Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

czesior

czekam wlasnie na emila aktywujacego ze strony "valancestudios"

jak ktos ma jakis link do poliku to niech zarzuci ...

wlasnie co jest z ta poswiata nieba ? od 66.93 w RavenShield swieci niebo tak ze nieraz nic nie widac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nic nie miga

Ale może pomoże Ci włączenie v-sync

Wyłączone i dalej miga . We wszystkim innym jest git a w doom3 jak tylko zaczne chodzic zimkiem to obraz miga . Może za bardzo go podkreciłem na pamieciach zaraz obadam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nic nie miga

Ale może pomoże Ci włączenie v-sync

Wyłączone i dalej miga . We wszystkim innym jest git a w doom3 jak tylko zaczne chodzic zimkiem to obraz miga . Może za bardzo go podkreciłem na pamieciach zaraz obadam .

A nikogo nie było, bo nie było takiej możliwości, Tweak padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz moze - niech ktos zarzuci linkiem do pliku - czekam na emiala aktywujacego konto na valancestudios.com ale nic mi nie przychodzi . brr....

a moze ktos mi wysle na e-mail:mynameis@hard-core.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kilka pytań:

 

1. czy ktoś potrafi zidentyfikować czas dostępu kości pamięci jakie mam na karcie:

 

karta Leadtek A350XT TDH128 z 128Mb

pamięci opisane jako:

 

HYNIX KOR HY5DU283222A

F28 414A

W7CD6424KG

 

 

2. Karta chodzi podkręcona Riva Tunerem w trybie 3D z 390/700MHz na 450/750MHz , nie zmieniałem chłodzenia, jest tylko radiator na chipie, pamięci są odsłonięte, i wszystko hula aż miło

 

czy ktoś już kręcił softowo (tzn bez żadnych podmian biosu i v-modów) taką kartę - ile bezpiecznie wyciąga u innych?

 

3. Początkowo sądziłem że pamięci mają czas dostępu 2.8ns ale to chyba niemożliwe? po podkręceniu pamięć chodzi na 750MHz a przecież z prostych rachunków wynika że :

 

(2 x 1 x 1000) / 2.8ns = 714MHz - tyle powinny wytrzymać pamięci,

 

jeśli są to 2.5ns to można by bez problemu wyciągnąć 800MHz a przy 2.2ns nawet 909MHz

 

tylko jak to wykryć?

 

może ktoś znalazł na sieci jakieś programy testujące pamięć na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black - bylo juz 100 razy :)) pamieci sa na 90 % 2.2 ns - podkrec to zobaczysz jak dasz np 900MHz i puscisz na chwile to sie od razu nie spala (rozumiem ze nie chcesz kupowac w ciemno radiatorkow). Winfasty maja glownie 2.2, oznaczenie jest 2.8 - ale jak zauwazyl kiedys luks oznaczenie jest tylko po to zeby dzielic karty zgodnie z polityka marketingowa nvidii, a nie wg ich potencjalnych mozliwosci. Jesli pojda na 900 to sa 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie testy sterów 66.93 ; 67.20 Evolution ; 67.02Vstudios Extreme G w HL2 na demie bench1 nagranym przez benchmark(tam do zassania) swoją drogą rajd przez kanały to najbardziej wymagająca mapa w Hl2 . Demo puszczałem trzykrotnie na każdych z trzech sterach aby całkowicie wyeliminować efekt dogrywania z dysku.(w sumie 2 razy by wystarczyło)

HL2 wszystko na high, reflact all rozd. 1024 768 AA*4 i anizo*4

DX9 wymuszony opisywanym wcześniej sposobem - poprzez 3danaliser z włączonym rozpoznawaniem mojego 5900xt jako 9800pro

Karta asus 5900GE@460_900 ; Athlon 2000xp@9*200 ; 512 pamięci spectek 333@400 2,5cl

 

Wyniki:

 

66.93

1. 30.9 fps - demo zapuszczone 1 raz

2. 35.14 fps - demo zapuszczone 2 raz

3. 35.19 fps - demo zapuszczone 3 raz

 

67.20 Evolution

1. 31.46 fps

2. 34.59 fps

3. 34.57 fps

 

67.02 VstudiosExtremeG

1. 36.57 fps

2. 41.19 fps

3. 41.41 fps

 

No i wynika z tego że niby najlepsze te 67.02 VstudiosExtremeG

Z początku myślałem że efekty są takie same jak na innych sterach ALE!!! woda nie odbijała na nich wszystkich efektów np. jak się dopływa do wozu pancernego walącego w nas rakietami to nie widać odbić kominów i budynków stojących nieopodal tego wozu. Chociaż w sumie większość innych odbić była i można by tego w nie zauważyć.

 

Do pozostałych sterowników nie mam zarzutu wydaje mi się że efekty były takie same, no ale i różnica pomiędzy nimi w wydajności mieści się w granicy błędu testowego.

 

Jak komuś brakuje te kilka klatek to pomogą mu te

67.02 VstudiosExtremeG ale coś mi się widzi że jak przełaczy się reflect all na reflect world to efekt będzie podobny też przy innych sterach.

 

Ja się wogóle ciesze że w 1024 768 aa*4 i anizo*4 mam taki wynik bo spokojnie mogę sobie pograć w full dx9 aa*4 i anizo*4 sporo poprawiają grafikę i wogóle cud miód i nic tylko grać :)

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dżwięku to mi się czasami zapętla na jakieś 2-3 sek. Próbowałem zjeżdżać z zegarami (grafy i proca-bez efektów). Troche pomogło wyłączenie swapa, czy jak to sie teraz nazywa.

O odbiciach niewiele moge powiedzieć bo dopiero dzisiaj zacząłem grać a fachowiec ze mnie żaden, więc pewnie troszke to potrwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPROSTOWANIE!!!!!

