Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Szwankuje mi klawiatura stad te bledy. Wasnie jestem swiezo bo podkreceniu pamieci na 850mhz. Wynik w 3dmarku 2003 tragiczny gdyz spadl z 5300pkt na 4600pkt. Natomiast w doomie3 zyskalem jakies 15fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mafia35:

 

61.76 - do bani (przynajmniej w D3).

65.73 - u mnie ok, czyli bez zmian w stosunku do 61.77, czy też 66.00.

 

Swoją drogą cały czas się zastanawiam, co jest w tych sterownikach 6x.xx, że bios ASUS'a tak dziwnie z nimi działa - lub może na odwrót co jest takiego z biosem ASUS'a, że nie toleruje ich tak jak to robią wszystkie inne karty. W końcu ASUS to też chyba referencyjny pcb. Czy wszystkie inne FX5900 (lub XT) mają rozróżnienie na pracę w trybie 2D/3D ?

 

BTW.

Problem podkręcania ASUSA 9950 po instalacji sterowników 6x.xx znalazłem na kilkunastu listach zagranicznych. Wczoraj też wysłałem maila to tech supportu Asusa z pytaniem o solucje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mafia35:

 

61.76 - do bani (przynajmniej w D3).

65.73 - u mnie ok, czyli bez zmian w stosunku do 61.77, czy też 66.00. 

 

Swoją drogą cały czas się zastanawiam, co jest w tych sterownikach 6x.xx, że bios ASUS'a tak dziwnie z nimi działa - lub może na odwrót co jest takiego z biosem ASUS'a, że nie toleruje ich tak jak to robią wszystkie inne karty. W końcu ASUS to też chyba referencyjny pcb. Czy wszystkie inne FX5900 (lub XT) mają rozróżnienie na pracę w trybie 2D/3D ? 

 

BTW.

Problem podkręcania ASUSA 9950 po instalacji sterowników 6x.xx znalazłem na kilkunastu listach zagranicznych. Wczoraj też wysłałem maila to tech supportu Asusa z pytaniem o solucje.

 

Jak tylko cos sie dowiesz to niezapomnij podzielic sie wiadomoscia.Bo sprawa jest bardzo intrygujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

Zastanawiam się co u ciebie tak podbija wyniki ?? Lepszy procek, czy może inny element kompa ? U mnie na 475/940 z oryginalnego biosu wyciąga "zaledwie" 5833 punkty. Wyżej nie puszczają stery. Jakie miałeś wyniki przed zainstalowaniem biosu od Luksa ? Może to te biosy takie cudne :wink: ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie magistralę mafia ma ładnie wykręconą - nie zauważyłem :oops: , u mnie przy jakichś 195 już wysiada kompletnie, ale co się dziwić - jadę na coolerku który dostałem prawie 3 lata temu do 1 GHz Durnia... i po polerce radiatora, w stresie mam max 51 stopni... :lol: ale do ekstremów to on się już nie nadaje :cry:.

 

Ale "o tem potem".Pytanie - czy komuś jeszcze trafił się problem w FarCrayu z ustawieniem Anizo większym niż 2 (wariuje menu) i AA ? Mogę ustawić najwyżej niskie AA i Anizo 1, inaczej mam koszmarne artefakty i wariacje w menu. Dodam że na Ti4200 nie było takich jazd, po prostu chodził wolniej, a po zmiane... jak opisałem wyżej. System: Win ME, reszta jak w opisie.Nie wiem czy to wina karty, czy po prostu skopanego kodu gry, który jak wiadomo nie jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O  

Zastanawiam się co u ciebie tak podbija wyniki ?? Lepszy procek, czy może inny element kompa ? U mnie na 475/940 z oryginalnego biosu wyciąga "zaledwie" 5833 punkty. Wyżej nie puszczają stery. Jakie miałeś wyniki przed zainstalowaniem biosu od Luksa ? Może to te biosy takie cudne  :wink:  ??

Pozdrawiam.

Wczesniejsze wyniki: przed zmiana biosu i po flashowanie masz na 19 stronie owego tematu :)

Co podbija wyniki? Sadze, ze wiele elementow. M. in. lepszy procek, magistrala, taktowanie ramu (MHz i CL=2), taktowanie karty i marka samego FX'a...

Sam jestem lekko zaszokowany! Ciekawe czy wydusze z niego 8000pkt :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, czyli przed modem miałeś podobne wyniki do moich. Podniosłeś mnie trochę na duchu :wink: bo już wysłałem Luksowi bios do moda. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo pamięci i core są ledwo ciepłe, i jak dodam radiatorki na pamięci to spróbuję poszaleć.

A tak bardziej do forum ogólnego - jaki sposób byście poradzili do zamocowania radiatorków żeby uzyskać jak najlepszą przewodność cieplną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko zyczyc powodzenia.

