przy nieskończenie dużej powierzchni chłodnicy, lub nieskończenie dużej prędkości przepływu powietrza, można schłodzić wodę do temp. otoczenia. Jak łatwo zauważyć - mamy tutaj coś za coś. Albo dajesz dużą i trochę droższą chłodnicę, albo podkręcasz wentyle. Oczywiście nie muszę mówić, że ja bym zwiększał powierzchnię ;) Materiał wykonania lameli ma mały wpływ (Al czy Cu) - aluminiowe lamele są mniej wydajne od miedzianych o ok 3%. Ważne jest żeby rurki były miedziane - zapobiegnie to niepowołanym zjawiskom chemicznym i poważnie zwiększy wydajność. Przepłacanie za chłodnicę bo jest cała z miedzi nie ma sensu (przy AC jest trochę inaczej). Liczy się głównie powierzchnia. Z takich bardziej popularnych proponowałbym wziąć np. dwie kadetówki - koszt ok 150pln. Spokojnie wystarczą na 3 bloki. Pamiętaj też, że im większa chłodnica, tym większe stawia opory i będziesz potrzebował mocniejszej pompy. Jeśli planujesz jeden blok, wystarczy jedna kadetówka - ew. łada.

 

Cichej pompy:

Jeśli utrzymasz w układzie realny przepływ 300-500l/h, będziesz miał mniej wiecej to o co chodzi. Im więcej bloków, chłodnic, węży, kolanek, zagięc itd... tym większe opory układ stawia. Nie polecam kupowania pompy cyrkulacyjnej (miałem HALMa, drogi i za mocny), ani niczego poniżej PH 802 (głośne i słabe). Doskonałym wyborem byłby Eheim 600l/h (1-2 bloki i 1 chłodnica) albo 1200l/h (3-5 bloków, 2 chłodnice). Eheim niestety kosztuje... No, ale jeśli ktoś chce wyciszać, to bez sensu mu kupować głośną pompę. Należy też pamiętać, że im mocniejsza pompa, tym bardziej grzeje wodę. Należy liczyć ją tak samo jak procesor - np. CPU daje 120W, pompa daje mniej wiecej tyle ile jest na tabliczce znamionowej - np. 20W. GPU 80. Warto zauważyć, że pompa to już 10% ciepła układu.

 

Podsumowując:

- bloczek CPU - 150-180

- bloczek GPU - 100

- bloczek NB (ew. jeśli masz AMD i NB się mocno grzeje) - 50-100

- chłodnice 70+70

- pompa 250 (600l/h) 350 (1200l/h)

- węże/złączki/akcesoria/bilety/paliwo - 50-100pln

- tydzień czasu :)

 

Chłodzenie samego CPU - 150 + 70 + 250 + 50 = 520pln.

Chłodzenie 3 bloki - 150+100+80+140+350+100 = 920pln.

 

AC, które będzie nie wiele głośniejsze - 150 (CPU) + 100 (GPU) = 250.

 

Różnice:

- WC - mniejsze temp. - i co z tego? po co Ci mniejsze?

- WC - nieco cichsze, chociaż można zrobić też bardzo ciche AC, za nieco większą kwotę

- AC - dużo mniej problemów, brak ryzyka zalania itd...

- WC - dużo zabawy

- WC - duże możliwości podkręcania - jak komuś potrzeba więcej mocy...

 

Ufff, mnie też by się nie chciało tego wszystkiego czytać :mur:

 

P.S.

Ja stawiam jednak na AC. Nie potrzeba mi ani podkręcania, ani niskich temp. a cisze sobie zrobiłem wystarczającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka Panowie, rozkminiacie o czujkach itp. a nie pomożecie mi się zdecydować - napiszcie waszą opinię o tym zestawiku co skłądam - co by tu zmienić, czy opyla się to w porównaniu do sp97 lub co trzebaby złożyćzeby to było lepsiejsze od sp... Zapodajcie ze swojego doświadczenia...

a co do czujek to ja na przykłąd chciałbym mieć to jasno i zgodnie z prawdą co do 1*C, bo inaczej to montowanie takiego czujnika na mobo wogóle mija isę z celem - bo i tak nigdy nie wiesz czy jest to real temp, lub ile odbiega od rzeczywistości i wprowadza to tylko więcej zamieszania....

ale to całkiem btw i nie ten temat, ten teamt to sp97 vs. wc - help me, hilfe, pomocy...