Małe wyjaśnienie strowniki 67.02 VstudiosExtremeG zmieniły mi ustawienia w opcjach HL2 z reflect all na simple reflect z tąd taki ich wynik(nie zauważyłem wcześniej), no i w sumie kominy się w wodzie nie odbijają ale powinien ten samochód opancerzony, a jego w simple reflect nie było a w reflect all jest, to też czegoś mi tam brakowało. Sorrki za ten błąd.

Pozdro...SPROSTOWANIE!!!!!

Małe wyjaśnienie strowniki 67.02 VstudiosExtremeG zmieniły mi ustawienia w opcjach HL2 z reflect all na simple reflect z tąd taki ich wynik(nie zauważyłem wcześniej), no i w sumie kominy się w wodzie nie odbijają ale powinien ten samochód opancerzony, a jego w simple reflect nie było a w reflect all jest, to też czegoś mi tam brakowało. Sorrki za ten błąd.

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab - sposób do którego linka podajesz jest niezły ale on nie zapewnia pełnego dx9 tylko bardzo zbliżony(tak gość tam pisze)

 

- "This patch gives Nvidia and ati9200/9500 users !!near!! DX9 quality water. Real time reflections 0 performance loss and just about the same quality as DX9 water"

 

Ktoś już tego próbował bo 0 spadku wydajności z dx8 na near-(prawie, blisko)dx9 to ciekawe się wydaje hmm. Jeżeli wszystko wyglądać ma jak na dx9 a z załączonych u gościa zdięć tak wynika to jest to najlepszy sposób wymuszenia dx9 musze przyznać.

 

Jeszcze jedno co to jest "swap" i gdzie to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dotyczace Tv out na MSi FX 5900XT. Uzywam tvtool9.5 do ogladania filmow na tv i nie wiem dlaczego ale tvtool nie wykrywa tv-chip, karta jest wyswietlona jako nieznana nvidia, funkcje zmiany rezolucji obrazu, wielkosci obrazu i systemu sa zablokowane.Po przelaczeniu na tv obraz jest klonem pulpitu i jest mniejszy. Na poprzedniej karcie MSI GF4 TI 4200 nie bylo problemu, byl wykrywany tv-chip philipsa i wszystko mozna bylo zmienic. Bede wdzieczny za kazde rozwiazania.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest inny sposób na VALVE, IMO lepsiejszy.http://www.steampowered.com/forums/showthr...threadid=197418

wlasnie zaainstalowalem sobie ten patch (polecam skopiowac oryginalny folder Nature) i tak:

woda wyglada super ale co do zerowej straty w wydajnosci to sie nie zgodze mam to na screenach

9 fps roznicy miedzy trybem renderingu po tym dodatku oczywiscie na minus ...

pozniej zarzuce gdzies fotki i dam namiar na url-a

 

p.s

ma ktos namiar na jakis darmowy serwer www ? bo ten co mam obecie jest do [gluteus maximus] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie dotyczace Tv out na MSi FX 5900XT. Uzywam tvtool9.5 do ogladania filmow na tv i nie wiem dlaczego ale tvtool nie wykrywa tv-chip, karta jest wyswietlona jako nieznana nvidia, funkcje zmiany rezolucji obrazu, wielkosci obrazu i systemu sa zablokowane.Po przelaczeniu na tv obraz jest klonem pulpitu i jest mniejszy. Na poprzedniej karcie MSI GF4 TI 4200 nie bylo problemu, byl wykrywany tv-chip philipsa i wszystko mozna bylo zmienic. Bede wdzieczny za kazde rozwiazania.

pozdrawiam,

 

też mam karte MSI FX 5900XT z VIVO i tvtool 9.6 i karta jest poprawnie rozpoznawana a co do układu philipsa na karcie to akurat MSI ma ten układ obsługujący wejście i wyjście video, na płycie CD od karty są sterowniki VIVO które muszą być zainstalowane (nie mylić za zwyklymi sterami grafiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprzedaje mojego 5900xt, kupuje zgodnie z ewolucją 6800 tez winfasta ;)) Chcialem wszystkim podziekowac za wsparcie przy wyciskaniu z mojego "potwora" ostatnich potokow ;)) szczegolne dzieki dla luksa za sama idee, tutorial i informacje, ktorych nam udzielal dzielnie znoszac glupie pytania oraz za biosy, rowniez jastrzebiowi dziekuje za udostepnienie biosow luksa z pomoca w wyborze oraz za zajecie sie moja sprawa zlego chlodzenia. Wszystkich pozdrawiam, czasem zajrze ale juz z sentymentu :D karta wedruje do kolegi wiec czasem bede ją konserwowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Prolinka (PixelView) FX 5900XT Golden Limited. Ku mojemu zdziwieniu w zakładce "Częstotliwość taktowania" zaproponowane zostały następujące ustawienia 510/941. Przy monitorowaniu RivaTuner taktowanie dochodziło nawet do 518,4/965,3. Po doświadczeniach z GF FX 5600 Golden Limited liczyłem na co najwyżej kilkudziesięcio Mhz wzrost taktowania.

Co ja mam tam włożone, że proponowane są tak wielkie częstotliwości :)?

Puścić to z takim zaproponowanym taktowaniem chyba nie mogę na standardowym chłodzeniu, zwłaszcza że na pamięciach nia ma radiatorków!.

Ponieważ jest to wersja GL (czyli z blachą) nie ma możliwości dołożenia radiatorków bez rozkręcania karty :(, a ta jest jeszcze na gwarancji.

Jakie mogę ustawić bezpieczne taktowanie przy tym częściowym (nie ma radiatorków na pamięciach) chłodzeniu, żebym nie zobaczył dymku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...