Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nic z tych rzeczy , sprzętowo wszystko ok

Silencer siedzi dobrze ,temp core w normie od 48 do 58 'C

musi byc cos w registrach/ albo jakiś błąd pozostałość po sterach

czysciłem DriveCleanerem i nic nie dało :/

 

czy ktośz was miałtaki problem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mialem ze jak zaczolem przestawiac ustawienia to wydajnosc spadala nawet gdy dawalem na max wydajnosc mi pomoglo wykonanie TEST CALOSCI wtedy jesli masz cos nietak on sam dobierze paramerty.

Proponuje ci ustawic karte na max wydajnosc i wlaczyc test calosci tam jest w ktorej zakladce wtedy komp sie zrestartuje i monitor bedzie ci migac az sie ustabilizuje. Ja po kazdej zmianie ustawien robie ten tesst i jest wszystko ok. Karte mam podkrecona na 420/378 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna Saphire Athlantis 9800 Pro (pamieci Samsung) z R360 i PCB od Pro przerobionego na XT biosem od GigaCube. 6500 w 3dMark2003 na Catalyst 4.9 bez AA i Anizo. To tyle jesli chodzi o przechwalki :lol: ,teraz pytanie:

 

Jak ustawic podwojny mikroprzelacznik aby karta domyslnie startowala jako PAL? Co prawda w Win'ie po ustawieniu wlasciwego standardu jest PAL. Posiadam filmy z minidystrybucja Linux ktora odpala sie bezposrednio z plyty i mozna ogladac bez zaladowanego Win'a. Wlasnie dlatego chce aby karta startowala jako PAL. Ogladanie filmow bez kolorow jest malo zachecajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOCO|xardas dzięki wielgachne

Bravo ! !

 

Pomogło ,aczkowliek połowicznie , ustawiłem wszystkie opcje

w zakładce D3D na Wydajność ,potem z poziomu : SMARTGART

dałem TestCałość .reboot i ,..., teraz w ustawieniach wydajnosci osiągłem 6680pkt z tym że jak ustawiłem jakość to znowu ten sam problem :/ spadek o ponad 1000pkt ???

dodam że w drugim systemie XP należącym do mojej siory

( osobiście jej instalowałem i konfigurowałem )

wydajność w 3DMarku2003 w ustawieniach D3D Quality 6520pkt , chciałem tego uniknąć ale musze instalkę nowego systemu zrobić :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem revolteki ;) ide zara zapuscic atitoola i zobaczymy jak wysoko wyjedzie mhmhm ;) heheh qrde tylko musze jeszcze jakiegos wentyla z boku chyba zapodac tak mysle...

 

P.S. jak revolteki sa hmm sa cieple to dobrze czy żle ? :) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam alu ... i qrde tylko o 5 mhz wiecej :? ale przynajmniej bezpiecznie :P hehehe qrde musze jakis nawiew zainstalowac to fakt ... a i pytanie bo qrde trzeba cos na gpu kupic niach :> kupic CM coolvive czy Silencera ? :?

 

tak wyglada silencer rev. 3 ?? ==> http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19...19&produkt=1058 a zawsze ja myslalem ze jest taki hmm bialy + niebieski wentylatorek :?

 

czy ma ktos zalozonego silencera (rev. 3.0) na rad 9800 pro i ma revolteki ? czy moglby ten ktos mi wyslac zdjecie czy sie mieszcza pod silenceren i jak to mniej wiecej wyglada ? bylbym wdzieczny ... bo jezaeli czeba pilowac to sie zabije :D

 

Edit: czy w przypadku Radeona 9800 Pro np. podkręcenie core'a daje wiecej niz podkrecanie pamieci ? :? bo qrde jak pamiec ruszylem o 15 mhz w gore i w 3dmark 2k3 przyrost z rzedu 20 - 25 ptk :? a core'a nie ruszam bo nie dam rady na tym chlodzeniu i tak sie pytam bo na swoim 95pro mialem naodwrót ruszanie core'a gowno dawalo, a za to kazde 5 mhz na pamieciach dawalo duzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Które z tych cudeniek będzie najlepsze? Zalmana mam obok siebie w sklepie ale na resztę trzeba poczekać :(

 

1.

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19...19&produkt=1058

 

2.

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=846

 

3.

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19...19&produkt=1006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos zalozonego silencera (rev. 3.0) na rad 9800 pro i ma revolteki ? czy moglby ten ktos mi wyslac zdjecie czy sie mieszcza pod silenceren i jak to mniej wiecej wyglada ? bylbym wdzieczny ... bo jezaeli czeba pilowac to sie zabije :D

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

:arrow:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cholera w przyszlosci bede musial odkleic no ale trudno :D hehe ale czym sie rozni ten silencer rev. 3 DHES za 56 zł i Silencer rev. 3 (ten co podalem w poscie wyzej) za 129 zł ? :?