 

update:

heh pawciu napisaliśmy posta w tym samym czasie... zabieram się za czytanie:D

 

update#2:

przeczytałem i wnioski są takie:

1)dobry blok - myślę ze dobrym blokiem na pewno będzie uriel od mate'a http://mcs.pc.pl/produkt339.html 150zł

2)chłodnica - myślę że będe poloał na łade, ewentualnie kadet (+moze w przyszłości druga chłodnica, kto wie...) czyli liczmy te 80zł

3)co do pompy: nie mam porównania ale chyba ten hydor seltz l-20 II wydaje sięrozsądnym wyborem 700l/h i wygląda pożądnie, widzę że ludzie go mająto i chyba jest cichy koszt 110, chyba ze sięmylę co do tej pompy i jest coś do kupienia w tej cenie lepsiejszego, ewentualnie allegro...

4)węże, złączki, inne potrzebne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły ~50zł...

shrouda mogę wykonać sam, wentyle jakieś tam są, ewentualnie się skręci w swoim czasie jakieś 2x120 koszt ok100zł, pojemnik na rezerwuar również nie problem

czyli podliczając to blok150+chłodnica80+pompa110+inne50+(wnetyle100)=390(najmniejszy koszt) lub 500(z wentylami)

i to nie będzie jeszcze koniec... bo cza bedzie dokupić bloczki na grafe i nb, i dołożyć jeszcze jedną chłodniczke, a jeszcze cośpo drodze wypadnie to 100+100 za bloczki +80chłodniczka+inne wydatkiczyli to wyjdzie jakoś 800zł już takie kompletne

ale trzymając siętej podstawowej wersji, czyli uriel,łada,hydor,pozostałe=400zł

biorąc pod uwagę że ze 150, moze więcej jak dorzuce wentyl sprzedałbym to co mam teraz to muszę dołożyć 250zł - WARTO? (na ten podstawowy zestaw) - w sumie hałasu to mi nie obniży, bo ze zmianą wentyli to by było 500zł..., a wydajnościowo moze byćlepsiejsze niewiele... (ile - 5*C, czy lepiej?), jedyne co to byłoby przy tym zajęcia, które sprawiłoby mi przyjemność - nie ukrywam, zajęcie bym miał, bo to najpierw złożyć, potestować, doszłyby nowe doświadczenia itd, ale trochę kaski by to kosztowało, +ryzyko zalania zawsze jakieś jest....

nie wiem, mam mieszane uczucia

powiem tak, że wziąłbym się za to jakby to miało mi dać spadek temp 8~10* na procku, bo zabawę i ciszę to bym sobie zapewnił.... ale czy jest to realne?

to było moje rozważanie online na żywo... :unsure: mam dalej mieszane uczucia, ale dziękuję za wypowiedzi, zastanowie się jeszcze mocno i wasze sugestie bedą miały napewno bardzo duży wpływ na moją decyzję...

jak ktoś te tasiemce przeczyta to moze pomogą mu one trochę w wyborze, albo jeszcze bardziej sobie wszystko zagmatwa B)

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powracam do tego tematu ponieważ właśnie kupiłem co planowałem i teraz czekam na przesyłkę - myślę że będe zadowolony. :)

 

A postawiłem na AC :D

 

Sporo mi to czasu zmieliło zanim sie określiłem dokładnie po tej długiej dyskusji na forum. Na początku byłem na 100% za WC. Dobrze pamiętam że temar zagadałem tylko dla zabawy - rozplanował sobie co kupie i już. Z czasem w temacie wypowiedziały się osoby które WC miały i już im sie przejadły - o dziwo były bardzo rozmowne i BARDZO dużo mi wyjaśniły. Zmieniłem też trochę sposób postrzegania WC jako ideału. Bo ideał to nie jest. Ma swoje zalety jakimi są cisza i OC ale mają też spore wady np brak mobilności i czas jaki temu trzeba poświęcić. W końcu postawiłem na AC + procka selekcjonowanego. Myślę że rezultat będzie taki sam - 100/150 MHz pomiędzy Thermalrightem XP-90 w końcowym rozrachunku a cisza będzie podobna tylko zachowam swoją mobilność komputera i mniejszą ilość zmartwień.

 

Z całą pewnością powrócę i zdam relację jak ciche jest to chłodzenie AC jakie sam sobie poskładałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, że wziąłbym się za to jakby to miało mi dać spadek temp 8~10* na procku, bo zabawę i ciszę to bym sobie zapewnił.... ale czy jest to realne?

1257342[/snapback]

Nie wiem po co Ci takie niskie temperatury... zupełnie nie wiem. Co to daje?

