Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz miał więcej.

Zmieniają się timingi i latencje.

Biosy są tu:http://members.lycos.co.uk/biosforall/

:wink: Nie wiem czy ktoś zauważył ale :D zrobiłem tam porządek i wrzuciłem potrzebne programy do edycji biosów i flashowania kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wszyscy nas opuszczają :( ...

 

Spoko, ja niedawno dołączyłem ;)

Mam kolejne pytanko. Jak/czym pozbyć się opiłków aluminium z wyciętych radiatorków na pamięć ?

 

A teraz troszkę spraw technicznych.

Jeśli GPU od XT są takie same jak od 5950 Ultra to mój GPU mógł trafić również do wersji Ultra i powinien działać bez problemu na 475 ?

Podobne pytanie do pamięci. Jeśli w sterownikach proponowane podkręcenie wynosi 941 to powinny to być pamięci przynajmniej 2,2.

Czy to oznacza że nie powinno być trudne ustawienie pamięci przynajmniej na poziomie 5900 Ultra czyli 850?

Inaczej mówiąc moja karta po zamontowanie innego chłodzenia i 256MB pamięci mogła być sprzedawana jako 5900 Ultra ?

Najlepiej kupić sprężone powietrze w spray`u.

Mogło tak być ale karty mają inny bios, pamięci najprawdopodobniej są 2,2 ns i bardzo możliwe, że pójdą więcej niz to co proponuje ten automat ze sterowników ( w moim przypadku proponował ~870 a brykają bez radiatorków 920 na zmodyfikowanym biosie/940 na oryginalnym ).

 

P.S.

Luks, gdzie jest reszta biosów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli GPU od XT są takie same jak od 5950 Ultra to mój GPU mógł trafić również do wersji Ultra i powinien działać bez problemu na 475 ?

2) Podobne pytanie do pamięci. Jeśli w sterownikach proponowane podkręcenie wynosi 941 to powinny to być pamięci przynajmniej 2,2.

1) GPU w 5950 pracuje z napięciem wyrzszym o 0,1V.

 

2) Jeżeli pamięci kręcą się na 941 to prawdopodobnie to są 2,2ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ;) ale i tak nie wiem który bios najlepiej zstosować.

Mam Prolinka (PixelView) 5900XT Golden Limited.

Nie wiem co było w nich ustawione na początku, a co zostało poprawione i co to daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku karta na standardowym chłodzeniu ustawiona na 520/920 - więcej nie próbowałem chodzi stabilnie i po 30 min w Marku03 nie generuje artefaktów, mam Gainwarda :) Ustawienia optymalne proponowane przez stery u mnie to 478/878 :P Ale jak widać karta działa dobrze, teraz ustawione mam na 450/800 wole nie przegrzewać karty - bynajmniej narazie :P bo i po co, gdyby padła to dostałbym teraz 5700 :( po co mi takie coś :P To ja już wole 6800 LE :) ALe jestem ciekaw czy mój komp nie jest na to zasłaby, opis jest poniżej w podpisie :) Ja będe tu jeszcze conajmniej przez 3 lata :) Nie opuszcze moich qmpli z FX'ami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak być ale karty mają inny bios, pamięci najprawdopodobniej są 2,2 ns i bardzo możliwe, że pójdą więcej niz to co proponuje ten automat ze sterowników ( w moim przypadku proponował ~870 a brykają bez radiatorków 920 na zmodyfikowanym biosie/940 na oryginalnym ).

:zonk:

 

Czyli mogę spokojnie kręcić pamięci dopóki nie zobaczę artefaktów ?

 

Dotykając pamięci z góry i z dołu oraz GPU z góry zaczyna parzyć po ok. 3 sek. Czy to oznacza że temp jest już bardzo wysoka dla sprzętu czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Nukleon,jeśli twój Fx dobrze się kręci, a piszesz że tak, to nie widzę sensu wymiany jego na 6800LE, sam do niedawna miałem FX 5900XT@5950 Ultra i powiem,że w grache nie widzę wielkiej różnicy,

 

jeśli chcesz zmienić kartę to przynajmniej na 6800, z LE to jeszcze nic nie wiadomo bo niby się modują,ale często są z nimi problemy

 

ciekawi mnie też,czy nie zaczną padać jak muchy za ok 3 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Weteran, nieznam się na dotykowych reakcjach na temp. może mash jakiś hm czujnik czy coś? U mnie też nie ma, ale artefakty występują wtedy, gdy temp jest za wysoka.

