Skocz do zawartości
SpiderMAN

RN Frost - prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

Glupie pytanie ale chce kupic frosta :) [jednak bloki samodzielnej budowy nie zadowolily mnie swa wydajnoscia :) ] czy lepsze sa szybkozlaczki wtykowe czy skrecane? :) I jesli zamowie jutro rano to kiedy do mnie powinien dojsc bloczek bo zalezy mi na czasie Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proponuje zapytac sie na maila: samhain@ast.ima.pl

 

a ktore lepsze? to juz zalezy od Ciebie, imho skrecane mocniej 3maja waz,

 

jesli zamowisz jutro przed poludniem - wyjdzie jutro, w zaleznosci od dzialania poczty, max 2 dni (priorytet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee jedna jaskolka wiosny nie czyni... :)

 

Frost jaki jest kazdy widzi i zobaczy, testy testami. Kto sie awanturowal niech sie awanturuje, kto byl spokojny niech bedzie spokojny... ja ide pic piwo i cieszyc sie latem buziak pa :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie zjadl... No coz, ale wydajnosc jest na zblizonym poziomie, a w przypadku dlugotrwalych obciazen Frost wypadlby najwyrazniej lepiej.

Udowodnij to!

 

Jeszcze miesiac temu slyszalem, ze nowy blok bedzie o kilka stopni lepszy od konkurencji. Od razu bylo wiadomo, ze osoba, ktora sie tak wypowiada nie ma wiele pojecia o konstrukcji blokow (kopiowanie i ewentualna tak niewielka optymalizacja konstrukcji finowej nie dadza az tak wyraznych rezultatow), ani tez o samym pomiarze wydajnosci (nikt nie podaje *C tylko C/W).

 

Podaj Nam gdzie sie podzialo tych kilka stopni roznicy?

 

Teraz doczekalismy sie wnioskow, ktore sam dobie wysysasz z palca. Jesli opierasz sie na niedawnym tescie to najpierw zobacz na srodek wykresu - Uriel schodzi ponizej Frosta, potem Frost go dogania (w koncowce jest troche lepszy). Jak mozesz wiedziec, co bedzie dalej, jestes wrozka czy co? Ja nie przecze - moze Frost jest dalej wydajniejszy, ale tego nie wiem i dlatego sie nie wypowiadam.

 

Jako producent faszerujesz cale Forum reklamami w co drugim topicu (sam pamietam, jakie ciegi dostawal za to Popix, ale widze, ze tym razem moderzy sa nadzwyczajnie tolerancyjni), ktore nie sa oparte na faktach. Kurde czlowieku, jestes producentem, od Ciebie wymaga sie wiecej, a tymczasem Wasze zachowanie przypomina mi zabawe dzieciakow w piaskownicy.

 

P.S. Zapominacie tez o jednej ogromnie waznej kwestii, ktora jeszcze nie zostala zbadana - jak sie zachowuja C/W blokow przy roznych przeplywach. Jakby na to nie patrzec ma to bardzo wazne znaczenie, jesli juz mamy sie wypowiadac o wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie zjadl... No coz, ale wydajnosc jest na zblizonym poziomie, a w przypadku dlugotrwalych obciazen Frost wypadlby najwyrazniej lepiej.

Udowodnij to!

 

Jeszcze miesiac temu slyszalem, ze nowy blok bedzie o kilka stopni lepszy od konkurencji. Od razu bylo wiadomo, ze osoba, ktora sie tak wypowiada nie ma wiele pojecia o konstrukcji blokow (kopiowanie i ewentualna tak niewielka optymalizacja konstrukcji finowej nie dadza az tak wyraznych rezultatow), ani tez o samym pomiarze wydajnosci (nikt nie podaje *C tylko C/W).

 

Podaj Nam gdzie sie podzialo tych kilka stopni roznicy?

 

Teraz doczekalismy sie wnioskow, ktore sam dobie wysysasz z palca. Jesli opierasz sie na niedawnym tescie to najpierw zobacz na srodek wykresu - Uriel schodzi ponizej Frosta, potem Frost go dogania (w koncowce jest troche lepszy). Jak mozesz wiedziec, co bedzie dalej, jestes wrozka czy co? Ja nie przecze - moze Frost jest dalej wydajniejszy, ale tego nie wiem i dlatego sie nie wypowiadam.

 

Jako producent faszerujesz cale Forum reklamami w co drugim topicu (sam pamietam, jakie ciegi dostawal za to Popix, ale widze, ze tym razem moderzy sa nadzwyczajnie tolerancyjni), ktore nie sa oparte na faktach. Kurde czlowieku, jestes producentem, od Ciebie wymaga sie wiecej, a tymczasem Wasze zachowanie przypomina mi zabawe dzieciakow w piaskownicy.