 

Ja na moim sprzęcie, przy niepodkręconym P4, R9700, chłodzonym NB, Halm, bardzo duża chłodnica (gdzieś jest moj szafkomp) na CPU miałem temp. o ok 4* wyższą od otoczenia. Średnio 26-32. Obciążenie nie wiele mu robiło. To było chłodzenie dla clustra komputerów ;)

 

P.S.

WC ma to do siebie (zakładam, że masz przepływ rzędu 500l/h i dobry blok), że temp. układów jest bliska (różna o np. 5*) temp. chłodziwa (oczywiście nieco to zależy od stopnia podkrecenia CPU). Tutaj wydajność ma sens, bo możesz odprowadzić więcej ciepła, ale temp. czy 25, czy 50, to nie ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pomiary temp byly robione za pomoca termometru z digital doc 5. ja delej uwazamm, ze nei warto zmieniac sp97 na takie wc, roznica temperatur bedzie bardzo mala. rob jak uwazasz. mozesz to tylko kupic jak chcesz sie pobawic wc, sprawdzic co i jak, ale jak bedziesz chcial sprzedac to sporo stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, komu jest potrzebna laboratoryjna precyzja? W komputerach potrzeba +-5* - chodzi wyłącznie o sprawdzenie, czy CPU nie ma już 100*C :) Płyty główne od zawsze ściemniają i będą. Nie ma się z resztą czego spodziewać po czujkach za 2pln. Czujki które mają dokładność 1-2* kosztują 10-15 pln. Czujki platynowe jakieś które dają dokładność rzędu 0.1*C kosztują 120pln. Ale jeszcze raz zapytam. Po cholere komu taka dokładność? No, chyba że dla sztuki...  :mur:

1257249[/snapback]

moja czujka kosztowala mnie ok 3-4zl dokladnosc od 0.5 do o.1 w zaleznosci od zakresu temp jak kiedys mi sie zachce to wyladuje na procu narazie nie mam czasu na sciaganie bloku

 

eh 120 za czujke ... smieszny z Ciebie czlowiek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, Ty mówiłeś o różnicy w granicach 2 stopni na korzyść tego WC, prawda...?

CIągle się zastanawiam, ale wnioski pewne już są, i jeżeli się zdecyduje na ten kibel, chyba właśnie po to aby sprawdzić, pokombinowaći sie przekonać na własnej skórze, no ale jeszcze nie przesądzajmy...

 

co do mojego pomysłu dot. SP97 o którym to wspominałem, to może wydawać się on trochę głupi, napewno trudny do wykonania jeżeli wogóle, ale tak sobie pomyślałem jak by to było gdyby puścić wode przez SP97... :D czyli odpowiednio obudować go takimi bokami z pleksy i z metalu (np z miedzi) i uszczelnić, wyprowadzić kroćce czy jakieś tam końcówki i puścić przez to wode... jakby to wykonać to myślę ze żaden blok by nie podskoczył... - jak myślicie, wykonalne toto? i czy teoretycznie ma to prawo działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja czujka kosztowala mnie ok 3-4zl  dokladnosc od 0.5 do o.1 w zaleznosci od zakresu temp jak kiedys mi sie zachce to wyladuje na procu narazie nie mam czasu na sciaganie bloku

 

eh 120 za czujke ... smieszny z Ciebie czlowiek ...

1258715[/snapback]

Nie widzę w tym nic śmiesznego:

To ( LM50 LM45 ) są czujki za ok 10-15pln w detalu, które są znacznie lepsze od termistorów dostarczanych z mobo.

 

A ta ( LM35 ) kosztuje ok 30pln.

 

Tutaj jeszcze pare odnośników:

http://www.conrad.pl/index.php?gr=1383&deep=5

http://www.cyfronika.com.pl/semi/cz_temp.htm

 

Laserowe termometry kosztują ok 1000pln wzwyż.

Należy zwrócić uwagę, że rozdzielczość termometru, nie oznacza jego dokładności.

