Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietaj, ze na FXach HL2 odpala sie z obsluga DX 8.1... Wiec nie dziwne ze chodzi miodzo...

Sprobuj odpalic przy takich ustawieniach z obsluga DX9.0 :lol: wtedy chyba bedziesz chcial zeby wyszly jednak Forcebajkaware 70,16 :lol:

Mafia te osiągi są po wymuszeniu dx 9.0 :D Sam byłem zdziwiony. Woda i refleksy na broni MIODZIO. :D

8O Eeee. No to respect..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się bardzo ciekawe sterowniki, ja już niestety nie mam mojego 5900XT ale zapraszam wszystkich do testów bo to co jest w nich poprawione... :wink: a zresztą poczytajcie sami:

 

http://tixpo.free.fr/Evolution%20Driver%20Nvidia.exe

 

Evolution Driver V67.02 nVidia

Taille : 21,7 Mo

Date : 2004-11-17

 

What's New ? :

- Optimization Shader 3.0/2.0 For 6800/6600/5900/5700 (Phase beta 2)

- Better management of the quality 2D/3D

- Optimisation of the reading wmv/divx for the 5900/5700

- New management of the hdr for the geforces fx 5900/5700

Bug to regulate:

Far cry (fog)

Painkiller (effect bloom)

flat out plantage on several cards nvidia and not uniquely the 5900

white lines of counter strike source

aniso in battlefield vietman and UT2K4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się bardzo ciekawe sterowniki, ja już niestety nie mam mojego 5900XT ale zapraszam wszystkich do testów bo to co jest w nich poprawione... :wink: a zresztą poczytajcie sami:

 

http://tixpo.free.fr/Evolution%20Driver%20Nvidia.exe

 

Evolution Driver V67.02 nVidia

Taille : 21,7 Mo

Date : 2004-11-17

 

What's New ? :

- Optimization Shader 3.0/2.0 For 6800/6600/5900/5700 (Phase beta 2)

- Better management of the quality 2D/3D

- Optimisation of the reading wmv/divx for the 5900/5700

- New management of the hdr for the geforces fx 5900/5700

Bug to regulate:

Far cry (fog)

Painkiller (effect bloom)

flat out plantage on several cards nvidia and not uniquely the 5900

white lines of counter strike source

aniso in battlefield vietman and UT2K4

ta i spadek pkt w 3dmark 2001se z 14700 do 13800 buehheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to ale u mnie te 67.02 wogule nie wspolpracuja z halfem 2:( wiesza sie przy nich ;d raz nawet grafa sie posypala

 

a tak w nawiasie to u was tez gra sie przycina caly czas w tyh samych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze uznacie mnie za nooba ale nic chyba na to nie poradze i prosze o odp

 

czy da sie jakos ustalic rodzaj i szybkosc pamieci bez zdejmowania radiatorkow? mam 5900XT GS Gainwarda.

 

a i jeszcze powiedzcie bo po prostu nie dam rady przejrzec 50 stron tematu: ile mniej wiecej da sie podkrecis moja karte na standardowym chlodzeniu? tylko przez podkrecanie, zadnego zmiany biosu i tym podobnym.nvidia cool bits mowi mi ze da rade wyciagnac 475/875, ale jak kiedys ustawile tyle to mi sie karta uszkodzila. na szczescie mmv mi ja wymienilo... nie chcialbym powtorzyc historii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć MM$[mm]

 

czy dobrze mi się wydaje i pomyliłeś się w opisie[GR FX 5900xt 400@440/ :lol: 700 :lol: &850+mod bios(by Luks_pl)] czy zrobiłeś v-moda 8) ?

 

Mam na myśli wartość na rdzeniu(700Mhz :?: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze uznacie mnie za nooba ale nic chyba na to nie poradze i prosze o odp

 

czy da sie jakos ustalic rodzaj i szybkosc pamieci bez zdejmowania radiatorkow? mam 5900XT GS Gainwarda.

Sprawdż w sterach testując jak największe taktowania. Jak masz 2.8(co nie powinno się sdarzyć :wink: ) to pamięci nie powinny stabilnie pracować na 780Mhz. jak 2.5 to powinieneś z nich wyciągnąć ok 860-880Mhz :? , a jak 2.2(najprawdopodobniej je masz :D ) to powinny się kręcić powyżej 900Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się bardzo ciekawe sterowniki, ja już niestety nie mam mojego 5900XT ale zapraszam wszystkich do testów bo to co jest w nich poprawione... :wink: a zresztą poczytajcie sami:

 

http://tixpo.free.fr/Evolution%20Driver%20Nvidia.exe

 

Evolution Driver V67.02 nVidia

Taille : 21,7 Mo

Date : 2004-11-17

 

What's New ? :

- Optimization Shader 3.0/2.0 For 6800/6600/5900/5700 (Phase beta 2)

- Better management of the quality 2D/3D

- Optimisation of the reading wmv/divx for the 5900/5700

- New management of the hdr for the geforces fx 5900/5700

Bug to regulate:

Far cry (fog)

Painkiller (effect bloom)

flat out plantage on several cards nvidia and not uniquely the 5900

white lines of counter strike source

aniso in battlefield vietman and UT2K4

 