 

P.S. Zapominacie tez o jednej ogromnie waznej kwestii, ktora jeszcze nie zostala zbadana - jak sie zachowuja C/W blokow przy roznych przeplywach. Jakby na to nie patrzec ma to bardzo wazne znaczenie, jesli juz mamy sie wypowiadac o wydajnosci.

Wyluzuj kolego...

Po pierwsze nie jestem producentem, ja tylko pomagam w projektowaniu i sprzedarzy.

Po drugie nie bede udowadnial Ci jak sie Frost zachowa w przypadku dlugotrwalych obciazen, w tym wypadku opieram swoje przypuszczenia na wykresach z testu na watercooling.com.pl i na tym jak sie ten blok zachowuje u mnie przy stalym obciazaeniu podczas liczenia United Devices okragla dobe.

Po trzecie nie wyssalem ich z palca, po pierwsze podawalem wtedy nie wyniki tego bloku ktory ostatecznie znalazl sie w sprzedarzy, a po drugie nie podawalem samych wynikow tlko zapowiadalem, to co bylo faktem podczas testow jakie OGr przeprowadzil, moze na ten temat on cos wiecej powie. Niestety prototyp nie wszedl do produkcji ze wzgledow ekonomicznych. Owszem przesadzalem deko z reklamowaniem, ale wlasnie po to zalozylem ten temat, i w pierwszym poscie za to przeprosilem.

 

Mam nadzieje, ze wiecej oskarzen juz pod moim adresem nie bedzie.

Co bysmy i tak nie opowiadali, to Frost jest jedna z najlepszych pozycji obecnie na rynku.

ENOUGH :!::!::!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie odpusccie!! - to jest naprawde dobry bloczek.

 

Ma jedna podstawowa zalete... Nie bylo przedtem powaznej konkurencji dla Mcs'a na rynku i dopiero jak oni weszli na rynek ceny na Mcs.pc.pl zeszly w dol!!! - chociaz za to powinismy pochwalac dzialanosc samhaina. Wydal dobry bloczek po dobrej cenie!!!

 

Odpusccie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 

coż czuje że moja ksywka została niecnie wykorzystana.

mylisz sie, byl ogloszony konkurs na nazwe bloku, sposrod nadeslanych propozycji wybralismy te ktora nam najbardziej odpowiadala, wiec przykro mi bardzo to tylko lub az zbieznosc nazw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj kolego...

Jestem jak najbardziej wyluzowany. Swoje wypowiedzi operam na wiedzy merytorycznej, a czasami staram sie popierac cytatami.

 

Po pierwsze nie jestem producentem, ja tylko pomagam w projektowaniu i sprzedarzy.

Po drugie nie bede udowadnial Ci jak sie Frost zachowa w przypadku dlugotrwalych obciazen...

Skoro nie mozesz zrobic tego dla mnie to chociaz dla wszystkich Forumowiczow. W koncu prosze o informacje o produkcje, ktory sprzedajesz, wiec powinienes wiedziec takie rzeczy.

 

...w tym wypadku opieram swoje przypuszczenia na wykresach z testu na watercooling.com.pl i na tym jak sie ten blok zachowuje u mnie przy stalym obciazaeniu podczas liczenia United Devices okragla dobe.

Napisz mi co widzisz na tym wykresie. Wedlug mnie konczy sie on przy 3h, ja nie wiem co sie dzieje dalej, ale skoro Ty wiesz - prosze podziel sie z Nami.

 

Jesli mozesz to napisz tez Nam "jak sie ten blok zachowuje" u Ciebie przy stalym obciazeniu? Jak go porownywales do URIEL'a? W jakich warunkach? Jak podczas Twoich testow (zapewne odczyt jest z mobo) zachowywal sie URIEL?

 

Po trzecie nie wyssalem ich z palca, po pierwsze podawalem wtedy nie wyniki tego bloku ktory ostatecznie znalazl sie w sprzedarzy, a po drugie nie podawalem samych wynikow tlko zapowiadalem, to co bylo faktem podczas testow jakie OGr przeprowadzil, moze na ten temat on cos wiecej powie. Niestety prototyp nie wszedl do produkcji ze wzgledow ekonomicznych.

Dla mnie osobiscie jest to co najmniej dziwna argumentacja. Na dzien dzisiejszy WW jest bardzo dobra bariera dla innych blokow (mowimy o wydajnosci). Wy tymczasem, zrobiliscie blok, ktory o kilka stopni bije Uriel'a (czyli zbliza sie juz do Cascade, moze nawet lepiej) i nie chcecie go produkowac? Przeciez Cacade kosztuje kolo 128 USD (myle sie?), wiec margines jest ogromny!

 

Podaj tez w jakich warunkach tamten protoryp okazal sie lepszy od URIEL'a: moc, pow. rdzenia, metoda pomiaru, przelyw.