@bachus81 Wiesz i tak jeżeli coś bym robiłw stronę 6800 LE to i tak mam zamiar poczekać conajmniej z 6 miechow, poniewaz na magazynie napewno maja jeszcze 5900 FX a jezeli nawet nie to maja 5700 a tego to ja nawet nie mysle zeby miec :P Powiedz mi tylko jakie chlodzenie jest najlepsze to moze sobie kiedys zainwestuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanie

czy bios od XT lub ultra mozna puscic na zwyklej karcie?????

bo one sie roznia i chyba inne biosy powinny byc

Jeżeli karta kręci sie do poziomu "ULTRY" to możesz wgrać bios od takowej, ale z doświadczenia wiem że lepsze efekty daje modyfikacja oryginalnego... tutaj musisz pokombinować, albo :wink: do luksa sie zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak luchuma, możesz sobie wgrać bios, ale jak wiem z doświadczenia z biosami to najlepszy jest zmodyfikowany orginalny bios od własnej. Ja gdy wgrałem od ultra to zanotowałem spadek wydajności a i nie zawsze działą TV OUT. Jak patrze po twoich wynikach w markach to jest całkiem dobrze, ja w 03 mam ok 6100 a w 01 mam 13000. Najlepiej zmodyfikuj timingi na pamięciach w orginalnym i będzie git :)

 

SORKI, nie widziałem tego postu od jastrzębia. Sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weteran -sorki - wyslalem Ci odpowiedz o 3dmarki ale na podstawie 6800 :/ na 5900 mialem odpowiednio: 17100 w 01 i 6600 w 03, na zegarach 466/930, bios: biosa (luksa). w 05 nie testowalem, szkoda mi bylo nerwow. pozniej cos dopisze bo pora do pracy :)) pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki o miszczu :)

i mam pytanko gdyz tepy jestem :D

jak to wgrac?? bo nigdy tego nie robilem i nie wiem :(

Należy ściągnąć program NVIDIA Flash ROM utility 4.41. (dostepny na stronce z biosami)

Utworzyć dyskietkę startową.

Rozpakować zawartość NVIDIA Flash ROM utility 4.41 na dyskietkę.

Zmienić nazwę pliku z biosem na "bios.rom" i skopiować na dyskietkę na której znajduje się już nvflash.

Utworzyć na dyskietce nowy dokument tekstowy i napisać w nim "nvflash -u -p bios.rom".

Zmienic nazwę pliku tekstowego na "autoexec.bat".

Uruchomić komputer z dyskietki wszystko powinno zrobić się samo, najwyżej nvflsh może poprosić o wpisanie "YES" przed wgraniem nowego biosu. Gdy wszystko będzie gotowe pojawi się komunikat o zakończeniu procesu wgrywania. Wtedy należy ponownie uruchomić komputer, już bez dyskietki w stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyy prosze piwo dla tego pana :D

 

 

panie szefie nie dziala mi ten bios

artefakty w windzie i zwiecha

w dosie spox i w trybie awaryjnym tesh wiec stary bios wgralem

czy mozliwe ze karta nie trawi jakis zbyt ostrych timingow?? czy co tam zostalo zmienione ?? :cry:

 

i zauwazylem ze ten rar to sie nazywa 5900xt a ja nie mam xt :( czy to ma jakies znaczenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyy prosze piwo dla tego pana :D

 

 

panie szefie nie dziala mi ten bios

artefakty w windzie i zwiecha

w dosie spox i w trybie awaryjnym tesh wiec stary bios wgralem

czy mozliwe ze karta nie trawi jakis zbyt ostrych timingow?? czy co tam zostalo zmienione ?? :cry:

 

i zauwazylem ze ten rar to sie nazywa 5900xt a ja nie mam xt :( czy to ma jakies znaczenie???

Myślałem, ze masz Xt ale to i tak nie ma dużego zanczenia. Spróbuj "5900XT 1,5V timings,latencys mod - beta bios.rar " z:

http://members.lycos.co.uk/biosforall/59xx...SE,NU,U/5900XT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie timingi w biosie:

 

A-68

B-17

C-19

D-11

E-6

F-6

 

1. Co mogę z nimi zrobić ?

2. A może ktoś wie które do czego służą ?

3. Czy obniżenie timingów ma wpływ na temperaturę pamięci ?

4. Czy biosy różnych producentów i modeli 59xx różnią się czymś jeszcze oprócz tych parametrów, które można ustawić w edytorach biosu Nibitor i Omniextremeeditfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie timingi w biosie:

 

A-68

B-17

C-19

D-11

E-6

F-6

 

1. Co mogę z nimi zrobić ?

2. A może ktoś wie które do czego służą ?

3. Czy obniżenie timingów ma wpływ na temperaturę pamięci ?

4. Czy biosy różnych producentów i modeli 59xx różnią się czymś jeszcze oprócz tych parametrów, które można ustawić w edytorach biosu Nibitor i Omniextremeeditfx

1)To powinno pomóc:

B-12

C-15

D-9

E-5

F-5

 

2)Tak, temperatura wzrosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nukleon,jeśli twój Fx dobrze się kręci, a piszesz że tak, to nie widzę sensu wymiany jego na 6800LE, sam do niedawna miałem FX 5900XT@5950 Ultra i powiem,że w grache nie widzę wielkiej różnicy,

 

jeśli chcesz zmienić kartę to przynajmniej na 6800, z LE to jeszcze nic nie wiadomo bo niby się modują,ale często są z nimi problemy

 

ciekawi mnie też,czy nie zaczną padać jak muchy za ok 3 miechy

Po 1. ja odczulem roznice :D Wystarczy odpalic NFSa na full z AAx8 i Anizox16. Ciekawe gdzie bedzie chodzic plynnie...