 

Martinii ty wogule nie szlifowales reviltekow po bokach ?? :? nie stykaja ci sie czasem z tranzystorami albo tam na gorze z kondensatorem i tranzystorem ??

 

I czy miedz az tak bardzo przewyzsza alu ze qtfa memorki podciagnales az prawie 400 ? :? mi sie przy 367 wysupuja juz :/ (moze dlatego ze nawiewu nie mam...)

 

Czy takie ramie Zalmana można kupić osobno bez radiatora na procesor ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cholera w przyszlosci bede musial odkleic no ale trudno :D hehe ale czym sie rozni ten silencer rev. 3 DHES za 56 zł i Silencer rev. 3 (ten co podalem w poscie wyzej) za 129 zł ? :?

Osobiście mam ten sam problem. jak podałem w poscie wyżej niewiem co jest lepsze. jeden z tych Silencerow czy Zalman. Ten za 129zł to NOWY silencer. Miedź (bomba) i te rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cholera w przyszlosci bede musial odkleic no ale trudno :D hehe ale czym sie rozni ten silencer rev. 3 DHES za 56 zł i Silencer rev. 3 (ten co podalem w poscie wyzej) za 129 zł ? :?

 

Martinii ty wogule nie szlifowales reviltekow po bokach ?? :? nie stykaja ci sie czasem z tranzystorami albo tam na gorze z kondensatorem i tranzystorem ?? 

 

I czy miedz az tak bardzo przewyzsza alu ze qtfa memorki podciagnales az prawie 400 ? :? mi sie przy 367 wysupuja juz :/ (moze dlatego ze nawiewu nie mam...)

 

Czy takie ramie Zalmana można kupić osobno bez radiatora na procesor ?? :?

Nie szlifowalem po bokach - trzeba bardzo uwaznie zakladac. To powienno wystarczyc.

 

Jesli chodzi o pamieci to ja w przeciwienstwie do duuuzej wiekszosci mam na tej karcie Samsungi. Gdzies czytalem i ktos mi pisal, ze lepiej sie kreca niz Hynix'y. Mnie sie trafil akurat taki model. Moge je podciagnac do 400, ale mam juz male artefakty, zatem obnizylem taktowanie dla bezpieczenstwa. I zadnych modow ani grzebania z timingami :)

A dlaczego radiatorki miedziane? A wyszedlem z zalozenia ze jak juz inwestowac to w cos dobrego (wydajnego).

 

To ramie Zalmana kupilem od jednego kolesia z tego forum. Jak chcesz to zaloz temat w dziele "Kupie", a ktos napewno sie zjawi. Mozesz tesz looknac na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cholera w przyszlosci bede musial odkleic no ale trudno :D hehe ale czym sie rozni ten silencer rev. 3 DHES za 56 zł i Silencer rev. 3 (ten co podalem w poscie wyzej) za 129 zł ? :?

Osobiście mam ten sam problem. jak podałem w poscie wyżej niewiem co jest lepsze. jeden z tych Silencerow czy Zalman. Ten za 129zł to NOWY silencer. Miedź (bomba) i te rzeczy :)

Ja zamowilem tego nowego Silencera (wersja 1 pasujaca do 9500/9700/9800) i jak tylko go zaloze to zdam relacje.

 

Mam pytanie co do biosu. Mam Sapphire R9800PRO (rdzen R350, PCB R350) - czy istnieja biosy do R9800PRO zmieniajace timingi pamieci tak aby pociagnac je troche w gore :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szlifowalem po bokach - trzeba bardzo uwaznie zakladac. To powienno wystarczyc.

 

Jesli chodzi o pamieci to ja w przeciwienstwie do duuuzej wiekszosci mam na tej karcie Samsungi. Gdzies czytalem i ktos mi pisal, ze lepiej sie kreca niz Hynix'y. Mnie sie trafil akurat taki model. Moge je podciagnac do 400, ale mam juz male artefakty, zatem obnizylem taktowanie dla bezpieczenstwa. I zadnych modow ani grzebania z timingami :)

A dlaczego radiatorki miedziane? A wyszedlem z zalozenia ze jak juz inwestowac to w cos dobrego (wydajnego).

 

To ramie Zalmana kupilem od jednego kolesia z tego forum. Jak chcesz to zaloz temat w dziele "Kupie", a ktos napewno sie zjawi. Mozesz tesz looknac na Allegro.

tez mam samsungi 2,8 ns :/ i cholera jak pisalem wyzej ida qrde tylko do 365 :/ moze dlatego ze mam alu .. i nie mam nawiewu ..

 

a i pytanie czy jak w 3dmarku 2k3 w tescie na pixel shader 2.0 sypie mi bialymi kropkami to ze mam gpu czy mem za bardzo podkrecone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cholera w przyszlosci bede musial odkleic no ale trudno :D hehe ale czym sie rozni ten silencer rev. 3 DHES za 56 zł i Silencer rev. 3 (ten co podalem w poscie wyzej) za 129 zł ? :?