Bymbył wdzięczny gdyby ktoś sprawdził wydajność tych sterów w marku 03 a przede wszystkim w 05.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż w sterach testując jak największe taktowania. Jak masz 2.8(co nie powinno się sdarzyć :wink: ) to pamięci nie powinny stabilnie pracować na 780Mhz.

tyle ze na stronie mmv.pl jest ze pamieci maja 2,8 :( a ja jakos mam dziwne przeczucie ze mmv drugiej karty mi za darmo nie wymieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anex128 - ja mam pamieci w moim prolinku 2.8 hynix i stabilnie dzialaja po przekroczeniu 850 ( zdaje mi sie ze nie bylo problemow , ale pamiatki byly gorace ) wiec z te 780 to troche zanizone . moze po dlugim graniu sypalo by artefaktami , ale tyle co ja gram to nie bylo problemow .

Luks - czy to mozliwe ze codegen mi chamuje OC karty ???? bo jak mowilem gpu chodzi max stabilnie 450 .

wszyscy - mozecie cos powiedziec o tych sterach poprawiajacych shadera ??? mam 98 i nie moge ich przetestowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć MM$[mm]

 

czy dobrze mi się wydaje i pomyliłeś się w opisie[GR FX 5900xt 400@440/ :lol: 700 :lol: &850+mod bios(by Luks_pl)] czy zrobiłeś v-moda 8) ?

 

Mam na myśli wartość na rdzeniu(700Mhz :?: ).

ehh jak mogles to zle odczytac;d 700&850 to o pamieci mi chodzi;d a procka z 400 na 440 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anex128 - ja mam pamieci w moim prolinku 2.8 hynix i stabilnie dzialaja po przekroczeniu 850 ( zdaje mi sie ze nie bylo problemow , ale pamiatki byly gorace ) wiec z te 780 to troche zanizone . moze po dlugim graniu sypalo by artefaktami , ale tyle co ja gram to nie bylo problemow .

Luks - czy to mozliwe ze codegen mi chamuje OC karty ???? bo jak mowilem gpu chodzi max stabilnie 450 .

wszyscy - mozecie cos powiedziec o tych sterach poprawiajacych shadera ??? mam 98 i nie moge ich przetestowac :(

1. Nie jestem zbytnio zorientowany w prolinku ale wydaje mi się że na nim są pamięci hynih 2.8 a na gainwardzie były stosowane samsungi. Może hynixy się lepiej kręcą a może znów walnąłem głupstwo :P . Luks kiedyś pisał że wyciągnięcie 780Mhz z pamięci 2.8 to baaaardzo dobry wynik.

 

2. Tak. Słaby zasilacz baardzo chamuje możliwości overclockingu ponieważ przy podwyższeniu taktowań rośnie zapotrzebowanie na prąd. Taki zasilacz może ci zjarać kompa :? . Radze ci go zmienić na jakiś lepszy(np. chieftec lub tagan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdż w sterach testując jak największe taktowania. Jak masz 2.8(co nie powinno się sdarzyć :wink: ) to pamięci nie powinny stabilnie pracować na 780Mhz.

tyle ze na stronie mmv.pl jest ze pamieci maja 2,8 :( a ja jakos mam dziwne przeczucie ze mmv drugiej karty mi za darmo nie wymieni...

Nie wzoruj się na tym co piszą(one są oficjalnie 2.8 :wink: ) . Sprawdź jak je rozkręcisz i wtedy dopiero będziesz mógł określić ich rodzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Cześć MM$[mm]

 

czy dobrze mi się wydaje i pomyliłeś się w opisie[GR FX 5900xt 400@440/ :lol: 700 :lol: &850+mod bios(by Luks_pl)] czy zrobiłeś v-moda 8) ?

 

Mam na myśli wartość na rdzeniu(700Mhz :?: ).

ehh jak mogles to zle odczytac;d 700&850 to o pamieci mi chodzi;d a procka z 400 na 440 :P

Sorry, mój błąd :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem zbytnio zorientowany w prolinku ale wydaje mi się że na nim są pamięci hynih 2.8 a na gainwardzie były stosowane samsungi. Może hynixy się lepiej kręcą a może znów walnąłem głupstwo :P . Luks kiedyś pisał że wyciągnięcie 780Mhz z pamięci 2.8 to baaaardzo dobry wynik.

:wink: Chyba na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl mam do ciebie pytanie, słyszałem że jesteś obeznany.

Może wiesz jak najbardziej można podkręcić rdzeń na mojej grafie (taka jak w podpisie) zamontowałem na niej radiator z athlona 2600 i temp spadła o ok. 10 stopni. Obecnie taktowanie rdzenia mam ustawione na 600 MHz a udało mi się najwięcej ustawić na 630 MHz, dodam że napięcie podniosłem o jedną wartość wyżej niż było standardowo. Da się wycisnąć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA!!

 

Ukazal sie nowy, kolejny patch do 3DMarka. Tym razem do Marka2003.

Patch jest z numerkiem 3.5.0.

Wiecej znajdziecie tutaj: http://www.futuremark.com/pressroom/pressr...eleases/?111604

 

Niby pisza, ze wyniki sie nie zmienia, ale jakos wierzyc mi sie nie chce :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...