 

Owszem przesadzalem deko z reklamowaniem, ale wlasnie po to zalozylem ten temat, i w pierwszym poscie za to przeprosilem.

OK, no problem.

 

Mam nadzieje, ze wiecej oskarzen juz pod moim adresem nie bedzie.

Absolutnie nikogo nie chce oskarzac.

 

Co bysmy i tak nie opowiadali, to Frost jest jedna z najlepszych pozycji obecnie na rynku.

Z tym sie trzeba zgodzic (biorac pod uwage cene).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie jest to co najmniej dziwna argumentacja. Na dzien dzisiejszy WW jest bardzo dobra bariera dla innych blokow (mowimy o wydajnosci). Wy tymczasem, zrobiliscie blok, ktory o kilka stopni bije Uriel'a (czyli zbliza sie juz do Cascade, moze nawet lepiej) i nie chcecie go produkowac? Przeciez Cacade kosztuje kolo 128 USD (myle sie?), wiec margines jest ogromny! 

 

Podaj tez w jakich warunkach tamten protoryp okazal sie lepszy od URIEL'a: moc, pow. rdzenia, metoda pomiaru, przelyw. 

Pozwolisz, ze nie odpowiem na to... :D bo to nie ja robilem testy prototypu - po raz 4 powtarzam zreszta :D

Jak pisalem, testy prototypu przeprowadzal OGr.

 

Zas co do tego jak sie Frost zachowuje u mnie to porownywalem go tylko z Nukleonem 2 v1.0 - http://forum.realitynet.pl/viewtopic.php?t=65&start=15

masz tam dwa odczyty z mobo oraz z czujnika zamocowanego na CPU obok jadra (odczyt z Aerogate II)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu Lukas20 czy ty sobie kiedykolwiek odpuścisz? różnica pomiędzy blokami jest znikoma za to cena jest zdecydowanie atrakcyjniejsza więc nie wiem gdzie leży twój problem....

128 USD za cascade?... cóż jaki kraj pochodzenia taka cena... a ile kosztują bardzo przeciętne wydajnościowo bloki innovateka?

gdyby ten sam bloczek był robiony u nas to koszty moze by do 200 PLN zeszły... a gdy by go robić masowo w chinach to byś za nie 80 PLN ze złączkami płacił ;))

a tak wogóle gdzie ty go znalazłeś do kupienia bo mi sie nigdy nie udało... może kiepsko szukałem? ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 

coż czuje że moja ksywka została niecnie wykorzystana.

mylisz sie, byl ogloszony konkurs na nazwe bloku, sposrod nadeslanych propozycji wybralismy te ktora nam najbardziej odpowiadala, wiec przykro mi bardzo to tylko lub az zbieznosc nazw.

8O

Przecież ja nie roszcze sobie do tego żadnych praw.

Tylko stwierdzam udeżające podobieństwo.

Ciekawe czy osoba która nadesłała tą nazwe jest z forum tweaka :D

 

Szkoda mi tylko że moją ksywką opacznie nazwano blok który nie jest najlepszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 

coż czuje że moja ksywka została niecnie wykorzystana.

mylisz sie, byl ogloszony konkurs na nazwe bloku, sposrod nadeslanych propozycji wybralismy te ktora nam najbardziej odpowiadala, wiec przykro mi bardzo to tylko lub az zbieznosc nazw.

To może nazwać blok samhain właśnie sobie taką nazwe wymyśliłem.

:lol:

Nie no na serio.

Czy jest możliwość skonstruowania dla was bloku i nazwanie go jakoś?

Mam pare pomysłów tylko musze Solid Worksa sie nauczyć i go syntetycznie przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie może u was doczekamy sie bloku na gpu+pamięć (najlepiej dwustronnie ;)), bo u Mate-a chyba sie nie doczekam na coś takiego :)) musałem juz kupić abadeona, no a innovateka nie planuje kupować za 1000 PLN :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie może u was doczekamy sie bloku na gpu+pamięć (najlepiej dwustronnie ;)), bo u Mate-a chyba sie nie doczekam na coś takiego :)) musałem juz kupić abadeona, no a innovateka nie planuje kupować za 1000 PLN :))

nie mowie NIE, na poczatku chcemy wydac nb/gpu, ktory jest w fazie koncowej, w miedzyczasie moze sie uda wypuscic hdd! ktory sie wlasnie testuje :) + ladna kolekcja rezerwuarow wchodzi, to juz nie dlugo

 

na pewno czesc bedzie miala premiere na www.moders.zjazd.prv.pl 13-15 sierpnia 2004, gdzie bedzie mozna liczyc na promocje :)

 

nie zdradze jak robione itpe, chce aby to byla niespodzianka..

 

moim zalozeniem jest robienie moze nie najlepszych, ale na pewno dobrych rzeczy do WC, a przede wszystkim TANICH i przystepnych!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...