Ja tez wyslalem Luksowi... Ale screena z nowym wynikiem :twisted:

Moja karta musi czekac na nowe chlodzonko, bo standartowe juz nie wyrabia-na taktowaniach powyzej to max stabile.

Tak wiec moj Asusik czeka teraz z wynikiem 8005pkt na lepsze czasy... Finansowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik mafia35

:arrow:

Dołączona grafika

 

 

Wynik usunięty, brak potwierdzenia

 

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, czyli przed modem miałeś podobne wyniki do moich. Podniosłeś mnie trochę na duchu  :wink: bo już wysłałem Luksowi bios do moda. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo pamięci i core są ledwo ciepłe, i jak dodam radiatorki na pamięci to spróbuję poszaleć.

A tak bardziej do forum ogólnego - jaki sposób byście poradzili do zamocowania radiatorków żeby uzyskać jak najlepszą przewodność cieplną ??

:) Biosy wysłałem na twojego maila.

 

 

:idea: Biosy do 5900,5900XT,5900U,5950U:

:arrow: http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:arrow: Znajdziecie tam biosy orginalne i zmodyfikowane do większości kart :D 59xx sprzedawanych na terenie naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam i od razu prosze o pomoc...

Kilka tygodni temu kupilem 5900XT Gainwarda 1100 GS, ale od niedawna mam z nim "maly" problem. Otoz czasami wyskakuje mi komunikat, ze "Aby zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnym uszkodzeniem lub doprowadzeniem do zablokowania systemu, procesor graficzny zmniejszył swoją wydajność do poziomu umożliwiającego bezpieczne kontynuowanie wykonywanych operacji"... Wtedy przestaje pracowac wiatrak a ja czym predzej restartuje kompa.

Na poczatku myslalem, ze to wina zasilacza (Cedegen 400W), no wiec wydalem ostatnie grosze na Chiefteca 420W, ale przy przechodzeniu z trybu TV-OUT na monitor znowu pojawil mi sie ten monit - w tym momencie zdarza mi sie to najczesciej. Wczesniej to samo mialem podczas jakiejs gierki. Dodam, ze procesor ani karta nie jest "krecona", jedynie ustawiona w tryb enhanced (co nie powinno byc dla niej przeciez problemem).

Co moze byc przyczyna??? Czy mam jakis wadliwy egzemplarz, czy to moze wina sterownikow (61.777)? Prosze o pomoc, bo nie wiem czy odsylac sprzet i czy w MM-a uznaja mi reklamacje.

Z gory wielkie dzieki za jakiekolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35 możesz zdradzić w jaki sposób doszedłeś do takiego niesamowitego wyniku ?

 

Ja właśnei posłałem luksowi mój screen z 7366 i chciałem być dumny ze 2 wynik na forumie.. a tu przejechałeś po mnie jak walec po maśle....

 

jakiego v-moda robiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35 możesz zdradzić w jaki sposób doszedłeś do takiego niesamowitego wyniku ?

 

Ja właśnei posłałem luksowi mój screen z 7366 i chciałem być dumny ze 2 wynik na forumie.. a tu przejechałeś po mnie jak walec po maśle....

 

jakiego v-moda robiłeś ?

Na samym poczatku musze powiedziec ze masz fajny avatar-takiego na tweaku jeszcze nie widzialem :wink:

 

A teraz odpowiadam:

- zmienilem taktowanie magistrali z 200 na 236MHz i podwyzszylem napiecie CPU do 1,75V

- pamiec jest 333MHz ale chodzi synchro z magistrala (pamiec chlodzona przez miedziane blachy Thermaltake) i zmienilem CL z 3 na 2.

- Grafa chodzi na biosie Luksa 500/900 (wersja z najostrzejszymi timingami). Podkrecilem ja tak jak w opisie. Zamontowalem 2 wentyle w obudowie (wentyle 80/80). Wszystkie na poziomie mniej/wiecej grafy. Jeden jest z tylu i wypompowuje powietrze, drugi zas jest z boku i wtlacza powietrze do obudowy (oba marki Akasa).

Grafa nie pojdzie juz wyzej bo zaczyna haczyc-efekt przekrecenia-optymalnie jest tak jak ponizej.

- Oczyscilem windowsa xp (czyszczenie rejestru, defragmentacja)

Chyba kupie jeszcze jakiegos Zalmanka albo CoolerMaster'a na grafe. Moze pamiec dojdzie do magicznego 1GHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik mafia35

:arrow:  

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Nie żebym nie wierzył :lol: ale panowie co to za screeny :?: Screen powinien zawierac dokładną informacje w jakiej rozdzielczosci był robiony. Takie 8 tysięcy to ja kiedyś zrobiłem w rozdzielczości 640x480, na sterach 44.03 i DX8.1.

Z tego screena nic nie wynika :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...