Skocz do zawartości
Sid

E-zine? (Aktualizacja 11 IX)

Czy to dobry pomysl?  

  1. 1. Czy to dobry pomysl?

    • Tak
      38
    • Nie
      7
    • Wszytsko mi jedno :P
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz niżej wymienionych stanowisk poszukujemy kogos kto by to sklecał :) czyli potrzebujemy "wirtualnej drukarni" :lol: Ktoś chętny??

 

Hmmm tak sobie siedze i myśle - RIT i takie tam powstają... Wiem że może nie będzie poparcia na ten pomysł ale spróbuję: co Wy na to jakbyśmy zrobili jakiś e-zine? Byłby to np. miesięcznik, w formacie pdf i miałby układ jak gazeta(no wiecie - okładka, spis treści, stopka etc.). Chodzi na przykład o to że jakby się zebrało koło 20 osób, i każdy by miał jakiś dział(lub poddział) i pisał jakieś artykuły, kursy, porady, recenzje do tego swojego działu. Później wszystko to by się "sklejało" i wypuszczało do neta... Nie chodzi mi tutaj też o to żeby to była gazetka wyłącznie o OC, ale byłyby takie działy(oprócz tematyki OC) jak gry, programowanie, humor, linux etc. Myślę że zdarza się często że ktoś neta nie ma - to co robi?? Raz na miesiąc sobie ściąga e-zina i może poczytać jakąś fajną gazetkę o "OC i nie tylko" za free... Co Wy na to? Bo ja myślę że przydałby się jakiś 80 stronowy miesięcznik =)

 

--------------------------------------------------------------------------

Działy & kto się do czego zgłosił dotychczas:

[-] [@] Hardware |   |--Recenzje....................................(##) |   |--Overclocking................................(##) |   *--Porady......................................(  ) <------------------ WOLNE! |   |--Modding.....................................(##) |[-] [@] Software |   |--Recenzje....................................(#5) |   |--Testy.......................................(#3) |   *--Porady......................................(  )  <------------------ WOLNE! |[-] [@] Alternative OS'es (Linux, FreeBSD, etc.)....(#6) |[-] [@] Po godzinach |   |--Kultura (muzyka/film/książka/sport/op./etc.)(#1)(#5)(#8) |   |--Humor.......................................(#4)(#7)(#2) | |[-] [@] Ogłoszenia..................................(#3) |[-] [@] Stopka redakcyjna...........................(#3)(  ) WOLNE!(#1) Pr0^^ | LoleX*(#2) Mutos(#3) Sid(#4) MeHow(#5) frstjob(#6) ayem(#7) jonas(#8) Gua(##) stanowisko "gościnne"ADD-ONS:(#$) jonas jako "pani polonistka";)TO-DO:---> znaleźć resztę redaktorów---> zrobić szablon pdfa do gazetki---> zrobić "dizajn" & całą stronkę

Dalej poszukujemy osób chętnych na stanowiska redaktorów "STAŁYCH" (działy zaznaczone są "( )")

 

Jeśli w najbliższym czasie nie zgłosi się nikt z forum to może jakiegoś kolegę "zwerbuję" ;)

 

Czy według was stanowiska gośninne (##) są podane w dobrych działach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbierze się rozsądna ekipa to może nawet pobłogosławie ;]

Co by Ci Bóg wynagrodził Twe błogosławieństwo w dzieciach - tak ze dwa tuziny ;)

 

A więc??

 

Chętni na stanowiska redaktorów:

:arrow: Na PW

:arrow: Na GG

:arrow: Na mail: estarriol@alexandria.cc

:arrow: Tutaj w topicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chciałbym pisać w dziale... hmmm nie wiem jak to nazwać, w dziele, w którym mógłbym napisać recenzje jakiegoś filmu, czegoś co można polecić, taki mały off-topic, nie tylko o kompach, ale również coś o rozrywce... Co wy na to ?

Co ty na to Sid ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja moge pisac krytyczne felietony (np. o grahamie czy maybachach rydzykowych)

Ooo tak - znajdzie się taki dział w rozdziale rozrywka =)

 

Ja bardzo chciałbym pisać w dziale... hmmm nie wiem jak to nazwać, w dziele, w którym mógłbym napisać recenzje jakiegoś filmu, czegoś co można polecić, taki mały off-topic, nie tylko o kompach, ale również coś o rozrywce... Co wy na to ?