 

Sugeruję nie śmiać się w przyszłości z ludzi, bez konkretnej wiedzy i argumentów, bo się samemu ośmiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boj zaby wiem czym sie rozni rozdzielczosc od dokladnosci a pojedyncze wprawdzie 1 termin oblalem ale mi jeszcze 2 pozostaly ;) lm mozna taniej dostac i sam takiego mam ... ale to juz inna bajka

 

eh i tak widze ze nie zrozumiales mojej wypowiedzi i popadasz ze skrajnosci w skrajnosc wiedze i moze posiadasz ja tego nie potrafie sprawidzic ale trzeba z niej jeszcze umiec korzystac w praktyce w okreslonym celu i z zachowaniem rozsadku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie :) Wielu ludzi, którzy "pomieli" WC pare miesięcy z powrotem przesiadła się na AC. Z tego co pamiętam, to ja spasowałem po 6m-cach, a z moich 5 kumpli, z którymi regularnie korespondowałem w tej sprawie, tylko 1 został przy WC. Fajna i kosztowna zabawa - nic więcej ;)

1255843[/snapback]

 

:) Mi też już się znudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja coraz bardziej oddalam się od robienia wc, dużą rolę gra tu kasa...

ale nic jeszcze nie jest przesądzone...

chciałbym pomówić o dwóch rzeczach:

1)co myślicie o moim pomyśle zeby tak przerobić sp97 (uszczelnić, dostosowac) aby spełniał on rolę bloku wodnego (puścić przez niego wodę) - wykonalne? teoretycznie możliwe?

2)podajcie argumenty które skłoniły was do rezygnacji z WC oraz jak porównujecie swoje układy wc do obecnych AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki maja racje jak nie potrzebujesz max oc i cisza jest Ci obca to wc nie jest dla Ciebie, kiedys ktos mial takie ciekawy opis "wc jest jak sex jeden wyciek i po zabawie " ;) z drugiej strony zabawa w malego hydraulika przynosi duzo radosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle nie pchaj sie w WC nie ma sensu B)

 

po 3 tygodniach wracam do AC ktore moze byc rownie ciche jak i wydajne. Powracam do AC i zamawiam SI-97 :D + jakis cichutenki wentyl a WC mialem raczej wyzszej klasy :) Hydor L-20, Black ice Xtreme, X3M wiec wiem co mowie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle nie pchaj sie w WC nie ma sensu  B)

 

po 3 tygodniach wracam do AC ktore moze byc rownie ciche jak i wydajne. Powracam do AC i zamawiam SI-97  :D + jakis cichutenki wentyl a WC mialem raczej wyzszej klasy :) Hydor L-20, Black ice Xtreme, X3M wiec wiem co mowie ...

1260045[/snapback]

Ano, tak się najczęściej kończą zabawy z WC ;) Dobrze jeszcze jak się czegoś nie zjara, utopi itp... Ja się z tym bawiłem ładnych pare miechów i zrobiłem przez ten czas 3 układy (+ 150 ich poprawek ;)). Zjarałem PSU (i dobrze bo był [ciach!]iany), płytę (zakładanie bloku NB mi nie wyszło), dysk (razem z PSU), gpu (wyciek), poszlachtowane 2 obudowy itd... No, ale kto niczego nie robi, niczego nie popsuje ;) Zabawa była przednia, ale praktycznego zastosowania to to nie ma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa była przednia, ale praktycznego zastosowania to to nie ma  :rolleyes:

I wlasnie to zdanie najlepiej mi sie podoba co do stosowania WC w dzisiejszych czasach w kompach ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej lubie swoje WC z tym ze jego zywot zakonczy sie razem z dniem przejscia na AMD64 bo tam i ta nie mozna dac napiecia rzedu 2V ...

czyli delikatne OC bedzie tam grane do ktorego moim zdaniem SP starczy swobodnie ...

chyba ze producenci WC wymysla plyn pozwalajacy na hodowle rybek w pojemniku wyrownawczym wtedy zostaje przy WC :]

no i mozliwosc zabrania swojego kompa na LAN-PARTY sprowadza sie do odpiecia kabli a nie do 2 dniowej ESKAPADY ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o AMD ;]

 

A wiadomo ze tu vcore ma znaczenie. Swoja droga dziwne bo na WR IV 2800rpm i dobry przewiew w budzie + artcic ceramique mam przy 1.85 42 stopnie ;]

1265616[/snapback]

Chodzi o MOC, nie o vcore. P=U*I :) To ze a64 jest na innych (nizszych) napieciach nie oznacza wcale ze wydziela mniej ciepla. Imho tendencja w produkcji procesorow, przynajmniej nrazie idzie w kierunku zwiekszania tego parametru, chciaz pewnie beda kladki coraz wiekszy nacisk na zrobienie szybkich ukladow ale w takiej technologii zeby sie nie grzalo, bo w koncu chlodznei bedzie zbyt kosztowne / niemozliwe . Puki co nam to nie grozi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...