Problemy sa ale najczesciej na Leadtekach...

Jesli padnie to jest gwara :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Mafia na moim Fx NFS2U chodził płynnie na maxa ustawieniach, jedyne przeboje są z HL2 (directx8.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to widzice w NFS2u ale u mnie fps w tej grze wachaja sie miedzy 15-40, z tunm ze przewarznie jest 20-30.Wersja najzupelniej legalna.Na fx 500/950 chodzila tak samo moze troche wolniej na widoku z maski.Takze tu 6800 sie nie popisuje(raczej autorzy gry).Co do zmieny fx na 6800 to jesli doplata z fx nie bedzie wieksza jak 200 zl to warto, chyba ze sie dobrze zmoduje.Genaralnie ja nie widze wiekszej roznicy miedzy fx a 6800 poza czterema rzeczami rzeczami: 3d marki, hl2 i far cry.Moim zdaniem jak ktos chce sprzedac fx'a to niech jeszcze poczeka.No chyba ze koniecznie chce wydac swoje pieniadze na nowa karte grafiki.Ale to moje zdanie.Fanem fx'a nie jestem choc ciagle lezy w szafe(nikt nie chce kupic:(.Widocznie jednak taki dobry nie jest. Poglad wygloszony z mojej perspektywy przesiadki z fx'a na 6800., ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to widzice w NFS2u ale u mnie fps w tej grze wachaja sie miedzy 15-40, z tunm ze przewarznie jest 20-30.Wersja najzupelniej legalna.Na fx 500/950 chodzila tak samo moze troche wolniej na widoku z maski.Takze tu 6800 sie nie popisuje(raczej autorzy gry).Co do zmieny fx na 6800 to jesli doplata z fx nie bedzie wieksza jak 200 zl to warto, chyba ze sie dobrze zmoduje.Genaralnie ja nie widze wiekszej roznicy miedzy fx a 6800 poza czterema rzeczami rzeczami: 3d marki, hl2 i far cry.Moim zdaniem jak ktos chce sprzedac fx'a to niech jeszcze poczeka.No chyba ze koniecznie chce wydac swoje pieniadze na nowa karte grafiki.Ale to moje zdanie.Fanem fx'a nie jestem choc ciagle lezy w szafe(nikt nie chce kupic:(.Widocznie jednak taki dobry nie jest. Poglad wygloszony z mojej perspektywy przesiadki z fx'a na 6800., ale to tylko moje zdanie.

Chyba juz to gdzieś słyszałem :wink:

Naprawde, kiedy się troche nad ta karta popracuje to jest to bdb karta, nawet w HL2(gra do bani IMO) da sie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mafia na moim Fx NFS2U chodził płynnie na maxa ustawieniach, jedyne przeboje są z HL2 (directx8.1)

Tylko ze ja pisalem z ustawieniami AA na maxa i Anizo na maxa oraz w sterownikach na high quality... I tu na pewno plynnie u ciebie nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Powracam po jakiś 20-30 stronach topicu.

Jade dalej na tym FX'ie dorobilem chłodzenie "odgórne" i właściwie nie ma problemu w żadnych testach

na 500/880 ale wykraczanie poza 450/850 mnie nie rajcuje bo w moim (dennym:D) przypadku 3Dmark2k3 lub 2k1 i tak wypada do (_!_) więc jest mi to obojętne.

Mam zakurzone stery 61.77 i jest ok.

Z nowych gierek: THUG2 (po włorzeniu drugiej kostki 256 = 512 MB) chodzi spoko na standardowych ustawieniach 800x600 (tylko wtedy girka ma klimat konsolowy [ta syfna rozdzielczość...] :P) no i NFSUgr2

on też nieżle mediumdetale 1024x768 -> nice.

CZekam na gwiazdke (może dwie 512-stki???). Tak to jest cały komp jest powolny gdy ram-u mało....

Pozdro.

 

PS.

ZOstaje z wami jeszcze jakiś rok lub dwa :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę zastąpić "czysty alkohol izopropylowy" w warunkach domowych? Potrzebny jest do oczyszczanie np. pamięci czy GPU na grafice. Niestety w okolicznych sklepach nikt o czymś takim nie słyszał. (a może jest popularniejsza nazwa tego alkoholu ?)

 

PS Zna ktoś jakieś sklepy we Wrocku gdzie jest dostępny duży asortyment rzeczy do overclockingu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...