Co ty na to Sid ?

Dział Rozrywka -> Kultura czy coś w tym stylu - jestem za :)

 

To 3 osoby mamy... Hmmm tylko co ja będę pisał... :) Pomyśle jeszcze :)

 

EDIT

-----------------------------------------------------------------------

Lista działów&stanowisk w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostane (jakos 28 aukcja sie konczy) palnik acetylnowo-tlenowy to moge walnac art (w wordzie z korekta bledow :D ) o wyciunaniu tym okien :) mozesz mnie dopisac jako redaktora sezonowego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arnie: Oczywiście - w stopce będzie też grupa "redaktorzy - goście"

 

@MeHow: Nawet nie wiedziałem że z tyloma zadarłeś :)

 

Hmmm właśnie - co myślicie o sposobie dystrybucji "gazetki" (pdf,html,text,) i nazwie (bo ja tak przykładowo dałem Tweak e-zine ;) - chodziło mi o jakas gazetke o kompach :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och rany zboczony jestes!! PROGRAMOWANIE??

Języki wykorzystywane na stronach WWW:

xml, xls, css, html, xhtml, Java, JS, VBS, svg, smil, action scrip, lingo i co jeszcze?? :(

 

Języki wykorzystywane do pisania programów

C i mutacje

Java i mutacje

LOGO

kobol

pascal

basic :(

 

Czuje sie jak w czasie sesji. W moim odczuciu tym dzialem chcesz odstraszyc ludzi ;)

 

Mozesz mnie jeszcze dorywczo do moddingu dopisac

No i do kultury jako, ze jestem czlowiekiem niezwykle kurturarnym :D:D

 

Dysytrybucja: pdf + xml, xls, css, html, xhtml, Java, JS, VBS, svg, smil, action scrip, lingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och rany zboczony jestes!! PROGRAMOWANIE??

Języki wykorzystywane na stronach WWW:

xml, xls, css, html, xhtml, Java, JS, VBS, svg, smil, action scrip, lingo i co jeszcze?? :(

 

Języki wykorzystywane do pisania programów

C i mutacje

Java i mutacje

LOGO

kobol

pascal

basic :(

Mówie tu o małych arcikach o Delphi, C/HTMLu, php ;) Póki co wyrzucimy programowanie, ok?

Dysytrybucja: pdf + xml, xls, css, html, xhtml, Java, JS, VBS, svg, smil, action scrip, lingo

Nie zapomnalesl o czymś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid - coś dużo osób pisze się na "towarzyskie" :D

Mogę robić ew. jakieś tłumaczenia z ang. bo w sumie podczas roku nie ma za bardzo czasu ;) A co do testów poprosiłbyś chłopaków którzy jedni z pierwszych mają 6800, Jordi23 niedługo może będzie miał X800 żeby dali wyniki benchmarków, gier etc. będą testy na poziomie :D i co najważniejsze - forumowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a html... jest wiele e-zin'ów, które można pobrać właśnie w tym formacie...

 

Uważam, że taka dystrybucja, mimo, że trudniejsza (do stworzenia), daje większe możliwości...

 

noose oferuje w dziale "Providerzy" hosting, może mógłby nam z 20 MB poświęcić ? :)

Nie spisuje tu na straty formatu pdf, lecz tylko przypominam o powszechnym zastosowaniu i wykorzystaniu języka html...

 

Hmmm.... 2:25 oglądać kolejny film czy iść spać ? Po "Wywiadze z Wampirem" pozostał niedosyt... :? czas na "Shadow Of The Vampire" mistrza E. Elias Merhige ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paruś, ja Cię proszę nie mów mi, że html jest przestarzały, bo ranisz moją delikatną psychę ;]. To jest jedyne "ono", które umiem obsłużyć, a nauczyłem się sam :). Dodaj jeszcze, że flash jest przestarzały i już Cię nie będeł lubiał.

 

Co do tematu, to ja raczej kierowałbym się w stronę .pdf, jest bardziej atrakcyjny, poza tym .pdf - to brzmi dumnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaTeeMeL niby dobry, ale mnie się to kojarzy z jakimiś zinami netowymi.. A jakby był pdf to by się zrobiło jak zwykłą gazetkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...