Osobiście mam ten sam problem. jak podałem w poscie wyżej niewiem co jest lepsze. jeden z tych Silencerow czy Zalman. Ten za 129zł to NOWY silencer. Miedź (bomba) i te rzeczy :)

Ja zamowilem tego nowego Silencera (wersja 1 pasujaca do 9500/9700/9800) i jak tylko go zaloze to zdam relacje.

 

Mam pytanie co do biosu. Mam Sapphire R9800PRO (rdzen R350, PCB R350) - czy istnieja biosy do R9800PRO zmieniajace timingi pamieci tak aby pociagnac je troche w gore :?:

Zobacz softowo przez "atitrytool", jest tam zakładka i mozesz sie pobawic timingami... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam samsungi 2,8 ns :/ i cholera jak pisalem wyzej ida qrde tylko do 365 :/ moze dlatego ze mam alu .. i nie mam nawiewu .. 

Ja mam Hynixy 2.86ns i lataja na 400MHz bez artów : Radiatory mam alu i bez nawiewu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam samsungi 2,8 ns :/ i cholera jak pisalem wyzej ida qrde tylko do 365 :/ moze dlatego ze mam alu .. i nie mam nawiewu ..

Ja mam Hynixy 2.86ns i lataja na 400MHz bez artów : Radiatory mam alu i bez nawiewu

 

Wiec jak widac loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szlifowalem po bokach - trzeba bardzo uwaznie zakladac. To powienno wystarczyc.

 

Jesli chodzi o pamieci to ja w przeciwienstwie do duuuzej wiekszosci mam na tej karcie Samsungi. Gdzies czytalem i ktos mi pisal, ze lepiej sie kreca niz Hynix'y. Mnie sie trafil akurat taki model. Moge je podciagnac do 400, ale mam juz male artefakty, zatem obnizylem taktowanie dla bezpieczenstwa. I zadnych modow ani grzebania z timingami :)  

A dlaczego radiatorki miedziane? A wyszedlem z zalozenia ze jak juz inwestowac to w cos dobrego (wydajnego).

 

To ramie Zalmana kupilem od jednego kolesia z tego forum. Jak chcesz to zaloz temat w dziele "Kupie", a ktos napewno sie zjawi. Mozesz tesz looknac na Allegro.

tez mam samsungi 2,8 ns :/ i cholera jak pisalem wyzej ida qrde tylko do 365 :/ moze dlatego ze mam alu .. i nie mam nawiewu ..

 

a i pytanie czy jak w 3dmarku 2k3 w tescie na pixel shader 2.0 sypie mi bialymi kropkami to ze mam gpu czy mem za bardzo podkrecone ?

ja tez mam samsungi i mi biegaja super ale to wszystko za sprawa biosu :) na oryginalnym biosie max 740, po wgraniu biosu od xt biegaja na 790, z dobrym nawiewem 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widac loteria.

Niczym LOTTO :)

 

A mnie zastanawia ile osób na tweaku ma na 9800 powyzej 7k w 3dmarku03 :)

 

Ja 6,5 k ale niedługo powalcze o 7k . Nowy proc i płyta :D Więc kto wie :)

ja mam po wgraniu biosu od XT 6700pkt a po podkreceniu ponad 7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... jakie timingi sa w xt ?? :| niech mi ktos podzuci w ati toolu lub w riva turnerze pozmieniam i sprobuje ....

 

i sie qrwa jeszcze dowiedzialem ze dla leadteka mobo robi foxconn ... fuck it z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e mobo mi jeszcze obniza wyniki w 3dm 2k3 mam tylko 6000 ... <span style="color:red;">[ciach!]</span>y tracer 400W tez nie wyrabia musze go sfajczyc ... albo inaczej ile za niego wezme ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak widac loteria.

Niczym LOTTO :)

 

A mnie zastanawia ile osób na tweaku ma na 9800 powyzej 7k w 3dmarku03 :)

 

Ja 6,5 k ale niedługo powalcze o 7k . Nowy proc i płyta :D Więc kto wie :)

ja mam po wgraniu biosu od XT 6700pkt a po podkreceniu ponad 7300

A ja tylko po podkreceniu jak w podpisie mam 6554. Moze po wgraniu biosu bym jeszcze zyskal? Na razie to mi styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem tego nowego Silencera (wersja 1 pasujaca do 9500/9700/9800) i jak tylko go zaloze to zdam relacje.

Dobrze by było :) Osobiście za nowym silencerem przemawia miedź. Za zalmanem ta wielkośc co wróży dobre odprowadzanie ciepła ale znowusz instalacja jest ciut skomlikowana. Nowy silencer chyba jest tak samo prosty w montarzu jak stary ale ma za to chłodzenie pamięci z tego co widziałem. Więc u mnie będzie problem - będę musiał jakoś moje oderwać. Więc chyba zakupię staruszka biorąc pod uwagę fakt, iż kosztuje niewiele i to ponad połowę tego co nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...